Dyskusja wikipedysty:Aegis Maelstrom/Archiwum 11


Dyskusja wikipedysty:Aegis Maelstrom/Archiwum 11 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Aegis Maelstrom Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Leszek Milleredytuj kod

Okręg wyborczy Łódź w rozumieniu tego co kryje się w artykule powstał dopiero w 2001. Tak jak wszystkie obecne okręgi wyborcze, które nie pokrywają się z obowiązującymi w wyborach 1993 i 1997. Sekcję o wyborach od 1989 do 2001 jeszcze skoryguję, nie mogłem wczoraj wejść na "orkę", czyli internetowe archiwum sejmowe. Co do sekcji o rządzie (najmocniej ograniczonej) jest artykuł Kalendarium rządu Leszka Millera, z pewnością lepszy od kuriozalnego straszącego do wczoraj na Wiki eseju. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 09:50, 3 sty 2008 (CET)

Produkcjaedytuj kod

Zechciej rzucić eksperckim okiem na hasło produkcja. Po mojemu treść bardziej dotyczy tematu przemysł [1]lub gospodarka narodowa. W szczególności nie podoba mi sie tutaj "produkcja przemysłowa" (przemysłowa - czyli na wielką skalę, a na małą skalę to już nie produkcja?). Produkcja "zwierzyny łownej" tez brzmi trochę dziwnie. Zostawiłbym tylko pierwszy akapit (przekształcanie zasobów w dobra) albo zamiast tego wstawiłbym redir do proces produkcyjny. Pozdrowienia Makawity (dyskusja) 14:03, 10 sty 2008 (CET)

IRC, błyszczyk i grep..edytuj kod

Jeśli pamiętasz...

odder@mary-anne:~$ grep -n -e błyszczyka ~/.irssi/logs/#wikipedia-pl 20506: 18:27 von_Buchenwald: "ten administrator nie używa błyszczyka" 
Specjalnie dla ciebie, ze szczególnym uwzględnieniem środkowego userboksa ;>

Pzdr, /odder 15:06, 29 sty 2008 (CET)

Prawo Benfordaedytuj kod

Zajrzysz w wolnej chwili, czy to prawo da się w jakikolwiek sposób wykorzystać na wiki? Chyba z serii zaliczeniowej. Pozdrówka :) od Maire 17:32, 30 sty 2008 (CET)

Dziękujęedytuj kod

Dziękuję za podpowiedz co do podpisu.A z okazji Dnia Kobiet Wszystkiego o czym tylko marzysz oby się spełniło.Grzeczny --Grzeczny (dyskusja) 16:15, 8 mar 2008 (CET)

kontaktedytuj kod

Witam, chciałbym się z Tobą skontaktować via mail, a nie udało mi się znaleźć na Twojej stronie żadnego namiaru. Mam dłuższą sprawę i wolałbym nią nie zaśmiecać strony dyskusji, prosiłbym o kontakt pod adresem mi.dan(at)wp.pl, w mailu zwrotnym wyjaśnię w czym rzecz. Pozdrawiam --Gohgol (dyskusja) 18:48, 15 mar 2008 (CET)

Wikiprojekt:Kategoryzacja/Ekonomiaedytuj kod

W kategorii ekonomia jest jeszcze sporo artykułów, które mogłyby znaleźć się pod węższymi kategoriami (było ponad 300, jest jeszcze ponad 150). Podobnie podkategorie można byłoby jeszcze uporządkować. Wstępnie przedstawiłem kilka sugestii, a teraz do członków wikiprojektu ekonomicznego się zwracam :) W każdej kategorii artykułów przybywa, czasami ktoś doda nie wiedząc gdzie zamieścić, więc warto czasami zajrzeć i uporządkować. Potem można zejść w dół i stopniowo rekategoryzować podkategorie. Chemicy już zaczęli rekategoryzować swoją kategorię: Wikiprojekt:Kategoryzacja/Chemia, powoli do prac zabiera się wikiprojekt medyczny. Gospodarka i ekonomia są teraz kategoriami rozłącznymi (gospodarka jest pod społeczeństwem) i trzeba by to pożenić. Przykuta (dyskusja) 08:31, 25 mar 2008 (CET)

Lepsze artyedytuj kod

Witaj! Pod wpływem zrywu w wikiprojekcie muzycznym przyjrzałem się lepszym artykułom. Ponieważ obserwuję tendencję do specjalizacji pozwoliłem sobie zlikwidować rolę pośrednika między autorem a głosowaniem w postaci koordynatora. Na to miejsce wprowadziłem ikiprojekt:Lepsze artykuły#Grupy robocze|grupy robocze]] czyli sekcje "Lepsze artykuły" wewnątrz wikiprojektów. Co o tym sądzisz? ABX - (O mnie dyskutuj) 16:39, 28 mar 2008 (CET)

Kategoryzacjaedytuj kod

Toż to stajnia Augiasza. Zastanawiam się nad kwestią grup kapitałowych (o tym, że PROKOM siedzi w Mariotcie wiedziałem, ale że Kulczyk Holding jest w stolicy to dla mnie nowość). Demon Duck of Doom(?) 22:24, 1 kwi 2008 (CEST)

  • Na razie to jako tako rozsortowałem, przecież i tak trzeba będzie wydzielić historyczne. Szukam "Historii przemysłu polskiego" Bocheńskiego, a mam zamówione PANowskie opracowanie historii gospodarczej w XIX w. Demon Duck of Doom(?) 22:35, 1 kwi 2008 (CEST)

Odp:Zapomniana stronkaedytuj kod

Odp:Zapomniana stronka

Hej Michałku. Nie, raczej treść nie została zintegrowana. Zachowałam przed usunięciem z zamiarem, że się za to wezmę, ale na szczerych chęciach się skończyło. Potem jeszcze kilka razy na nią trafiałam przeglądając strony według prefiksu, ale szkoda było wyrzucić. Jeśli tylko masz ochotę, to bierz i integruj. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 00:29, 2 kwi 2008 (CEST)


Witold Fridrychedytuj kod

podałem zródło , zobacz czy to wystarczy pozdr.Ews1=1

Wikipedia:Przyznawanie uprawnień/Airwolf (biurokrata)edytuj kod

Hej! Skreśliłem Twój głos - został oddany po czasie. (;/) LeinaD dyskusja 00:02, 7 kwi 2008 (CEST)

Witold Fridrychedytuj kod

Przepraszam ,że zawracam głowę, (mam pytanie) czy można będzie zdjąć szablon, czy poszukać innych źródeł? Jeszcze nie jestem zorientowany w tych zasadach, pozdr --Ews1=1 (dyskusja) 10:04, 7 kwi 2008 (CEST)

  • A jeszcze, czy mogę to zrobić?

Gabriel Silnickiedytuj kod

Hmm; szlachcic ten ma w PSB biogram na 6 stron - ciut-ciut dłuższy niż Isaac Singer (ten od Nobla), 2 razy dłuższy niż Ary Sternfeld (ten od orbit), 3 razy dłuższy niż Kazimierz Siemienowicz (ten od artylerii rakietowej). Specjalnie dobrałem przykłady z ostatniej dekady, bo statystycznie biogramy są dłuższe. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze skrótem, zachowującym jednak stylistykę oryginału oraz bijące w oczy konwencje redakcyjne; IP z Ukrainy wydaje się wskazywać na osobę obdarzoną dobrą chęcią, cierpiącą jednak na niezbyt sprawne władanie językiem Lachów. Nie wiem, co począć. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 20:17, 7 kwi 2008 (CEST)

Całkiem możliwe; choć podobny przypadek (Stanisław Miński) to raczej dzieło polskiej ręki. Samo posiadanie źródeł to trochę mało, skoro nie ma się pojęcia o epoce (co tyczy sięmej skromnej osoby); poprosiłem jednego z Kolegów o rektyfikację. Picus viridis Odpowiedz zoilowi 23:10, 7 kwi 2008 (CEST)

Lata 2000-2009edytuj kod

Proszę, nie usuwaj treści artykułu.Nieency (dyskusja) 14:09, 8 kwi 2008 (CEST)

Nickedytuj kod

Ponieważ zgłosiłem chęć zmiany nicka zmieniłem od razu swój podpis. Zwrócono mi jednak uwagę, że taka zmiana może być myląca; dlatego na okres przejściowy aktualny podpis zawiera dwa nicki. Nie zamierzam go zmieniać przez dłuższy okres czasu. Pozdrawiam, louve/kaktus (RSVP * B * R) 18:29, 13 kwi 2008 (CEST)

Model Ramsey'aedytuj kod

Oczywiście masz rację. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że próbowałem wówczas robić porządki w stajni Augiasza jaką jest Kategoria:Ekonomia i pewnie ze zmęczenia coś mi się pomyliło. Dzięki za poprawkę. duch Qblika seansik? 20:58, 14 kwi 2008 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witaj, mógłbyś rzucić okiem na hasło Henry Marcus? Wstyd się przyznać, ale jest to "jakby" moje tłumaczenie ze szwedzkiego. Tzn to co mogłem wywnioskować bardziej na logikę ze sv wikipedii. Wystarczy mi jeśli ocenisz czy coś nie pokręciłem, ale jakbyś znalazł czas i dotłumaczył (albo wskazał mi do kogo mogę się jeszcze zwrócić) byłbym bardzo szczęśliwy. Pozdrawiam serdecznie Filip em 17:44, 21 kwi 2008 (CEST)

bardzo dziękuję :-) Filip em 11:53, 22 kwi 2008 (CEST)

Wildsteinedytuj kod

O ile to nie jest trochę spóźnione to życzyłbym sobie żebyś wyjaśnił mi dlaczego "pan Wildstein już nie jest dziennikarzem, jeszcze do pewnego stopnia jest publicystą, stał się zaś działaczem" . Kogo działaczem? Na podstawie czego wydajesz na jego tematy takie sądy? czekam na odpowiedź. p.s. Wydaje mi się to ważne ponieważ poddajesz w wątpliwość jego obiektywizm jako dziennikarza, którym wciąż jednak pozostaje. Dyskredytujesz go na forum publicznym, prosze więc o podanie rzeczowych argumentów na obronę twoej tezy. 2p.s. W jakim to towarzystwu dziennikarskiem uznawany jest za działacza pisowskiego? "Gazety wyborczej", "Wprostu" czy może "Poltyki"

Na przyszłośćedytuj kod

prośba, by jeśli masz coś do mnie to pisz na mojej stronie, a nie przekazuj mi wiadomości na czyjejś stronie, gdzie tylko przypadkiem mogę zauważyć. Po drugie dziwne, że mi zwracasz uwagę, ale koledze adminowi Picusowi już nie. Tymczasem użyty przez niego termin "knajacki" w kontekście wcale nie wulgarnej wypowiedzi jest niewątpliwie ciężkim naruszeniem wszelkich zasad i kultury osobistej. Nie tylko u usera, ale przede wszystkim u admina. W tej sytuacji zanim zaczniesz pouczać innych, którzy reagują na wybitnie niekulturalne teksty Picusa, bądź łaskaw zacząć od pouczenia kolegi admina. Zwłaszcza takiego, który chwali się na własnej stronie, że absolutnie nie jest dżentelmenem i jeszcze chwali się na swojej stronie osobistej, że jest «szowinistyczną męską świnią»! --Piotr967 podyskutujmy 20:22, 12 maj 2008 (CEST)

Re: PUAedytuj kod

Najbardziej inkryminowany fragment po wymianie maili z jednym z wikipedystów przekreśliłem i nie, nie mam dowodów, nie podglądam dyskusji na ircu. Najbardziej mi przykro, że to ja zacząłem serię pytań do Elfhelma, która wywołała potem tyle kontrowersji, a mogłem dać głos i siedzieć cicho. Już paru adminów tak po cichutku udało się wybrać.

Co do zakładania dobrej woli... Nie wiem ilu głosujących przeciw w tym PUA trzymało się tej zasady. Straciliśmy okazję na dobrego (nie perfekcyjnego, bo miał swoje wpadki) admina, który jednak nie boi się ruszania trudnych spraw politycznych. Teraz gdy wycofa się z tych tematów, jedynym prawdziwym zwycięzcą będą polityczni trolle, fanatycy i wandale. rdrozd (dysk.) 21:04, 12 maj 2008 (CEST)

Globalistykaedytuj kod

Zerkniesz-li w wolnej chwili, jak to wygląda? Pozdr. :), Maire 19:40, 27 maj 2008 (CEST)

LAedytuj kod

Dzięki :) W kilku projektach widzę że trwają już dyskusje nad jakością, przed zgłoszeniem ich do DA lub AnM, ale o tych starych zgłoszeniach zapomniano, chociaż tam będzie najmniej pracy potrzeba do doprowadzenia ich do lepszej jakości. Nutaj robi dobrą robotę w kanonicznych i myślę, że stamtąd też warto poprzenosić arty do LA. Będzie potrzeba jednak nieco czasu, zanim ta inicjatywa chwyci na dobre. Przykuta (dyskusja) 14:58, 16 cze 2008 (CEST)

Chełm - Twoj rewertedytuj kod

Witaj, poniewaz za numerem ipka, którego wkład zrewertowales, ja się skrywam, chciałbym przedyskutować Twoja akcje. Na początek przyznaje Ci racje: potrzeba liczb i źródeł do nich. Co prawda nie ma takiej liczby procentowej w pierwszym akapicie o stosunkach polsko-ukraińskich, ale w trzecim jest (może nelezy ta liczbę po prostu przesunąć na początek). Już nie wiem, skąd wzięła się ta liczba 23% Ukrainicow w regionie Chełma w tekście, ale chyba przyznasz, ze to jednak znaczny procent ludności, a nie niewielki, tym bardziej, ze ludności żydowskiej w Chełmie było ok. 50%. Czyli dla rdzennych Polaków nie pozostaje dużo procentów;). W związku z tym zdanie, które przywróciłeś: rejon Chełma ze względu na niewielką ilość Ukraińców (23,1%) stał się częścią II Rzeczypospolitej jest dla mnie nielogiczne. Pozdrawiam Domski2 (dyskusja) 13:32, 16 lip 2008 (CEST)

Młodzież Wszechpolskaedytuj kod

Napisanie o organizacji skrajnie jest oceną tej organizacji, a tym Wikipedia się nie zajmuje. Tak jak unikamy pisania najgorszy aktor. Co ot tym sadzisz? Pozdrwaiam Paweł Drozd --Drozdp (dyskusja) 14:15, 11 sie 2008 (CEST)

Dla mie określenie to ma charakter peioratywny, dlatego się buntuję. I wcale nie dlatego, że jestem zwolennikiem tego ugrupowania, wręcz przeciwnie, ale zgodnie z zasadą, że wikipedysta nie ma poglądów usiłuję być neutralny :) --Drozdp (dyskusja) 20:58, 11 sie 2008 (CEST)

Reverty użytkownika Elfhelm w haśle Mirosław Orzechowskiedytuj kod

Mam prośbę o przyjrzenie się takiej sytuacji. Użytkownik Elfhelm systematycznie i uporczywie usuwa istotne i uźródłowione informacje w haśle Mirosław Orzechowski. Moim zdaniem pan Orzechowski jest osobą publiczną i wszelkie jego wypowiedzi publiczne które go kompromitują są istotne z punktu widzenia hasła o nim. Bardzo proszę byś obiektywnie ocenił kto w tym sporze ma rację. (argumenty są w dyskusji) Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Delimata (dyskusja) 23:39, 22 sie 2008 (CEST)

Terminy "istotne", a zwłaszcza "kompromitują" to klasyczny POV. Orzechowski obecnie jest politycznie nikim, a bełkoty na blogach różnych polityków zdarzają się bardzo często. I nie tylko na blogach - możemy prześledzić archiwum sejmowe (panie marszałku mordo ty moja, osoba niebędąca w połowie narodowości polskiej, i wiele innych, z których każda jest istotniejsza od jakiś dywagacji na blogu, którą zainteresowanie zmarło po 1 dniu). Elfhelm (dyskusja) 00:01, 23 sie 2008 (CEST) ...i był to właśnie koniec kariery tego pana. Zresztą pojedyncze wpadki składają się na obraz całości. Jeśli każdą jedną wypowiedź zbagatelizujemy to de facto nic nie pozostanie. Proszę zauważyć, że niektórzy wielcy przeszli do historii właśnie za sprawą pojedynczych wypowiedzi. Inni nie tylko za sprawą słów, ale historia i je zachowała. Współcześni Juliusza Cezara mogliby rzec o alea iacta est – "kości zostały rzucone", że to zwykły "bełkot" Julka jaki "zdarza się często". A jednak historia zapamiętała te słowa. Być może i apel do prezydenta będzie istotnym epitafium politycznym tego marginalnego lecz barwnego człowieka. Podkreślę jeszcze raz, że nie chodzi tu wszak o hasło na temat konstytucjonalizmu czy kwestii obywatelstwa tylko o hasło biograficzne (i tak ubogie). Delimata (dyskusja) 00:12, 23 sie 2008 (CEST) Tu jednak "lekko" przegiąłeś, porównując jakieś bazgroły nieliczącego się polityka z wypowiedziami władcy "1/3" ówczesnej Europy. Orzechowski od 21.10.2007 nie ma żadnego znaczenia w polityce, gdyby przynajmniej tańczył na lodzie albo śpiewał z gwiazdami, może jego wypociny miałyby jakieś znaczenie. A jak napisałem w dyskusji - link do bloga odsyła zainteresowanych do jego "twórczości". Pozdrawiam serdecznie :) Elfhelm (dyskusja) 00:19, 23 sie 2008 (CEST) I nie jest to hasło o 1/3 Europy tylko o owym nieliczącym się polityku. Skończ więc tego typu naciągane argumentacje. Delimata (dyskusja) 00:22, 23 sie 2008 (CEST)

Autocunnilingusedytuj kod

Dear Aegis Maelstrom,

I don't know how to create a deletion discussion so I I've put a "delete template" on the article (and it was reverted). Can you create a deletion discussion? It's an article about something which probably doesn't exist. See: [2], en:Wikipedia:Articles for deletion/Autocunnilingus (third nomination), [3], [4] e [5]. I believe most languages have already deleted the article. On pt-wiki it's probably gonna be deleted: pt:Wikipedia:Páginas para eliminar/Autocunilíngua

Best regards, Tosqueira (dyskusja) 04:56, 13 wrz 2008 (CEST)

Grafikaedytuj kod

To bylo [6]. Na zdjeciu byl czlowiek tylko, ale wyglada na jakies cv. Herr Kriss 18:03, 1 paź 2008 (CEST)

RE: Diversedytuj kod

W sumie masz racje popełniłem błąd, cofnę tą zmianę.

Re: Garri Kasparowedytuj kod

Witaj. Tak, jestem pewien. To, że Kasparow nie gra od dwóch lat, nie zmienia niczego w jego rankingu na dzień 1 października 2008 r., czyli najbardziej aktualnego. W przeciwieństwie np. do rankingu tenisowego, w szachowym nie traci się punktów z powodu nie uczestnictwa w turniejach. Aktualny ranking Kasparowa to właśnie 2812 i taki sam - o ile nie będzie on grał w turniejach - będzie miał na każdej kolejnej liście rankingowej. Pozostawienie w infoboksie daty z 2006 r. może wprowadzić w błąd osobę nie będącą w temacie, że strona ta nie była tak długo aktualizowana. Pozdrawiam, pjahr @ 21:54, 1 lis 2008 (CET)

Spójrz proszę tutaj. pjahr @ 21:55, 1 lis 2008 (CET) Podążając takim tokiem myślenia, powinniśmy podawać wszystkie jego rankingi od 20 lat. Ja przyjąłem, że aktualizuję tę rubrykę. W tym celu podana jest data listy rankingowej, jak również informacja, że nie jest sklasyfikowany. W wojnę się nie wdam, cofnij, jeśli uważasz, że tak jest lepiej. pjahr @ 22:12, 1 lis 2008 (CET) mógł jeszcze grać (co jest raczej mało prawdopodobne) - bardzo to dziwne stwierdzenie... Przecież żyje i może w każdej chwili zagrać. Lance Armstrong też już nie miał wsiąść na rower, i co? pjahr @ 22:15, 1 lis 2008 (CET)

Szablon:Wiadomości i czyszczenie cache SG :)edytuj kod

Witaj! Zauważyłem Twoją dzisiejszą notkę w ww. szablonie na SG, ale była ona pozbawiona linku wew. do art. Argentyna. Jednak gdy otworzyłem szablon w nowej karcie, link takowy istniał -> zatem po wykonaniu swoich 3 edycji zapomniałeś ponownie wyczyścić cache :) Proszę o pamiętanie o tym drobiazgu :] Pozdrawiam serdecznie, Patrol110 dyskusja 13:07, 22 lis 2008 (CET)

Wolałem zwrócić uwagę, ale jak widać błąd był niezależny od Ciebie (strona techniczna). Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź i ostrożność :) Pozdrawiam, Patrol110 dyskusja 20:39, 22 lis 2008 (CET)

Ad:Historia edycji „Szoki zewnętrzne”edytuj kod

Ad:Historia edycji „Szoki zewnętrzne”
Moim zdaniem stworzyłeś błędne przekierowanie. "Szoki zewnętrzne" to "exogeneous shocks", czyli w kontekście cykli koniunkturalnych szoki związane z pogodą, zmianami technologicznymi, itp. Zaś "efekty zewnętrzne" to "externalities" czyli zupełnie coś innego. Nie wiem czy hasło "szoki zewnętrzne" jest w ogóle potrzebne. duch Qblika seansik? 23:25, 24 lis 2008 (CET)

Cześćedytuj kod

Piszę do ciebie, ponieważ jesteś na liście komitetu powitalnego. Zerknij na stronę dyskusji, bo chcemy przygotować specjalną witajkę dla redaktorów. Najlepiej dodaj tę stronę do obserwowanych. (jak już wrócisz od zegarmistrza ;)Przykuta (dyskusja) 22:25, 3 gru 2008 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Aegis Maelstrom/Archiwum 11" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy