Dyskusja:Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012


Dyskusja:Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Skąd zaczerpnięte zostały zasady decydowania, kto wyjdzie z fazy grupowej w przypadku identycznej liczby punktów? Oficjalne dane są tutaj: http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/competitions/Regulations/91/48/36/914836_DOWNLOAD.pdf Nie do końca pokrywają się z tym co mamy w artykule...

HALO: Bardzo proszę o poprawienie rażącego błędu językowego: "Logo jest inspirowane ukraińskimi tradycjonalnymi wycinankami..." Po polsku mówi się "tradycyjnymi", a tamto to jest kalka z angielskiego...

Spis treści

Wyniki meczówedytuj kod

Są błędy w tabeli wyników grupy B. Bilans bramek Duńczyków to 4 - 5 = -1, a Holendrów 2 - 5 = -3.

Czy podawanie w artykule wyników meczu pod jego koniec, np. 10 minut przed zakończeniem nie jest przedwczesne? W tej chwili trwa mecz Holandia - Dania a jest już podany jego wynik... --Sebosław (dyskusja) 20:10, 9 cze 2012 (CEST) Jest przedwczesne, przecież wynik może się zmienić nawet w ostatniej sekundzie, ale w chwili, gdy wrzuciłeś to tu, to mecz już był skończony... Kacper9 (dyskusja) 22:18, 9 cze 2012 (CEST). Znów jest tak, że wynik jest podany, przed końcem meczu... Trwa w tym momencie mecz Chorwacja Irlandia, na stronie jest napisane 2-1, jest dopiero 57 minuta, a wynik jest już 3-1... Może by tak nie pisać wyniku, przed końcem meczu? Dziś jest mecz Polska - Rosja, popilnuję. Jak objawi się wynik chociaż na moment, zedytuję i usunę. Kacper9 (dyskusja) 20:04, 12 cze 2012 (CEST)

Sędziowieedytuj kod

Rzucę taką propozycję aby zrobić trzy artykuły o sędziach bo nie fajnie wyglądają zczerwieniale..:) Chodzi o Björna Kuipersa z Holandii, Jonasa Erikssona ze Szwecji i Cüneyta Çakıra z Turcji. Fafik Napisz coś® 22:52, 12 cze 2012 (CEST)

Strzelcyedytuj kod

1 gol: Eugen Polanski - he?

Polanski występuje tylko w sekcji "kartki". Nedops (dyskusja) 17:59, 13 cze 2012 (CEST)

Wyniki spotkańedytuj kod

Myślę, że znacznie lepiej będzie wyglądała strona, gdy w przypadku strzelenia przez tego samego piłkarza dwóch bramek w meczu, minuty (w których trafił) będą zapisywane po przecinku, a nie osobno. PS Mario Gómez w spotkaniu z Holandią trafił w 38.minucie;)

Kibiceedytuj kod

Witajcie, co myślicie n/t umieszczenia w artykule wzmianek o "bardzo fajnych" fun zonach/strefach kibiców i o kontrowersyjnych potyczkach pomiędzy chuliganami, wraz z opisaniem krótkiego kontekstu i tła całego zajścia? 81.190.133.16 (dyskusja) 15:39, 17 cze 2012 (CEST)

Punktacjaedytuj kod

Przydałoby się coś o systemie punktacji, dlaczego się tak dziwnie liczy punkty i gole że Grecja przechodzi, a Rosja odpada.

Tylko że Euro 2012 nie jest jedynym turniejem, który stosuje ten system. Chodzi o to, że najpierw liczą się bezpośrednie mecze, a dopiero w drugiej kolejności bilans bramek. Więc jeśli Grecja zrównała się punktami z Rosją, ale wygrała bezpośredni mecz (Grecja - Rosja 1:0), jest zapisywana w tabeli wyżej. Jeżeli w bezpośrednim meczu padłby remis, wtedy liczone są bramki (i wtedy by wyszła Rosja, lecz tak nie jest). Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ;) Maciek...000 (USER TALK) 16:27, 18 cze 2012 (CEST) Tak, dziękuję, teraz rozumiem (głupota moim zdaniem). Chyba przydałby się na wiki artykuł o systemach punktacji w turniejach i ligach piłkarskich. Pozdrawiam


Wstępedytuj kod

Witam, dlaczego na wstępie piszę iż faza grupowa zakończy się 19 czerwca, a przecież juz się zakończyła, więc chyba wypadało by to zmienić na "zakończyła". Sam chentnie bym to zrobił, ale niestety strona jest zablokowana.

Pozdrawiam,Thejmo - 17:07, 20 cze 2012 (CEST)

Prawa medialne do spotkańedytuj kod

Prosiłbym, aby ktoś coś zrobił z całą sekcją. Praw medialnych do spotkań nie mają stacje telewizyjne, ale ich właściciele. Co do krajów skandynawskich: tam nie nadaje TV4 (oprócz Szwecji), ale jego spółka-córka Canal+.

--Michał Warecki (dyskusja) 14:53, 23 cze 2012 (CEST)

Królowie strzelcówedytuj kod

Na stronach piłkarskich widnieją informacje o tym, że królów strzelców było sześciu --- wszyscy zdobywcy trzech bramek, jeden natomiast jest zdobywca Złotego Buta.|IA=}}

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

wydaje mi się, że ten błąd był już kiedyś zgłaszany jednak nie mogę znaleźć jakie padło rozwiązanie. W infoboksie jest "16 (z 53 konfederacji)" a powinno być "z 53 federacji". To chyba błąd a ja nie chcę grzebać w infoboksie. Zgłasza: tadam (dyskusja) 09:43, 10 lip 2012 (CEST)

Proponowałbym zgłosić to w Projekcie Infoboksy, ponieważ wymaga to modyfikacji w kodzie szablonu {{Mistrzostwa zespołowe infobox}} Powerek38 (dyskusja) 16:25, 10 lip 2012 (CEST)

Brakujące Grupyedytuj kod

Brakuje dwóch grup H i I w sekcji Grupy eliminacyjne, powino być 9 a jest 7. - Jcubic (dyskusja) 21:16, 7 sty 2014 (CET)

Litania z numerami drógedytuj kod

Zastanawiam się, czy jest sens trzymania w artykule listy niemal wszystkich dróg ekspresowych i autostrad Polski, Ukrainy, a także ich oznaczeń europejskich (w dziale Infrastruktura). Lukask (dyskusja) 13:41, 2 sie 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy