Dyskusja wikipedysty:Akato


Dyskusja wikipedysty:Akato w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Spis treści

Prośba o źródła w artykule Fitofarmacjaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Fitofarmacja. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).) encyklopedia PWN dział biologia

Wiktor Gomulickiedytuj kod

Witam, dodałeś do artykułu o Wiktorze Gomulickim informację o tym, że Juliusz Gomulicki był jego pasierbem, a nie synem. Wskazałeś w opisie zmian, iż informację zaczerpnąłeś z nekrologu Gomulickiego zamieszczonego w "Czasie" - w którym konkretnie numerze? Istotne jest to o tyle, że informacja o synu/ojcu często przewija się w Internecie, jest też w innych hasłach Wikipedii. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 12:28, 26 mar 2013 (CET)

gomulickiedytuj kod

nekrolog podam numer czasu po swietach

Prośba o źródła w artykule Ostrowo (Wieleń)edytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Ostrowo (Wieleń). Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).) słownik geograficzny PWN encyklopedia PWN

Ryszard Gontarzedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Akato/Ryszard Gontarz, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • Napisac stylem i jezykiem encyklopedycznym (nie piszemy co jest ciekawe a co nie jest)
  • Zrodla musza byc ogolnodostepne, akta w archiwum nie sa uznawane za zrodla
  • ...

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 01:46, 1 maj 2013 (CEST)

Ad:Jerzy_Stempowskiedytuj kod

Ad:Jerzy_Stempowski
Cześć, możesz podać źródło na swoją zmianę? Pozdrawiam. Filip em 09:38, 1 maj 2013 (CEST)

Sanitasedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Akato/Sanitas, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

  • Napisac po polsku. Automatyczne translatory podaja belkot, nieakceptowalny w Wikipedii.
  • Przeredagowac, usuwajac znaczniki
  • Nie naruszac praw autorskich

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 00:40, 4 maj 2013 (CEST)

Jerzy Zbaraskiedytuj kod

Witam! Proszę dopisz źródło na tę zmianę. Jam masz problem techniczny z dodaniem źródła, skontaktuj się ze mną na stronie mojej dyskusji to Ci pomogę. Pamiętaj o podpisie!!--PNapora (dyskusja) 11:43, 12 maj 2013 (CEST)

Pola Gojawiczyńskaedytuj kod

Witaj. Skąd wziąłeś , mocno wątpliwą informację i dlaczego nie wstawiłeś źródła? Na reakcję długo nie trzeba było czekać... Pamiętaj, proszę, że przy tego rodzaju zmianach podanie źródła jest niezbędne. Dodatkowo, już bez związku z tą edycją - ze źródeł niewspółczesnych, jak Słownik geograficzny, należy korzystać z umiarem i wyczuciem, konfrontując je z nowymi publikacjami, np. informacje historyczne tam podawane nieraz mogą być miejscowymi legendami. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 08:29, 21 cze 2013 (CEST)

Ad:Mieczysław_Floksztrumpfedytuj kod

Ad:Mieczysław_Floksztrumpf

Nie podałeś źródła dla swojej edycji, wygląda, jakby te informacje były w Łozie - a nie ma. Skąd powziąłeś wiedzę na temat pochodzenia rodziców M.F.? Pozdrawiam, Filip em 15:20, 12 sie 2013 (CEST)

Odp.edytuj kod

Witaj. Przykro mi, ale nie rozumiem, o czym do mnie napisałeś - może gdybyś zwrócił baczniejszą uwagę na stylistykę, interpunkcję oraz ortografię, Twój wpis byłby czytelniejszy. Zwracałam Ci uwagę na brak źródła przy przypisaniu (błędnie nb.) Gojawiczyńskiej narodowości żydowskiej, a tam żadnej publikacji (wiarygodnej czy nie) nie podałeś, nie wiem więc, co miałabym sprawdzać w bibliotece. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 23:41, 21 sie 2013 (CEST)

Jeszcze raz - obowiązek podawania źródła spoczywa na wprowadzającym informację. Nie wiem zresztą, co ja miałabym w tej bibliotece sprawdzać, skoro nie podałeś ŻADNEJ publikacji, żadnego źródła, nic? I co ma do tego Świat Dysku? (nie odpowiadaj na to ostatnie, rozumiem, że w Twoim zamierzeniu miała to być taka uszczypliwość czy usiłowanie zdyskredytowania mnie). Jeśli zaś chcesz się zajmować edytowaniem Wikipedii, zapoznaj się, proszę, z jej zasadami, przede wszystkim WP:WER i WP:Źródła. Kolejne wprowadzanie wrażliwych informacji bez solidnych źródeł (bo widzę, że z Gojawiczyńską nie był to jedyny przypadek) może się skończyć nawet i blokadą Twojego konta. Gytha (dyskusja) 00:05, 22 sie 2013 (CEST)

Prośba o źródła - Krzysztof Pendereckiedytuj kod

Nie udało mi się znaleźć źródeł potwierdzających zamieszczone przez Ciebie informacje o synu kompozytora. Mam też wątpliwości czy zamieszczanie tego w notce o Pendereckim seniorze jest w ogóle zasadne. Na razie wycofuję tę edycję. Jeśli będziesz ją chciał dodać ponownie, podaj proszę źródła. --Yarek (dyskusja) 13:28, 24 gru 2013 (CET)

W odpowiedzi na informację: proponuje sprawdzic archiwum dzienika polskiego sprawa znan w krakowie, mogę tylko zacytować Gythę: obowiązek podawania źródła spoczywa na wprowadzającym informację.

I proszę, zwracaj uwagę na formę odpowiedzi. Naprawdę łatwiej ją zrozumieć (i znaleźć), jeśli znajdzie się ona w oddzielnej sekcji i będzie wyrażona pełnym zdaniem. Dopiero sprawdzenie historii pozwoliło mi znaleźć Twoją odpowiedź, wrzuconą losowo w środek wypowiedzi innego wikipedysty. Yarek (dyskusja) 19:08, 27 gru 2013 (CET)

Władysław Milewicz z Brześciaedytuj kod

Nie prościej, zamiast bić pianę, było sprawdzić prawidłową datę urodzenia? Warschauer (dyskusja) 20:30, 16 sty 2014 (CET)

Andrzej Wajdaedytuj kod

Po pierwsze, abym wiedziała, o które hasło chodzi, należy je wskazać w nagłówku postu. Po drugie, dlaczego myślisz, że to ja? Po trzecie, pisanie wiec geniusz wszech wiedzący dyskwalifikuje jakąkolwiek dalszą merytoryczną dyskusję i jest niezgodne z wikietykietą. I po czwarte, usunięcie przez usuwającego błędnie zredagowanego ortograficznie i interpunkcyjnie zdania bez wskazania źródła pochodzenia informacji było uzasadnione. Farary (dyskusja) 21:11, 19 kwi 2014 (CEST)

A więc, jeśli chcesz dodać to zdanie „Andrzej Wada w wraz żoną mieszkają w Krakowie na ulicy Św.Tomasza”, należy to zrobić tak (skopiuj poniższą linijkę do odpowiedniego miejsca w artykule i zobacz, co wyjdzie:
Andrzej Wajda wraz z żoną mieszkają w Krakowie przy [[Ulica św. Tomasza w Krakowie|ulicy Św. Tomasza]]<ref>Tadeusz Lubelski, ''Andrzej Wajda. Portret mistrza w kilku odsłonach'' Wrocław 2006, s. ... ISBN ....</ref>. 
w miejsce ... wstawić numer strony i numer ISBN. Farary (dyskusja) 21:50, 19 kwi 2014 (CEST)

Twój komentarzedytuj kod

Witaj, nie życzę sobie podobnych oskarżeń na mojej stronie dyskusji. Nie łamię praw autorskich, a jeśli uważasz inaczej, to proszę wskazać co i gdzie przepisałem. Co do hasła o Putinie - inne źródła też podają te informacje - zob. hasło na angielskiej wikipedii. W haśle jest zaznaczone że źródło nie jest naukowe. Filip em 11:49, 23 lip 2015 (CEST) PS. Poza tym usuwasz część informacji, a zostawiasz przypis, a Twoje zmiany już były wycofywane z odpowiednimi wyjaśnieniami. Filip em 11:59, 23 lip 2015 (CEST) zobacz łaskawie bibliografie angielskiego hasła moja zmianę wycofuje autor opierając się na powieści biograficzne źródło podałem

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Akato" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy