Dyskusja wikipedysty:Aleecurly2000


Dyskusja wikipedysty:Aleecurly2000 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipediiedytuj kod

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami: Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności). Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie. Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu. Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Stanko (dyskusja) 16:45, 28 lut 2020 (CET)

Odp.: Tworzenie hasła na Wikipediiedytuj kod

Hej. Przede wszystkim zanim zabierzesz się za tworzenie hasła, to zapoznaj się z kilkoma artykułami, które mogą okazać się nieocenione:

Najistotniejsze są pierwsze dwa, a ten ostatni, dość długi, o nieco mylnym oryginalnym tytule, trochę je powtarza, ale jest jednocześnie taką pigułką z pomocą na start. Upewnij się, że masz pod ręką odpowiednie źródła i że artykuł na pewno nie będzie budził kontrowersji, a następnie siadaj do pisania. Oczywiście pomogę Ci ze wszelkimi problemami, na które możesz po drodze natrafić.

Przy okazji na końcu wypowiedzi we wszelkich dyskusjach podpisujemy się za pomocą 4 tyld (~~~~), dzięki czemu wiadomo, kto napisał wiadomość i gdzie mu odpowiedzieć. Gdybyś miała jakieś dalsze pytania, to pisz śmiało. Pozdrawiam, Viatoro (dyskusja) 22:43, 28 lut 2020 (CET)

Mateusz Mośedytuj kod

Torrosbak (dyskusja) 18:53, 17 mar 2020 (CET)

  • Cały w tym urok, że każdy z nas może mieć inne zdanie. Te źródła nie stanowią o ency, tym bardziej, że częściowo jakoś mnie nie przekonują. II kapelmistrz też nie. Wyda płytę - to będzie miał wydaną. Na razie w sferze planów. Nie ma się do czego odnieść. Nazwisko znane w branży - kłopot chyba w tym, że bardziej jako nazwisko ojca i siostry, ale nie mnie oceniać to. Zajmuję się biogramami i też bym chciał, by większa była możliwość umieszczenia ich na Wikipedii - ale działam w ramach wypracowanych zasad. Gruzin (dyskusja) 07:48, 23 mar 2020 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Aleecurly2000" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy