Dyskusja pomocy:Jak wstawić link


Dyskusja pomocy:Jak wstawić link w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ja bym tę stronę podzielił, a treści z niej poukładał w strukturze podobnej do tej, co w wersji angielskiej... Bo teraz to tutaj jest zarówno o nazewnictwie jak i o tworzeniu linków, a także o tworzeniu zupełnie nowych stron...


Dodalem informację o tym, aby laczna liczba linków przy jednym hasle nie przekraczala stu. Wynika to z mojego doswiadczenia jako Webmastera i oficjalnych Webmaster Guidelines wydanych przez Google ( http://www.google.com/webmasters/guidelines.html ), gdzie czytamy: "Keep the links on a given page to a reasonable number (fewer than 100)". Nogacki 13:23, 25 wrz 2003 (CEST)


W jaki sposób z klawiatury mam wpisać pionową linię oddzielającą wykorzystywaną do tworzenia linków (z ang. pipe). Szybszy 01:49, 9 paź 2003 (CEST)

Znak współdzieli klawisz z lewym ukośnikiem. Beno 03:41, 9 paź 2003 (CEST)


Tworzenia linków do angielskiej wikipedii (zgodnie z intrukcją) przy pomocy w:hasło nie działa. To znaczy tu działa. Ale gdy próbuję umieszczać w hasłach w encyklopedii - nic się nie pojawia.

Spróbuj w:en:Poland. Kpjas 01:19, 21 gru 2003 (CET)

Nic z tego. Ten sam efekt. Ludwik 11:43, 21 gru 2003 (CET) Właśnie, o co tu chodzi: "Wstawianie linków do stron na anglojęzycznej wikipedii, nie jest możliwe poprzez link: en:Nazwa artykułu ze względów opisanych w poprzednim punkcie." ??? ton 03:52, 31 sie 2004 (CEST)

Spis treści

link do słowa z małej literyedytuj kod

mam w artykule nazwę własną Fundacja Edukacyjna i chciałbym aby słow 'Fundacja' było linkiem do 'fundacja' - niestety link Fundacja nie dział - czy to bug mechanizmu czy tez jest sposob na jego obejscie? Rabi 23:02, 8 maj 2005 (CEST)

odnośnie mojej poprawki - proszę o rewertaedytuj kod

chciałem tylko zamienić wyglądac na wyglądać, a to coś się popsuło...

Linki i cudzysłowyedytuj kod

Przydałoby się ignorowanie cudzysłowów (nie jestem pewien odmiany tego słowa o tej porze), np. żeby odnośniki Romeo i Julia oraz "Romeo i Julia" prowadziły do tej samej strony. No chyba, że przegapiłem jakąś zasadę dto. sztuk teatralnych czy filmów, jeżeli tak to proszę o poprawienie mnie. radious 3 lip 2005 22:14 (CEST)

Zawsze można cudzysłowy wywalić poza [[]] czyli "Romeo i Julia" a jeśli koniecznie chcesz mieć w linku, użyj rury czyli "Romeo i Julia" 213.180.137.239 21:30, 6 lut 2007 (CET)

Wikiźródłaedytuj kod

A jak stworzyć link do polskiej edycji Wikisource? Franio 10:16, 2 wrz 2005 (CEST)

Kłopoty ze "świńskimi" linkamiedytuj kod

Co jakiś czas poprawiam linki do niemieckich "świńskich" stron (skwarki, boczek itp.), i ciągle wracają poprzednie, tworzone na podstawie umieszczonych zdjęć bez przeczytania, o czym jest artykuł. Nie chcę być posądzona o wandalizm, ale mam coraz częściej ochotę kliknąć "anuluj". Problem polega na odmiennym podziale tuszy Wieprzowina i np. Schweinefleisch i innych tradycjach kulinarnych. Częściowym wyjściem mogłoby być choćby wstawianie zdjęcia z podziałem tuszy. Przykłady: polska Słonina jest nieustannie linkowana do niemieckiej Salo, czyli w skrócie: słoniny solonej, przyprawionej i dojrzewającej przez rok w drewnianej skrzyni, jedzonej w krajach Europy Wschodniej z czarnym chlebem i pieprzem lub czosnkiem do wódki (sic!), choć Słonina to dokładnie to samo, co Speck, czyli tkanka tłuszczowa z grzbietu i brzucha świni. Natomiast zdjęcie wędzonej słoniny wykorzystane na stronie Speck ktoś zinterpretował "po swojemu" i wstawił jako ilustrację do polskiego Boczek z podpisem Bekon z polędwicy i boczku. Zresztą artykuł Boczek mówi chyba o kilku wędlinach, a nie o boczku: Boczek - kawałek mięsa wieprzowego powstały w wyniku cięcia wędzonej szynki, polędwicy, boczku lub łopatki., a link do de.wikipedia przekierowuje do Frühstücksspeck, czyli peklowanego i wędzonego świńskiego brzucha i grzbietu ! Skwarki przelinkowano po raz kolejny do Schwarte, chyba wyłącznie na podstawie kilku podobnych linków opartych o zdjęcia (w myśl hasła: większość nie może się mylić!), choć Schwarte to nazwa świńskiej skóry, co jak byk stoi w artykule, a zdjęcie pokazuje zgodnie z podpisem Bauchfleisch mit Schwarte (oben) und Knochen, czyli boczek ze skórą (u góry) i kośćmi albo bardziej po polsku: żeberka ze skórą (u góry) - u nas też jada się skórę np. na golonce. Itd. itp. Jak z tym walczyć? Bo mnie już ręce opadają. Błagam: zanim coś poprawicie czy anulujecie, sprawdźcie! (Kopiuję ten post do Kawiarenki i do zgłaszania błędów, bo nie wiem, gdzie to napisać) - Aorg1961 (dyskusja) 03:11, 27 mar 2012 (CEST)

Załadowywanie plików graficznych lub jakichkolwiek innychedytuj kod

Mam problem z edycją artykułu, bowiem chcę umieścić w nim wykonany przez siebie wykres funkcji powiedzmy w formacie .png. Jak mam to zrobić? Efektem ma być wyświetlanie na stronie artykułu mojego wykresu funkcji. Rozumiem, że wszystkie umieszczone w artykułach pliki są przechowywane na serwerach Wikipedii? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Maciek.Wikipedysta (dyskusja) 22:55, 26 lip 2012 (CEST)

Odpowiedziałem w dyskusji wikipedysty. Ented (dyskusja) 23:25, 26 lip 2012 (CEST)

Link do innego językaedytuj kod

Nie potrafię go dodać na Wikidata.Nie jestem pewien,czy to właściwe miejsce, ale chciałem "podłączyć" ten link angielski - https://en.wikipedia.org/wiki/Hipparchus_(disambiguation) - do tego oto polskiego - https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipparchos. Pod "site" wpisałem język angielski (en), a pod "page" wkleiłem angielski link - wcześniej kliknąłem edytuj linki przy kategorii Języki (na polskiej stronie), ale wyskakuje mi komunikat: The specified article could not be found on the corresponding site. Details The external client site did not provide page information.

Prosimy autorów komentarzy o podpis! (~~~ - sam podpis; ~~~~ - podpis i data) @Danios15 Co do technikaliów to nie mogłeś połączyć bo pl:Hipparchos jest już przyłączony do elementu d:Q9292482 (jest tam razem z sk:Hipparchos. Co do zasad to nie jestem pewien czy należy łączyć strony ujednoznaczniające na podstawie znaczenie czy zapisu. Niby d:Q182359 (czyli tam gdzie jest przyłączone en:Hipparchus (disambiguation) są różne zapisy ale to może być błąd. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 14:33, 21 sie 2014 (CEST) @Marek Mazurkiewicz obecny trend na Wikidanych jest taki, że w jednym elemencie łączy się strony ujednoznaczniające tylko według zapisu, nie według znaczenia. Na przykład botaniczne drzewo to po angielsku tree, po niemiecku Baum, po włosku albero, a w esperanto arbo. Jednakże polskiej strony Drzewo (ujednoznacznienie) NIE podłączamy do en:Tree (disambiguation) ani do de:Baum (Begriffsklärung) ani do it:Albero (disambigua) ani do eo:Arbo (apartigilo). Dlaczego? Ponieważ prawidłowe dla nich odpowiedniki to: d:Q3538304, d:Q17492107, d:Q1389046 i d:Q1804768. --WTM (dyskusja) 15:01, 21 sie 2014 (CEST) Dzięki za wyjaśnienie. Czyli d:Q182359 jest błędne. Ale ja się nie podejmuję tego sprzątać. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:06, 21 sie 2014 (CEST) @Marek Mazurkiewicz Dopowiem jeszcze, że tak samo rozwiązano kwestię imion (o której rozmawialiśmy chyba na konferencji w Krakowie). Andrzej znaczy to samo co Ondrej, André, Andrew czy Andreas. Jednakże odpowiednich artykułów w odpowiednich językach nie łączy się w jeden element. Tylko w inny sposób próbuje się pokazać powiązania, zobacz deklaracje w d:Q1964955 (nie do końca jeszcze uporządkowane, ale już widać co z czym zaleca się łączyć w jeden element, a czego nie). --WTM (dyskusja) 15:10, 21 sie 2014 (CEST) Czyli jeśli rozumiem to d:Q4926263 ma błędnie przypisane pl:Andreas bo powinno mieć Andreas (imię męskie) (o ile taki artykuł u nas powstanie), tak? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:16, 21 sie 2014 (CEST) @Marek Mazurkiewicz Dokładnie tak jest! Należy w tym przypadku zrobić tak i tak --WTM (dyskusja) 10:54, 22 sie 2014 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja pomocy:Jak wstawić link" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy