Dyskusja:Problem bizantyjskich generałów


Dyskusja:Problem bizantyjskich generałów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Problem pisowniedytuj kod

Mam pewne wątpliwości, co do tego, czy pisownia tej strony jest prawidłowa. Miałem okazję kiedyś słuchać wykładu poważnego autorytetu w dziedzinie historii związanej z Bizancjum. Ów profesor zwracał uwagę, że "bizantyński" tak, lecz "bizantyjski" nie jest dobrze. Jeśli Ktoś posiada szersze do tego argumentacje i wiedzę, proszę o zajęcie zdania.

Wikipedzista:KKK 2352

No cóż, argument jest jeden - usus językowy. Utarło się nazywać ten problem problemem albo paradoksem bizantyjskich generałów, a nie bizantyńskich, więc tak powinno zostać, nawet jeśli historycy wolą ten przymiotnik w innej formie. Olaf @ 01:15, 13 maj 2009 (CEST)

Paradoks?edytuj kod

Nie jestem pewien, ale nie wydaje mi się, że umieszczenie tego artykułu w kategorii "Paradoksy" jest właściwe. Chrumps 08:29, 18 cze 2008 (CEST) Czyżby?Mi się wydaje, że to dobry przykład paradoksu, ale jakbyś podał jakiś argument...--87.205.39.196 (dyskusja) 17:08, 19 kwi 2009 (CEST)

Przebudowa artykułuedytuj kod

Całkowicie przebudowałem artykuł. Poprzednio można było uznać że problem bizantyjskich generałów to to samo co problem dwóch generałów (a to nie to samo). Przedstawiłem wstępnie 2 algorytmy rozwiązujące problem (mam zamiar dopisać w najbliższym czasie dokładne artykuły o tych algorytmach). Zastanawiam się, czy problemu dwóch generałów nie należało by tera wyrzucić do osobnego artykułu. Mateucho (dyskusja) 19:15, 1 paź 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Problem bizantyjskich generałów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy