Dyskusja wikipedystki:Joanna Kośmider


Dyskusja wikipedystki:Joanna Kośmider w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CZEKAM NA NOWE WIADOMOŚCI
Bardzo proszę o ich podpisywanie.
Archiwum

Spis treści

Podziękowanie - Ludwik Wertensteinedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:00, 4 sty 2020 (CET)

Alejandro Jadadedytuj kod

Będzie to prawdziwa przyjemność! Serdecznie pozdrawiam. Stanisom (dyskusja) 03:30, 26 lut 2020 (CET)

Widzialność - definicja?edytuj kod

Ufam, że pisząc w wielkanocny poniedziałek nie naruszam tego co (jakoby/rzekomo) najświętsze na świecie, czyli świętego spokoju.

Akurat dziś, dość przypadkowo natrafiłem na artykuł Twojego autorstwa - widzialność.

Artykuł jest bardzo dobry (chapeau bas) jednak moją wątpliwości wzbudziło pierwsze zdanie artykułu, definicja.

Brzmi ona:

  • Widzialność – zależny od warunków atmosferycznych zasięg dostrzegania i rozróżniania leżących na poziomie zbliżonym do poziomu, na którym znajduje się obserwator.

Jak się zdaje z definicji wypadło słowo obiektów? W więc sądzę, że powinno być:

  • Widzialność – zależny od warunków atmosferycznych zasięg dostrzegania i rozróżniania obiektów leżących na poziomie zbliżonym do poziomu, na którym znajduje się obserwator.

Jednak czy na pewno chodzi wyłącznie o widzialność poziomą? Przecie zwłaszcza w lotnictwie mówi się zarówno o widoczności poziomej, jak i pionowej. W żegludze zdecydowanie rzadziej, choć zwłaszcza, gdy mamy do czynienia ze szczególnie wysokimi światłami nawigacyjnymi mogą one być skryte w nisko położonych chmurach, a przez to nie być widoczne - re. wejście jachtu Mokotów na przybrzeżną mieliznę u podnóża latarni Faludden, na południowym cyplu wysypy Gotland. Więc czy nie lepiej aby definicja brzmiała:

  • Widzialność – zależny od warunków atmosferycznych poziomy zasięg dostrzegania i rozróżniania obiektów leżących na poziomie zbliżonym do poziomu, na którym znajduje się obserwator.

Albo (co we wstępnej definicji szczególnie ważne) zwięźle i bardzo jasno, a więc mniemam najlepiej.

  • Widzialność – zależny od warunków atmosferycznych poziomy zasięg dostrzegania i rozróżniania obiektów leżących na poziomie zbliżonym do poziomu, na którym znajduje się obserwator.

Zwykle jeżeli jestem przekonany, że zmiana poprawi jakość artykułu wprowadzam ją nie zawracając głowy innym. Jednak ponieważ generalnie artykuł jest bardzo dobrej jakości (dziwne że do tej pory nie został zgłoszony jako artykuł na medal, albo choć DA), a Ty jesteś praktycznie wyłącznym autorem uznałem, że właściwym będzie przed wprowadzeniem zmian odezwać się do Ciebie.

pełen podziwu dla Twojego wkładu w pl.wiki przesyłam bardzo serdeczne ukłony Jan Kszywy (dyskusja) 19:01, 13 kwi 2020 (CEST)

Dzięki za kontakt i uspokajające informacje. Niestety żadna odpowiedź na moje uprzednie indagacje, która jak rozumiem powinny dotrzeć na mój @dres - nie dotarły. Tym bardziej dziękuję za odpowiedź w dyskusji. ukłony Jan Kszywy (dyskusja) 14:56, 28 kwi 2020 (CEST) Dzięki za ponowny kontakt i wyjaśnienie w sprawie niedochodzącej poczty. Co do poprzedniego Twojego posta (postu?) - od kilkudziesięciu już lat jestem szczęśliwym nieposiadaczem telewizora i bardzo mi z tym dobrze. Od kilkunastu mieszkam na Mazurach w maleńkiej leśnej osadzie (dwa zamieszkałe domy, więcej tu zwierząt niż ludzi). Zakaz wstępu do lasu był tu niewykonalny. Jak tylko wyjdę za próg domu już w lesie jestem, do najbliższego wiejskiego sklepiku 3 km przez las. No ale dosyć przechwałek i autopromocji ;-) serdecznie pozdrawiam i ukłony ślę Jan Kszywy (dyskusja) 09:11, 29 kwi 2020 (CEST)

Randomizowane kontrolowane badania kliniczneedytuj kod

Fantastyczny artykuł, musiałaś w niego włożyć dużo pracy! Też napisałam parę haseł z tej dziedziny, kiedy studiowałam właśnie metodologię badań klinicznych, ale ostatecznie Wikipedię zostawiłam malarskiemu hobby :) Postaram się sprawdzić dokładnie w najbliższych dniach. Przy okazji jeżeli zamierzasz więcej w tym temacie pisać, mam sporo podręczników w wersji elektronicznej jeszcze ze studiów, chętnie się podzielę Tremendo (dyskusja) 15:57, 19 kwi 2020 (CEST)

Faktycznie temat jest trudny a definicje są czasem różne w różnych źródłach, albo ciężko coś dokładnie przetłumaczyć... Jeszcze raz gratuluje wytrwałości :) Tremendo (dyskusja) 16:48, 19 kwi 2020 (CEST)

Czy wiesz – Archibald Cochraneedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Nadzik (dyskusja) 16:57, 7 cze 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 00:43, 12 cze 2020 (CEST)

Podziękowanie - Archibald Cochraneedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:10, 11 lip 2020 (CEST)

Waporatoriumedytuj kod

Zgłaszam się z prośbą o konsultacje. Termin nie jest związany z zapachami, ale jednak z wciąganiem powietrza do płuc. Wygląda dość blado, głównie z braku źródeł. Linków do innych wersji językowych też brakuje. Być może to taki termin jak automobil, ale do czego powinien przekierowywać? Do tężni? Sławek Borewicz, → odbiór 20:01, 14 wrz 2020 (CEST)

Bardzo dziękuję. Z ciekawością przeczytałem. Sławek Borewicz, → odbiór 17:44, 16 wrz 2020 (CEST) Komora inhalacyjna – przed chwilą wyparzyłem. Może gdzieś ci się przewinęło w przeglądanych źródłach. A przy okazji twoich wcześniejszych artykułów o gazach cieplarnianych - taką inicjatywę zauważyłem: Wikipedia:Wikipedia dla klimatu Sławek Borewicz, → odbiór 20:00, 1 paź 2020 (CEST) Tak, wiem. Widziałem tę dyskusję. Obawiam się, że część zgłaszających się jako pomocnicy ma dużą potrzebę pouczania i kontrolowania, a nieco mniejszą pomagania. Jeśli treści tych specjalistów będą w podobny sposób torpedowane, można pewnie będzie pomagać nieco spokojniej drogą mailową. Sławek Borewicz, → odbiór 13:17, 4 paź 2020 (CEST)

Truskawiec?edytuj kod

Witaj Joanna !!!

Nie jestem w stanie Ci pomóc, bo to nie moja działka.

Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 10:12, 19 wrz 2020 (CEST)

Wikipedia dla klimatuedytuj kod

Cześć, chciałabym Ciebie zaprosić do udziału w projekcie Wikipedia dla klimatu i w razie chęci wzięcia udziału o wpisanie się do listy doświadczonych wikipedystów uczestniczących w projekcie. Projekt nie ma terminu, nie ma tu deadlinów i innych kwestii, które dotyczą realizacji grantów. W projekcie chodzi o dwie sprawy: 1. Merytoryczną poprawę haseł i stworzenie brakujących artykułów; 2. Poprowadzenie nowicjuszy, a wśród nich wyłapanie osób, które poczują miętę do Wikipedii i zostaną dobrymi Wikipedystami. Do pewnego momentu z zakładaniem kont i zapoznaniem się z zasadami edytowania Wikipedii nowicjuszy poprowadzę samodzielnie. Planuję nagrać dla nich filmiki. Jeśli ktoś się nie czuje dobrze w celu nr 2, to zawsze może samodzielnie realizować cel nr 1. Zapraszam serdecznie CelStrzel (dyskusja) 10:49, 8 paź 2020 (CEST)

Ad:Drapieżnictwoedytuj kod

Ad:Drapieżnictwo

Dzięki za Twój wkład (nie tylko w tej edycji). Przypominam że na Wikipedii "bibliografia" to nie to co napisano na dany temat lecz to co potwierdza treść artykułu. Przypominam o tym bo dodałaś są bibliografię nie ruszając treści. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:37, 9 lis 2020 (CET)

Odp:odp. Drapieżnictwoedytuj kod

Odp:odp. Drapieżnictwo

Jasne rozumiem. Tak z przypisami najlepiej. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:06, 9 lis 2020 (CET)

komentarzedytuj kod

Dzięki, Joasiu. Myślę, że trzeba wykreślić tę część zdania, bo poprzednia strona Szkoły już nie wróci. Takie to jest życie. Serdecznie i wirtualnie Cię ściskam i życzę wspaniałego Nowego Roku. Daj znać kiedy wróci Ci poczta. Stanisom (dyskusja) 14:15, 28 gru 2020 (CET)

komentarzedytuj kod

Nie jestem już, niestety, administratorem tej nowej strony. Ciacho5 zasugerował wykorzystanie archiwów. Nie pamiętam jak to się robi, niestety. Może pomożesz? Stanisom (dyskusja) 15:15, 28 gru 2020 (CET)

spróbuję, pozdrawiam Stanisom (dyskusja) 15:19, 28 gru 2020 (CET)

Dziękuje!edytuj kod

Dziekuje również @Siliesiac, @Michał Rosa, @Roman Miller, @Khan Tengri: Nie mówię po polsku, i nie wiem, gdzie podziękować autorom artykułu, więc zamiast tego robię to tutaj. Dziekuje za polski artykuł Karncza Góra, który stał się podstawą mojego artykułu de:Kentschkau w niemieckiej Wikipedii. Szukam zdjęć z Kentschkau z lat wojny.. Szczęśliwego Nowego Roku --Tommes (dyskusja) 04:01, 1 sty 2021 (CET)

komentarzedytuj kod

Wspaniałego Nowego Roku 2021 Ci życzę! Czy adress już w porządku? Pozdrawiam serdecznie Stanisom (dyskusja) 21:40, 1 sty 2021 (CET)

Na Różanym Skwerku latem 2019

Medal im. Prof. Wojciecha Świętosławskiegoedytuj kod

Dzień dobry! Założyłaś kiedyś to hasło, ale od dawna nikt nie aktualizował listy osób uhonorowanych tym medalem. Może miałabyś ochotę to zrobić na podstawie strony podanej w przypisie? Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 09:40, 12 sty 2021 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Joanna Kośmider" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy