Dyskusja szablonu:Weryfikacja


Dyskusja szablonu:Weryfikacja w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kategoriaedytuj kod

Proponuję zmienić kategorię na Kategoria:Szablony test, ewentualnie dodatkowo Kategoria:Szablony podziękowań. BartekChom (dyskusja) 20:59, 9 sty 2009 (CET)

W przypadku jakichkolwiek problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorówedytuj kod

A może W przypadku jakichkolwiek problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów lub przewodnika"? Zwiadowca21 16:18, 29 paź 2009 (CET)

  • Nie ma takiej ogólnoprojektowej funkcji jak "Przewodnik". Ma się swojego przewodnika, lub nie ma. Faktycznie jednak administratorzy to nie jedyni, którzy mogą pomóc, więc może "poproś o pomoc jednego z doświadczonych użytkowników". rdrozd (dysk.) 13:49, 8 gru 2009 (CET)
    • Rozumiem ideę i ją popieram w tym sensie, że faktycznie bardzo wiele zadań z zakresu pomocy nowicjuszom mogą wykonywać doświadczeni wikipedyści, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą mieć przycisków. Z drugiej strony, IMHO odwołanie do adminów w tym i wielu innych miejscach jest o tyle sensowne, że doświadczony wikipedysta może, ale wcale nie musi, mieć czas i ochotę na pomoc. Tymczasem admin powinien uznać odpowiedź na taką prośbę za część swoich obowiązków i pomóc bez zbędnego marudzenia. Powerek38 (dyskusja) 16:38, 8 gru 2009 (CET)
      • A poza tym "administrator" to ktoś konkretny (ma uprawnienia), tymczasem "doświadczony użytkownik"... No cóż, sami wiecie, że trudno tak z marszu ocenić, czy wikipedystę X można już nazwać doświadczonym użytkownikiem, czy nie. Wolf {D} 17:07, 8 gru 2009 (CET) Macie świetną argumentację, ale, wyobraźcie sobie sytuacje, że szablon wstawiony został jednemu z moich podopiecznych, a ten się mnie pyta o administratora, bo potrzebuje pomocy. I na nic się zdały moje zapewnienia, że potrafię pomóc. Nie chciał mojej pomocy, bo w końcu napisane jak byk administratorów, a ja nim przecież nie jestem (chociaż byłem jego przewodnikiem). Chłopiec ma 14 lat więc trochę go to usprawiedliwia, acz... Zwiadowca21 00:51, 30 gru 2009 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja szablonu:Weryfikacja" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy