Dyskusja wikipedysty:ABach/Memo08


Dyskusja wikipedysty:ABach/Memo08 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:ABach Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

supersamochódedytuj kod

Hej! Mam wątpliwości co do nazwy terminu supersamochód (sam go zrobiłem) i niewiem jak naprawdę powinno być... bo po angielsku supercar - supersamochód... po niemiecku superSportwagen - supersportowy samochód.... Zmieniłeś katergorie supersamochód na supersamochody ;) ze ja otym nie pomyślałem tworzac te kategorię ;> pozdrawiam i zycze dobego obiadku Arbusz 16:58, 10 lis 2006 (CET)

klany szkockieedytuj kod

Witam, bez bicia przyznaję się, że wbrew zaleceniom Wikipedii zabrałem się (nowy user! zgroza!)za edycję szablonu infoboxa dla mojego "konika" klanów szkockich. Zasadny taki twór jest, klanów z setka lub więcej jest, mnie samemu kilka artykułów udało się sklecić, pewnie inne też będą, więc myślę, że infobox się przyda. Udało mi się metodą raczej błędów więcej niż prób :) stworzyć infoboxopodobny twór. Szukających nieskomplikowanej rozrywki zapraszam do obejrzenia panopticum w moim brudnopsie. Ale jakoś działa, i chyba wygląda prawie tak jak chciałem. Mam problem jeszcze jak zdefiniowac ustawienie grafiki w punktach "godło" i "mapka" tak aby tło było jednakowej szerokości, zwłaszcza na dole. Próbowałem przez poszerzenie ramki, ale nic nie wyszło. Chciałbym też dać uniwersalną grafikę - ozdobnik (raczej delikatny, na zasadzie tła z mglistym ornamentem) która byłaby wyświetlana w miejscu przewidzianym na tartan lub godło w przypadku braku dostępnych grafik takowych. Pewnie stosując znow metodę prób i błędów doszedł bym do tego, ale od czegóż są fachowcy? Jeszcze prośba (mea culpa!) - z rozpędu stworzyłem kategorę klany szkockie, miała być podkategoria, trzeba by to chyba wykasować, zwykle sam sprzątam po sobie ale tu zda się nie mam dostępu :( pozdrawiam

Witam, i dziękuję za pomoc i poprawki. Sprawę kolorystyki przeżuwam cały czas, postarm się ją uspokoić, ale też nie chcę aby była zbyt monotonna w związku z tym że kolory tartanów (dominująca grafika w infoboxie) są raczej stonowane. Tło zaś pod grafiki dałem bo większość dostępnych w tej chwili z wolnymi licencjami grafik jest z białą prostokątną aplą, myślałem że będzie się dobrze prezentować. Ale przeznaję - mam skłonność do przeładowywania i barokizacji (zapraszam do swojej galerii) więc pewnie masz rację że zbyt kolorowe. pozdrawiam--steifer 20:27, 16 paź 2006 (CEST) --steifer 13:06, 15 paź 2006 (CEST)

Witam, trochę uspokoiłem kolorki, ale odkąd obejrzałem szablon suwałk (sdu zdaje sie) to myślę że moj to był wręcz szary :) Mam jeszcz jedno pytanie w związku z "moimi" Szkotami - marzyło by mi się zrobienie aktywnej mapki klanów, z linkowanie do konkretnych haseł. Mapowanie to potrafie zrobić ale raczej po htmlowsku, ale czy tu można coś takiego wkleić? Pytanie troche na wyrost, bo i tak sporo jeszcze innych spraw do zrobienia ale tak na przyszłość? pozdrawiam--steifer 20:44, 20 paź 2006 (CEST)

Witam, robiełem artykuł o klanie, jakże by inaczej :) , Buchanan, chciałem dać grafikę z wolną licencją z angielskiej wiki, (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:BuchananTartan.png) ale nie chciało wyświetlić, linkowało do idiotycznego banneru z ostrzeżeniami, wykrzyknikami i znakami stop. Sprawdzałem kilka razy, grafika jest PD, czemu się tak robiło? Chyba grafiki w ang.wiki są jak wszystkie na commons? czy trzeba ją zapoisać i samemu jeszcze raz załadować? Pytam tak na [przyszłość, bo dałem swoją grafikę. pozdrawiam--steifer 14:53, 29 paź 2006 (CET)

dziękuję za wyjaśnienie pozdrawiam--steifer 16:40, 30 paź 2006 (CET)

Historia Szkocjiedytuj kod

Witam, jeszcze raz ja ze Szkotami, myślę, że brakuje podkategorii "Historia Szkocji", powinna być wyodrębniona, choć niekoniecznie osobno, raczej jako podkategoria w "Hiatorii W.Brytanii". Chętnie sam bym zrobił ale boję się namieszać znów, widzę tylko opcję stwórz nową kategorię, nie wiem jak zrobić żeby była przypisana do innej, nadrzędnej? pozdrawiam --steifer 13:43, 17 paź 2006 (CEST)

dziękuję, mój bład nie doczytałem, zresztą nie tylko tego , zanim ze wszystkim się zapoznam to minie jeszcz trochę czasu :) - krótko tu jeszcze jestem pozdrawiam--steifer 18:31, 17 paź 2006 (CEST)Warmiaedytuj kod

hmm... a jakby wstawić, że "informacja oparta na podstawie notek o pisarzach ze strony wydawnictwa Warmia" i link? Popik 00:00, 16 paź 2006 (CEST)


Wiki bez IFedytuj kod

Mam własne wiki(a dokładniej tworzy się) i tworząc szablony dla mojego wiki mam takie dziwne wrażenie że umnie nie działa np. funkcja IF. Czy to jest możliwe, a jeśli tak czy da sie to jakoś naprawić? SpeX 23:38, 16 paź 2006 (PL)

link commonsedytuj kod

cześć dałoby się abachu zrobić tak, żeby link do commons był w infoboksie? i czy bot mógłby takie linki poprzenosić do infoboksu? pozdrawiam :) Pleple2000 17:28, 19 paź 2006 (CEST)

a bardzo dziękuję, postaram się popędzić jakiegoś innego bota:) Pleple2000 06:05, 20 paź 2006 (CEST)

szablony, infoboxy, kategorie...edytuj kod

A ja mam inną trochę sprawę :) Wikipedia:WikiFaktoria/Wielka Brama rzygoda już się właściwie rozpoczeła, choć może jeszcze nie całą parą... Przykuta 06:16, 20 paź 2006 (CEST)

Wikipedia:Głosowania/Przestrzeń nazw Projekt:edytuj kod

Tak, głosowanie trwa równy miesiąc, żeby także mieli możliwość zagłosować czasowo nieobecni. Przykuta 09:05, 28 paź 2006 (CEST)

José Antonio Primo de Riveraedytuj kod

Ma być José Antonio Primo de Rivera. Jasra 18:59, 30 paź 2006 (CET)

szablon ZKedytuj kod

Witam, ja znów po prośbie, próbuję zrobić szablon ZK/AŚ (zakł.karnego/aresztu śledczego)i mam jak można się domyślać problem. Chciałbym aby godło służby więziennej przy nazwie zakładu było w tym samym wierszu co nazwa, ale mi to nie wychodzi, znów proszę o wskazówkę. I naturalnie chętnie wysłucham Twojej opinii o szablonie, kolory starałem się zrobić spokojniejsze niż w szablonie klanów, kolorystyka lewej strony tabelki ma kojarzyć się z murem ceglanym, ale może to niepotrzebne barokizowanie. pozdrawiam --steifer 11:10, 3 lis 2006 (CET) Acha, testowy podgląd szablonu oczywiście na mojej stonie dyskusji brudopisu I przy okazji zdaje się że funkcjonują równolegle infoboxy i infoboksy, jaka pisownia jest tu przyjęta? --steifer 19:08, 3 lis 2006 (CET)

Dziękuję, chyba tak lepiej, bo jak godło było w osobnej komórce ta rozdzielająca ramka jakoś mi przeszkadzała. Muszę pogłowić się co zmieniłeś bo na pierwszy rzut oka kod źródłowy taki sam, a efekt inny; w końcu chciąlbym się nauczyć:) Do tych cegieł tez nie jestem przekonany, pewnie wyrzucę. dzięki za pomoc, pozdrawiam--steifer 02:18, 4 lis 2006 (CET)

dziękuję, zaglądam tam czasem, ale chyba najlepsza nauka to na własnych błedach w brudnopisie , no i podpatrywanie innych, zwłaszcza dobrych wzorów. pozdrawiam--steifer 23:38, 5 lis 2006 (CET)

Ratunku!!! Dałem ten szablon ZK/AŚ (chyba w mierę sensowny i jak na mnie stonowany) do AŚ Gdańsk i nie wiem czemu pojawia się na samym dole. Myślałem że to wina polskieg zapisu nazwy (infoboks), przeniosłem cały szablon pod infobox i dalej straszy na dole. Pewnie jakiś drobiazg, nawias czy kropka gdzieś się zawieruszyła, ale ja niczego znaleźć nie mogę. Możesz zajrzeć? pozdrawiam--steifer 10:43, 14 lis 2006 (CET)

Serdeczne podziękowania dla Ciebie i WarXa za szybką interwencję. Ale ja wciąż nie wiem co źle vzrobiłem, a mimo podeszłego wieku chcę się jeszcze rozwijać :) Możesz pokazać palcem gdzie był błąd? --steifer 12:29, 14 lis 2006 (CET)

W historii też patrzyłem ale nie zauważyłemk, dzięki za wskazówkę, jest szansa ze tego błędu juz nie popełnię, pozdrawiam --steifer 15:23, 14 lis 2006 (CET)

Witaj, ja znów po poradę szablonową, czy da się (i jak) zrobić, żeby wpisywać do szablonu infoboksa grafikę wraz z opisem (tytułem) tak jak się robi przy zwykłym wstawianiu grafik w tekście, po znaku |, i to tak żeby wyświetlał się sam opis a nie nazwa grafiki? A wrazie braku opisu to może się nic nie pokazywać. pozdrawiam i przepraszam za ciągły głód wiedzy --steifer 22:45, 15 lis 2006 (CET)

Wielkie dzięki, zgłębiać tajniki tych kodów będę jutro, jak się uda dam znać dobranoc--steifer 01:29, 16 lis 2006 (CET)

Pomocyedytuj kod

Witam, potrzebuję pomocy. Poszerzyłem stronę Josefa Jungmanna . Chciałem dodać zdjęcie Josefa Jungmana z angielskiej wersji o nim. Niestety nie mogę. Czy można prosić o pomoc.

Szablon:FRA gmina infoboxedytuj kod

Witaj, Odesłał mnie tutaj tsca. Nie mam możliwości edycji tego szablonu, a widzę ciebie wśród twórców tego tworu. Troszkę się szablon zestarzał i warto by mu zaaplikować nowe funkcyje: burmistrz, miasta partnerskie, galeria commons, strona www no i najpoważniejsze - Szablon nie pokazuje herbów z commons w svg i png. Byłbym wdzięczny za poprawki. --Hiuppo 20:36, 5 lis 2006 (CET)

Extra teraz jest ok. :) Tylko czy masz pomysł na to, żeby jakiś bot poprawił szablon w artykułach z Francuska gmina na obecnie się nazywający? Czy to juz jest kompatybilne? --Hiuppo 11:16, 6 lis 2006 (CET)

Szablon:Metrologia stubedytuj kod

Możesz mi w krótkich żołnierskich słowach wyjaśnić o co chodzi z tym "nieszczęsnym głosowniem"? Akurat na tym szablonie mi zależy bo tak się składa, że udzielam się sporo w tej dziedzinie... Electron <Pisz> 09:08, 6 lis 2006 (CET)

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno: mógłbyś mi podać namiar na to głosowanie? Nie udzielam się specjalnie w głosowaniach to nie wiem gdzie tego szukać a w związku z tym, że akurat ta sprawa mnie interesuje to bym sobie chętnie poczytał a może i spełnił swój obywatelski obowiązek i zagłosował "za a nawet przeciw" ;). Pozdrawiam :) Electron <Pisz> 09:38, 6 lis 2006 (CET) Dzięki za info. Szanuję odmienne poglądy ale z tym głosowaniem to jakaś lipa. Dziwne jest to, że nie ma żadnej informacji przy stubie, że komuś akurat on się nie podoba i autor o głosowaniu dowiaduje się po fakcie. Dziwne też, że głosuje żałośnie mała liczba osób. To jakiś sąd kapturowy? No fakt, że nie zgłosiłem tego oficjalnie. Moja wina. Wiem, że nie przestrzeganie prawa nie można tłumaczyć jego nieznajomością (... itd.) ale jak już się tak stało to mógłby mnie ktoś chociaż powiadomić o tym głosowaniu (stuba wstawiłem jawnie, pod własnym nickiem). Skrzyknął bym wtedy ludzi zainteresownych metrologią i pewnie wyglądało by ono inaczej. Zresztą i teraz gdyby podliczyć głos mój i gościa, który wstawił to do głosowania (BartekChom pisze: "Może się przydać") to głosowanie nie wypadło by tak jednoznacznie. Electron <Pisz> 11:13, 6 lis 2006 (CET)

Romuald Mielczarskiedytuj kod

Witam, zrozumiałem. Pozdrawiam! VanRichter 18:16, 6 lis 2006 (CET)

Szablonyedytuj kod

Ok. Twoja forma jest lepsza. Pozdrawiam --KamStak23 dyskusja► 19:01, 6 lis 2006 (CET)

Witajedytuj kod

Witaj, tu Diveks. Mam do ciebie prośbę, (nie wykluczam, że ktoś inny może to zrobić). Chodzi o Wikipedysta:Diveks/brudnopis. Sam zobacz: Powtarza się szablon, i inne. Ogólnie: Usunąć od "Przykład Infobox-u 1" do drugiego "Przykład Infobox-u 1". Link też usunąć. Tylko infoboxy mają zostać. Diveks Dyskusja 18:21, 8 lis 2006 (CET)

Artykuły żużloweedytuj kod

Witaj, nie usuwaj proszę z artykułów żużlowych "nieistniejących" kategorii... bo one powstaną, kiedy będzie więcej artykłów do niej. A potem będzie trzeba szukać tych dotyczących danego sezonu żużlowego. Stanisław J. Radziński ??? 15:05, 11 lis 2006 (CET)

Kategorieedytuj kod

Witaj, Jesteś adminem-specem od kategorii, więc sprawdź proszę moją i Smata o kategoryzacji artykułów z Androsem64 i oceń, kto ma rację. Pozdrawiam Stako 20:36, 15 lis 2006 (CET)

Kategoryzacjaedytuj kod

Dziękuję za precyzyjne info. Tak to ma sens. Pozdrawiam: Andros64

Zmiana nazwy kategoriiedytuj kod

Mam pytanie : Uważam za celowe zmienić nazwę kategorii : Funkcjonariusze polskich służb specjalnych na "Oficerowie i funkcjonariusze p.s.s." gdyż określenie funkcjonariusz w odniesieniu do oficera wywiadu , czy kontrwywiadu wojskowego jest co najmniej nieadekwatne. Co i jak zrobić?

Andros64

Kat-uzupełnienieedytuj kod

Oczywiście p.s.s to był tylko skrót korespondencyjny :), anie propozycja nazwy Dziękuję, pozdrawiam Andros64

Wojna i góryedytuj kod

Witam, cóż, przyznam iz miałem spory problem z wymyśleniem nazwy kategorii. Oczywiście kategoria ta ma dotyczyć haseł militarnych zwiazanych z górami, a nie ogóonie gór i ogólnie militariów. Przyszły mi do głowy pomysły takie jak "Wojny a góry" czy tez "Wojny w górach", ale w przypadku niektórych haseł będzie to nieco dziwnie brzmiało. Jeżeli masz jakieś sugestie, to jestem jak najbardziej otwarty. Pozdrawiam i dzięki, Grot

silnik P.M.M.edytuj kod

Witam. Czy nie usunąłeś tych linków zbyt pochopnie? Myślę, że np. na link Steorna jest społeczne zapotrzebowanie. Sprawa była głośna niedawno. Ale być może należy to wrzucić do oddzielnych haseł. Chciałem na ich podstawie rozwinać opisy poszczególnych modeli. Chyba tylko tak można, bo dziedzina jest za młoda aby ją dzielić na jakieś podklasy typu Johnson-like, Flynn-like, ekranowane, itp. Bo jest za mało działających modeli. Czy są jakieś ograniczenia na umieszczenia linków do peswiki.com typ prawa do kopiowania lub coś takiego? --Jagen 00:52, 17 lis 2006 (CET)

Problemedytuj kod

Jesteś administratorem polskiej Wikipedii, dlatego zwracam się do Ciebie z problemem - dlaczego na stronie np. Dziadowice nie widać szablonu Szablon:Gmina Malanów, pomimo, że wchodząc do sekcji edytuj szablonu widnieje tekst?

Proszę o odpowiedź Jakub Łuczak dyskusja 16:44, 17 lis 2006 (CET)

Mam chyba jakieś problemy z przeglądarka. Jakub Łuczak dyskusja 09:03, 18 lis 2006 (CET)

hasło - sponsoringedytuj kod

Cześć, czemu wywaliłeś mój wkład do hasła sponsoring? Coś nie tak?

Wsie Rosjiedytuj kod

Pusta to ona nie będzie długo. Po to ją zrobiłem, żebym miał jak kategoryzować artykuły, które zaciekawiony przetłumaczę z ru-wiki. Jedna już jest, na odczepnego mogę jeszcze szybko 2-3 zrobić i będzie chyba w porządku? Bocianski 00:09, 19 lis 2006 (CET)

Pięć stubów w kategorii gotowe. Bocianski 01:33, 19 lis 2006 (CET)

Autolokalizacja na mapieedytuj kod

Witaj. Na 2 wikipediach spotkałem cos takiego, jak automatyczne dodawanie lokalizacji na mapie w svg. Tu jest przykład z estońskiej: [1]. Mapa dystryktu jest stała, punkt rysuje się ze współrzędnych. Takie coś w zasadzie już jest tutaj dla Polski: [2] (ino z błędami - przekłamuje lokalizację na kresach wschodnich - miejscowości z powiatu Białystok wychodziły na Białorusi). Do czego zmierzam? Może zrobic po prostu mapy województw w svg, a punkt z lokalizacją dodawałby się automatycznie? Może spróbować np. z wsiami na początek? Robot mógłby dodać właściwe mapy, a infobox miałby funkcję rysowania w przypadku podania współrzędnych. Co ty na to? --Hiuppo 09:51, 19 lis 2006 (CET)

Ok pomęcze WarXa. Samo svg to nie problem, problem w mechaniźmie ;) --Hiuppo 11:49, 19 lis 2006 (CET)

Szablon:Wieś zagranica infoboxedytuj kod

Witaj. Potrzebny jest taki infobox zdecydowanie. W nawiązaniu do powyższej dyskusji o wsiach Rosji, ten sam problem był już na Czechach czy Litwie. Wiele wsi ma znaczenie historyczne i przydałby się infobox na wzór polskiej wsi, może z bardziej rozbudowanym podziałem administracyjnym, czyli w infoboxie powinna się znaleźć nazwa kraju, odpowiednika województwa (cz. kraj, ros. republika, kraj, obwód), odpowiednika powiatu (cz. okres), odpowiednika gminy (cz. obec, ros. rejon). Oprócz tego to co pisałem powyżej byłoby przydatne, gdyby się dało krope na tej samej mapie konturowej nanieść. Chyba nie musze podkreślać, że wsie mogą być rejonowe czy powiatowe, a często mają znaczenie tez historyczne. --Hiuppo 11:43, 19 lis 2006 (CET)

Że się tak wtrącę, uważam, że skoro polskie wsie są encyklopedyczne, to rosyjskie i każde inne również. I nawet te nierejonowe i te, gdzie nie ma nawet cerkwi ani nikt tam nie walczył, są godne stuba. Kwestia tego, czy ktoś chce o tym pisać, czy nie. sobiście infoboxów nie lubię, ale jeśli mamy dla naszych, to i dla obcych się przyda. Bocianski 11:47, 19 lis 2006 (CET) Zgadzam się na konwencję: kategoria dla podmiotu i w niej wszystkie miejscowości bez ładu i składu. Podporządkuję się naturalnie wdrożonym rozwiązaniom. Ok pomyślmy więc co powinno się w takim infoboxie znaleźć, zakładają, że ma być uniwersalny i wieś jest zwykle najniżej umiejscowioną jednostką administraycyjną. Postaram się coś przygotować. --Hiuppo 11:51, 19 lis 2006 (CET)
{{Wieś zagranica infobox | Wieś = Nazwa wsi | dopełniacz_wsi = <!-- nazwa wsi w dopełniaczu-->nazwy miasta | herb_wsi = grafika:przyklad.jpg (także png, svg) | motto = motto <!-- może być ale raczej nie ma sensu --> | nazwa_państwa = np. Polska | jednostka_adm_nadrz = <!-- nazwa jedn. podziału administracyjnego w kraju-->np. województwo, obwód | nazwa_jednostki_adm_nadzr = <!-- nazwa jednostki-->jaka | jednostka_adm = <!-- nazwa jedn. podziału administracyjnego w kraju-->np. rejon, gmina | nazwa_jednostki_adm = <!-- nazwa jednostki-->jaka, może być wieś gminna czy rejonowa | zarządzający = <!-- nazwa stanowiska-->np. sołtys, wójt | sołtys = Imię Nazwisko | powierzchnia = 0 000 | stopniN = 0 | minutN = 0 | sekundN = 0 | szerokość = N | stopniE = 0 | minutE = 0 | sekundE = 0 | długość = E | wysokość = 000 | populacja = 0 000 000 | gęstość = 000 | aglomeracja = 0 <!-- nie wiem czy ma sens, ja nigdy nie wiem co wpisać --> | rok = 0000 | nr_kier = 00 | kod_poczt = 00 000 | tablica_rej = XX | gminy_partnerskie = ... | mapa_miasta = grafika:przyklad.jpg | www = http://www.miasto.xx/ | galeria_commons = galeria commons | wikinews = Newsy | wikiquote = Cytaty | zdjęcie = fotka.jpg, (gif, png) | lokalizacja = <!-- nie wiem co tu będzie - generalnie chodzi o mapę konturową np. kraju z automatu z kropa na podst. współrzędnych, ew tutaj link do mapy --> }} 

To jest moja propozycja, wiem że dość rozbudowana. Nawiasem mówiąc, gdyby automat z mapa udało się opanowac, mozna by ujednolicić polskie miejscowości. --Hiuppo 12:21, 19 lis 2006 (CET)

Ok wieczorem pomyślę o tabelce. Miłej pracy! (kondolencje) --Hiuppo 12:34, 19 lis 2006 (CET)

Heh 6 godzin usypiałem dzieciaka, żeby mozna było coś zrobić. Moja tabelka nie ma sensu przy tym stadium zaawansowania prac. ;) Wygląda to na razie ok - poza tam drobną literówką przy rejestracji. Jeśli chodzi o kolejność to podoba mi się francuska wiki, gdzie fotka jest na samej górze, ale u nas standard jest odwrotny. Poza tym ok - brak jakiegoś tła tylko. Tak się zastanawiałem czy globalnie infoboxom internacjonalnym nie przypisać np. koloru zależnego od kontynentu (wzorem kół olimpijskich) - wtedy doszła by jeszcze jedna zmienna - kontynent. Ale to tak na marginesie. --Hiuppo 18:47, 19 lis 2006 (CET)

To znaczy sam mechanizm przypisania koloru jest np. w szablonie wojna infobox - co do kolorów to faktycznie 5 kółek to za mało ;) Ale myślę, że nikt nie bedzie miał uwag - co bedzie to bedzie, aby stonowane kolorki. --Hiuppo 19:06, 19 lis 2006 (CET)

Kategoria:Postacie z utworów fantastycznychedytuj kod

Hej. Robiąc porządki w zbliżonej kategorii zauważyłam, że wrzuciłeś tę kategorię hurtem w "Kategoria:Postacie filmowe". Ja może się nie bardzo w kategoryzacji artykułów na Wiki jeszcze orientuję, ale wydaje mi się, że jest to błędem. Nie zostały sfilmowane ani Kroniki Amberu, ani Świat Dysku, a i w pojedynczych artykułach nie wszystkie książkowe postacie są jednocześnie filmowymi. Wydaje mi się, że powinno się to zmienić, być może zakładając kategorię "Postacie z filmów fantastycznych"? A przy okazji - orientujesz się może, czy hasło Yautja można wrzucić w kategorię "Filmowe potwory"? I jeszcze jedno pytanie, tym razem do administratora - czy jeśli przeniosę kategorię pod inną nazwę, automatycznie zmieni się ona w przyporządkowanych do niej artykułach, czy trzeba to robić ręcznie (ew. botem)? Pozdrawiam. Gytha 22:47, 19 lis 2006 (CET)

Dzięki. Ad. 1 (przenoszenie) - chcę docelowo zrobić coś takiego - patrz mój ostatni wpis w Dyskusja Wikipedysty:Palladinus. Czy mogłabym zatrudnić do tego Twojego bota? I czy mógłbyś usunąć kategorię "Stworzenia fantastyczne - popkultura"? - obecnie jest już pusta. A jak się obrobię z innymi zaczętymi rzeczami, postaram się fantastycznymi postaciami filmowymi zająć. Gytha 00:18, 20 lis 2006 (CET) Szczerze mówiąc, najchętniej dałabym wszystko do jednej kategorii - wydaje mi się, że jeśli w takim Olbrzymie będą jednocześnie kategorie "Mitologia" i "Istoty (stworzenia ;-)) fantastyczne", będzie to informacja wystarczająca. Ale Palladinus i BartekChom usilnie przekonują mnie, że jednak taką dla mitologicznych należałoby wprowadzić. Zastanawiałabym się ew. jeszcze nad wprowadzeniem podkategorii w rodzaju "Obce cywilizacje", bo takich trochę jest - a jeszcze sporo zostało nieopisanych. Dlaczego istota? Pojęcie "istota" to wg SJP PWN "osoba, stworzenie", a w omawianej kategorii, prócz mitycznych zwierząt (Kraken) są i fikcyjne bóstwa (Cthulhu), i istoty (właśnie, istoty) rozumne, jak np. Heechowie. Mam nadzieję, że Cię przekonałam ;-). Pozdrawiam. Gytha 22:29, 20 lis 2006 (CET) Ekhem, czy mogłabym się przypomnieć? Nie wiem, czy Twój brak odpowiedzi mam uważać za zgodę na moje pomysły, czy po prostu zapomniałeś/nie masz czasu. Bo robota leży - nie chciałabym wykonywać niepotrzebnych ruchów, które będę potem cofać bądź robić w inny sposób. Pozdrawiam. Gytha 22:40, 23 lis 2006 (CET) PS. Przyszedł mi do głowy inny podział, zupełnie się do mitów nieodnoszący: Istoty fantastyczne: Filmowe potwory (istniejąca); Fantastyczne zwierzęta; Obce cywilizacje; Fantastyczne bóstwa; a cała reszta w głównej. Co Ty na to? Gytha 23:46, 23 lis 2006 (CET)

Wygląd szablonówedytuj kod

Powoli kończy się przygoda z Wielką Bramą. Przygotowywany jest koronny wieniec. Zerknij na kolorystykę szablonu - ściągnięty z de wiki: Wikipedysta:Przykuta/Szablony nawigacyjne Przykuta 13:25, 21 lis 2006 (CET)

Szablon biogramedytuj kod

super tylko czemu to nie zawsze działa ? np. Robert Baden-Powell Szumyk 11:58, 22 lis 2006 (CET)

Szablon:Gmina infoboxedytuj kod

Witaj, kolejny zablokowany jak dla mnie do edycji szablon. Brakuje galerii commons - byłbym wdzięczny za ten mały bonusik do infoboxa ;) --Hiuppo 21:19, 23 lis 2006 (CET)

Re Szablon:Fil de Ryb-podpisedytuj kod

Dzięki :P --Fil de Ryb dyskusja 23:34, 25 lis 2006 (CET)

Szablon miasto zagranicaedytuj kod

Wstawiłem do artykułu Lima masto info box i okazało się że dane dotyczące ludności nie pokrywają sie z odpowiednimi wierszami. Wazne - pracuje na Operze. Ale Polimerek mówił, że u niego też coś jest nie tak (on chyba na firefoxie???). Czy nie mógłbyś cos, w wolnej chwili, temu zaradzić?? Pozdrawiam Paweł Drozd Drozdp 23:00, 27 lis 2006 (CET)

:jest fajnie dzieki Paweł Drozd Drozdp 20:34, 29 lis 2006 (CET) 

Liczba Froudaedytuj kod

Fakt, moj blad. W ramach rekompensaty poprawilem wzorek w hasle i dodalem wlasciwsza kategorie. Pozdrawiam Wojo overkill 09:58, 30 lis 2006 (CET)

Kategoria:Suupersamochody?edytuj kod

Pierwszy raz słysze o takich samochodach, czy to napewno profesjonalne słownictwo - dlaczego akurat przez dwa uu? Pzdr. Mieciu K 16:00, 9 gru 2006 (CET)

Szablon Wieś infoboxedytuj kod

Witaj. Miałbym prośbę o drobną poprawkę tego infoboksu - kiedy istnieją współrzędne geograficzne sekundowe, przy wyświetlaniu się szablonu zlewa się znak minut z pierwszą cyfrą sekund. Wg mnie jedna spacja poprawiła by czytelność i rozwiązała sprawę. Yenidai 22:16, 9 gru 2006 (CET)

  • Dzięki, o to chodziło. Yenidai 00:19, 22 gru 2006 (CET)

Kategorie fantastyczne, cd.edytuj kod

Hej. Kategoria:Stworzenia fantastyczne - tradycyjne opróżniona - można usunąć. Teraz bym chętnie znalazła jakiegoś bota do przeniesienia artykułów przyporządkowanych w kategorii Stworzenia fantastyczne do nowej Kategoria:Istoty fantastyczne (mam nadzieję, że Cię moja poprzednia argumetacja przekonała ;-)). Dasz namiary na takiego, który się tego typu rzeczami zajmuje? Pozdrawiam. Gytha 01:50, 10 gru 2006 (CET)

kategorieedytuj kod

prośba o utworzenie nowej kategorii :Geografia historyczna Węgier, dzięki 19:00, 10 gru 2006 (CET) palkin

planetoidyedytuj kod

cześć. dzięki za zwrócenie uwagi. te 9 haseł powinno znaleźć się w kategorii Planetoidy przecinające orbitę Marsa. ta czerwona nazwa, o której mówisz jest dziwną pomyłką - jest za długa i niezbyt gramatyczna. jeszcze raz dzięki, przeniosę te hasła. pozdrawiam, – jozef-k ? 13:34, 13 gru 2006 (CET)

cześć. usunąłem zbędną kategorię i przeniosłem zawartość we właściwe miejsce. sorki za zwłokę, nie mam teraz ostatnio zbyt wiele wolnego czasu. pozdrawiam, – jozef-k ? 14:06, 16 gru 2006 (CET)

kategoria:firmy optyczneedytuj kod

Przeczytałem wskazówki odnośnie tworzenia kategorii, które mi poleciłeś. Jeśli jest tylko jeden artykuł, nie bedę tworzył dla niego kategorii.Wikipedysta:Kolander

Szablon:ITA gmina infoboxedytuj kod

W artach z automatu o włoskich gminach wkradł się błąd przy przenosinach infoboksu. Jeśli spojrzysz np. Bianchi (Włochy), to zobaczysz tam resztki kodu szablonu, co oznacza, że albo sam szablon ma błędy, albo bot źle wstawiał dane. Mógłbyś na to rzucić okiem? Jak już wiadomo, czego brakuje, to botem sie przeleci po artach i ponaprawia. Sam zaglądałem, ale błędu nie widzę. The McMonster (talk · 対談) 19:13, 14 gru 2006 (CET)

Szablon:Film infoboxedytuj kod

Siemka! Nie masz jakiegośpomysłu by zwikizować ten szablon jakoś na postać warunkową? >>> Po tej edycji [3], która jest konieczna bowiem wypełnia kluczowe braki w szablonie - bowiem zapomina sięo tym kto tłumaczył film - a to połowa sukcesu przecież, oraz kto był albo lektorem albo dubbingującym - potrzebne jest niestety przelecenie botem wszystkich artykułów zawierających szablon co jest bezsensowne. DA się z tego jakoś szybko i łatwo wybrnąć by szablon był bardziej edytowalny? MonteChrist... DMC 23:15, 16 gru 2006 (CET)

Hmm... Toszeczkę poprawione to jest i działa. Dałem radę, ale tak czy siak szablon wygląda dziwnie. Pozdrawiam MonteChrist... DMC 01:12, 17 gru 2006 (CET)

Hehe. Faktycznie można było łatwiej - no cóż każda droga jest dobra jeśli tylko prowadzi do celu ;-) Dzięki MonteChrist... DMC 21:55, 17 gru 2006 (CET)

Działania botaedytuj kod

Proszę wstrymać i w większości cofnąć działania bota usuwąjacego kategorię fizyka z artykułów zawirających kategorię chemia fizyczna. W większości przypadków kategoria chemia fizyczna jest zbyt wąska i nie można polecić takiego zadania bezmyślenmu botowi.

Przykładowo Napięcie powierzchniowe, Przemiana adiabatyczna - choć tu jest termodynamika, Roztwór nienasycony i wszystkie inne o roztworach.

Z poważaniem StoK 07:23, 18 gru 2006 (CET)


Poprawię ręcznie co uznam za stosowne. W kategorii fizyka jest około 500 artykułów, trochę dużo, część można przenieść do kategorii szczegółowych, niektóre kategorie trzeba utworzyć, ale ja się tym nie martwię, dodawanie kategorii, to ulubiona praca wielu wikipedystów, za niedługi czas liczba kategorii przekroczy liczbę artykułów. I tu widzę pole popisu dla bota: przegladnąć kategorie o liczbie stron mniejszej niż np 10 i zaproponowanie usunięcia ich. Nawet jeżeli specjaliści od tych stron będą bardzo protestować, a nie będzie widać w najbliższej przyszłości, że kategoria powiększy swe posiadanie ponad np. 40 stron, to usuwamy i przydzielamy do kategorii nadrzędnej.

Nadmiar kategorii jest szkodliwy, do niczego nie prowadzi, dla niespecjalistów utrudnia odnalezienie artykułów opisujących podobne zagadnienia. Na wiki powinno być zalecenie, kategoria po napisaniu przewidzianych dla niej kategorii powinna liczyć od 20 - 200 artykułów.

StoK 21:11, 18 gru 2006 (CET)

Park Narodowy Infoboxedytuj kod

Trzeba przyznać, że wyłuszczałam sprawę dosyć nieskładnie :] Szablon zawiera parametr powierzchnie, który jest wypełniany jak np. w Białowieski Park Narodowy:

... |powierzchnie= {{Park Narodowy Infobox/powierzchnia||- leśna|95.94|- uprawna|0.74|- wodna|0.09|bez_auto_sumy=1|suma=105.02}} {{Park Narodowy Infobox/powierzchnia|Pow. ochrony|- ścisłej|47.47|- częściowej|48.47|- krajobrazu|9.08|bez_auto_sumy=1}} {{Park Narodowy Infobox/powierzchnia|Powierzchnia [[otulina (ochrona przyrody)|otuliny]]|suma=32.24|bez_auto_sumy=1}} |... 

Czyli przez wywołanie kolejnego szablonu. Nie podoba mi się to, a nie wiem jak to uprościć. Szablon może być skomplikowany, ale jego wywołanie już nie powinno, w każdym razie nie aż tak. Stąd pytanie do Ciebie, czy nie można by prościej? Jeśli nie, to się z tym jakoś, ech, pogodzę ;) Pozdrawiam, --Nova (dyskusja) 21:29, 18 gru 2006 (CET)

Tak się obawiałam, że oczywistego rozwiązania może nie być. Niech zatem tak na razie zostanie, nie ma sensu robić rewolucji, skoro to niewiele zmieni, a inni już się przyzwyczaili do tej postaci. Zobaczymy czy z czasem nie pojawi się rozwiązanie, które pozwoli takie rzeczy upraszczać. Dzięki za analizę i poświęcony czas :) Pozdrawiam, Nova (dyskusja) 11:32, 19 gru 2006 (CET)

życzeniaedytuj kod

serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt,
ciepła rodzinnego i harmonii przy Wigilijnej wieczerzy

oraz wszelkiej pomyślności, zdrowia i wspaniałych, mądrych edycji w

Nowym Roku 2007

--steifer 13:51, 24 gru 2006 (CET)

Wiki-opłatekedytuj kod

Łamiąc się z Tobą Wiki-opłatkiem, życzę Ci dużo szczęścia, pomyślności, jak najlepszych edycji i wszystkiego, co sobie życzysz. KamStak23 dyskusja► 15:38, 24 gru 2006 (CET)

Dobrowolskiedytuj kod

Mieszkał tam, wychowywał się przez długi czas. A Voronin jest Mołdawianinem? To że jest ich prezydentem też nie daje mu narodowości. Kimodin 13:01, 25 gru 2006 (CET)

Uczynki miłosierdziaedytuj kod

Witaj!

Chciałem się Ciebie zapytać czy ten artykuł można z{{ek}}ować. To tak jakby w artykuł Pan Tadeusz wpisać treść epopei.
Zwiadowca21 Skreśl słówko 15:30, 27 gru 2006 (CET)

Mechanizm Wikiedytuj kod

Znowu ja :)

Doczytałem się w Twojej wieży Bąbel że posiadasz dużą wiedzę na temat mechanizmu Wiki. Od jakiś kilku dni mam mały problem z moją stroną Wikipedysty. Nie pokazuje mnie się szablon {{LZ}} oraz coponiektóre stuby. Nie wiesz dlaczego tak się dzieje? Pojawiają się natomiast na podglądzie w czasie edytowania
Zwiadowca21 Skreśl słówko 15:38, 27 gru 2006 (CET)

Zwierzęta w astronautyceedytuj kod

Witam! Właśnie zauważyłem, że chyba zmierzasz do usunięcia kategorii Kategoria:Zwierzęta w astronautyce. Chciałbym zapytać o powód takiej decyzji. Były w niej wymagane trzy artykuły, a zapewniam, że historia zna ich więcej. Hubert Bartkowiak 11:55, 29 gru 2006 (CET)

Skasowana kategoriaedytuj kod

Witaj! Możesz mi wytłumaczyć dlaczego usunąłeś Kategoria:Prezesi Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej? --DaKa 16:36, 29 gru 2006 (CET)

Były tam dwa hasła. Kategorie kasujemy, jeśli zawierają tylko jeden artykuł. IMHO kategoria powinna zostać przywrócona, tak jak istnieje Kategoria:Prezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej. --DaKa 14:15, 30 gru 2006 (CET) Jest to zasada - jak większość na Wiki - niespisana, będąca wynikiem pewnej umowy. Jak jestem tu ponad rok nie spotkałem się jeszcze, aby likwidacji ulegały kategorie, które mają więcej niż jedno hasło. Zresztą akurat w mojej dziedzinie, tj. piłce nożnej, takich kategorii z dwoma artykułami jest bardzo wiele. Mógłbym zapytać tak samo: Gdzie jest napisane o kasowaniu kategorii z dwoma artykułami? Jeśli jest, to zwracam honor. --DaKa 10:25, 31 gru 2006 (CET)

Kategoria:Bogowie i bóstwa przyrodyedytuj kod

Tak jest OK, ten IP to dobry Wikipedysta :) Roo72 Dyskusja 00:50, 1 sty 2007 (CET)

Kategorie - "egipscy tenisiści"edytuj kod

słusznie, robiąc biografie do pierwszej olimpiady pojechałem po szablonie. Najlepszego 2007 :) masti <dyskusja> 00:57, 1 sty 2007 (CET)

O, jesteś! :)edytuj kod

Wszystkiego Najlepszego więc! :) Coby nowy był radośniejszy i szczęśliwszy. :)

Serdecznie, aegis maelstrom δ 01:19, 1 sty 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:ABach/Memo08" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy