Dyskusja:Ted Bundy


Dyskusja:Ted Bundy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

z WP:ZBedytuj kod

Wg mnie w artykule znajduje się nieścisłość lub bład w datach. O dzieciństwie Bundyego napisane jest "przez wiele lat (aż do 1968) był wychowany w przeświadczeniu, że jego matka jest jego siostrą."

A w następnym akapicie czytamy, że już w 1950r. przprowadził się z matką do innego miasta a w 1951 roku ona wyszła za mąż a Ted Bundy przejął "nazwisko ojca". To też błąd, bo chyba powinno być "nazwisko ojczyma"

"W 1950 Bundy wraz z matką wyprowadził się do Tacomy w stanie Waszyngton, gdzie mieszkali ich krewni. Rok później Eleanor poznała kucharza Johnny'ego Culpeppera Bundy'ego, za którego wyszła. Syn przyjął nazwisko ojca."

Zgłosił: Iwona 79.184.232.111 (dyskusja) 20:41, 23 paź 2009 (CEST)


sprzeczność wewnętrznaedytuj kod

W artykule jest zdanie: 

"Ironią losu był fakt, że Rule pisała wtedy artykuły poświęcone zbrodniom Teda, nieświadoma, że jej młody kolega jest ich sprawcą." Zapis pochodzi z teksty sprzed 1967 roku, a we wszystkich innych miejscach podane jest, iż zbrodnie popełniał od 1974 roku....

Przeredagowano ww. zdanie.Siałababamak (dyskusja) 17:14, 3 sty 2011 (CET)

STYLedytuj kod

Styl jest kompletnie nieencyklopedyczny (choć bardzo ciekawie się czyta), np.: "Teraz jednak znowu był na wolności i jak pokazały wydarzenia, które miały nastąpić, znowu był bardzo niebezpieczny." I co tu robi zdjęcie jakiegoś krzesła elektrycznego? Wojnarj (dyskusja) 23:35, 28 maj 2011 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Ted Bundy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy