Dyskusja wikipedystki:Mzmona


Dyskusja wikipedystki:Mzmona w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1

Spis treści

Dzielenie artykułów.edytuj kod

Witaj. :-) Dzielenie artykułu, to nic innego jak utworzenie nowego artykułu. Z jednego usuwasz treść, a w nowy artykuł dajesz ją, nie zapominając o źródłach. W macierzystym artykule można dać szablon {{Osobny artykuł|nazwa nowego artykułu}}. Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 00:44, 30 lip 2010 (CEST)

 • Witaj. :-) Podam Ci na moim przykładzie, jak to zrobiłam z artykułem Święto Gwardii Szwajcarskiej wyodrębnionym z Gwardia Szwajcarska. Skopiowałam tekst święta, usuwając go potem podając w opisie zmian, że tworzę nowy artykuł, skopiowałam źródła (ale tych nie usunęłam) i utworzyłam nowy artykuł dotyczący święta, a w opisie zmian podałam "wyodrębniono z artykułu Gwardia Szwajcarska".

Przy okazji...będąc na Twojej stronie dyskusji, zobaczyłam swój wpis w Archiwum (nie rób archiwum po tak małej ilości wpisów bo się "zaarchiwizujesz". :D ) odnośnie Eugenii Rzymskiej. W tej chwili jest nowy infobox świętego i można w nim przy tytule wpisywać zarówno biskup jak i męczennik. To tak na marginesie. ;) Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 10:41, 30 lip 2010 (CEST)

 • Witaj. Taki sposób wydzielenia co do zasady można zaakceptować. Można było ewentualnie jeszcze w polu opis zmian dodać link do historii art. Gostyń. Co do tego konkretnego przypadku - historia została dodana w tej edycji. Później w dyskusji hasła Gostyń pojawił się szablon OTRS (zgody na wykorzystanie tekstu - co obejmuje zapewne również ten fragment). Więc pewnie szablon OTRS trzeba wkleić i tam w historię dyskusji. Odrębną kwestią jest forma i styl dużych fragmentów hasła, czy aby na pewno mają encyklopedyczny (i treściowo i stylowo) charakter, czy rzetelnie jest to uźródłowione. Być może przycięcie tej historii z powrotem uzasadniałoby jej integrację (ale nie tego tyczyło pytanie). Pozdrawiam :) Elfhelm (dyskusja) 19:09, 30 lip 2010 (CEST)

Historia Gostyniaedytuj kod

Witaj. Każdy może oczywiście rozdzielić artykuły, chyba że konieczne jest zachowanie historii. W każdym razie tutaj tekst ten jest stworzony na zasadach OTRS, więc wystarczy ręcznie wydzielić artykuł. Dodatkowo z dyskusji artykułu przenieść informację o OTRS, dla bezpieczeństwa do opisu zmian wstawić link do historii hasła. Oczywiście w samym haśle też wstawić link do historii:) Pozdrawiam, Viatoro (dyskusja) 19:42, 30 lip 2010 (CEST)

Bogusza z Lublewaedytuj kod

W powyższym artykule napisałaś, że Bogusza zmarł ok. 1317, a jednocześnie, że przebywał w Malborku do 1320. Czy możesz to wyjaśnić? Jeśli źródła podają sprzeczne dane, należy to zaznaczyć w artykule. Pozdrawiam Andrzej Matras (dyskusja) 08:31, 5 sie 2010 (CEST)

Bogusza z Lublewaedytuj kod

Witaj. Zauważyłem sprzeczności wewnętrzne w tym artykule dot. pochodzenia Boguszy oraz mam pewne wątpliwości co do ogólnohistorycznego tła. Niestety nie mogę w tej chwili nic więcej gdyż nie mam źródeł, którymi się posługiwałaś. Gdybyś mogła np. zeskanować hasła odpowiednie (o, widzę, że ktoś zlikwidował ten artykuł i przekierował do innego, który już był ale to nie szkodzi,) w słownikach (pamiętam, że jeden dotyczył gdańszczan a drugi pomorza nadwiślańskiego) i przesłać mi na pocztę to moglibyśmy pouzupełniać tę biografię. Jeżeli mogłabyś to, to jednocześnie miałbym prośbę o hasła dotyczące Jana Bażyńskiego i Ścibora Bażyńskiego jeżeli są w tych słownikach. Pozdrawiam. Mzopw (dyskusja) 17:31, 10 sie 2010 (CEST)

Nie spieszy. Pozdrawiam. Mzopw (dyskusja) 21:52, 14 sie 2010 (CEST)

kategorie na przykładzie hasła Wiktor Oleckiedytuj kod

Pamiętaj że do każdego biogramu możesz dodać co najmniej kategorię Urodzeni w i Zmarli w (jak nie ma konkretnej daty to kategoria wyżej czyli Urodzeni w ... wieku) a tu jak się okazuje nawet kategoria olimpijska się znalazła. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 22:58, 24 sie 2010 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Zaproszenie do Wikiprojektu: Podhaleedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym Cię uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w WikiProjekcie:Podhale: Wikiprojekt Podhale

Pozdrawiam, Grager (dyskusja) 21:36, 26 sie 2010 (CEST)

Witam serdecznie !!:) Pisałaś że masz sporo zdjęc z okolic może je załadujesz na Commons i wspólnie pododajemy je do odpowiednich artów. Ja w podobnej okolicy mieszkam aczkolwiek zdjęć mało.. Obecnie pomieszkuje we Wrocławiu więc utrudnia to zajęcie. Grager (dyskusja) 16:29, 29 sie 2010 (CEST) Szczególnie zdjęć konkretnych miejscowości które leżą na terenie miejscowości, kościoły, widoki z konkretnych punktów. W tym temacie są ogromne braki.. Może masz te zdjęcia gdzieś w internecie umieszczone i można by było obejrzeć? Co do dużej ilości nie wiem czy znasz ale istnieje narzędzie: Pomoc:Commonist pomaga w dużej ilości.Grager (dyskusja) 16:37, 29 sie 2010 (CEST) Wiesz przygotuje listę i wkleję ci :) tutaj, zerknąłem na stronę i kilka zdjęć już znalazłem szkoda tylko że wiele jest słabej jakości ale jest kilka ciekawych zdjęć jak np. kościół w Chochołowie. A tam gdzie zdjęć będzie brakować można pojechać na wiosnę bo teraz to już robi się zimno :) Sfotografować całe Podhale.Grager (dyskusja) 16:55, 29 sie 2010 (CEST)

Saebert z Essexedytuj kod

Wprowadziłem pewne poprawki językowe. Artykuł mi się podoba, ale szczerze mówiąc, nie zgłaszałbym go do DA. Moim zdaniem jest po prostu za krótki. Wiem, że nie miałaś więcej źródeł, ale DA i artykuły medalowe powinny być jednak bardziej rozbudowane.

Jeśli interesuje Cię historia wczesnośredniowiecznej Wielkiej Brytanii, polecam książkę Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich Wojciecha Lipońskiego. Prof. Lipoński był promotorem mojej pracy magisterskiej na anglistyce na UAM w Poznaniu. Pozdrawiam Andrzej Matras (dyskusja) 08:54, 11 wrz 2010 (CEST)

Odp:Saebert z Essexedytuj kod

Odp:Saebert z Essex

Witaj. Artykuł nie ma infoboxu Szablon:Władca kraju infobox, myślę że przed zgłoszeniem warto to uzupełnić. Treść jest zbliżona do tej co na en, jeżeli uda Ci się wykazać, że hasło wyczerpuje temat (tzn. że w literaturze nie ma nic więcej na temat Saeberta) - to myślę, że DA zostanie przyznane. Andrzej19@. 13:35, 11 wrz 2010 (CEST)

Mediations Biennaleedytuj kod

Oczywista literówka. Poprawiłem. Nawiasem mówiąc, bardzo polecam Mediations Biennale. W przeciwieństwie do 99 % Polaków uwielbiam sztukę współczesną. Pozdrawiam Andrzej Matras (dyskusja) 23:12, 15 wrz 2010 (CEST)

Wcześniej była tylko jedna edycja w 2008 (formalnie obecne biennale jest drugą), ale w domyśle przyjąłem, że Mediations Biennale można traktować jako kontynuatora wystawy z 2007 i wcześniejszych wystaw Inner Spaces (pisałem o tym w artykule). Andrzej Matras (dyskusja) 23:32, 15 wrz 2010 (CEST)

Odp. Saebert z Essexedytuj kod

Dziękuje za uwzględnienie uwag. Jako, że nie dysponuję odpowiednimi źródłami, naturalną rzeczą było dla mnie porównanie tych dwóch wersji językowych. Dobrze, żeby w DA znajdowało się jak najwięcej treści, zwłaszcza w tematach, gdzie pojedyncze zdania są na wagę złota. Zgłaszanie tak krótkich artykułów do DA należy zawsze przemyśleć, gdyż wzbudza to kontrowersje u części użytkowników. Warto rozbudować je do maksimum. W tym wypadku oddałem głos za, gdyż jest to postać historycznie bardzo odległa, a wszystkie informacje są wzorowo uźródłowione. Pozdr. Sebk. let’s talk 00:14, 16 wrz 2010 (CEST)

Tak to prawda, nie ma wymogu minimalnej długości. Jednak zgodnie ze zdrowym rozsądkiem artykuł powinien posiadać minimalną "porcję tekstu", żeby było na czym zawiesić oko i cokolwiek poczytać na dany temat. Dodatkowo w Wikipedia:Porównanie dobrych i medalowych artykułów jest napisane, że "W przypadku obu artykułów nie ma wymagań długości jednak nie mogą być zbyt krótkie". Poza tym, z praktyki wnioskuję, że użytkownicy mogą podejrzliwie podchodzić do tak krótkich haseł i tłumaczeń o "wyczerpaniu tematu" - co jest często nadużywane przez zgłaszających - bo jest to niezwykle trudno sprawdzić. Autorzy mogą mieć czasem tylko przeświadczenie o wyczerpaniu tematu. Piszą nieraz, że wykorzystali wszystkie dostępne im źródła, ale czy to automatycznie oznacza, że wszystkie możliwe? W każdym razie jest to dość złożona kwestia i nie każde hasło z takim wyjaśnieniem zdobywa wyróżnienie ;) Sebk. let’s talk 00:33, 16 wrz 2010 (CEST) [1] I co Ty na to? KrzysM99 (dyskusja) 22:54, 22 wrz 2010 (CEST) Cześć, całkiem nie zauważyłem tej angielskojęzycznej pozycji Barbary York. Po lekturze wyraziłem w dyskusji swoją sugestię, czy mogłabyś się do niej ustosunkować? Oczywiście cofnę też głos przeciw. Przepraszam za małe zamieszanie, ale chyba ogółem wyjdzie na dobre, bo w artykule będą mogły pojawić się dodatkowe informacje. Pozdr. Sebk. let’s talk 00:04, 26 wrz 2010 (CEST)

DA - zgłosić, czy nieedytuj kod

Przepraszam najmocniej. Aż głupio mi odpowiadać, niemniej ja ostatnio edytuję Wiki mocno z doskoku... Polecałbym przedstawić hasła Paeliusowi lub Wiktorynowi - podejrzewam, że dysponują jakąś bibliografią, a wiedzą na pewno. Dla mnie pod względem technicznym i redakcyjnym (jako w laik w tym konkretnym temacie mogę ocenić tylko pod tym kątem) jest ok. Zarzut zdawkowości jest do przedyskutowania, niemniej w mojej ocenie, jeśli hasło faktycznie wyczerpuje temat, i jest o postaci, jak widzę, dość specjalistycznej, nie powinno być problemu, przynajmniej od strony zdroworozsądkowej. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 21:45, 16 paź 2010 (CEST)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

Wiktoryn <odpowiedź> 22:57, 18 paź 2010 (CEST) 

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Viatoro (dyskusja) 00:24, 22 gru 2010 (CET)

Rezerwat przyrody Kostrza i inne =edytuj kod

Nie przesadzasz ty z tym sortowaniem? Przecież bez twoich poprawek i tak było dobrze, bo program sam sortuje alfabetycznie. Może warto robić coś bardziej użytecznego ? Selso (dyskusja) 01:31, 21 lut 2011 (CET)

Czy wiesz że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Viatoro (dyskusja) 10:32, 11 mar 2011 (CET)

Plikiedytuj kod

Przesłane przez ciebie pliki zostały skasowane, ponieważ nie spełniały zasad: miały nieinformatywne nazwy (a także chaotycznie sporządzony opis po części w języku angielskim). Zapoznaj się proszę z zasadami przesyłania plików, nim prześlesz kolejne. W szczególności przeczytaj:

 • GDZIE przesyłamy pliki (na Commons);
 • JAK nazywać swoje pliki (pliki z niewłaściwymi, np. nieinformatywnymi, nazwami są kasowane).

Pamiętaj także, że przesyłanie nieswoich plików i nadawanie im wolnych licencji, gdy na takich nie są, oraz przypisywanie sobie autorstwa to łamanie prawa autorskiego. Zapraszam do przesłania plików jeszcze raz (tutaj znajdziesz krótki pomocnik, jak przesłać grafikę własnego autorstwa), na Commons, tym razem zgodnie z zasadami. Jak potrzebujesz pomocy - pytaj śmiało, wszystko chętnie wyjaśnię. Zauważ także, że Wikipedia nie służy do przechowywania treści multimedialnych - od tego jest właśnie Commons. Tam można pliki zgrupować w galerie lub w kategorie i w całości umieścić w haśle. Zresztą przesłałaś tam kilka ze swojej serii plików i właśnie tam powinnaś dosłać resztę. Masur juhu? 19:53, 26 kwi 2011 (CEST)

 • W commoniście trzeba uważać, bo są opcje uploadu i lokalnie i na Commons. Bardzo mnei zdziwiło właśnie, że wiedząc jak działa Commons i przesyłając tam dwa pliki, reszta wysłałaś lokalnie. Widziałem, że to z Commonista, niemniej jednak wyżej wpisałem ci standardową formułkę - jak widzę niepotrzebnie, bo doskonale wiesz o co biega :) Masur juhu? 17:28, 28 kwi 2011 (CEST)

Lubomierz (powiat limanowski)edytuj kod

Bardzo ładnie uźródłowiłaś ten artykuł. Zerknąłem na twoje edycje i zauważyłem, ze obracasz się mniej więcej w obszarze Ziemi Limanowskiej. Ponieważ też często edytuję ten obszar, więc będziemy często w kontakcie (lub w konflikcie ...). Mam taką sugestie, by do opisu miejscowości stosować nagłówki typu === , zamiast nagłówkow == . Przy edycji to żadna różnica, natomiast jest różnica w wyglądzie. Gdy nagłówków jest dużo, a treści pod nimi mało (co niestety często ma miejsce) - artykuły poszatkowane poziomymi kreskami, z ogromnymi literami nagłówków wyglądają, jak zeszyt pierwszoklasisty. Pozdrawiam. Selso (dyskusja) 16:44, 11 lip 2011 (CEST)

Olszówkaedytuj kod

Wiem właśnie, chciałem to wstawić do innej strofy (tam gdzie jest mowa o tej gwarze), ale przez przypadek pomyliły mi się linijki. Pozdrawiam. David2009 (dyskusja) 09:33, 22 lip 2011 (CEST)

Tak naprawdę to Gwara Poręby Wielkiej zbliża się do podhalańskiej, a Olszówka ma już Gwarę podhalańską. Zobacz tu: [2]. Chociaż ten artykuł jest bardzo solidnie udokumentowany, nie można uznać, że wypiera twoje źródła. Bo np w artykule Beskid Wyspowy są inaczej rozstawione granice, jest mowa o tym, że Chyszówki zaliczają się do Zagórzan. Dyskutowaliśmy o tym z Selso i ustaliliśmy, że bedzie to trzeba wszystko wyjaśnić kiedy ktoś będzie zaczynał robić artykuł o Zagórzanach, ja w tej chwili posiadam dobrę źródła, już dawno planowałem to robić i jak tylko zaczniesz robić to mi o tym powiedz. David2009 (dyskusja) 09:37, 22 lip 2011 (CEST)

Tak naprawę to źźródła zapisane w książce: Stanisław Stopa:Kurkowe opowieści są kopią tej książki. We wstępie jest krótka iformacja o Zaórzanach i jest napisane, że ten tekst napisała |Józefa Kobylińska i ustawiła w tamtej książce. Mi Selso powiedział, że Gmina Mszany Dolnej z tych samych źródeł korzysta i jeżeli tam jest coś innego niż tutaj to znaczy, że coś musieli zmechacić. Więc, moje źródła są w tej chwili silniejsze, ale nie chcę korygować. David2009 (dyskusja) 09:42, 22 lip 2011 (CEST)

Nie chcę tego poprawiać, nie wiem jak to ma być. Ja gdybym określał te wsie to bym dał Porębie Wielkiej przybliżenie do Gwary Podhalańskiej a Olszówce Gwarę podhalańską. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że to gwara podhalańska, ale też nie można robić z tego twórczości własnej i pisać wszystkie źródła :/, powiem, że trudna sprawa. Myślę, że może będzie lepiej tak:

Olszówka zalicza się do grupy zagórzańskiej, ale pod względem językowym na gwarę Olszówki ma wpływ Gwara podhalańska (według niektórych źródeł posiada ona Gwarę podhalańską).

Jeżeli zgodzisz się na taki tekst to to zrobię. Ja mam 14 lat i nie znam się na etnografii. David2009 (dyskusja) 10:50, 22 lip 2011 (CEST)

Będne skorzystanie z źródłaedytuj kod

Zerknąłem na to źródło i ty źl z niego skorzystałaś. Ty napisałaś zdanie: Etnograficznie Olszówka należy do regionu zamieszkiwanego przez Zagórzan, ale miejscowa gwara zbliża się do gwary podhalańskiej[2]. Tak jak by to Gwara miała znaczny wpływ n ich kulturę zagórzańską. Po 1 to jest już gwara podhalańska a inne okoliczne wsie (sołectwa Poręby Wielkiej zbliżąją się do niej po 2 było tam napisane, że gwara odróżni ich tylko pod względem językowym, a ty, tak jak by w ogóle. Zagórzanom zarzucano wiele innych wyróżników, zobacz sobie tu: [3]. David2009 (dyskusja) 12:56, 25 lip 2011 (CEST)

Konina (powiat limanowski)edytuj kod

 • Witam, czy mogła byś uźródłowić twoją edycję o etymologii słowa? Ja wstawiłem też tam nazwę Kórzyna, bo przeglądając historię ktoś taką użył, a nie Kurzyna. To źródło jest potrzebne. Z żadną wyobraźnią ja nie potrafiłem znaleźć ani wzmianki o kurzu z Potaszni i tej nazwie. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. David2009 (dyskusja) 23:53, 15 sie 2011 (CEST)
 • To właśnie ty dodałaś informację nie uźródłowioną. To właśnie ty przyczyniłaś się do wandalizmu. To właśnie ty nie traktujesz wikipedii poważnie. I ty nie wiesz jak ja ktraktuję wikipedię.
 • 1To właśnie ty dodałaś informacje o kurzynie i NIE UŹRÓDŁOWIŁAŚ JEJ! POWIEM JESZCZE RAZ: NIE UŹRÓDŁOWIŁAŚ JEJ
 • Nie gdybaj o tym jak ja myślę. Bo to właśnie Arch Carier (przeglądnij historię) przejrzał informację o kórzynie i ja to później usunąłem uznając za wandalizm. Jednak ty dałaś podobną nazwę, więc przyznałem wszystkie. Nie będziesz teraz mi mówić, że robię co chcę i nie potrzebnie robię wandalizm, bo twoja edycja nie była wartościowsza od tamterj.
 • Zauważyłem, że nie odpowiedziałaś mi na pytanie. Odpowiedź: w twoim przypadku: Wiarygodna Książka jest żadnym źródłem na udokumentowanie tej informacji. Albo masz dostęp do źródła, albo po prostu robisz twórczość własną. Jeżeli chcesz, żeby informacja w artykule została, to musisz ją udokumentować i naczej usunę z uzasadnieniem i sprawa się rozwiąże. Pozdrawiam. David2009 (dyskusja) 18:56, 16 sie 2011 (CEST)
 • Ok, przepraszam, za wypowiedzi, które były aroganckie. Rozumiem, że kiedyś wikipedia pochłaniała wiele nieuźródłowionych informacji i teraz nie warto do takich informacji dodawać źródeł. Jednak ta ostatnia edycja była trochę kontrowersyjna. Nie mogłem zostawić tamtej wcześniejszej informacji o Kurzynie niepozbawiając tej. Teraz się już wszystko lepiej wyjaśnia. Szczerze powiem, że ja też się na tym nie znam. Dużą kontrowersję wzbudziła mi ta edycja: [4] Jednak teraz doszedłem do wniosku, że nazwa Kurzyna mogła być później (osadnictwo zaczęło się dopiero w XIII wieku). Przepraszam jeszcze raz za arogancje. I szczerze powiem to właśnie myślałem, że ty do mnie mówisz z osądzeniem do pogranicza wandalizmu. Pozdrawiam (liczę na to, że nie będzie więcej nieporozumień i ja będę się teraz starać). Ja swoje edycję wycofuje (są anonimowe) i zostawiam twoje. Chciałbym też (gdyby była taka możliwość) się dowiedzieć, czy w twoim źródle jest coś napisane o kunach. Pozdrawiam. David2009 (dyskusja) 23:04, 16 sie 2011 (CEST)
 • Znalazłem dobry artykuł o tej wsi - [5]. Wypadałoby z niego skorzystać. Ja w tej chwili nie mam czasu na rozpisanie tej wsi. Dlatego wolałbym to poświęcić tobie (ja się na tym nie znam i lepiej bym nie napisał).

Rok 1234 i 1254edytuj kod

 • Nie mam zielonego pojęcia w którym roku wszystkie Ziemie z gminy Mszana Dolna zostały przekazane Cystersom ze wszczyrzyca. Zamiennie są używane dwie daty: 1254 i 1234 rok. Obie spotykam non stop w literaturze i nie wiem którą ja mam uwzględniać. Pozdraiwam. I liczę na odpowiedzi ;) David2009 (dyskusja) 21:17, 20 sie 2011 (CEST)

Czy wieszedytuj kod

Dzień dobry, zobacz proszę tu (chodzi o zgłoszenie kościoła w Tymbarku). Dziękuję, Cancre (dyskusja) 22:46, 4 wrz 2011 (CEST)

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi głównie o to, że pytamy o coś, czego w żaden sposób nie wyjaśniamy w tekście. A poza tym, jeśli podajemy, że coś jest "naj-", to trzeba mieć na to szczególnie mocne "dowody". Katalog zabytków sztuki w Polsce jest dziełem par excellence naukowym i godnym zaufania, więc pomyślałam, że warto by tam spojrzeć, żeby zobaczyć, czy oni wspominają o szerokości retabulum (jeśli nie znasz tego dzieła, to bardzo bardzo polecam przy kolejnych hasłach o kościołach i innych zabytkach - zresztą zobacz tutaj). Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale myślę, że powinno to być w każdej większej bibliotece, zwłaszcza uniwersyteckiej, naukowej czy artystycznej. Ale wojewódzkie czy powiatowe też mogą mieć, zwłaszcza te najstarsze tomy. Myślę, że wystarczy zmienić pytanie na jakieś inne i będzie ok. Może masz jakiś pomysł? Cancre (dyskusja) 10:53, 5 wrz 2011 (CEST) Zmieniłam zatem pytanie w propozycjach. Dzięki! Z pozdrowieniami, Cancre (dyskusja) 15:49, 5 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:2

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:24, 9 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:4

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 01:22, 20 wrz 2011 (CEST)

Ceddedytuj kod

Witaj. Drobną niejasność zauważyłam: Beda nigdy nie wymienia tego tytułu, ale późniejsi kronikarze Florence of Worcester i Wilhelm z Malmesbury liczą go jako drugiego biskupa Rzymu - albo "Rzymu" to pomyłka i powinno być "Londynu", albo chodzi o coś innego (biskup uznający władzę Rzymu?) i warto to ująć inaczej, by uniknąć watpliwości. A tak w ogóle to bardzo ciekawe hasło. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 11:59, 20 wrz 2011 (CEST)

Mi się zdarzyło napisać o lwicy kapitolińskiej ;-). A, i jeszcze co do Cedda (bo się zabrałam za sprawdzenie do czywiesza ;-)) - czy określenie "szlachecka rodzina" nie jest anachronizmem? Może lepiej byłoby użyć słowa "rycerska"? Gytha (dyskusja) 08:54, 21 wrz 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:5

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:26, 22 wrz 2011 (CEST)

Odp:Cedd i inniedytuj kod

Odp:Cedd i inni

Witam. Polecam Dyskusja portalu:Święci#Polonizowanie imion świętych i błogosławionych. Strona którą podałam jest z inicjatywy Towarzystwa Jezusowego i Wydawnictwa WAM w oparciu o lekturę hagiograficzną Henryka Frosa (SJ) i Franciszka Sowy. Przy świętych i błogosławionych opieram się głównie na niej i katolickich portalach m.in. opoka.org.pl. Moim nauczycielem w tej materii był i jest Wikipedysta:Klondek, obecnie Wikipedysta:Tomasz Wachowski. W razie wątpliwości piszę do Niego. Ja bym spolonizowała imiona w myśl ustaleń na Portalu:Święci. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 19:23, 29 wrz 2011 (CEST)

""Ta wikipedystka zna terminologię stosowaną w geografii."""edytuj kod

..,więc postanowiłem ci zadać, być może dziwne, lub głupie pytanie, ale na które nie potrafie sobie odpowiedzieć :P Przyjmując fakt dokąd sięga Europa według różnych założeń (do Uralu, do Kaukazu, do czegoś tam, bla bla...) gdzie leży miasto Grozny, w Europie?, w Azji?, raczej nie na Bliskim Wschodzie?

II pytanie: Jeżeli leży w Europie to chyba można lub należy wpisać najwyższe budunki tego miasta przekraczające 150 metrów do najwyższych w Europie-bo są w Europie? (masło maślane :()--Muffi (dyskusja) 15:18, 10 paź 2011 (CEST)

Nic nie szkodzi, spoko!--Muffi (dyskusja) 15:34, 10 paź 2011 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

Odp:1

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:17, 13 paź 2011 (CEST)

DNAedytuj kod

Gratuluję drugiego miejsca w DNA z 10.10.2011
Możesz wybrać z tąd Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłę dwie pozycję z książek do przekazania. Fafik Napisz coś® 16:45, 15 paź 2011 (CEST)

Wikipedia:Dzień Nowego Artykułu/Podaj cegłęedytuj kod

Trzy tomiki J. Wierusza-Kowalskiego liczę jako jedną cegłę, nie ma po co się rozdrabniać, tym bardziej w nowszym wydaniu to jest jedna książka o trzech dużych rozdziałach. Możesz dobrać jeszcze jedną ponadto:) Farary (dyskusja) 20:55, 17 paź 2011 (CEST)

Nie ma za co i dzięki za walkę do końca :) Fafik Napisz coś® 20:58, 17 paź 2011 (CEST) Wejdź na naszą stronę i po lewej stronie ekranu znajdź link "Wyślij e‐mail do tego użytkownika". Prześlij mi swój adres. Pod koniec tygodnia postaram się książki wysłać. Farary (dyskusja) 21:02, 17 paź 2011 (CEST)

Interwikiedytuj kod

Czy mogłabyś wstawiać interwiki do swoich artykułów i kategorii? Xx236 (dyskusja) 13:49, 28 lut 2012 (CET) Wstawiłem dla Osric z Deiry i kategorii, ale takich haseł jest wiele.Xx236 (dyskusja) 08:50, 29 lut 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 02:01, 29 lut 2012 (CET)

Osbaldedytuj kod

Dzięki za naniesioną poprawkę. Pozostaje jednak jeszcze kolejne zdanie Zachęcał go również do wstąpienia do zakonu i poświęcenia życia Bogu, z którego nie wynika, która z dwóch postaci, o których mowa w poprzednim zdaniu, była zachęcana do wstąpienia do zakonu. Doprecyzujesz? Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 21:36, 2 mar 2012 (CET)

Ad:Kutburga_z_Wimborneedytuj kod

Ad:Kutburga_z_Wimborne

Witam. Zgodnie z ustaleniami polonizujemy imiona błogosławionych i świętych oraz przyjmujemy nazewnictwo wg polskich źródeł hagiograficznych, katolickich, czy prawosławnych. Do źródeł wykorzystujemy szablon cytuj stronę www, który jest w zakładce "zaawansowane" nad oknem edycji. Poza tym w przypadku opactw nie stosujemy angielskiego Abbey. Poprawiłam artykuł, również styl na bardziej encyklopedyczny, ale proszę Cię abyś przy następnych św. czy bł. zwracała na to uwagę. Interwiki też mile widziane (były 2) a przy linkach obcojęzycznych dajemy kod języka. Sorry za marudzenie, ale popełniłaś zbyt wiele błędów jak na redaktora. Pozdrawiam.Tanja5 (dyskusja) 00:10, 5 mar 2012 (CET)

Athelingedytuj kod

Mateuszek045 napisz 20:30, 20 mar 2012 (CET)

Witaj! No właśnie tego nie jestem pewien i dlatego zgłosiłem do poczekalni, aby inni wyrazili swoje zdanie. Pozdrawiam! Mateuszek045 napisz 20:59, 20 mar 2012 (CET)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 13:24, 5 kwi 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 13:29, 5 kwi 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 22:31, 5 kwi 2012 (CEST)

Czy wiesz...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, Karol007dyskusja 00:47, 24 kwi 2012 (CEST)

Osric z Nortumbrii i inneedytuj kod

Czy mogłabyś uzupełnić interwiki?Xx236 (dyskusja) 15:30, 1 cze 2012 (CEST)

Godło Królestwa Essexedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:59, 19 kwi 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Mzmona" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy