Dyskusja wikipedystki:Ewkaa/Archiwum3


Dyskusja wikipedystki:Ewkaa/Archiwum3 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedystki:Ewkaa Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dyskusja Wikipedysty:Ewkaa/Archiwum1
Dyskusja Wikipedysty:Ewkaa/Archiwum2

Spis treści

Trąby powietrzne w Polsceedytuj kod

Przestań wandalizować to hasła, najpierw je może przeczytaj ze zrozumieniem i racz zauważ, że usuwane "NPA" są cytatami z podanym źródłem. roo72 Dyskusja 23:56, 10 wrz 2007 (CEST)

Wikipedia:Wandalizm - jesteś bo usuwasz fragmenty Wikipedii.roo72 Dyskusja 00:16, 11 wrz 2007 (CEST) No właśnie na tym polega problem jeżeli nie czyta się całości tekstu (i to najlepiej ze zrozumieniem) - w haśle było napisane "Wybrane przykłady trąb powietrznych w Polsce[1]:" (to [1] to przypis wskazujący na odpowiednią stronę". Co teraz? roo72 Dyskusja 00:52, 11 wrz 2007 (CEST) Ewciu, Roo ma gorący temperament - Wikipedia:Wybacz i zapomnij. :) Pozdrawiam serdecznie, Minimus disputatio 01:01, 11 wrz 2007 (CEST) Niemniej jednak ja przepraszam za całe zajście, gdyż czuję się pośrednio temu winien. Chyba za bardzo przycisnąłem Roo w głosowaniu Wikipedia:SDU/Wichura na Mazurach 4 lipca 2002. Pozdrawiam! Maly LOLek 01:22, 11 wrz 2007 (CEST)

A ja mam nadzieję, że nie zraziłaś się :-) Picus viridis RSVP? 02:01, 11 wrz 2007 (CEST)

Akara cętkowanaedytuj kod

Przepraszam, ref podczepiony był do długości rybki, nie sądziłem że odnosi się do całości. Może warto by go wyodrębnić w osobnej sekcji (Bibliografia, Źródła) ? Ja już nie psuję ;) Pozdrawiam.--Ananael @ 00:50, 16 gru 2007 (CET)

nie będę wandalizował stron,nie będę wandalizował stron,nie będę wandalizował stron ;) --Ananael @ 00:59, 16 gru 2007 (CET)

Welon Teleskopowyedytuj kod

Cześć. Zaopiekujesz się? Ja się zupełnie nie znam ;-), ale na pewno trzeba przenieść pod małe litery lub w ogóle pod inną nazwę, taką jak w szablonie w złotej rybce (nb. ta błędna duża litera to z powodu linku w tym artykule). Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 21:40, 21 gru 2007 (CET)

Mówiłam, że się nie znam. ;-) Ale wobec tego trzeba poprawić link w złotej rybce, bo znów ktoś wpisze (może w ogóle usunąć te "rasy" skoro jest szablon?). Twoim zdaniem warto zostawić przekierowanie czy też usunąć całkiem? W razie czego wstaw ek. Treść można i do dyskusji przenieść, do Twojej decyzji. Dzięki i przy okazji najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt. Gytha (dyskusja) 22:06, 21 gru 2007 (CET). PS. Widzę, że już zadecydowałaś. ;-)

NPAedytuj kod

Ewkaa, ale mam prośbę, a właściwie kilka, dla czytelności pozwolę sobie wypunktować:

  1. wstawiasz NPA, ale na bogów, jak to jest 100% NPA (copy&paste), dawaj {{ek|1=NPA z [link]}} lub wywal taki fragment. Nie ma potrzeby, żeby grupa ludzi naprawiała bezczelność i lenistwo innych, a hasła wisiały z szablonem. Jeśli są szanse uzyskania zgody na użycie to tak, ale w przypadku 100% NPA, szczególnie jak to IP, albo jedne z pierwszych edycji userów to ekuj. Codziennie jest to kilkadziesiąt spraw.
  2. Jak już wstawiasz NPA, to sparwdzaj dokładnie czy to jest NPA. Np tu: Cerkiew św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim, czy możesz mi konkretnie wskazać co jest NPA na podstawie linku [1] ? konkretnie, które zdanie?
  3. i powiązane - jak haslo ma 3zdania, a jest ency, ale jest to NPA (nie jak powyżej), to serio szybciej będzie jak sama je przerobisz (nie mówię o przerabianiu dłuższych) i powiadomisz autora szablonem, niż podrzucisz je na listę NPA.
  4. i hasło NIE jest NPA, wg takiego luźnego kryterium: jeśli co najmniej jedno, średnie zdanie (np 5słów) nie pojawia się DOKŁADNIE w takiej formie jak w źródle (czyli np jak ktoś przerobi co piąte słowo, zmieni troche uklad), i jeśli nei gugla się na podstawie tego zdania. Gdzieś tzreba założyć próg stopnia przeredagowania, żeby NPA nei było. Zwykle to 4-5słów w zdaniu, tyle żeby gugle nie chwytało.

I bojowe zadanie, ponieważ dziś ich tam nazgłaszałaś, przejrzyj je jeszcze raz uwzględniając uwagi (szczególnei 1-3) i albo odNPAuj, a jeśli było to niesłuszne NPA (jak w tej cerkwii) przeproś autora, albo zgłoś na eki (100% NPA). NPA to zaraza, i warto walczyć o wartościowe hasła, mające szanse na zgodę na publikację, ale nie warto walczyć dlatego bo ktoś byl leniwy. Za dużo roboty. Masur juhu? 21:22, 25 gru 2007 (CET)

  • OK. zasadniczo widze cerkwie. Polskich literek nei bylo, stad nie moglem znalezc fragmentu. Tak czy inaczej to 100% NPA kogos kto lecial na latwizne. Hasla substubiczn bez zrodel, nowe. Eki. Masur juhu? 21:31, 25 gru 2007 (CET) ps. inne pkty aktualne :) Masur juhu? 21:32, 25 gru 2007 (CET)
    • To nie zasady, a raczej luźne spostrzeżenia. Najczęściej NPA sprawdzamy w guglach, więc trochę glupio wpisac 2-3slowa w gugle i powiedzieć, że NPA jak coś wyskoczy. Dlatego ja przyjmuje te 4-5 ciagiem. I zwykle to działa, bo albo jest 100%, albo tak przeredagowane jak te Czachorka o tym naukowcu czy kimś - czyli niby przeredagowane co 5-6 słowo, ale i tak występują ciągi łatwoguglujące się, co na jedno wychodzi. Zwykle jak mi hasło "pachnie" NPA, to "próbkuje" w gugle kilka razy, z różnych fragmentów tekstu, nei za dlugie, właśnie tak 4-więcej słów, i patzre czy coś wyskakuje. I jak wyskoczy to porównuje dokładnie, i jak mówię, zwykle 100% NPA jest, rzadko komu chce się przerabiać po łebkach - nie zapominaj, że NPA to domena leni, albo nieświadomych/bezczelnych. Ale co do cerkwi to oczywiście miałaś racje - po prostu braku pliterek nie zauwazylem. Masur juhu? 22:41, 25 gru 2007 (CET)
      • nie nie mówię, że ty :) Mówię, ze nie warto się przejmować i walczyć o byle gówno, za przeproszeniem, które ktoś skopiował nawet bez formatowania bo był za leniwy/bezczelny. Szczególnie jak to dotyczy całego hasła. A ekuje się od zawsze - kto pierwszy dostrzeże na OZetach. Może o tym ni wiesz, ale dziennie powstaje kilkadziesiąt do -set takich NPA. A samych nieency/substubów spokojnei koło 300-400 (połowa nowych haseł). Widzisz to wszystko na NPA? I jak są zgody wysyłane, hasła przerdagowywane? Polimerek chyba kiedyś wyliczył, że NPAlista "ratuje" jakieś 10% haseł z tego co pamiętam, bo nie ma większych mocy przerbowych, więc jak masowo się tam coś dodaje, to zwykle po miesiącu Cancre to wycina. Dlatego zachęcam do własnoręcznego usuwania krótkich NPA. Sam tak filmweby ratuję. Masur juhu? 22:49, 25 gru 2007 (CET)


Trochę za wcześnie zablokowaliście. Dlaczego od razu wulgaryzm a nie po prostu brak doswiadczenia? W takiej sytuacji nawet nie mam możliwości poprawienia swoich błędów. Pozdrawiam Ludwal.

Rozmowaedytuj kod

Czy możemy porozmawiać "na żywo" (np. na GG lub na IRC-u)? Mam pewne uwagi odnośnie Twojej pracy na Wikipedii i wolałbym je Ci przedstawić właśnie w takiego typu rozmowie. Pozdrawiam serdecznie, Wiktoryn <odpowiedź> 21:14, 26 gru 2007 (CET)

Wielki szatny zakonuedytuj kod

Witaj. A jeśli tekst napisany w wiki jest mój? Zebrany i przetworzony z kilku publikacji to też będziesz uważała, że jeśli nie podam źródeł za naruszenie praw autorskich? Czyich moich?

Już po temacie, pzdr Gruzin Witaj. Umieściłem bibliografię. Jak sama wiesz, inne strony w necie nie są wiarygodnym źródłem (nawet wikipedia się myli) i nie opieram się na takich miejscach. W marszakach po południu uzupełnię bibliografię, na pewno nie będzie to strona internetowa :)

Stanisław Sakowiczedytuj kod

Nie odpowiedziałem od razu na Twoje zgłoszenie z uwagi, że w czasie świat nie zaglądałem do komputera. W zgłoszonym przez Ciebie hasłe, źródło informacji podane było na dole. Przeredagowałem tekst. Proszę sprawdź ponownie. Do źródeł "papierowych" jeszcze nie dotarłem. --213.184.11.77 (dyskusja) 09:31, 29 gru 2007 (CET)

Marszałkowieedytuj kod

Witam. Poprawiłem Twoje wpisy odnoście źródła. Wpisałem pozycję z której korzystałem, ale odnosi się to tylko do dwóch artykułów, innych nie tworzyłem. Gruzin (dyskusja) 13:38, 29 gru 2007 (CET)

Re: NPAedytuj kod

Powiem szczerze, że nie wiem co z tym zrobić. Nie jest to już dokładne kopiowanie z WIEM, jak dawniej albo drobnymi zmianami. Z WIEM wyciąga teraz najważniejsze rzeczy i tworzy takie małe stubiki, do których w zasadzie trudno się przyczepić, bo zawierają wyłącznie dane podstawowe, napisane prostymi zdaniami (porównaj: Kurawonga czarna‎ i [2]. NPA?). Ta chirotechnika IMHO ewidentna też nie jest, nie znalazłam w jego nowszym wkładzie niczego, co można by bez zastrzeżeń uznać za NPA. Cancre (dyskusja) 16:55, 30 gru 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Ewkaa/Archiwum3" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy