Dyskusja wikipedystki:Daguchna


Dyskusja wikipedystki:Daguchna w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskiej Wikipedii!

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

 • wstęp – krótki tekst, opisujący podstawy pracy w Wikipedii;
 • pomoc – główna strona pomocy;
 • FAQ – najczęściej zadawane pytania;
 • terminologia – objaśnienia specyficznych wyrażeń, na które możesz natrafić;
 • Portal wikipedystów – strona społeczności wikipedystów.

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

 1. neutralnym punktem widzenia
 2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Daguchna/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym Wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy, lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony szablon:pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC wikipedia-pl – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie redaktorów Wikipedii i pozdrawiam!


Ritter 16:53, 17 gru 2006 (CET)

Spis treści

Włatcy móchedytuj kod

Cześć. Widzę, że udzielasz się czynnie przy edycji tego hasła. Zaniepokoi cię więc na pewno, że są zakusy (ze strony wiadomych wrażych sił ;) aby skasować listę cytatów z tego kultowego serialu. Gdybyś chciał bronić jej do upadłego to możesz dokonać tego na tej stronie. Pozdrawiam Anusiak, eee prawdę powiedziawszy to jego starszy kolega Electron <Odpisz> 09:33, 6 lut 2007 (CET)

Re:Szymon Jachimekedytuj kod

W poszukiwaniu encyklopedyczności:

 1. Ma imię i nazwisko - jak ja
 2. Urodził się - jak ja
 3. aktor, artysta kabaretowy - no dobrze, a wystąpił w jakimś filmie/spektaklu? Wymieniona jedna rola filmowa w filmie klasy C, prawdopodobnie statysta lub niewiele więcej
 4. Związany z kabaretem Limo, grupą teatralną Muflasz oraz teatrem Wybrzeżak - w jaki sposób związany? Występuje z nimi, czy jest od podłączania kabli przed występem, bo to też jakiś związek?
 5. Brat satyryka Tomasza Jachimka - bycie bratem nie jest encyklopedyczne.

W treści brak jest osiągnięć encyklopedycznych, nie chodzi o ilość, a o jakość informacji. Artykuł o treści "Imię Nazwisko (ur. data w Miasto) - chorwacki sprinter, mistrz olimpijski w kulkach na małe bramki z 1966." jest encyklopedyczny, bo wymienia osiągnięcie. Artykuł o Szymonie Jachimku żadnych osiągnięć encyklopedycznych nie wymienia. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 20:33, 19 lip 2007 (CEST)

Jeśli artykuły o pozostałych artystach kabaretowych są podobne, to MSZ również kwalifikują się do usunięcia. Radziłbym je poprawić, zanim ktoś zgłosi je do ek lub na SdU. Z treści musi wynikać encyklopedyczność, a z treści artykułu o Szymonie Jachimku nie wynikała. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 00:06, 20 lip 2007 (CEST) Uznając własną omylność oraz w obliczu Twojego protestu odtworzyłem artykuł, kierując go do poczekalni SdU. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 07:08, 20 lip 2007 (CEST)

Kategoryzacjaedytuj kod

Witaj. Mam prośbę: czy mogłabyś nadawać odpowiednie kategorie artykułom, które tworzysz? Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 23:11, 21 lip 2007 (CEST)

 • Witam. Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale dopiero co wróciłem z wczasów. Jeśli jeszcze nie znalazłaś odpowiedzi - odpowiadam: Aby skategoryzować kategorię, należy wstawić w jej polu edycji taki sam skrypt z nazwą kategorii jak w zwykłym artykule: [[Kategoria:Nazwa kategorii]]. Więcej informacji: Wikipedia:Kategorie. Pozdrawiam Pz 19:38, 6 sie 2007 (CEST)

Neo-Nówkaedytuj kod

Pomogę Ci przy rozwijaniu tego artykułu. Nie ma sprawy ;) A je sli chodzi o nazwę to zaraz ją zmienię. Kanion wiadomość E-mail 10:02, 28 wrz 2007 (CEST)

re: Polska obsada "Ulicy Sezamkowej"edytuj kod

Informacja o postaci i grającym ją aktorze jest tutaj:[1]. Dziesięć lat temu często oglądałem ten program i pamiętam, że Słupiński był wymieniany w obsadzie zawsze jako drugi po aktorce grającej Beatę, choć wówczas go nie kojarzyłem z twarzy. Pz (dyskusja) 11:39, 9 gru 2007 (CET)

Urodzili sięedytuj kod

Wycofałem Twoją edycję, ponieważ przyjęło się, że w dziale urodzili się można dodawać jedynie te osoby, które mają swój biogram na wikipedii, lub ich encyklopedyczność nie budzi żadnych wątpliwości. Link do wycofanej edycji. Kkaktus 12:32, 25 gru 2007 (CET)

"Przyjęło się" odnosi się wyłącznie do osób urodzonych od około 1950 roku. Ze względu na duże ryzyko dopisania nieencyklopedycznej osoby. Kkaktus 12:44, 25 gru 2007 (CET)

Basn..edytuj kod

Hej, skad w tej edycji (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ba%C5%9B%C5%84_o_ludziach_st%C4%85d&diff=next&oldid=9662859) sie wzial rok 2000? LukKot 10:55, 1 mar 2008 (CET)

Tak trochę niefortunnie (IMHO) jest ta informacja wpleciona w artykuł. Ja się za pierwszym razem nie zorientowałem, że powstała zupełnie inna, wcześniejsza wersja. Mówi się o wyświetleniach bez wyraźnego zaznaczenia faktu, że taka wersja w ogóle powstała. Ja zrozumiałem bardziej, że chodzi o pierwotna wersje filmu w sensie "taśmy filmowej" (tasmy, ktora powstała pierwsza, a nie jest kopia, czy cos takiego) i że ona zaginęła, a nie, że powstał osobny film. I jeszcze z tym zaginięciem, na stronie oficjalnej jest coś takiego "którą to autor po kilku pokazach zabrał do domu i ślad po niej zaginął." - wynika z tego, że Sikora ją po prostu schował do szuflady i więcej nie pokazywał, więc pisanie o zaginięciu jest trochę nadinterpretowaniem tego. Pozdr. LukKot 20:14, 3 mar 2008 (CET)

Henryk Niebudekedytuj kod

Witaj. Może postarasz się uzupełnić ten biogram o jakieś znaczące role teatralne? (np. w oparciu o www.e-teatr.pl). Bo ta filmografia zbyt imponująco nie wygląda, a Wikipedia jednak nie jest bazą aktorów, ale encyklopedią. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 14:15, 4 kwi 2008 (CEST)

No i już lepiej się biogram prezentuje, pewnie nikt na SdU nie będzie chciał posyłać ;-). Gytha (dyskusja) 14:44, 4 kwi 2008 (CEST)

Re: Ulissesedytuj kod

Tak się składa, że mam jeden odcinek i stąd wiem, że Cezary Kwieciński udziela głosu Telemachowi. --Marcin82 (dyskusja) 20:52, 21 lip 2008 (CEST)

Re: Artur Andrusedytuj kod

Witaj! Strona została zabezpieczona przed edycją niezalogowanych na 2 tygodnie. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 21:17, 6 sie 2008 (CEST)

Dziękiedytuj kod

Dzięki, to bardzo miłe :-)). Tylko nie koniecznie mi się należy, bo zdjęcia robił Sławek Skonieczny (flickr). Ja tylko wklejam. Ale skoro już o kabaretach rozmawiamy - możesz podpisać tego drugiego pana ? Bo ja nie mogę znaleźć nazwiska.... - Beax 18:12, 10 sie 2008 (CEST)

Re: Wirtul@ndiaedytuj kod

Dzięki. W najbliższym czasie planuję stworzyć tabelkę opisującą każdy nowy element pojawiający się w programie. W przypadku mojej pomyłki w którymś miejscu proszę o poprawkę :) --Fanmalysza (dyskusja) 18:37, 12 sie 2008 (CEST)

Kwartet Okazjonalnyedytuj kod

Witaj, jeszcze raz muszę odwołać się do Twojej wiedzy kabaretowej. Kim jest czwarty pan na tym obrazku (czyli pierwszy od prawej) ? Mam nadzieję, że nie przypadkowy przechodzień :-))) - Beax 14:03, 13 wrz 2008 (CEST)

Rewers w Gębieedytuj kod

Witaj Daguchno, Do tej pory święcie byłem przekonany, że niestety ale intuicja kobieca święci tryumfy w tym cudownie okrutnym świecie wyrachowania i pomiarów. Że czucie i wiara silniej mówi do mnie niż wikipedyzm śledczy. Na szczęście, Koleżanki podpis pod zdjęciem pana JR unaocznił, że nie wszystko stracone. Oto drobny przyczółek gdzie kobieca intuicja nie sprawdziła się. Choć - i to napawa pesymizmem - różnica była niewielka, ot 3,3 km, szacowany czas przejazdu - 7 minut. Z satysfakcją jednak poprawiłem poprawiony podpis pod zdjęciem.

Serdeczne pozdrowienia z Zielonej Góry. Mohylek (dyskusja) 00:46, 14 wrz 2008 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 07:36, 4 sty 2009 (CET)

La Poupée sanglante (felieton telewizyjny)edytuj kod

Masz w zupełności rację. To nie ja zmieniłem nazwę artykułu i użyłem określenia felieton telewizyjny, cf. historia edycji. Adam Mirowski (dyskusja) 01:50, 8 lut 2009 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Adamtedytuj kod

Słuszność z Twoich ust przemawia. Zmieniłem tytuł usuwając tamten. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 14:55, 8 lut 2009 (CET)

Tysiąc złych uczynkówedytuj kod

Witaj. Mnie się też to nie podoba. Jak ktoś chce sobie pooglądać to niech szuka sobie na youtubie a na wikipedi. :)--Matek151992 (dyskusja) 17:38, 2 kwi 2009 (CEST)

Witam, artykuł zabezpieczono na tydzień, aczkolwiek należy stosować dobrodziejstwa wersji przejrzanych i unikać używania blokady przed edycją. Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 12:41, 3 kwi 2009 (CEST)

Piotruś Panedytuj kod

Witaj! Nic mi na ten temat nie wiadomo opierałem się na wikipedii i archiwalnych programach telewizyjnych. kondziu (dyskusja) 19:02, 11 kwi 2009 (CEST)

Mała księżniczka (anime)edytuj kod

Wiesz, ale tak przynajmniej już wiadomo, że to nie z sufitu wzięte, bo ANN jednak ma jakąś renomę, i wiadomo że dane tam podane są raczej poprawne. Z tym, że sama te dane na ANN umieściłaś, nie widzę żadnego problemu - przeciwnie, jak dla mnie to świetny sposób na załatwienie weryfikowalności polskich wersji, z czym notorycznie jest problem. Jak pisze na WP:WER - Artykuły powinny zawierać tylko taki materiał, który był wcześniej opublikowany w wiarygodnych źródłach. Tak jak napisaś, w ten sposób chroni się też te dane przed usunięciem (vide Osoby dodające do artykułu nowy materiał powinny wskazać wiarygodne źródła, inaczej każdy wikipedysta może ten materiał usunąć.). Czyli same korzyści! Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 21:08, 26 kwi 2009 (CEST)

Dziękuję za głos...edytuj kod

... i cieszę się, że głód kobiety wiecznie głodnej wiedzy o wielkich polskich katastrofach został zaspokojony już chyba po raz drugi ;-) Warto było włożyć sporo pracy, aby tego dokonać. Twoje głosy są dla mnie niezwykle miłe i sympatyczne. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie! Grzegorz Petka [Dyskusja] 00:57, 3 maj 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Bieżące wydarzeniaedytuj kod

Witam, Serdecznie zapraszam do nowego projektu, który będzie tworzył nowe artykuły, a stworzone już aktualizował, na temat bieżących wydarzeń.

Wikiprojekt:Bieżące wydarzenia

adik7swiony (dyskusja) 00:11, 6 maj 2009 (CEST)

Rycerz Piotruś Herbu Trzy Jabłkaedytuj kod

Witaj! Bardzo dziękuję za tytuł. Pozdrawiam --Kondziu15 (dyskusja) 10:14, 3 lip 2009 (CEST)

Kabaret Słuchajcieedytuj kod

Hej, odnośnie zdjęcia: to zależy czy zamierzasz wstawić fotkę własnego autorstwa czy też autorem zdjęcia jest ktoś inny. W pierwszym przypadku, ładowanie jest proste: 1. chyba nie posiadasz konta globalnego (uniwersalnego) :-) więc czas je wreszcie założyć. Wówczas nie musisz się logować na poszczególne projekty wiki, masz jeden login na wszystko. Oczywiście nie ma konieczności tworzenia konta globalnego do wgrania jednego zdjęcia, ale wierz mi to naprawdę ułatwia życie (nie tylko userowi posiadającemu takie konto, ale i innym, którzy pragną sie z nim skontaktować, bądź adminom, którzy często muszą zweryfikować wiarygodność edycji). Więcej o koncie globalnym możesz poczytać tu: Pomoc:Konto uniwersalne. 2. Jak już będziesz posiadać konto na commons, wystarczy kliknąć w bocznym menu: dla edytorów -> prześlij plik. Wszystko dość dobrze opisane jest na stronie: kroki. Jest tam i o licencjach i o przejściach przez formularze do wysyłania grafik na commons. 3. W zasadzie wszystko jest banalnie proste, trzeba tylko wybrać odpowiednią licencję (jeśli zdjęcie jest Twojego autorstwa, to ty i tylko ty możesz określić na jakiej licencji udostępniasz je światu), załadować najlepiej od razu z odpowiednią kategorią (w Twoim wypadku Category:Kabaret Słuchajcie) i w miarę logicznie opisać (w sensie rok i miejsce). 4. Jaką licencję wybrać ? Ja osobiście lubię licencje typu CC, bo są jasne i klarowne. Ponieważ tworzymy projekt wolny - to licencje na których udostępniamy swoje dzieła też są wolne. Czyli trzeba dać taką licencję Commons Creative która jest naprawdę wolna (bo nie wszystkie CC takie są). Projekt commons nie dopuszcza grafik oznaczonych: "tylko użycie niekomercyjne", "bez możliwości modyfikacji". Najczęściej wybierana licencją CC na projekcie commons jest myślę: CC-BY-SA (+ nr wersji). To oznacza, że zgadzasz się udostępnić swoje dzieło za darmo, każdemu w każdej sytuacji (zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego), że zgadzasz się na modyfikacje zdjęcia bez pytania (tzn ktoś może sobie je przyciąć, zmienić kolory, wpleść do innego zdjęcia - i nie musi się Ciebie pytać o zdanie). Jedynym warunkiem jaki musi spełnić ktoś kto będzie w przyszłości korzystał z Twojego działa to podanie autora (polskie prawo autorskie i tak to gwarantuje, ale ktoś kto mieszka np. w USA nie musi o tym wiedzieć) i podanie licencji. Jeżeli ktoś zmodyfikuje Twoje zdjęcie, to nadal Ty jesteś jego autorem i tak wykonana modyfikacja nadal posiada tę samą licencję jak oryginał.

Oprócz CC istnieją jeszcze inne wolne licencje: {{GFDL-self}} oraz {{PD-self}}. To ostanie oznacza zrzeczenie się majątkowych praw autorskich do zdjęcia na rzecz społeczeństwa (public domain).

Licencje to dość duży temat - ale w przypadku, gdy zdjęcie jest twojego autorstwa nie trzeba robić na ten temat studiów i wystarczy raz a dobrze przeczytać instrukcje. A potem powielać wybrany schemat (oczywiście nie trzeba, ale tak jest wygodnie :-))

Jak wstawić zdjęcie z commons do Wikipedii chyba nie muszę pisać :-)) pozdrawiam i jakby się pojawił jakiś konkretny problem, to wal śmiało - Beax 16:35, 28 lut 2010 (CET)


 • Skoro nie ty jesteś autorem, to nie ty nadajesz licencję (bo nie masz takiego prawa). Wówczas trzeba skorzystać z systemu OTRS i to autor osobiście musi osobiście wysłać oświadczenie do systemu OTRS (oświadczenie wygląda mniej-więcej tak: [2]). I pamiętaj autorem zdjęcia jest ten kto trzyma aparat, a nie ten kto jest na zdjęciu. Ten kto jest na zdjęciu nie ma żadnych praw do zdjęcia (co najwyżej prawo do ochrony wizerunku, ale to inna bajka). Kilka osób już chciało podmienić swoje zdjęcia na wikipedii, ale ..... ciężko znaleźć profesjonalnego fotografa, który zrzecze się praw do swojego zdjęcia (bo to i tak nie łatwy kawałek chleba). Jak dotąd prowadziłam negocjacje z kilkoma osobami i tylko RAZ JEDEN udało mi się sprawę przeprowadzić do końca: efekt. Mam nadzieję, że i Tobie się uda. - Beax 17:03, 28 lut 2010 (CET)

Wikicytatyedytuj kod

Witaj, widzę, że mamy podobne zainteresowania, a na dodatek pochodzimy z tych samych stron... Piszę do Ciebie, bo udzielasz się w edytowaniu stron o kabaretach. Ja od pewnego czasu uczestniczę w projekcie Wikicytaty i chciałam zapytać, czy masz może jakieś ciekawe cytaty z polskich kabaretów, satyryków, także wypowiedzi udzielone w wywiadach itp. Jeśli tak, może zechcesz w wolnej chwili coś dorzucić. Tutaj możesz obejrzeć dotychczasowy stan cytatów związanych z kabaretem: [3]. Oczywiście nie pogniewam się, jeśli nie będziesz miała czasu czy ochoty. Pozdrawiam cieplutko. Alessia (dyskusja) 01:51, 10 mar 2010 (CET)

Bardzo mnie to cieszy :))), w takim razie zapraszam do współpracy! Alessia (dyskusja) 23:28, 10 mar 2010 (CET)

Nowa Huta Gangstaedytuj kod

Charizma (dyskusja) 22:52, 11 paź 2010 (CEST)

Alarm. Wandalizmy DingirXul`aedytuj kod

Witaj. Szukam pomocy/wsparcia, w walce z niecnym procederem uprawianym przez Wikipedysta:DingirXul który polega, na kasowaniu dorobku i danych o kadrze, polskich studiów dźwiękowych zajmujących się Dubbingiem. Proszę spojrzeć na m in. : http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Start_International_Polska&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Publishing&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Sonica&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_PRL&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=DubbFilm_Studio&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Genetix_Film_Factory&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Master_Film&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=IZ-Text&action=history , http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Studio_Eurocom&action=history

Wnioski łatwo wyciągnąć. Poke (dyskusja) 19:24, 29 maj 2011 (CEST)

Chyba pozostaje tylko rewertować ( i pamiętać o regule 3 rewertów) i pisać mu w dyskusji, że to głupie kasować coś, co wynika z innych artykułów. Złośliwość ? Nie wiem...jak się popatrzy po jego Dyskusji i wkładzie, to widać, że to "Pan Nietykalny" co zastraszył wszystkich i rządzi się w dziale Muzycznym, a i bruździ w naszej działce. Poke (dyskusja) 19:32, 29 maj 2011 (CEST) WP:R3R Poke (dyskusja) 19:39, 29 maj 2011 (CEST)

Wirtul@ndiaedytuj kod

Witam

Wracam po ...4 latach? W każdym razie obiecałem Tobie rozbudowę art. pt. Wirtul@ndia ;) Otóż nastąpiło małe rozbudowanie artykułu (jak chcesz, możesz co nieco popoprawiać)... Planuję również dodać m.in. ... opisy wszystkich odcinków (mam już nawet tabelkę). :)

Dodałem również ten oto szablon:

Jeśli możesz, to pododawaj do niego brakujące programy (a wiem, że jest ich sporo...) :)

Pozdrawiam, Fanmalysza (dyskusja) 15:09, 27 wrz 2011 (CEST)

Witam ponownie :) Mogłabyś zredagować streszczenia odcinków Wirtul@ndii? Pisałem to dosyć szybko i po łebkach, więc bardzo liczę na Twoje zredagowanie :) Pozdrawiam, Fanmalysza (dyskusja) 20:19, 19 lis 2011 (CET)

Portal:Filmedytuj kod

Cześć,

Staram się reaktywować portal i wikiprojekt filmy. W związku z tym szukam osób chętnych do pomocy zarówno w prowadzeniu portalu jak i współpracy przy wikiprojekcie. Przeprowadziłem już kilka zmian na stronie Portalu, jeśli masz jakiś pomysł na rozbudowanie go lub uważasz, że jest brzydki to zapraszam na stronę mojej dyskusji z propozycjami jak to poprawić.

Kilka lat temu zaistniała próba ustalenia standardu dla haseł o aktorach i filmach. Ustalenia są dość mizerne w związku z czym proponuje aby zrobić to jeszcze raz. Wyraź swoją opinię na ten temat na stronie dyskusji Wikiprojekt:filmy/Standard.

Aby wynagrodzić trud włożony w pomoc przy wikiprojekcie proponuję opracować system nagród (Wikiprojekt:Filmy/Odznaczenia), jednak w związku z moimi znikomymi uzdolnieniami plastycznymi szukam osoby która podjęłaby się narysowania kilku "gwiazdek". Mam co do nich pewną wizję i chętnie się nią podzielę jeśli zadeklarujesz chęć podjęcia się tego zadania.

Serdecznie zachęcam do współpracy--Damian Sapis (dyskusja) 15:39, 2 lut 2012 (CET)

Wikiekspedycja 2013edytuj kod

Witaj. Piszę do Ciebie w sprawie Wikiekspedycji - corocznej fotograficznej wyprawy wikipedystów, która w tym roku będzie miała miejsce na terenie województwa dolnośląskiego (http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikiekspedycja_2013). Znalazłem Twój nick w Atlasie Wikipedystów z tego województwa i chciałem spytać, czy masz ochotę przyłączyć się do naszej wyprawy - wskazać jakieś interesujące miejsca warte sfotografowania, przyłączyć się w charakterze lokalnego przewodnika lub pomóc nawiązać kontakt z lokalnymi organizacjami? Będziemy się poruszać po terenie od Zgorzelca do Dzierżoniowa w dniach 19-28 lipca. W razie interesowania, poproszę o kontakt. :) --CLI (dyskusja) 15:36, 23 cze 2013 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:09, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:16, 10 cze 2017 (CEST) 

Re: Podróż Pani Noahedytuj kod

Hej! Ten tytuł funkcjonuje na Filmwebie [4], a ponadto został użyty (trzy lata przed powstaniem mojego artykułu) w notce Onetu o śmierci Davida Crofta [5]. Nie miał polskiej emisji, natomiast uważam takie brzmienie polskiego tytułu za uźródłowione. Oczywiście jeśli dojdzie do emisji lub nawet streamingu z oficjalnym polskim tłumaczeniem, będzie można pokusić się o przekierowanie lub zmianę tytułu artykułu. Ale na dzisiaj nie widziałbym tu problemu. Pozdrawiam! Powerek38 (dyskusja) 18:57, 1 paź 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Daguchna" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy