Dyskusja szablonu:Nagroda Akademii Filmowej


Dyskusja szablonu:Nagroda Akademii Filmowej w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ponieważ jest problem od 1948 roku, proponuje zmienić zgodnie z angielska na 23 Ceremonia rozdania Oscarów itd.... Szumyk 14:31, 31 paź 2006 (CET)

Było pare niepowodzeń, ale akcja zakończyła się sukcesem --Warionm (dyskusja) 09:58, 4 wrz 2008 (CEST)

Błąd ortograficzny?edytuj kod

Właściwie to chodzi mi o nazwy haseł, do których linkuje niniejszy szablon. Wydaje mi się, że zamiast "81. Ceremonia wręczenia Oscarów" powinno być "81. ceremonia wręczenia Oscarów", tj. wyraz "ceremonia" należy w tym wypadku pisać małą literą. Bowiem gdyby miał być wielką literą, to hasło powinno brzmieć "81. Ceremonia Wręczenia Oscarów". Jedynie na marginesie dodam, że w moim odczuciu lepsza i domyślniejsza byłaby jeszcze inna nazwa: "Oscary 2008" (lub ostatecznie, choć mniej chętnie: "Nagrody Akademii Filmowej 2008"). W tym zakresie zmieniłem zdanie. Nazwa hasła nie odpowiada na pytanie, czy są to Oskary "rozdane" w danym roku czy Oskary za dany rok. Rozek19 (odpowiedz) 19:03, 7 wrz 2008 (CEST)

Jakie są Wasze opinie?

Rozek19 (odpowiedz) 19:01, 7 wrz 2008 (CEST)

No właśnie, trochę nad tym myślałem zanim poprzenosiłem artykuły. Taka forma wydawała mi się najodpowiedniejsza, jednakże nigdy mistrzem ortografii nie byłem i jeśli jest to błąd lub jeśli inna forma będzie uznana za bardziej odpowiednią, to z chęcią upożrządkuje ten bałagan. Dobrze by było, aby wcześniej więcej osób się wypowiedziało, co pozwoli ustalić jednomyślną koncepcję tej nazwy. Warionm (dyskusja) 19:57, 7 wrz 2008 (CEST) No to czekamy. Również na razie "pytam", bowiem sam mam wątpliwości. Wielką literą piszemy "nazwy własne", ale czy ceremonia to nazwa własna? W końcu porównując do olimpiady, to ceremonia rozdania jest jak ceremonia zakończenia olimpiady, więc dlaczego miałaby być wielką literą? Rozek19 (odpowiedz) 19:50, 8 wrz 2008 (CEST) Jakoś nikt nie wypowiedział się, więc czas zakończyć tą stagnację. Zmiany wprowadzone, nazwy artykułów są już jednolite i bezbłędne (mam nadzieje, że niczego nie przeoczyłem :p ). Zachęcam wszystkich do porządkowania powstałych przekierowań, bo nie da się ukryć, że jest tu spory bałagan. Pozdrawiam --Warionm (dyskusja) 22:57, 28 mar 2009 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja szablonu:Nagroda Akademii Filmowej" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy