Dyskusja wikipedystki:Falkaaa


Dyskusja wikipedystki:Falkaaa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Witaj!

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowego wikipedystę i mamy nadzieję, że edytowanie Wikipedii sprawi także Tobie przyjemność. Aby to obopólne zadowolenie pozostało na dłużej, zapoznaj się przynajmniej z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Zasady i zalecenia

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich edycji lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Neutralny punkt widzenia - pot. NPOV W skrócie: unikaj wyrażeń prezentujących tylko jeden punkt widzenia, wymień wady i zalety podane w źródle, a nie opisuj rzeczy jako "dobrych" czy "złych";
  • Weryfikowalność - pot. WER W skrócie: każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty źródłem, informacje o nim zamieść w dolnej sekcji;
  • Czym Wikipedia nie jest pot. CWNJ W skrócie: Wikipedia to nie słownik, forum dyskusyjne, kolekcja linków ani prospekt reklamowy;
  • Prawa autorskie - pot. PA W skrócie: nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej - pot. OR W skrócie: nie pisz nic na podstawie własnych doświadczeń, wszystkie informacje muszą pochodzić z weryfikowalnych źródeł wtórnych.

Aby usprawnić pracę innych wikipedystów powinieneś także stosować się do zaleceń edycyjnych. W ten sposób będziesz od razu tworzył właściwie zredagowane artykuły. Nie bój się także męczyć innych, bardziej doświadczonych wikipedystów pytaniami np. na kanale IRC polskiej Wikipedii.

Kpc21 DYSKUSJA 22:15, 6 lip 2008 (CEST)

Życzeniaedytuj kod

Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia życzy Arkadia.

Pozdrawiam :) --Arkadia 00:27, 25 sie 2008 (CEST) (dyskusja)

Studniówkaedytuj kod

Proszę, przestań.
Jeżeli nadal będziesz niszczyć strony, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji. LeinaD dyskusja 20:31, 22 lut 2009 (CET)

Jakieś źródła masz? LeinaD dyskusja 20:48, 22 lut 2009 (CET)

Anny Ondra date of birthedytuj kod

Dear friends from Tarnów. Please help us in the following case: There is no clear date of birth of Czech actress Anny Ondra, who was born in Tarnów May 15, 1902 or May 15, 1903. Could one of you to look into the register of births and help solve this problem? Thank you in advance! --Gampe (dyskusja) 19:46, 18 lis 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Falkaaa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy