Dyskusja wikipedystki:Marycha80


Dyskusja wikipedystki:Marycha80 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Odp:Odp:Jakich krajów nie robić w najbliższym czasie?edytuj kod

Odp:Odp:Jakich krajów nie robić w najbliższym czasie?

Hej! Przepraszam, że dopiero odpisuję. Wcześniej miałem mało czasu, a potem musiałem wyjść na prostą z CW, bo go zaniedbałem troszeczkę. Już chyba kiedyś wspominałem, że nie znam żadnego takiego programu. Tzn. znam ;), ale ja pracuję na specjalistycznym oprogramowaniu geoprzestrzennym (gisowskim), często o bardzo drogiej licencji. Są programy jak QGIS, które są wolne, ale dla laika mogą być trudne w obsłudze. No chyba, że masz ochotę się w to pobawić, to na pewno na YT można znaleźć jakieś tutoriale. Poszukam, może znajdę coś ciekawego, nawet sam dla siebie. Pozdrawiam ciepło. Torrosbak (dyskusja) 23:06, 31 sie 2016 (CEST)

Reedytuj kod

Nie zmienię inni nic o tym nie mówili a ja nie zmienię bo to jest moja nazwa charakterystyczna pozdrawiam :) --Olaf222222244 (dyskusja) 18:11, 4 wrz 2016 (CEST)

Moim zdaniem, nie jest tak źle. A np. Tar Lócesilion nie jest trudna do napisania? A Volens nolens kraplak (19 znaków) i ZnakiBezSpacji (14) nie są zbyt długie (Olaf222222244 - 13)? pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 23:20, 5 wrz 2016 (CEST) @Maattik, odpowiem jako pingnięty: mój nick jest ułożony w normalnym języku, dzieli się na sylaby, są formanty itd. (Ló-ce-sil-ion). Tymczasem liczba dwójek u Olafa jest nie do odgadnięcia bez liczenia znak po znaku. Tar Lócesilion (queta) 23:38, 5 wrz 2016 (CEST) Skoro już tu się zaczęła dyskusja...: dokładnie o to mi chodziło, co pisze Tar. Marycha80 (quaere) 09:37, 6 wrz 2016 (CEST)

Ja nigdy nie zmienię nazwy:) A ja nie wiem jaką datę tygodnia dać A Brunei to nie bliski wchód tylko tam bliżej Australii więc nie wiem wiec zmienię na inną datę pozdrawiam. --Olaf222222244 (dyskusja) 18:09, 8 wrz 2016 (CEST)

Wikipedia:BATUTA 2016edytuj kod

Hej, pomożesz w tegorocznej edycji Batuty? Chodzi o czuwanie nad stroną Wikipedia:BATUTA 2016/Wyniki akcji, na wzór poprzedniego roku, oraz nad stroną Wikipedia:BATUTA 2016/Uźródłowione artykuły. Możemy na Ciebie liczyć? X-domin (dyskusja) 10:12, 26 paź 2016 (CEST)

 • Super, bardzo Ci dziękuję :) X-domin (dyskusja) 10:47, 27 paź 2016 (CEST)

Wikipedystka:Marycha80/MetabrudnopisA/Infoboksyedytuj kod

Wikipedystka:Marycha80/MetabrudnopisA/Infoboksy/Gry Wikipedystka:Marycha80/MetabrudnopisA/Infoboksy/A-R Wikipedystka:Marycha80/MetabrudnopisA/Infoboksy/Transport Wikipedystka:Marycha80/MetabrudnopisA/Infoboksy/Astronautyka

Czy można skasować te zestawienia? One nie są już aktualne, a utrudniają odlinkowanie usuwanych szablonów. ~malarz pl PISZ 23:59, 12 lis 2016 (CET)

Tablica ogłoszeń - BATUTAedytuj kod

Ja za upominanie się o źródła przy zmianach w artykułach zostałem ostatnio w dyskusji spuszczony na drzewo przez Wikipedystę z 6-cyfrową liczbą edycji. Jestem całym sercem za BATUTĄ, ale jeśli pozostanie obecny poziom tolerancji dla dodawania informacji bez wskazania źródeł, to nawet BATUTA 2127 będzie miała co robić. Bonvol zostaw wiadomość 15:59, 24 lis 2016 (CET)

Ad:Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiegoedytuj kod

Ad:Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dodanie szablonu "źródła" do hasła, gdzie wszystkie informacje można w sposób trywialny zweryfikować na stronie WWW podanej w infoboksie jest co najmniej dziwne. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:00, 24 sty 2017 (CET)

Ad:Dyskusja:Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopinaedytuj kod

Ad:Dyskusja:Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Czemu znikły z głównego opisu uczelni jej poprzednie nazwy czyli Akademia Muzyczna, PWSM, Konserwatorium Muzyczne? Obawiam się, że zdecydowanie więcej jest absolwentów tej uczelni, którzy posługują się starymi nazwami Akademia i PWSM czy Konserwatorium - niż absolwentów Uniwersytetu. Będą oni lekko zdezorientowani czytając ten artykuł.--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 15:04, 6 lut 2017 (CET)

Odp:Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopinaedytuj kod

1) Nie przeczę, że są to nazwy historyczne, jednak w podobnych przypadkach w innych Wikipediach (np. w wersji angielskiej) podaje się w nagłówku nazwy historyczne albo podobne, żeby je właściwie rozróżnić albo skojarzyć na początku czytania artykułu. Zdarza się to zwłaszcza przy uczelniach o dużej renomie, słynnych, które mają długie artykuły, niekoniecznie do szybkiego przeczytania w całości. 2) Z podaniem źródeł zapisu dawnej nazwy Uniwersytetu nie powinno być większego problemu. Zaraz je wstawię. 3) Nieporozumienia mnożą się również przy kategoriach typu absolwenci uczelni czy rektorzy. Na przykład Andrzej Rakowski był rektorem Akademii. Zmarł zanim pojawiła się nazwa Uniwersytet. W jego notach biograficznych widnieje dawna nazwa. Powstaje tu pewna dezinformacja. 3) Jeśli chodzi o porównanie ilości absolwentów PWSM i Akademii Muzycznej vs absolwentów Uniwersytetu to jest to wyłącznie wnioskowanie wynikające z rozpiętości dat i ilości roczników. PWSM 1946-79 (33 roczniki) Akademia 1979-2008 (29 roczników) = razem 62 roczniki absolwentów którzy w dyplomie mają inną nazwę uczelni. Absolwentów Uniwersytetu Muzycznego jest kilka roczników, w tym encyklopedycznych znikoma ilość. To się mam nadzieję z czasem wyrówna :) Pozdrawiam również, --|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 16:19, 6 lut 2017 (CET)

Ad:Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiegoedytuj kod

Czy możesz mi powiedziec według jakich to ogólnie przyjętych standardów ( i gdzie ) dokonujesz zmiana czasem wydaje mi się mało przemyślanych? --Adamt rzeknij słowo 23:20, 6 lut 2017 (CET)

 • Tak sądziłem Stworzyłaś sobie standardy, z nikim nie uzgodniłaś ich kształt, i tak sobie samowolnie usuwasz masę informacji z artykułów lub zmieniasz/usuwasz/przenosisz bardzo ważne informacje na temat starych nazw uczelni. O tm słusznie wspomniała powyżej Rosewood. To chyba nie tak działa. Wyobraź sobie że ja ustalę sobie "standard" dla artykułów na temat ptaków i będę sobie wszystko zmieniał według mojego "szablonu" Pewne osoby by mnie pewnie rozszarpały za to. Innym słowem zastanów się nieco głębiej nad tym co zmieniasz zmienić i nie działaj tak szablonowo zwłaszcza że nie zawsze powinno się dokonywac takich zmian jakie ty przeprowadzasz w artykułach o starych uczelniach - o czym słusznie argumentowano powyżej.--Adamt rzeknij słowo 21:52, 7 lut 2017 (CET)
 • Cześć. Cofam niektóre Twoje edycje w/s uczelni - uważam, że usuwane przez Ciebie treści są ency, a nie widzę nigdzie dyskusji czy konsensusu by uznać, że się mylę. --Piotr967 podyskutujmy 11:41, 8 lut 2017 (CET) P.S. ogólnie też prośba - rozdziel edycje porządkujące (przesuwanie treści) od tych usuwających treści Twym zdaniem nieency. Robienie tego w 1 edycji b. utrudnia przegląd co zniknęło, a co zostało, tyle że trafiło w inne miejsce. --Piotr967 podyskutujmy 12:00, 8 lut 2017 (CET) P.S. II - "w artykule Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (który pozostanie pod tą nazwą i będzie tylko taka występować w leadzie)" - wiesz, takie aprioryczne oświadczenia w odp. na wątpliwości usera nie posuwają sprawy do przodu a raczej cofają. --Piotr967 podyskutujmy 12:04, 8 lut 2017 (CET)
"niż rewertować setki moich edycji?" - nu, ja to rewertowałem a i to częściowo chyba 3 edycje, o żadnych setkach mowy nie ma z mej strony. I nie chodzi mi o wzór czy standard - ten może być jak sobie życzysz, tzn. np. kolejność sekcji, nazwy sekcji etc. Natomiast wzór nie oznacza, że wycinać trzeba wszystko co z niego wystaje, tzn. dodatkowe info o instytutach na wydziałach, o tym że dana uczelnia jest najastarsza, największa w kraju, o dawnych nazwach wreszcie we wstępie. Taki spis dawnych nazw, zwłaszcza niedawno używanych ma swoją wartość we wstępie, a nie tylko w historii, bo w historii, o ile rozbudowana, trudno odszukać. Ja np. często piszę biogramy, gdzie mam nazwę uczelni sprzed xxx lat i b. ułatwia mi, gdy od razu mogę spojrzę do wstępu hasła wiki że tak ta dawna XYZ to obecna Szkoła YZX. Za innych się nie wypowiadam, ale mam wrażenie że ich obiekcje też dotyczyły wycinania treści, a nie porządkowania struktury. Pozdrowienia --Piotr967 podyskutujmy 15:59, 8 lut 2017 (CET)
 • Marycha dopóki takie "prywatne standardy" nie powodują kontrowersji nie ma powodu by pisac do tych osób z uwagami. Jak juz chyba zauważyłaś nie tylko ja ma watpliwości co do niektórych Twoich edycji usuwania treści czy też przenoszenia - czasem ważne są nawet takie małe akcenty jak stara nazwa w nagłówku co już wychodzi po za sztuczne ramy. Nie wszystko można wbić w szablon. --Adamt rzeknij słowo 19:15, 8 lut 2017 (CET)
 • No mnie te listy nie przeszkadzają ale nie powołuj się na moje zdanie w tym temacie:) Nie jest to ani OR ani POV. Są w pewnym sensie uzupełnieniem do informacji o uczelni. Oczywiście trzeba znac umiar i nie przesadzać z ich szczegółowością. Ja osobiście bym nie usuwał (nie będe też larum podnosił jak je ktoś usunie). --Adamt rzeknij słowo 13:07, 11 lut 2017 (CET)

Tydzień Greckiedytuj kod

Zapraszam do udziału, Tournasol Słucham :) 15:24, 7 mar 2017 (CET)

Uniwersytet w St Andrewsedytuj kod

W edycji dodałaś wiele przypisów o takich samych nazwach. Większość pozostała w stanie niezmienionym do dzisiaj. Po włączeniu kontroli nazw przypisów wygląda to strasznie. Poniżej raport mojego bota z aktualnego stanu artykułu:

 1. Uniwersytet w St Andrews#Przypisy przypis o nazwie Sunday_times_uniguide
  • {{Cytuj stronę |url=http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/University_Guide| tytuł = The Sunday Times Good University Guide League Tables | praca = The Sunday Times | data dostępu = 12 September 2010}}
  • {{Cytuj stronę |url=http://extras.timesonline.co.uk/stug/universityguide.php| tytuł = The Sunday Times Good University Guide League Tables | praca = The Sunday Times | data dostępu = 13 September 2009}}
  • {{Cytuj stronę |url=http://extras.timesonline.co.uk/stug/universityguide.php| tytuł = The Sunday Times Good University Guide League Tables | praca = The Sunday Times | data dostępu = 23 September 2008}}
  • {{Cytuj stronę |url=http://www.st-andrews.ac.uk/news/Title,16135,en.html| tytuł = University of St Andrews Website | praca = University of St Andrews|accessdate=29 March 2010}}
  • dodatkowo 1 odnośnik
  przypis o nazwie completeuniguide
  • {{Cytuj stronę |url= http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/single.htm?ipg=8726| tytuł = The Complete University Guide 2011 | praca = Complete University Guide}}
  • {{Cytuj stronę |url= http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings?y=2008| tytuł = The Complete University Guide 2008 | praca = Complete University Guide}}
  • dodatkowo 2 odnośniki

Najlepiej by było abyś to sama poprawiła (może pamiętasz, które dodatkowe odnośniki dotyczyły których przypisów z treścią). ~malarz pl PISZ 10:45, 23 mar 2017 (CET)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:18, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:31, 10 cze 2017 (CEST) 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:BATUTA_2016/Wyniki_akcjiedytuj kod

Hej :-) dawno się ze sobą nie kontaktowaliśmy :-) chciałem Cię zapytać czy jest taka opcja żebyś uzupełniła tą stronę ze statystykami z ubiegłego roku? X-domin (dyskusja) 14:28, 11 wrz 2017 (CEST) X-domin (dyskusja) 14:28, 11 wrz 2017 (CEST)

Wyzwanie Wikiprojektu Tygodnie Tematyczneedytuj kod

Co myślisz o tym, żeby tabelkę z wynikami jednak skrócić do dwóch kolumn: punkt wyzwania i w drugiej hasło + TT + autor (+ ewentualnie notatki)? W przeciwnym razie może się to rozjechać, jeśli zawartość lewej kolumny zostanie złamana, a prawej nie - i będzie dość nieczytelnie. Pozdrawiam, --katafrakt () 10:05, 30 sty 2018 (CET)

Miesiąc Wyróżnionego Artykułuedytuj kod

Witam, co Ty na by zrobić tym roku MWA, które miało kilka lat przerwy na 11 listopada? Lispir (dyskusja) 23:39, 1 lut 2018 (CET)

Tydzień Otwartych i wolnych treściedytuj kod

Tar Lócesilion (queta) 19:59, 25 mar 2018 (CEST)

Navbox z kolumnamiedytuj kod

Szablon:Navbox z kolumnami wyszedł już z użycia i zostanie wkrótce usunięty. Jest on używany w Twojej przestrzeni stron. Aby zachować obecny wygląd należałoby go zastąpić przez nowy zamiennik {{szablon nawigacyjny z kolumnami}}. Wymagana przy tym jest zmiana nazw pól nagłówekXopisX oraz kolumnaXspisX. W razie problemów służę pomocą. Paweł Ziemian (dyskusja) 21:47, 12 sty 2020 (CET)

Uniwersytet Edynburskiedytuj kod

Bardzo dobra aktualizacja nazwy jeszcze z 2014! Czy nie warto byłoby odzwierciedlić tę zmianę również w nazwie kategorii Absolwenci University of Edinburgh? Mouthmam (dyskusja) 16:14, 29 kwi 2020 (CEST)

Obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiuedytuj kod

Teukros (dyskusja) 18:27, 25 cze 2020 (CEST)

Międzynarodowy Instytut Komunikacji i Rozwojuedytuj kod

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 10:59, 4 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Marycha80" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy