Dyskusja wikipedysty:Aende


Dyskusja wikipedysty:Aende w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czy jesteś autorem okładki encyklopedii hip hopu? Skan nie jest "dziełem własnym", narusza prawa autorskie. Pozdrawiam. Szwedzki 19:17, 8 maja 2006 (CEST)

Proszę o pilną odpowiedź, w przeciwnym razie grafiki zostaną skasowane. Szwedzki 19:34, 8 maja 2006 (CEST)

Jestem autorem i wydawcą

W takim razie witam serdecznie na Wikipedii, artykuły o hip-hopie mają niestety bardzo nierówny poziom, więc Pańska pomoc bardzo się przyda. Pozdrawiam. Szwedzki 19:40, 8 maja 2006 (CEST)

Dzięki, postaram się pomóc, sam zredagowałem już kilka i pomogę w przyszłości.

Spis treści

Blokadaedytuj kod

Z powodu Twoich wandalizmów zablokowano Ci możliwość dalszego edytowania stron. Jeśli jednak chcesz konstruktywnie rozwijać Wikipedię, to zapraszamy ponownie po upływie czasu blokady.

Zablokowałem Cię na 24h za uporczywe forsowanie prywatnej opinii w Krew i honor i wprowadzanie treści podpadających pod KK i Ustawę Zasadniczą, na co była wielokrotnie zwracana uwaga przez wielu wikipedystów i o czym musiałeś wiedzieć. Na przyszłość zapraszam do dyskutowania haseł przed ich edycja, zwłaszcza jeśli wyraźnie widać, że ścierają się różne pomysły na treść. Wikipedia nie powstaje na zasadzie "kto szybciej kliknie"! Pozdrawiam, LukMak 13:40, 30 maja 2006 (CEST)

P.S. Tak dla informacji:


Wikipedia to encyklopedia, a nie miejsce na reklamę. Proszę nie wstawiać linków do stron bez istotnej dla artykułu zawartości merytorycznej. Google nie indeksuje adresów WWW wprowadzonych do Wikipedii, więc ich obecność na naszych stronach nie zwiększa Page Rank. Uporczywe wstawianie zbędnych linków może spowododać blokadę edycji z Twojego konta lub adresu IP.


Historia kultury hip-hop w Polsce 1977-2002 edytuj kod

Proszę nie usuwać szablonu SDU z artykułów, nad którymi toczy się dyskusja. Dziękuję, Maire 00:45, 8 lip 2006 (CEST)

OK, przepraszam, denerwuje mnie tylko, że Wikipedysta:Julo i Wikipedysta:Shaqspeare chcą usunąć wartościowe hasła z wikipedii i poddają ich usunięcie pod głosowanie. Przecież może się zdarzyć, że będzie np. 10 głosów za usunięciem i 9 przeciw usunięciu i hasło zniknie, bo ktoś akurat nie lubi hip-hopu. Demokrecja to sposób w jaki 51% społeczeństwa może oszukać pozostałe 49%. Zawsze wolałem rządy fachowców i chciałbym, aby o zawartości wikipedii decydowali fachowcy - bo w angielskiej i niemieckiej wikipedii książki hiphopowe są opisane bardzo dobrze. Smutno mi, że ktoś chce usunąć hasła o pierwszych polskich publikacjach książkowych o kulturze hip-hop. Wikipedysta:Aende 4:45, 8 lip 2006 (CEST)

Tak tylko gwoli ścisłości, przy niejednoznaczych wynikach głosowania są zawsze przedłużane. Do końca głosowań jeszcze sporo czasu, więc spokojnie. Pozdrawiam. Grzegorz Dąbrowski § 04:50, 8 lip 2006 (CEST) Nie bierze się pod uwagę głosów w stylu "nie, bo nie lubię hip-hopu". Poza tym - jeśli ty jesteś autorem owych publikacji - wpisz dane biograficzne do swojego hasła, na razie jest do wyrzucenia. Panther 10:22, 10 lip 2006 (CEST)

Witaj. Proszę przeczytaj reegulamin SdU. Glosowac moga jedynie osoby, ktore maja powyzej 100 edycji (punkt 1). Ty tylu nie masz. Kotasik 22:35, 10 lip 2006 (CEST)

Mam 500 edycji Wikipedysta:Aende 22:45, 10 lip 2006 (CEST)

Zobacz! Margoz 22:47, 10 lip 2006 (CEST)

Zeby moc glosowac nad tymi haslami, powinienes miec 100 edycji w momencie rozpoczecia glosowania. Natrzaskanie powyzej 100 edycji w miedzyczasie nic nie daje. Kotasik 12:19, 14 lip 2006 (CEST)

Wikipedie opanowali lewakiedytuj kod

Widze że tobie zablokowali, mi kasują opinie wpisywane na dyskusji o krew i honor. Banda hipokrytów która zajmuje się wymazywaniem haseł z encyklopedii gdyż nie są poprawne politycznie. Banda tchórzy. Wikipedia brytyjska pod tym względem jest bardzo dobra bo mają niemal wszystko, obiektywnie i dokładnie opisane. Dobrze że nie wszyscy tu są zaślepieni. Pozdrawiam serdecznie --Uaz 21:45, 11 lip 2006 (CEST)

Ekhm, lewakom nic nie umknie uwadze. Pozdrawiam. Grzegorz Dąbrowski § 12:51, 14 lip 2006 (CEST)

Regulamin SdUedytuj kod

Zobacz pkt 1 regulaminu - zeby glosowac musisz mic 100 edycji w chwili rozpoczecia glosowania. Pozdrawiam... Vuvar1talk 16:35, 15 lip 2006 (CEST)

autoryzacja grafikaedytuj kod

słowo autoryzacja wyklucza sie ze slowem wikipedia, wiec i na grafike nie ma miejsca- bardzo mi przykro. Pozdrawiam... Vuvar1talk 20:30, 15 lip 2006 (CEST)

Teksty i grafiki, które nie są na wolnych licecjach (co m.in. oznacza, że nie wymagają autoryzacji) nie maja prawa bytu na wikipedii! W przypadku grafik można wymagać podania autora i zachowania wolnej licencji, w przypadku tekstow nie można zastrzec ich niezmienności. Radomil dyskusja 20:39, 15 lip 2006 (CEST)

i właśnie dlatego proszę o powrót do autoryzowanej przeze mnie wersji hasła Polski hip-hop pierwsza Encyklopedia, bo mam prawa autorskie do grafiki, a na to hasło wskoczyli wandale, którzy je zmienili i wykasowali połowę tekstu! Aende 21:19, 15 lip 2006 (CEST)

Tu kazdy moze edytowac- ale nikt nie moze autoryzowac- bo za chwile ktos inny to moze zmienic- kilku wikipedystów uznało usuniete fragmenty za nieencyklopedyczne- napisz na stronie SdU dlaczego twoim zdaniem sa encyklopedyczne. Moze Ci którzy zmienili to hasło dadza sie przekonac. I jescze raz- nie mozna nic autoryzowac- taka jest idea wiki. Pozdrawiam... Vuvar1talk 21:21, 15 lip 2006 (CEST)
    • Witaj! W uzupełnieniu polecam lekturę GNU Free Documentation License, zwłaszcza fragment:

GNU FDL powoduje, że tekst nią objęty może być zarówno kopiowany jak i modyfikowany nawet bez wiedzy i zgody autora.

Miłej lektury Margoz 21:24, 15 lip 2006 (CEST)

Polski hip-hop pierwsza encyklopedia i Polski hip-hop pierwsza Encyklopediaedytuj kod

Witaj ponownie! Nie bardzo rozumiem, co chciałeś osiągnąć tworząc artykuł równoległy do własnie głosowanego na SdU. Przypomnę po raz kolejny, że Twój wkład do Wikipedii udostępniasz na zasadach GNU Free Documentation License (informację o tym możesz przeczytać pod polem edycji), która wyklucza autoryzację. Na kolejne próby omijania zasad będę musiał zareagować czasowym, a w skrajnym przypadku stałym odebraniem Ci mozliwości edycji haseł. Pozdrawiam Margoz 08:12, 17 lip 2006 (CEST)

Ponieważ artykuł równoległy został zmieniony przez wandali, co wykasowali połowę treści i w tej wersji poddali go pod głosowanie do usunięcia.

Proszę Cię o przywrócenie oryginalnej wersji hasła, choć obawiam się że mi odmówisz. Przykro mi, że popierasz wandalizm w wikipedii i sprzeciwiasz uczciwej, autoryzowanej edycji haseł. Aende 10:12, 17 lip 2006 (CEST)

  • Umieściłem Twoją wersję artykułu w Twoim brudnopisie Wikipedysta:Aende/brudnopis - możesz się do niego odwoływać w dyskusji i ewentualnie omawiać różnice. Spróbuj jednak zrozumieć, że idea wikipedii: smiało modyfikuj strony wyklucza autoryzację tekstu. Pozdrawiam Margoz 12:30, 17 lip 2006 (CEST)

Openeredytuj kod

Wrzuc to w inne miejsce, tytulem sekcji jest "Bilety i teren festiwalu" czyli pierwsze zdanie w tym akapicie ma mowic o miejscu festiwalu, a nie o kontrowersjach. Kotasik 21:33, 20 sie 2006 (CEST)

Nigdy więcejedytuj kod

Proszę nie cofaj bez umotywowanych powodów szablonów wsatwionych do art. Staraj się poprawiać artykuły, a nie forsować swój punkt widzenia. Dzięki za uwagę. Kpjas 20:02, 9 paź 2006 (CEST)

Holdysedytuj kod

Nie powtarzajmy bledow angielskiej wiki, umieszczajac w encyklopedii wlasne rozwazania (przymiotniki waloryzujace) oraz ciekawoski. Trivia sa przeklenstwem encyklopedii, czyniac z niej miejsce plotkarskich wojenek, zwlaszcza, gdy te ciekawostki sugeruja waloryzacje.

Natomiast wyrazenie "która działa w obronie białej rasy" tym artykule sugeruje, ze warto "bronic b. r.", nie oferujac ewentualnego krytycyzmu tej postawy, krtytycyzmu wymaganego przez Neutralny Punk Widzenia bedacy fundamentem wikipedii. Regularne lamanie zasad wikipedii zmusza mnie do rozwazenia zablokowania Twojego konta. ziel & 14:02, 16 paź 2006 (CEST)

Grafika:Historia rocka popu i hip-hopu według krytyków.jpgedytuj kod

Moglbys przestac ladowac grafike naruszajaca prawa autorskie? No chyba, ze Sex Pistols i inni przekazali Ci swoje okladki na licencji CC/GFDL. Herr Kriss 15:35, 19 paź 2006 (CEST)

Polskie prawo autorskie dopuszcza ilustracje w publikacjach naukowych i historycznych pod warunkiem podania źródła. Uczyniłem to w książce, poza tym jest to uzgodnione z wytwórniami, które działają w Polsce i chcą tu promować swoje płyty Aende

Ale tu chodzi czy umowa objęła wszystkich innych. Pamiętaj, to że umowa pozwoliła Tobie na zilustrowanie książki, wcale nie kmusi oznaczać że możesz tych ilustracji używać gdziebądź i dawać innym ludziom do użytku publicznego. Stąd też te wątpliwości proszę skonkatkuj się z oddziałem Wikipedia:OTRS w celu wyjaśnienia sprawy. MonteChrist... DMC 15:44, 19 paź 2006 (CEST)

Jak już wspominał wyżej MonteChristof, to że używa się czegoś do publikacji naukowych, to nie znaczy, że nabywa się prawa do dysponowania danym materiałem. Stąd powyższa grafika nie może być udostępniona na licencji GFDL, bo naruszało by to prawa np. Nirvany (w wypadku pierwszej grafiki), czy np. spadkobierców 2paca (w wypadku drugiej grafiki). Oba te obrazki, według mojej wiedzy, w ogóle nie mogą być załadowane na Wikiepedię bez dopełnienia odpowiednich formalności.

Pozdrawiam, Maciej Jaros (dyskusja) 16:22, 19 paź 2006 (CEST).

PS: Resztę wysyłam na maila.

Grafika:Historia kultury hip-hop w Polsce drugie wydanie.JPGedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.


Ten komunikat został wysłany automatycznie przez użytkownika AutoBot 18:12, 22 paź 2006 (CEST)

  • Witaj! Chciałbym, żebyś odniósł się do dwóch hipotetycznych sytuacji:
    • Jutro drukuję grafikę Grafika:Historia kultury hip-hop w Polsce drugie wydanie.JPG wraz z klikoma artykułami na temat zespołów hiphopowych z wikipedii, zszywam razem i próbuję sprzedać na pobliskim bazarku
    • Usuwam z tej grafiki tytuł i autora ksiązki - a pozostałą elementy drukuję na kilku kubkach i koszulkach i wystawiam na licytacji na allegro

licencja GFDL na jakiej udostepniłeś tą grafikę pozwala mi na to, jeśli gdzieś małym druczkiem umieszczę informację, że grafiki te zostały przez Ciebie załadowane na Wikipedię. Pozdrawiam Margoz Dyskusja 18:25, 22 paź 2006 (CEST)

Grafika:Historia kultury hip-hop w Polsce pierwsze wydanie.jpgedytuj kod

Witam.

Przywróciłem tą okładkę. I zmieniłem opis na:

Jako wydawca udostępniam okładkę książki do dowolnego użytku także komercyjnego na licencji GFDL.

Proszę o weryfikację, czy jest to zgodne z Twoją intencją.

Pozdrawiam, Nux (dyskusja) 18:16, 27 paź 2006 (CEST).

Zajrzyj proszę na stronę WP:GDU - pojawiły się wątpliwości co do praw autorskich. --<A.J.>--<?>-- 13:05, 12 lut 2007 (CET)

Gazeta Wyborczaedytuj kod

Margoz Dyskusja 18:34, 29 gru 2006 (CET)

Śmiech na sali. Ale lubie zbierać takie "kwiatki", bo świadczy to braku wolności u niektórych "cenzorów" jak Margoz. Czy wiesz, że cenzura w Polsce została zniesiona na początku 1990 roku? Aende Dyskusja 18:44, 29 gru 2006 (CET)

zalecenia edycyjneedytuj kod

Witam. Polecam lekturę:

Pozdrawiam Wyglif SMS 23:37, 4 sty 2007 (CET)

Grafikiedytuj kod

Tak, jestem wydawcą książki więc mam prawa do okładki, a zdjęcia promocyjne dostałem od Sony Music, Universalu i Pomaton EMI. Otrzymałem je, bo współpracuję z ich polskimi przedstawicielstwami w Warszawie. Pozdrawiam Aende)° 19:49, 24 mar 2007 (CET)


  1. 50c050">lcamtuf]])° 18:49, 24 mar 2007 (CET)

Czy masz pisemne pozwolenia od autorów zdjęć artystów wykorzystanych w tej okładce na ich redystrybucję na wolnej licencji? Jeśli nie, obawiam się, że grafika ta musi zostać skasowana. -- (lcamtuf)° 18:49, 24 mar 2007 (CET)

Ostrzeżenieedytuj kod

Jeśli Twoje "alter ego" user:Gibman, user:Dar Boga i user:Wydawnictwo Niezależne nie przestaną robić tłumu w głosowaniach i dyskusjach oraz wandalizować artykułów, wszystkie konta i adresy IP dostaną dłuższy urlop od pracy na polskiej Wikipedii. -- (lcamtuf)° 19:56, 4 kwi 2007 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Aende" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy