Dyskusja:Schronisko PTTK „Samotnia”


Dyskusja:Schronisko PTTK „Samotnia” w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wykorzystano tekst i ilustracje ze strony http://www.samotnia.com.pl --Julo 12:49, 4 kwi 2005 (CEST)

Licencja na tekst i ilustracje:

Wyrazmy zgode na kopiowanie materialow.Pod tekstami i zdjeciami prosze umiescic kazdorazowo zrodlo. Dziekujemy za zainteresowanie. Pozdrawiam Magdalena Siemaszko Arcimowicz schronisko Samotnia ul.Na Sniezke 16 58-550 Karpacz tel/fax +48 75 7619376 http://www.samotnia.com.pl http://www.szkolagorska.com

http://www.gnu.org/copyleft/fdl.htmlGFDLGNU Free Documentation Licensetruetrue

Dyskusja z SdUedytuj kod

Przeniosłem do Schronisko Samotnia, a taka długa nazwa nie powinna być moim zdaniem hasłem w wikipedii. W kategorii schroniska turystyczne stosujemy nazwy skrócone. Do rozstrzygnięcia wszak jest przy okazji, czy powinny one być z cudzysłowami (jeśli tak, to z jakimi: polskimi czy angielskimi?), jak schronisko "Orzeł", czy bez (jak schronisko Sowa). Ja uważam, że bez cudzysłowów, tak też skonstruowałem nazwę dla Samotni
--Julo 10:00, 31 mar 2005 (CEST)

  • problem, gdy pojawi się jeszcze jedna "Samotnia"... będziesz disambing dawać? wg mnie druga nazwa, co ją chcesz kasować niczego nie obciąża a może pomóc... więc po co ją kasować? żadnych korzyści. ZOSTAWIĆ. Cudzysłowy polskie stosować!

Dla prawdziwych turystów jest tylko jedno schronisko Samotnia, drugie nie powstanie, disambig nie będzie nigdy potrzebny. Natomiast z Samotnia było (i nadal jest) przekierowanie do schroniska; to tam zrobię zaraz disambig do pustelnia albo do schroniska Samotnia.
PS. Prosiłbym o podpisywanie się, bo nie wiadomo czyj to głos, a szukanie w historii jest zmuszaniem do mitrężenia cudzego czasu. --Julo 12:43, 31 mar 2005 (CEST)

  • a cóż to za różnica z kim rozmawiasz? ważna jest treść a nie osoba... ale Ty wolisz cenić po osobie, co? I druga uwaga - Twoja odpowiedź nijak nie uzasadnia dlaczego skasować przekierowanie z pełnej nazwy Schronisko PTTK "Samotnia" im. W. Siemaszki, w czym ono i komu przeszkadza. wg mnie im więcej strałek celuje w cel, tym łatwiej trafić. Podaj mi jakiś antyargument! Ergonom 16:22, 31 mar 2005 (CEST)
  • czy pelna nazwa schroniska to "Schronisko PTTK "Samotnia" im. W. Siemaszki"? Jesli tak, to w ten sposob powinno nazywac sie haslo o nim, a "Schronisko Samotnia" powinno byc REDIRECTem. To troche tak jak by Bielska Wyzsza Szkole Biznesu i Informatyki im. Jozefa Tyszkieicza przenosic do Szkola Tyszkiewicza argumentujac ze nazwa jest za dluga. Pozdrowienia Witold 19:25, 31 mar 2005 (CEST)
    • Popieram Witolda - jak bym osobiście nie był przyzwyczajony do prostej, skrótowej nazwy "Samotnia" (pełnej nawet nie znałem), to jednak w encyklopedii instytucje powinny być znane z ich pełnej nazwy, ludzie z obojga imion jeśli urzędowe itd. Zwyczaj ten nie jest na polskiej Wiki praktykowany - i najwyraźniej warto wrzucić go na ogólną dyskusję. Inaczej będziemy się potykać o dziwaczna tytulaturę i disambigi, które powinny być tylko redirectami z nazw zwyczajowych do nazw pełnych. Przykład z tej tematyki - hasło Śląski Dom - winno być disambigiem kierujacym do tradycyjnie tak nazywanego schroniska w Karkonoszach, lub do słowackiego schroniska w Tatrach Wysokich. Pozdrawiam! aegis maelstrom 21:26, 31 mar 2005 (CEST)

Proponuję podopisywać do schronisk czyje imiona noszą i pod hasłem Schronisko turystyczne umieścić pełną nazwę (czyli mniej więcej tak jak jest) a do tego porobić redirecty np. Schronisko na Starych Wierchach, chyba że ma ono "nazwę własną" np. Hawiarska Koliba (aktualna nazwa Gorczańsko-Ochotnicka Chatka Akademicka "GOCHA") albo Murowaniec. The Last V8 21:30, 31 mar 2005 (CEST)

  • Tak czy siak te hasła zostaną jako albo przekierowania, albo disambigi, albo hasła właściwe, więc nie ma sensu dyskutować o tym na SdU. Polimerek 01:11, 7 kwi 2005 (CEST)

Ze stronyedytuj kod

Tekst częściowo autorstwa W. Siemaszki, za zgodą dysponentów witryny Schroniska

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Schronisko PTTK „Samotnia”" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy