Dyskusja wikipedystki:Paulina Studniczka (WMPL)


Dyskusja wikipedystki:Paulina Studniczka (WMPL) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 10:38, 2 wrz 2020 (CEST)

Witam serdecznieedytuj kod

Mam nadzieję że spodoba Ci się na Wiki. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 09:42, 3 wrz 2020 (CEST)

Witaj!edytuj kod

Cześć! Witaj w naszej społeczności, mam nadzieję, że będzie Cię widać zarówno w świecie zewnętrznym, jak i w Wikipedii. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 11:58, 3 wrz 2020 (CEST)

Powodzeniaedytuj kod

Witam Cię i życzę udanego udziału w społeczności. Mam nadzieję, że oprócz zadań służbowych staniesz się też edytorką i twórcą nowych haseł na Wikipedii. Zawsze możesz liczyć na pomoc w tym zakresie. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 13:18, 3 wrz 2020 (CEST)

No to powodzenia – nie zbaczaj z obranego kursu ;-)) --Pit rock (dyskusja) 14:06, 4 wrz 2020 (CEST)

Privetedytuj kod

Witaj i życzę powodzenia na nowej wikidrodze życia! ;-) Pozdr. XaxeLoled AmA 04:29, 6 wrz 2020 (CEST)

Aha, i jeszcze taka mała uwaga: jeśli zostawiasz wiadomość z szablonem {{ping}}/{{re}} w mojej dyskusji (oba te szablony służą do pingowania), to nie musisz tego robić, bo po wpisaniu mi się w dyskusję i tak dostaję info "Masz nowe wiadomości" w navbarze (zob. Pomoc:Strona dyskusji#Strony dyskusyjne wikipedystów :-). Pozdr. XaxeLoled AmA 13:06, 10 wrz 2020 (CEST) Jak szybko opanujesz mechanizm wiki, to już tylko od ciebie zależy ;-). Jakby coś, pamiętaj, że zawsze możesz się zwrócić do mnie po pomoc (lub do każdego innego wikipedysty). Jeszcze jest strona do pomocy nowicjuszom, gdzie też początkujący (i w sumie nie tylko oni, bo czasem doświadczeni edytorzy też tam tworzą nowe wątki). Możesz też spytać któregoś z przewodników. Ja na Wikipedii robię coś codziennie, więc jestem dyspozycyjny. Pomogę z różnymi zagadnieniami wg moich możliwości. Aha, i kompletnie zapomniałem, że Fokaczino to twoje konto wolontariuszki - przez ten brak informacyjny zostawiłem ci wiadomość, zwracając się do ciebie, jakbyś była facetem ;-). Pozdr. XaxeLoled AmA 18:08, 11 wrz 2020 (CEST) Dziękuję bardzo za zaoferowanie wsparcia! Bardzo się cieszę, że mogę zwrócić się do Ciebie (i nie tylko do Ciebie) o pomoc :)

pełna odpowiedź w Dyskusja wikipedysty:XaxeLoled Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 15:12, 14 wrz 2020 (CEST)

TOedytuj kod

Zamiast tworzyć stronę pomocy, można rozwinąć to, co już jest — Wikipedia:Dostępność#Grafiki — oczywiście z dalszym uwzględnieniem WCAG. Pozdr. Wostr (dyskusja) 23:47, 7 lis 2020 (CET)

Trwający Asian Monthedytuj kod

Witam. Mogę się dowiedzieć dlaczego nie zaakceptowała Pani mojego artykułu o Ewie Pałasz-Rutkowskiej? Może są jakieś inne wymagania co do tego konkursu, jednak Pani Ewa to uznana profesor japonistyki, propaguje tę dziedzinę wiedzy wśród ludzi, jest autorką książek i publikacji naukowych o tym kraju, otrzymała jedno z najważniejszych japońskich odznaczeń i Nagrodę Fundacji Japońskiej. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam. Arek1632 (dyskusja) 10:24, 10 lis 2020 (CET)

  • Rozumiem, dziękuję za informację o problemach :) Arek1632 (dyskusja) 10:09, 12 lis 2020 (CET)

Asian Month i Fountain Tool - pytanieedytuj kod

Cześć, mam pytanie odnośnie zapisu w zasadach odnośnie Asian Month. Na stronie konkursu jest napisane: „Artykuły powinny zawierać minimum 300 słów i 3 000 bajtów”, natomiast sam tool, mimo że zlicza liczbę słów, akceptuje spokojnie artykuły powyżej 3k znaków, ale mających znacznie mniej słów. Gdzie zatem tkwi błąd - w zapisie na stronie zasad czy w konfiguracji toola? Czy może powinienem dokonywać autocenzury i nie wysyłać artykułów krótszych niż 300 słów? Pozdrawiam, --katafrakt () 08:45, 16 lis 2020 (CET)

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Niemożność ustawienia dwóch warunków jest trochę dziwna, ale rozumiem już teraz jak wygląda sytuacja. --katafrakt () 22:11, 16 lis 2020 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Paulina Studniczka (WMPL)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy