Dyskusja:Pociąg osobowy


Dyskusja:Pociąg osobowy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Patrz do Dyskusja:Pociąg

Grzegorz Petka (dyskusja) 10:32, 7 lip 2008 (CEST)

Widze że zainteresowałeś się moimi drzwiami a to zostawiłeś. No to torchę krytycznie spojrze na ten artykulik. No to tak pociągi osobowe nie zatrzymują się na każdym przystanku np. w Cieplewie (pomiędzy Gdańskiem a Tczewem stają tylko SKM). Prędkość handlowa to radził bym podać tylko średnią maksymalną i minimalne i powiedzieć dlaczego tam się tyle jeżdzi. Bo tak ja ci wpiszę 14 tras na Pomorzu ktoś inny kilknaście z innego województwa a jak będzie ktoś ze Śląska lub Mazowsza to zasypie ten artykuł. Co do EZTy która jest w tym artykule to może by wstawić coś co jeżdzi na niezelektyfikowanym szlaku. Dodatkowo można by wspomnieć o historii połączeń lokalnych.Yusek (dyskusja) 23:29, 2 sie 2008 (CEST)

oknaedytuj kod

Właśnie - po której stronie (siedząc twarzą do kierunku jazdy) znajdują się w przedziałach (nie korytarzach) okna w naszych polskich pociągach? A może nie ma reguły?

Jak się wagon akurat ustawi, to z tej strony są. A przy jeździe z powrotem będą z drugiej strony. ;) Ljs (dyskusja) 07:52, 17 mar 2011 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Pociąg osobowy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy