Dyskusja:Topola osika


Dyskusja:Topola osika w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ocenił:Panek (dyskusja) 13:32, 5 lis 2008 (CET) dodajcie coś o zastosowaniu na ten tego wampiry


las osikowy - największy organizm na świecieedytuj kod

Bardzo dawno temu słyszałem informację jakoby w Stanach znajdował się las osikowy, w którym każde drzewo powstało jako odrost korzeniowy, z upływem czasu nie tracąc jednak żywego połączenia z poprzednikiem i współtworząc w ten sposób największy żywy organizm na ziemi. Dziś jednak nie mam żadnej możliwości weryfikacji tej informacji, ale jak wiadomo - co w artykule niestety zostało pominięte - osika posiada zdolność do tworzenia bardzo licznych odrostów i to o czym mowa wyżej jest możliwe - jeśli ktoś wie coś na ten temat niech napisze, byłoby to nie lada urozmaicenie artykułu :)

O tym największym organizmie na świecie (z takimi rekordami trzeba być ostrożnym, bo aspirują do tego też opieńki i in.) więcej jest w artykule o osice amerykańskiej. Panek (dyskusja) 21:57, 7 lis 2008 (CET)Pierwsza rzecz jestem tu nowy i nie wiem jak to wszystko tu działa, więc proszę o wyrozumiałość jeśli zrobię coś nie tak. Druga rzecz - ta ciekawostka o działaniu osikowego kołka na wampiry jest napisana w taki sposób jakby istnienie wampirów było faktem. Myślę, że należy to poprawić.

styl - kotkiedytuj kod

jeżeli jest to właściwy styl - kotki to wikipedia jest dziwna... Jantoś (dyskusja) 19:51, 4 lis 2008 (CET)

Nie jest bardziej dziwna niż np. encyklopedia PWN, która też tak nazywa ten typ kwiatostanu~. Panek (dyskusja) 13:32, 5 lis 2008 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja:Topola osika" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy