Dyskusja:Metoda Clebscha


Dyskusja:Metoda Clebscha w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dopracować Artykuł jest niechlujny - zawiera błędy merytoryczne (vide moment to nie jest siła!), literówki Metoda zamiast metodą, niefortunne sformułowania vide "we wszystkich przedziałach belki stałe całkowania są takie same" - inaczej powinno być opisane "całkowanie po nawiasach" - Kroki mieszają się z założeniami itd. Ogólnie artykuł do gruntownej renowacji. Postaram się to zrobić - ale po sesji (stąd też jestem na bieżąco, proszę mi wierzyć) - chyba że ktoś poradzi sobie z tym wcześniej. Ms1001 (dyskusja) 21:26, 14 sty 2015 (CET)

Inne

Zgodnie z tym, co mi na uczelni mówiono oraz tym, co logika podpowiada, to artykuł powinien nazywać się "Sposób Clebscha", gdyż omawiane zagadnienie jest szczególnym sposobem postępowania w metodzie Eulera opracowanym przez Clebscha w celu uproszczenia obliczeń. Szekta (dyskusja) 20:16, 21 lut 2012 (CET)

Fakt, ale bardzo często pojawia się w literaturze określenie metoda Clebscha, także osobiście zachowałbym nazwę metoda Clebscha i dopisał w treści uwagę o właściwej nazwie. --Gamat (dyskusja) 07:48, 12 mar 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Metoda Clebscha" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy