Dyskusja:Spedycja


Dyskusja:Spedycja w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ze zgłoś błądedytuj kod

Definicja SPEDYCJI jest zwyczajnie błędna. To nie jest "organizacja przewozu" tylko "wysyłanie" lub "odbiór" przesyłki źródło art. 794 Kodeksu cywilnego. Wsyd dla studentów, którzy opracowywali hasło - nawet nie zadali sobie trudu sprawdzenia...


Mój adres: sikorski@edukacja2001.com.pl

Zgłosił: Andrzej Sikorski 213.158.196.84 (dyskusja) 08:20, 5 sie 2008 (CEST)

Zapraszamy do samodzielnego poprawienia hasła. Wikipedia jest tworzona przez różnych ludzi, często nie specjalistów w jakiś dziedzinach i stąd wynikają błędy. Zachęcamy więc znawców tematów do pomocy w tworzeniu encyklopedii --Szymon Żywicki Podyskutujemy? 12:48, 5 sie 2008 (CEST)

Definicja spedytoraedytuj kod

"Organizuje przewóz, wystawia dokument HAWB - spedytorski list przewozowy. Uprawnienie do wydania ma ten spedytor, który działa jako agent IATA (Organizacja Międzynarodowego Transportu Lotniczego) wydany przez Parlament Kanady w 1945 roku." czy ta informacja nie dotyczy wyłącznie spedytorów lotniczych działających m.in. na terenie Kanady? Poza tym nie rozumiem co oznacza, że agent IATA został wydany w Kanadzie w 1945 roku. Co do wątpliwości Pana Andrzeja Sikorskiego, to przypominam, że definicje prawne/legislacyjne mogą się różnić od encyklopedycznych i to wyraźnie. Pozdrawiam, batwing (dyskusja, wkład) 01:04, 26 mar 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Spedycja" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy