Dyskusja wikipedystki:Sillingen


Dyskusja wikipedystki:Sillingen w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

maikking dyskusja 15:07, 15 lut 2009 (CET)

Spis treści

Dwukropkiedytuj kod

Spójrz na Dyskusja_wikipedysty:PMG#Odp:Po_kilku_stubach.

Jak zostałem poinformowany (na moje pytanie) skrypt WP:SK usuwa część współrzędnych z szablonów bo są one zbędne. PMG (dyskusja) 07:43, 27 mar 2009 (CET)

Ok jest błąd SK będę się konsultował. Sprawdziłem 200 edycji wstecz i ten błąd się nie pojawia drugi raz. PMG (dyskusja) 08:11, 27 mar 2009 (CET)

Pożegiedytuj kod

Prosze dodawać źródła do swoich artykułów. --Adamt rzeknij słowo 16:45, 29 mar 2009 (CEST)

Germanizacja nazw w Prusachedytuj kod

Ten artykuł dotyczy Prus Wschodnich. Analogicznie postępowano na Śląsku, który także był częśćią Prus. Czy więc rozszerzamy ten artykuł, czy uściślamy jego nazwę na Germanizacja nazw w Prusach Wschodnich?Xx236 (dyskusja) 11:18, 30 mar 2009 (CEST)

Pomiany powiat piskiedytuj kod

Przywrócę, ale lepiej pisać w brudnopisie, wtedy nie ma problemu. Pozdrawiam The boss (dyskusja) 14:33, 16 kwi 2009 (CEST)

Jak uczy życie szablon źródła jest kompletnie ignorowany, natomiast radykalna akcja w postaci usunięcia artykułu skutkuje w 95 % natychmiastową reakcją. Pozdrawiam. The boss (dyskusja) 14:43, 16 kwi 2009 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witam, w miarę możliwości polecam używanie szablonu {{cytuj książkę}} lub dodawnaie do przypisów numerów isbn. Pozdrawiam ;) -- serdelll (dyskusja · edycje) 20:32, 19 kwi 2009 (CEST)

Odp:Re: prośba "cytuj ksiązkę"edytuj kod

Odp:Re: prośba "cytuj ksiązkę"
  • użycie szablonu gwarantuje jednolitość stylu formatowania przypisów względem siebie i ład edytorski w nieco bardziej globalnym znaczeniu
  • podanie isbn jest zalecane w bibliografi, ale w przypisie bezposrednim już takiego zlaecenia nie ma - mimo to isbn jest numerkim bardzo użytecznym, gdyz umożliwia w szybki sposób namierzyć publikację w bazach
  • Zachęchącam do przetestowania małego narzędzia

Przy okazji proszę rzuć okiem, czy byłbyś w stanie coś jeszcze dodać do O Warmio moja miła (Hymnu Warmińskiego). Pozdr, -- serdelll (dyskusja · edycje) 16:24, 20 kwi 2009 (CEST)

Chodzi o to, że umieszczając przypis w szablonie jedną edycją (w szablonie) możemy zmienić wygląd wszystkich przepisów na nim opartych. Oczywiście przyjmij moją wypowiedź jako niezobowiązuująco propozycję. Oczywiście podawanie przypisów "ciurkiem z palca" też jest jak najbardziej poprawne. Pozdr, -- serdelll (dyskusja · edycje) 19:01, 20 kwi 2009 (CEST)

Zaproszenie do WikiProjektu:Województwo warmińsko-mazurskieedytuj kod

Odp:Pożegiedytuj kod

Odp:Pożegi

Witam. Bzdurą był zapis "miejscowość natywna" - coś takiego przecież nie istnieje. Co do uwag, zasada neutralnego punktu widzenia dotyczy jedynie samej treści artykułu, nie ma nawet technicznej możliwości podawania źródeł do opisu zmian (nie ma takiej przestrzeni dla wpisów). Jeśli natrafię na bzdurę, nazywam ją po imieniu, bzdurą. Podobnie jak "dawana wieś" (komu?) i inne błędne wpisy, wynikające z nieużywania przycisku "podgląd" oraz błędnego założenia, że czytelnik dysponuje dokładnie tą samą wiedzą co autor wpisu, w związku z czym rozszyfruje bez problemu skróty myślowe.

Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 12:30, 22 kwi 2009 (CEST)

Jak to, w linku 3 wyraźnie z lewej strony widać "miejscowość natywna". Lajsikonik Dyskusja 18:07, 22 kwi 2009 (CEST) Proponuję zajęcie się sprzątaniem NPA z wkładu głównego konta, zamiast atakowaniem z pacynki użytkownika który poświęca czas na poprawę Pana wpisów. EOT. Lajsikonik Dyskusja 11:41, 23 kwi 2009 (CEST) Taaaa. a świstak siedzi i zawija w sreberka.--Sillingen (dyskusja) 13:01, 23 kwi 2009 (CEST)

Nowiny (powiat szczycieński)edytuj kod

Usunąłem niewypełniony szablon "wieś" (w dodatku współrzędne wpisałeś takie, że wieś wypadła na Podkarpaciu). Picus viridis Odpowiedz zoilowi 13:50, 26 kwi 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.


Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 13:23, 6 maj 2009 (CEST)

Dziesięciolatkaedytuj kod

Jak braknie roboty tu: WP:RBL, napisz :) Przykuta (dyskusja) 14:53, 18 maj 2009 (CEST)

Gurki, Górki (powiat piski)edytuj kod

Czy to różne miejscowości?Xx236 (dyskusja) 14:37, 25 maj 2009 (CEST)

Odp:re: Gurkiedytuj kod

Odp:re: Gurki

Witam

Linki do ujednoznacznień i przekierowań są plagą. O ile nowym użytkownikom można to wybaczyć, to użytkownik z dłuższym od mojego stażem już dawno powinien znać zasady poprawnego linkowania, zwłaszcza że istnieją stosowne narzędzia. Podpowiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Preferencje w zakładce "gadżety" w sekcji "inne" wystarczy "zaptaszkować" pola obok "Kolorowanie na zielono linków wewnętrznych do przekierowań." i "Kolorowanie linków wewnętrznych do stron ujednoznaczniających". W tym akurat przypadku dało się to poprawić, gorzej jeśli jest to np. biogram kogoś urodzonego w Dąbrówce albo Nowej Wsi, a z tekstu nijak nie wynika, w której. Kto ma to wiedzieć, jeśli nie autor?

Lajsikonik Dyskusja 19:30, 25 maj 2009 (CEST)

Odp:Rakowo Małeedytuj kod

Drobna literówka, już poprawiłem. Dzięki. Pozdrawiam--Cojan (dyskusja) 21:29, 28 maj 2009 (CEST);Odp:Rakowo Małe

Wikiekspedycja 2012edytuj kod

Hej. Zauważyłem, że jesteś zapisana do Wikiprojektu:Województwo warmińsko-mazurskie. W tym roku urządzamy Wikiekspedycję właśnie do tego województwa. Jeśli miałabyś ochotę wspomóc nas swoją wiedzą przy planowaniu trasy lub dołączyć do jednej z ekip w charakterze lokalnego przewodnika, poproszę o informację mailową. :) -- Pozdrawiam, CLI (dyskusja) 01:51, 3 lip 2012 (CEST)

Germanizacja nazw w Prusachedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 13:23, 25 sty 2016 (CET)

Koty (powiat piski)edytuj kod

StoK (dyskusja) 18:41, 20 wrz 2016 (CEST)

Pomiany (powiat piski)edytuj kod

StoK (dyskusja) 23:53, 3 lut 2019 (CET)

Czyprki (powiat piski)edytuj kod

StoK (dyskusja) 17:20, 9 lut 2019 (CET)

Grodzisk (powiat piski)edytuj kod

StoK (dyskusja) 15:39, 11 lut 2019 (CET)

Szłapieedytuj kod

StoK (dyskusja) 23:52, 3 mar 2019 (CET)

Lemany (gmina Pisz)edytuj kod

StoK (dyskusja) 20:26, 30 lis 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedystki:Sillingen" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy