Dyskusja wikipedystki:Dorotabelska


Dyskusja wikipedystki:Dorotabelska w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w wikipediiedytuj kod

Gdybyś czegoś potrzebowała, to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sama poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznała 3 najistotniejsze zasady Wikipedii:

Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Na początek polecam wykonanie testu z pomocą samouczka, dzięki któremu poznasz podstawy edytowania Wikipedii. Serdecznie pozdrawiam, Stefaniak ---> śmiało pytaj 10:27, 15 lis 2009 (CET)

Źródła w artykułachedytuj kod

Witaj. Dodawaj proszę źródła do tworzonych przez siebie artykułów, zgodnie z zasadą weryfikowalności. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 10:27, 15 lis 2009 (CET)

Siren song of counter cultureedytuj kod

Zwróć uwagę na styl i budowę zdań. Poczytaj trochę 'zasad edytowania' wikipedii (znajdziesz te pomocniki na portalu wikipedystów - w pasku po lewej stronie ekranu). Proszę pamietać o podawaniu źródeł. Bez tych hasła są bezwartościowe. Wprowadziłem nowy tytuł określający czego on dotyczy. życzę powodzenia w edycjach, --emanek (dyskusja) 21:11, 29 lis 2009 (CET)

All I Wantedytuj kod

W infoboxie parametr "rok_wydania" i pokrewne dajemy bez nawiasów kwadratowych ([1]), w ten sposób, m.in. automatycznie zostaje artykuł dodany do odpowiedniej kategorii według roku wydania. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 14:02, 18 sty 2010 (CET)

Enema of the State Demoedytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 16:30, 13 lut 2010 (CET)

Rock Out with Your Cock Outedytuj kod

Stanko (dyskusja) 15:16, 19 paź 2014 (CEST)

Końcówkiedytuj kod

Witaj. W Wikipedii należy używać wyłącznie tych form językowych, które są wyraźnie upowszechnione i wskazane przez najważniejsze słowniki języka polskiego jako równoważne (zwłaszcza PWN). Jeśli słownik uzna kolejne formy za takie, wówczas będzie można wprowadzać je w Wikipedii. Sama poprawność gramatyczna formy, która nie spełnia tych warunków, nie powinna być używana w encyklopedycznym języku. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 00:35, 19 gru 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Dorotabelska" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy