Dyskusja:Rock nad Wołgą


Dyskusja:Rock nad Wołgą w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

czy to jest rzeczywiście największy festiwal rockowy w Europie? a co z Woodstockiem? w tym roku było ok. 700 tysięcy ludzi - nawet jeżeli tegoroczny festiwal był stosunkowo mało rockowy (cokolwiek to znaczy), to np. rok temu było około 400 tysięcy ludzi. Tutaj jest mowa o 250 tysięcach - w Kostrzynie by to wyglądało na pustki... widzę że w przypisach są podane takie informacje, że ten jest największy - no cóż, wygląda mi to na autopropagandę, bo jednak różnica pomiędzy 250 tys. a raz czy dwa razy tyle jest widoczna nawet gołym okiem, nawet patrząc na zdjęcia wrzucone na commons to w porównaniu z PW wygląda to znacznie mniejszą imprezę... --Pudelek (dyskusja) 01:51, 20 lis 2011 (CET)


Jest, ale jednodniowy (Woodstock nie jest jednodniowy). Przypisy to nie żadna autopropaganda. Winien jestem ja, i za moje niedopatrzenie przepraszam wszystkie zainteresowane osoby. A wiec prawdziwe twierdzenie jest następujące: Rock nad Wołgą - największy w Europie, jednodniowy festiwal rockowy pod gołym niebem. --Morus kot (dyskusja) 00:12, 21 lis 2011 (CET) (autor).

jeśli chcesz koniecznie taką wersję, to zaznacz w artykule, że porównanie jest do festiwali wielodniowych - wszystkie wymienione tam festiwale (i PW również) to wielodniówki. Zatem jeśli artykuł porównuje do festiwali wielodniowych, które mają ileś tysięcy widzow, to wypada podać dane, które stwierdzają, że jest również inny festiwal wielodniowy, który bije tamtych na głowę. Nie widzę uzasadnienia dla usuwania danych dla jednych festiwali (większych), a dla innych nie (mniejszych). W innym przypadku jest to po prostu mieszanie ze statystykami - porównywanie jednodniowego z wielodniowymi, czyli de facto nie porównano do żadnego podobnego festiwalu. Zresztą podczas takiego PW liczba osób jednego dnia i tak jest większa niż nad Wołgą, więc można powiedzieć, że tylko w takiej formule jest to największy festiwal, bo na pewno nie najbardziej liczny --Pudelek (dyskusja) 01:10, 21 lis 2011 (CET)

z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykuleedytuj kod

Zgłoszenie zostało przeniesione z Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule ponieważ prawdopodobnie nie zostało rozwiązane w ciągu 45 dni.

Brak w ogóle odniesienia do Festiwalu "Przystanek Woodstock", a z treści opisującej tą imprezę pod hasłem "Przystanek Woodstock", wynika, że to on stanowi największą imprezę rockową na świecie (lub przynajmniej tak było w roku 2011 - 700 tys. widzów). Zgłasza: Adam Dołhaniuk 83.238.237.55 (dyskusja) 21:57, 11 sie 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Rock nad Wołgą" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy