Dyskusja:Sony Mobile Communications


Dyskusja:Sony Mobile Communications w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

krytyka nokiiedytuj kod

mam podejrzenie, że artykuł jest stronniczy i nie w pełni obiektywny (już na początku pojawiają się złośliwe uwagi co do Nokii. sugeruję przeredagowanie feralnego akapitu.

mała zmianaedytuj kod

Zmieniłem firma telekomunikacyjna na firma produkująca urzadzenia telekomunikacyjne. Takie rozwiazanie uważam za stosowniejsze. Lepiej oddaje sens informacji.--Pepos 21:32, 25 paź 2006 (CEST)

Zamęt!edytuj kod

Witam, widzę że w telefonach SE jest spory zamęt, ja niestety fachowcem nie jestem, więc nie wiem z której strony się zabrać za porządki... Sądze że sekcja "Zobacz też" jest nie potrzebna, myśle że szablon z modelami telefonów, został utworzony m.in. po to, by uczynić wikipedię bardziej przejrzystą, a więc po co dublować to co jest w ładnym szablonie do "zobacz też" ??

Druga sprawa, to to że w szablonie nie ma wszystkich telefonów :/ Są też spore rozbieżności pomiędzy Polską a Angielską wiki... Np. to że w en wiki, F500 przekierowuje na K500 a D750 na K750... Różnica polega na tym, że te pierwsze (F i D) zostały zaprojektowane dla T-Mobile, a więc może lepiej by było pójść za en wiki, i też zrobić przekierowanie, i dać wzmiankę że taki sam telefon, zaprojektowany specjalnie dla jakiejś sieci, nosi nazwę jakąś, zamiast kopiować cały artykuł...

Trzecia sprawa, to czemu w szablonie jest D750 i np. K510, a nie D750i K510i ?? Piotrek91 23:13, 9 lis 2006 (CET)

Kolejnośćedytuj kod

Proponują... i tak robie :P zeby zamiast kolejności alfabetycznej była kolejność wg. daty wydania moodeli!

Jakiś porządek?!edytuj kod

Zawsze co staram się zaprowadzić jakiś porządek w tym dziale to jakiś nadgorliwy user przeszkadza mi w tym ?! Czemu nie można ułożyć telefonów wg. daty wydania ?!?! I zrobić wszystkie telefony marki SE w jeden deseń ?!

Nazewnictwo modeli.edytuj kod

W nazwach modeli powinny być wg schematu Xyyy, czyli duża litera określająca serię na początku i numer modelu. Literka na końcu nie określa bezpośrednio modelu, a jedynie rejon, na jaki został dany telefon wypuszczony:

i - International

c - Chiny

a - Ameryka Północna i Łacińska

Seria Sedytuj kod

Teoria o tym, że seria S to telefony z klapką lub rozsuwane, upadła. Popatrzcie na model S302. Zmieniam treść artykułu, telefony S to seria Snapshot ze słabszymi aparatami.

najodleglejszy

chyba udało mi się jakieś uporządkowanie (?)edytuj kod

Rozbudowałem trochę artykuł. Mam nadzieję, że niczego nie pokręciłem i wszystko jest zrozumiałe. Zastanawiałem się, jak rozwiązać zestawienie telefonów wg dat ich wprowadzania (jak zostało to tutaj zaproponowane), ale dotarcie do tych dat będzie niezwykle trudne. Może jakaś tabela, ale nie jestem przekonany, że da się do każdej daty dotrzeć... I jeszcze jedna kwestia: należy rozróżnić datę prezentacji telefonu i jego wprowadzenia na rynek (którą traktować jako datę premiery? tę pierwszą?). Zostawiłem dwa modele, których wprowadzenie zostało anulowane (oczywiście z odpowiednią adnotacją), ponieważ uznałem, że skoro były już na takim etapie drogi do wprowadzenia, że warto o nich pamiętać. Pousuwałem podziały na kolumny, które znalazły się np. w działach dotyczącym serii K i W, bo artykuł brzydko się rozjeżdżał, ale jeśli ktoś wpadnie na to, żeby to zrobić ładnie, to bardzo proszę o zrobienie tego. Przydałyby się chyba jeszcze jakieś ilustracje. To by było na razie tyle. Będę pilnował tego artykułu - kartami PC zajmę się po świętach, o ile mnie ktoś nie uprzedzi. shootem (dyskusja)

Zajrzałem przed chwilą do artykułu na temat tej spółki na angielskiej Wikipedii. Można by jej wzorem przenieść listę modeli tej firmy do nowego artykułu i poszerzyć ją ewentualnie o akcesoria (tylko nie dublować informacji, jak to się stało tutaj). Czekam na opinie. shootem (dyskusja) 23:49, 13 kwi 2009 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Sony Mobile Communications" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy