Dyskusja wikipedystki:Gytha


Dyskusja wikipedystki:Gytha w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania dodaj nowy wątek

Odp:Poprawka na SGedytuj kod

Odp:Poprawka na SG

Gdy będzie można dostać same uprawnienia do edycji stron zabezpieczonych, bez uprawnień do blokowania użytkowników i stron, to zapewne się po nie zgłoszę. Póki w ofercie jest tylko komplet, to nie skorzystam. Gżdacz (dyskusja) 19:24, 18 mar 2020 (CET)

Kawiarenkaedytuj kod

Mogac juz pisac, okreslilem moje stanowisko w Kawiarnece. Niemniej wyslalem rowniez szereg innych powiadomien do roznych wikipedystow. Moje spostrzezenia w kawiarence mozna zrozumiec. Proponuje, abys nastepnym razem (jezeli w ogole cos takiego mialoby miejsce) to napisz do mnie tak jak podalem w Kawiarence. Dodatkowo, daje ci prawo aby pisac prosto - "przestan, idz spac :)". Kazde mile slowo rezultuje ze adrenalina spada i jezeli sie nie uda to sam sobie naloze bana. Wczoraj potrzebne bylo mi tylko jedne mile slowo ostrzezenia ale po przeczytaniu tego co napisalem sam sie przerazilem (skreslilem sam gdzie zauwazylem). Dopiero co, po kilku latach ponownie sie zalogowalem na pl:wiki i doznalem przykrosci (moje odczucie) ale najbardziej przykre dla mnie jest moje wlasne zachowanie gdzie ponizylem siebie samego! Karygodne. Powiem rowniez szczerze ze bylem wsciekly i szukalem Twoich wypowiedzi aby cos znalezc. Nie znalazlem nic. W kazdej dyskusji (podobnej do mojej), mialas racje - sam bym mogl pomoc aby wytlumaczyc dlaczego. Nie rozumiem jak Ty z tym sobie dajesz rade, bez emocji. Mnie by prawdopodobnie roznioslo. Dlatego nalezy sie Tobie wcale niemaly szacunek! Pozdrawiam camdan (dyskusja) 03:23, 22 mar 2020 (CET) Masz racje w tym co napisalas ale zauwaz ze piszac "Nie kasuj czyichś wypowiedzi wstawiając swoich" - ja rowniez moglem poczuc sie urazony co i tak nie upowaznia mnie do pisanie w niestosowny sposob.

camdan (dyskusja) 14:30, 22 mar 2020 (CET)

usunięcie strony wskipedytuj kod

Witam Ogólnie jestem autorem tekstu na stronie WSKiP, jestem pracownikiem tej uczelni i chciałem zamieścić informacje o nas na Wikipedii. Co muszę zrobić żeby nie była usuwana. pozdrawiam

Le Polonaisedytuj kod

Nie wiesz może, kto mógłby dysponować odpowiednimi źródłami, aby doprowadzić ten ogryzek do odpowiedniego stanu? Pismo wychodziło krótko, a do hasła prawie nic do nie linkuje. A warto byłoby coś o zawartości nadmienić. Raczej nie była to wydmuszka. Sławek Borewicz, → odbiór 09:54, 30 mar 2020 (CEST)

W wersji francuskiej jest szerszy opis, ale linki zewnętrzne raczej martwe. Znalazłem taki, ale opisu samego czasopisma nie udało mi się znaleźć. Sławek Borewicz, → odbiór 17:53, 9 lip 2020 (CEST)

Re: (Nie)znane kobiety Wikipediiedytuj kod

Bardzo dziękuję za miłą wiadomość! Pozdrawiam, GiantBroccoli (dyskusja) 10:49, 8 kwi 2020 (CEST)

Odp:Dalajlama i TPedytuj kod

Odp:Dalajlama i TP

Rozumiem, że w stosunku do wybranych osób zamiast encyklopedii mamy pisać hagiografię i usuwać uźródłowione informacje, zamiast przedstawiać odwrotny (też uźródłowiony) punkt widzenia. Napisałaś TP w roku 1948 nie mógł mieć dostępu do podobnych informacji i prawd.został zmanipulowany albo powtórzył plotkę. Bardzo fajne (zapewne uźrudłowione) stanowisko. W 1948 TP był pismem, które jeszcze nie uległo komunistycznej propagandzie, za co zresztą wielu redaktorów poniosło potem ciężkie konsekwencje. Na jakiej podstawie sądzisz, że ta konkretna informacja została zmanipulowana? Jakie masz w tym zakresie dowody? Czy nie powtarzasz stereotypów i plotek? W tej chwili usunęłaś uźródłowioną informację, na podstawie swoich domniemań i twórczości własnej. MOs810 (dyskusja) 13:11, 26 kwi 2020 (CEST)

  • OK. Ulegam. Był niesklany. A każde źródło w Wikipedii trzeba potwierdzać drugim źródłem. Nigdzie takiego zalecenia nie znalazłem, ale rozumiem, że dotyczy to tylko wybranych "świątobliwych" :) MOs810 (dyskusja) 14:20, 26 kwi 2020 (CEST)

User ŁazarskiGladiatoredytuj kod

Cześć. Pozwoliłem sobie w drobnym stopniu zmienić ustawienia blokady, którą na niego nałożyłaś. Mianowicie odblokowałem mu możliwość wysyłania e-maili. Wynika to z tego, że przysłał na OTRS skargę na nałożoną blokadę. Zgodnie z naszymi zasadami każdy ma prawo odwołania się od nałożonej blokady, a pozbawienie użytkownika możliwości wysyłania maili efektywnie go tej możliwości pozbawia. Dla ścisłości: działam z przyczyn formalnych, a nie dlatego, że jestem w jakikolwiek sposób adwokatem tego użytkownika, czy też uważam, że jest poszkodowany. Chodzi o umożliwienie mu skorzystania z prawa, które mu przysługuje. Jeśli będzie trolował mailowo, to wtedy pozbawienie go możliwości wysyłania maili będzie w pełni uzasadnione. Miłego dnia Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:12, 2 maj 2020 (CEST)

  • Tia, ja widzę, że zakładanie dobrej woli tutaj raczej nie ma sensu, ale sami przyjęliśmy takie regulacje takie, a nie inne. Uważam, że trzeba mu umożliwić skorzystanie z prawa do złożenia odwołania. Jeżeli jegomość będzie nadużywał tego prawa, to będzie można mu zablokować możliwość wysyłania e-maili w myśl art. 5 kc: Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Pawel Niemczuk (dyskusja) 14:37, 2 maj 2020 (CEST)

Optykedytuj kod

Patrz, u mnie analogiczna sytuacja życiowa :) Pozdrawiam. Hoa binh (dyskusja) 12:56, 6 maj 2020 (CEST)

Jan Kubisedytuj kod

Czemu usunęłaś moje edycje. Były merytorycznie poprawne. Ja rozumiem, że Jan Cybis jako podobne nazwisko to może wydawać się mało poważne, ale moim zdaniem nazwa pochodzącego od malarza nowego nurtu artystycznego, brzmi podobnie do kubizmu. Ponadto "s" ze znaczkiem nad literką czyta się po czesku jak "sz", więc dodanie Jana Kubisza do ludzi o podobnie brzmiących nazwiskach uważam za zasadne. Z tego powodu anuluję Twoją edycję i poproszę o wytłumaczenie Twojego postępowania na stronie dyskusji artykułu. Serdecznie pozdrawiam 46.169.186.115 (dyskusja) 23:25, 9 maj 2020 (CEST)

TVP Sportedytuj kod

Dziękuję bardzo za uwagi. Dodałem dwa przypisy, o więcej trudno, np. oglądalności z 2002 roku, to są dane, które posiadają telewizje, ale przykładowe wirtualnemedia wtedy jeszcze nawet nie istniały. Co do zdjęć to rozumiem, że zdjęcie podpisanego dokumentu wystarczy? Kto ma go podpisać w ogóle? Mam nadzieję, że wystarczy dyrektor/z-ca dyrektora TVP Sport? I tak uważam, że wystarczającym dowodem na posiadanie praw do zdjęć jest 1) ich treść 2) niemożność wejścia na stronę źródłową foto.tvp.com.pl przez nieuprawnioną osobę. Nazwy loginu chyba nie da się zmienić, dodałem opcję wyświetlania, choć nie za bardzo rozumiem w czym ksywa lepsza jest od nazwy firmy. Dopóki nie jest to imię, nazwisko, pesel, rozmiar buta etc. to chyba na jedno wychodzi ;)

Pozdrawiam

Homofobia Kidawy-Błońskiejedytuj kod

Myślę, że skoro bierzesz udział w edytowaniu artykułu, warto się przypomnieć, bo nie odpowiadasz w dyskusji. W artykule nadal brakuje wzmianki o homofobicznych poglądach Kidawy-Błońskiej--Trzecimaja (dyskusja) 03:02, 12 maj 2020 (CEST)

Myślę, że skoro nie mam statusu żadnego jako admin jestem nadal nowicjuszem. Radzę ci porzucić homofobiczny ton wobec edytorów, bo to tworzy bardzo toksyczną atmosferę.--Trzecimaja (dyskusja) 23:48, 12 maj 2020 (CEST)

Odp:edytuj kod

[3 Odp
]

dzięki za czujność :) rzeczywiście to ktoś inny. Ale i tak zapytam tego odpowiedniego, najwyżej nie odpowie :) --tadam (dyskusja) 11:02, 13 maj 2020 (CEST)

mailedytuj kod

Bardzo Ci dziękuję :-). W weekend będę miał więcej czasu to na spokojnie sobie to prześledzę. Pozdrawiam serdecznie. Cynko (dyskusja) 18:56, 13 maj 2020 (CEST)

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykułyedytuj kod

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły

Dziękuję! Tak się zdenerwowałem, że zacząłem pisać nienawistny komentarz, który źle by się dla mnie skończył. Konflikt edycji mnie od tego uchronił. Jeszcze raz dziękuję! RoodyAlien (dyskusja) 16:41, 18 maj 2020 (CEST)

Manuscript cookery book of Frances Boothby 1660edytuj kod

Hello, I am a researcher with the Orlando Project at the University of Guelph in Guelph, Ontario, Canada. Do you have any more info on this Cookery page from Frances Boothby? I am currently researching this author and think this is a fantastic find! I do not know how to privately message on Wikipedia yet.

Nie mówię po polsku, więc próbowałem tłumaczyć:

Witam, jestem badaczem w Orlando Project na University of Guelph w Guelph, Ontario, Kanada. Czy masz jeszcze jakieś informacje na temat tej strony o gotowaniu od Frances Boothby? Obecnie badam tego autora i uważam, że to fantastyczne odkrycie! Nie wiem jeszcze, jak prywatnie wysyłać wiadomości na Wikipedii

Nyogthaedytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 09:23, 1 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 18:55, 11 cze 2020 (CEST)

nie ładnieedytuj kod

Aha czyli nawet stronę dyskusji postanowiłeś cenzurować?!

Pozdrawiam - MiłyMiłosz (dyskusja) 18:17, 16 cze 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Gytha" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy