Dyskusja:Polsat


Dyskusja:Polsat w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Logo

Może by tak logo dodać??Jak są informacje o stacji.

Moja wersja jest lepsza Filip Kępa 2005 (dyskusja) 16:25, 25 lut 2017 (CET)

Sekcja: Programyedytuj kod

Moje zastrzeżenie wobec takich informacji to kwestia aktualności. Jak widzimy ramówka z 2006/2007 wyparowała nie ma jej. Jeśli jakiś laik (osoba nieobznajomiona z mechanizmem Wikipedii) szuka informacji o ramówce z 2006/2007 jej po prostu nie znajdzie. Zastrzeżenie budzi również podawanie godziny i dnia oraz względnie dat nadawania danego programu w tym artykule. Taka lista może się szybko zdezaktualizować - zmiana ramówki. Zresztą jeśli ktoś szuka informacji o dniu i godzinie nadawania programu to sięga do gazety lub do wyspecjalizowanych serwisów web.

Proponuję je wykasować i poprzenosić te informacje (godzina, data) do właściwych artykułów tak jak jest to zrobione tutaj. - Damballah (dyskusja) 21:28, 2 cze 2008 (CEST)

Po co podawać ramówke w encyklopedycznej wikipedii, jesli ramówka to jest element nietrwały stacji tv? Wiadomo, ze ulegnie zmianie i trzeba przeedytowac. Lepiej chyba usunac? --Le5zek (dyskusja) 10:21, 13 sie 2009 (CEST)

Uwagi merytoryczneedytuj kod

To, że Polsat rozpoczął jako pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce koncesjonowane nadawanie, nie znaczy że jest "pierwszą stacją telewizyjną". Trzeba to uściślić - hasło nie powinno się zaczynać od "pierwsza" ale od "ogólnopolska komercyjna stacja telewizyjna" (nie "telewizja" bo to nazwa technologii). O nadaniu polskiej koncesji i rozpoczęciu nadawania jako pierwsza komercyjna stacja z polską koncesją satelitarną (później naziemną) można napisać dalej. Polonia 1 nie zaprzestała nadawania po wyłączeniu nadajników naziemnych, nadawała dalej sygnał satelitarny, zgodnie z prawem na mocy europejskiej koncesji satelitarnej. Polonia 1 (a właściwie jej stacje naziemne) była więc pierwszą, Polsat był pierwszą koncesjonowaną. Marmale (dyskusja) 09:45, 7 lut 2011 (CET)

Błąd merytorycznyedytuj kod

Spółka Teleaudio nie należy w sensie prawnym do grupy kapitałowej Polsatu, proszę o weryfikację. Mdrozdziel (dyskusja) 12:22, 25 mar 2009 (CET)

Telewizja czy grupa kapitałowaedytuj kod

Z treści artykułu wynika że raz piszemy o telewizji Polsat (która jest częścią grupy kapitałowej), a drugi raz ogrupie kapitałowej Polsat (TV, komórki, dekodery i inne). Może należałoby to uściślić albo dodać podrozdział 'grupa kapitałowa'? --Le5zek (dyskusja) 17:14, 13 sie 2009 (CEST)

Moim zdaniem trzeba zrobić oddzielny artykół w stylu Grupa Polsat i Telewizja Polsat, na zasadzie Grupa ITI i TVN, bo aktualnie zawatre w artykule kanały telewizji Polsat to nieporozumienie.--88.199.27.53 (dyskusja) 12:03, 23 sty 2011 (CET)

Uwagi merytoryczneedytuj kod

To, że Polsat rozpoczął jako pierwsza komercyjna stacja telewizyjna w Polsce koncesjonowane nadawanie, nie znaczy że jest "pierwszą stacją telewizyjną". Trzeba to uściślić - hasło nie powinno się zaczynać od "pierwsza" ale od "ogólnopolska komercyjna stacja telewizyjna" (nie "telewizja" bo to nazwa technologii). O nadaniu polskiej koncesji i rozpoczęciu nadawania jako pierwsza komercyjna stacja z polską koncesją satelitarną (później naziemną) można napisać dalej. Polonia 1 nie zaprzestała nadawania po wyłączeniu nadajników naziemnych, nadawała dalej sygnał satelitarny, zgodnie z prawem na mocy europejskiej koncesji satelitarnej. Polonia 1 (a właściwie jej stacje naziemne) była więc pierwszą, Polsat był pierwszą koncesjonowaną. Marmale (dyskusja) 09:46, 7 lut 2011 (CET)

Oprawa graficznaedytuj kod

Moim zdaniem Polsat powinien zmienić oprawe graficzną. Poniewarz jest przestrzała, ma już 11 lat. 25 jubileusz istnienia kanału był by swietną okazją do zaprezętowania oprawy Maptu1234 (dyskusja) 09:13, 18 kwi 2017 (CEST)

Komentarzedytuj kod

Można by wspomnieć o uniwersytetcie cyfrowego polsatu.Revelati00 (dyskusja) 08:04, 12 maj 2017 (CEST)

Roszczepienia lokalne Polsatuedytuj kod

Witam, według forum portalu radiopolska.pl Polsat miał przez krótki czas ośrodki regionalne w Piotrkowie Trybunalskim, Kielcach, Radomiu, Zduńskiej Woli, Rybniku i Częstochowie, a w planach było ustworzenie ośrodków w Katowicach i Bielsko-Białej. Na internecie można znaleźć natomiast fragmenty tych lokalnych wydań Informacji (https://www.youtube.com/watch?v=4QzpIz7Tn-Y&t=0s, https://www.youtube.com/watch?v=BNo361hzFRE&feature=youtu.be), jak i również strona ośrodka radomskiego (https://web.archive.org/web/20050418191830/http://www.polsat.radom.net/). Dodawać informacje o tych ośrodkach lokalnych do głównego artykułu czy nie? DAT Target Practice (dyskusja) 10:14, 6 lis 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Polsat" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy