Dyskusja wikipedysty:Aleksy/2009


Dyskusja wikipedysty:Aleksy/2009 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Aleksy Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dyskusja wikipedysty:Aleksy: 200520062007200820092010bieżąca

Spis treści

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej Zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 08:03, 4 sty 2009 (CET)

Bolesław Jerzy IIedytuj kod

Witaj! Przeniosłem artykuł spod nazwy Jerzy II Trojdenowicz pod nazwę Bolesław Jerzy II. Zmianę tę motywuję tym, że tak właśnie Piast ten jest nazywany w książkach: O. Balzera Genealogia Piastów, K. Jasińskiego Rodowód Piastów mazowieckich, K. Ożóga, S. Szczura (red.) Piastowie. Leksykon biograficzny. Podobnie występuje w książce H. Łowmiańskiego Polityka Jagiellonów. Skoro tak nazywa go literatura naukowa, to taką nazwę powinniśmy przyjąć na Wikipedii. Pozdrawiam Cię serdecznie :), Wiktoryn <odpowiedź> 13:39, 10 sty 2009 (CET)

Masz rację, ale literatura jest literaturą :). Balzer podaje tak, Jasiński podaje tak, Szczur, Ożóg, Łowmiański też. Tylko Wikipedia ma się wyłamać? Nieeee :). Wikipedia nie tworzy, nie poprawia, ale odtwarza :). Wiktoryn <odpowiedź> 15:33, 10 sty 2009 (CET)

kochanki naszych władcówedytuj kod

Witaj!

Materiałów nagromadzonych mam bardzo dużo, praktycznie do prawie każdego władcy. Ba, nawet znalazłem info o kochankach carów, prezydentów czy I sekretarzy, ale myślę, że do Stanisława Augusta wystarczy... Myślę, iż na dzień dzisiejszy mam ograniczone możliwości, a przy pracy nad takim artem potrzeba no sporo czasu... a nie godzina. A więc poczekam, i tak mam teraz dużo pracy na wice i muszę skończyć art. o serialu. A więc do lipca! Pozdrawiam!--Paweł z Piastów Zagadaj 18:21, 1 kwi 2009 (CEST)

Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 17:19, 28 maj 2009 (CEST)

O kochankach ciąg dalszy...edytuj kod

Witaj!

Niedługo lipiec i biorę się do roboty. Ale nie o tym mowa. Kiedyś wspomniałeś o książce J.Basela "Tajemnice historii Polski", udało mi się ją zdobyć. Musze ją jednak oddać, czy może ją posiadasz? Jeśli tak to czy mógłbyś mi wysłać kilka stron, zeskanowanych ma się rozumieć. Ja nie mogę bo mam niewydolność drukarki. Chodzi mi o strony: 159-161, 164 (Duch królowej Barbary), 20-25 (Niesprawiedliwy kres Kazimierza Spraiwedliwego) - i to chyba wszystko, jeśli jeszcze coś znalazłem to mi umknęło i nie moge sobie przypomnieć. Jeśli nie masz tej książki to trudno, wypożyczę ją jeszcze raz. Ten rozdział o Esterce i innych, możemy sobie darować, nieznazlałem tam nic nowego i wystarczą mi do tego informacje, które już zgromadziłem. Z góry dziękuje i pozdrawiam!--Paweł z Piastów Zagadaj 20:40, 15 cze 2009 (CEST)

Jeśli nie masz czasu, to się nie martw. Kilka tygodni wytrzymam.--Paweł z Piastów Zagadaj 20:25, 16 cze 2009 (CEST)


No dziś zrobiłem pierwszą edycje. Nie tyle źródła, co mój język ma dużo wad. Proszę więc uencyklopedycznij trochę ten art. Bo teraz przypomina to jakiś artykuł do gazety, a nie encyklopedii.--Paweł z Piastów Zagadaj 17:26, 18 lip 2009 (CEST) Proszę o przesłanie tych skanów, gdyż skończyłem już o Piastach, no prawie. Mieszko Stary i Konrad mazowiecki - nie posądzam ich o brak kochanek, ale nie znalazłem ani jednej. Tak samo z Ludwikiem Węgierskim, nie pisałem o Jadwidze, gdyż jeśli nawet spędzała noce z Wilhelmem to wkońcu jej mąż. Znalazłem ciekawą pozycję, gdzie opisywane są sekrety łożnicy Mieszka I, Bolesława I i innych. Może posiadasz książkę pt. "Początki Polski zagadki i tajemnice"? Jeśli nie to będę musiał ją zdobyć w inny sposób. A przez ten czas zajmę się Jagiellonami i elekcyjnymi.--Paweł z Piastów Zagadaj 14:21, 19 lip 2009 (CEST) Jeśli chodzi o te skany to już nie trzeba. Właśnie dostałem te książkę (zresztą rozszerzona, takie 3 w 1, Polska, Europa, Świat).--Paweł z Piastów Zagadaj 12:35, 2 sie 2009 (CEST)

Fellahowieedytuj kod

Cześć. W artykule użyłeś szablonu {{Dopracować}}. Mógłbyś dopracować i wpisać w szablon, co wymaga dopracowania. Nowe parametry ;) są na stronie szablonu. Pozdrawiam. Przykuta (dyskusja) 12:57, 2 lip 2009 (CEST)

Znalazłem jeszcze jeden z tym szablonem: Husajn Kāmil. Co w nim dopracować? Przykuta (dyskusja) 17:36, 17 wrz 2009 (CEST)

Userpageedytuj kod

[1] Powstrzymaj się przed przywracaniem tego userboksa w przyszłości. Myślę, że doskonale wiesz czemu. Elfhelm (dyskusja) 22:31, 4 paź 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Historia/50. rocznica Roku Afrykiedytuj kod

Omega933 (dyskusja) 19:04, 31 paź 2009 (CET)

Wikipedia:Propozycje do Artykułów na medal/Leliwa (herb szlachecki)edytuj kod

Witam. Zapraszam uprzejmie Kolegę, do wzięcia udziału w dyskusji, oraz głosowaniu medalowym, nad artykułem z dziedziny heraldyki. Artykuł dotyczy jednego z bardziej znanych polskich herbów szlacheckich - Leliwa (herb szlachecki). Artykuł wyposażony jest w wiele grafik zawartych w przewijanych galeriach, w rozwijaną listę herbownych - składającą się z 830 nazwisk - znajdującą się w infoboxie. Przede wszystkim zaś, jest to artykuł doskonale uźródłowiony i merytorycznie wypływający z bogatych materiałów źródłowych. Jako wikipedystę zainteresowanego tematyką historyczną, artykuł ten powinien zainteresować Kolegę. Serdecznie zapraszam do udziału.--Adam.Kurowski (dyskusja) 10:26, 9 lis 2009 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Aleksy/2009" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy