Dyskusja wikipedysty:Alfisti gd/Archiwum1


Dyskusja wikipedysty:Alfisti gd/Archiwum1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Alfisti gd Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Projekt miejscowości Polski - Zamówienie (duże!)edytuj kod

Witaj. Skoro zajmujesz się geografią Polski, to może skorzystasz z tej listy? Pozdrawiam LajsikonikDyskusja 01:34, 2 paź 2006 (CEST)

No, dobra robota. Podsyłam link do projektu: Wikipedia:Wikiprojekt opis polskich wsi i gmin. Pozdrawiam Przykuta 09:04, 5 paź 2006 (CEST)

Mam prośbę. Jeśli przy sprawdzaniu naszej tajnej ;) listy odkryjesz, że któryś wpis to leśniczówka, leśnictwo, nadleśnictwo i inne takie, kasuj go z artykułu o gminie, albo przynajmniej napisz o tym u Oddera, to wówczas ja skasuję. LajsikonikDyskusja 20:34, 29 paź 2006 (CET)

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, poza jednym - jeżeli w miejscowości znajdują się budynki będące w ciągłym użytkowaniu - w tym przypadku siedziby firm, zakłady przemysłowe etc. i w zwiazku z tym stale przebywają ludzie , trudno ją nazywać opuszczoną - nawet jeśli nie jest miejscem zamieszkanym. Swoją drogą to jest właśnie pewna niezwykłość tej miejscowości, która skłoniła mnie do napisania o niej artykułu: K. nie jest ani wsią, ani tym bardziej miastem, nie posiada ani jednego stałego mieszkańca, ale jednocześnie nie jest - w moim rozumieniu tego słowa - miejscem opuszczonym. Pozdrawiam --MS

Witam,

1. to nie ja wstawiłem szablon, tylko wygląda na to, że zrobił to Szoltys,

2. można poprosić Szoltysa żeby zrobił szablon uwzględniający podział na wsie sołeckie, niesołeckie i inne,

3. lepiej umieścić wszystkie te wsie w szablonie, a nie w formie litanii (źle wygląda),

Pozdrawiam, Krzysztoflew 17:18, 4 lis 2006 (CET)


Bieszczady - Birczaninedytuj kod

 • Birczanin chętnie Ci pomoże jeśli chodzi o Bieszczady - odpisał w przyjaznym tonie. Odezwij się pierwszy, po co Wam pośrednik? Zrobienie sobie userpage ułatwiłoby kontakt - kilknie na podpis i jest na Twojej stronce, a tak - jest "utwórz". Ale jak chcesz. Pozdrawiam :)

LajsikonikDyskusja 22:34, 9 paź 2006 (CEST)

 • Już jestem, w końcu cię znalazłem. O co chodzi z tymi Bieszczadami ?

Hej ! --Birczanin 23:55, 9 paź 2006 (CEST)

 • OPUSZCZONE WIOSKI ?

Ciekawy temat. Zahaczam o niego jakby przy okazji, rozszerzając informacje o podkarpackich gminach. Zerknij na hasło "Magurycz" na Wikipedii - ci goście bywaja często w takich miejscach ... Pozdrawiam, --Birczanin 08:14, 10 paź 2006 (CEST)

 • Widzę, że zająłeś się gminą Czarna !? Wczoraj zrobiłem dwie miejscowości gminy, dzisiaj i jutro zrobię te opuszczone. Pozdrawiam ! --Birczanin 07:30, 24 paź 2006 (CEST)
 • Witaj ponownie !

Niestety dane demograficzne czerpię z szematyzmu greckokatolickiego, więc głównie ich dotyczą i są niekompletne, ale na razie to musi wystarczyć. Teraz zajmę się chyba gminą Lutowiska, albo może Pogórzem Przemyskim :) Zobaczymy. Pozdrawiam ! --Birczanin 14:43, 25 paź 2006 (CEST)


 • Witaj !

Nie wiem, czy dalej wpisywać dane demograficzne, bo wyraźnie się nie spodobały : Krajna (lotnisko) - "rev. ostatnich "zmian drobnych, merytorycznych" z powodu pomylenia przez autora zmian encyklopedii z rocznikiem statystycznym)". Co powinienem zrobić ? --Birczanin 19:56, 29 paź 2006 (CET)

To samo zreszta z Łomna (województwo podkarpackie). Widzę, że choroba postępuje ? --Birczanin 19:58, 29 paź 2006 (CET)


Pop-upsyedytuj kod

Już kiedyś rozmawialiśmy o tym. Wygląda to tak: gdy najeżdżasz na link mając popupsy, wyskakuje chmurka z podglądem i kilkoma dodatkowymi funkcjami. Na przykład, ja tego używam do zmieniania linków ("Click to disambuguate this link to (lista opcji)). No i do rewertów, ale do tego też dojdziesz. Wady: wolniej chodzi przeglądarka, czasem potrafi się zwiesić na chwilę. Chcesz, to Ci zrobię takie same popups jak mam u siebie. O wiele szybciej się z tym pracuje, przynajmniej mnie. Jak się zdecydujesz to daj znać, ale może już jutro. Tzn. dzisiaj, ale jak się wyśpię. Pozdrawiam. :) LajsikonikDyskusja 01:13, 12 paź 2006 (CEST)


Wolfsburgedytuj kod

Witam, witam :) Proszę zauważyć, że dodając szablon {{POV}} miałem jedynie na celu wprowadzenie do hasła neutralnego punktu widzenia - absolutnie nie mam zamiaru dyskutować czy podważać faktów. Nigdy tego nie robię. "Zarzut" mój odnosi się do stylu, w jakim oznaczona tym szablonem sekcja została napisana. Ujmując rzecz całą w olbrzymim skrócie - zwroty Zaczęło się bardzo smutno, Szczególnie zasłużyło się tu przyzakładowe przedszkole, strasznie dużo nie są elementami "języka wikipedii". Doskonale rozumiem wzruszenie, ale staramy się tutaj pisać "encyklopedię". Po więcej szczegółów nt. czym jest neutralny punkt widzenia i dlaczego jest tak ważny zapraszam do WP:NPOV. Pozdrawiam, Pa3Widzi 20:16, 13 paź 2006 (CEST)

Witaj warto byś podał źródła w artykule do tych informacji, oraz przedewszystkim zachował neutralny punkt Widzenia - ponieważ zabrakło tego Twojej wypowiedzi (jest mocno nieobiektywna i wymaga przeredagowania - najlepiej byś sam to zrobił). To że dodano szablon - nie oznacza kwestionowania Historii. MonteChrist... DMC 20:18, 13 paź 2006 (CEST)


herby / szablonyedytuj kod

Witaj. Z przyjemnością :) Teraz dodaję szablony na Pomorzu, bo chcę robić to po kolei, wg województw żeby nie pominąć żadnej gminy w Polsce ;) Dziękuję za propozycję i miłego edytowania Wikipedii! Pozdrawiam, Szoltys[TALK]

Zrobione! Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany :] Pozdrawiam, Szoltys[TALK]

Witaj. Nadal dodaję nowe szablony do gmin woj. pomorskiego. Widzę, że załadowałeś wiele herbów. Czy mogę Cię prosić o dodanie herbów następujących gmin: Gmina Koczała, Gmina Lipnica, Gmina Studzienice i Gmina Trzebielino? Jeżeli będą szablony tych gmin, będę miał za sobą powiat bytowski i powiat chojnicki :] Będę bardzo wdzięczny. PS jeżeli z jakichś przyczyn nie możesz to napisz proszę. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA]

to fajnie, więc robię szablony :) pozdrawiam, Szoltys [DIGA]

Witaj. Szablony, o które prosiłeś są gotowe i wstawione do poszczególnych artykułów. Jeśli będziesz mieć jeszcze jakieś prośby dotyczące szablonów to możesz się do mnie zwrócić. Aha i dzięki za załadowanie wielu herbów, bo są one bardzo potrzebne i sprawiają, że Wikipedia staje się coraz lepsza. :) Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] Witaj. Szczerze Ci powiem, że dokładnie nie wiem gdzie leżą te miejscowości, bo napisałem te dwa stubiki na podstawie danych znajdujących się na Wikipedii. Utworzyłem je w ten sam sposób, co Tsca.bot, który załadował tysiące stubów o polskich wsiach. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] Witaj. Szczerze Ci powiem, że dokładnie nie wiem gdzie leżą te miejscowości, bo napisałem te dwa stubiki na podstawie danych znajdujących się na Wikipedii. Utworzyłem je w ten sam sposób, co Tsca.bot, który załadował tysiące stubów o polskich wsiach. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA]

Witaj ponownie. Czy mogę zrobić dla Ciebie jakieś szablony znowu? :) Dawno tego nie robiłem, ale widziałem, że mnie zastąpiłeś w tej kwestii :) Czy mogę Ci pomóc? Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 13:04, 19 lut 2007 (CET)

Technikalia - disambigedytuj kod

Witaj. Dziękuję Ci za obszerne uzupełnienie regionu świętokrzyskiego o brakujące wioski. :) Mam pewną prośbę. Proszę dodawaj nowo utworzone artykuły do stron ujednoznaczniających, jeśli jest taka potrzeba (np tutaj). To w przyszłości pomoże innym te miejscowości odnaleźć. Pozdrawiam :) Jakubhal 09:14, 10 paź 2006 (CEST)

Witam!

Bardzo dobrze, że tworzysz hasła o polskich wsiach. Ich nazwy często się powtarzają. Dlatego chciałbym prosić byś dodawał do nich disambig, czyli link do strony zawierającej listę haseł o podobnych lub identycznych nazwach. Zobaczy na tym przykładzie co mam na myśli.

Pozdrawiam!

Starscream 01:32, 19 paź 2006 (CEST)

Witaj. Taka w sumie mało istotna uwaga: możesz, oczywiście, ładować na Wikipedię herby zamieszczane na stronach internetowych gmin, bo nie są objęte prawami autorskimi. Natomiast tło na którym są umieszczone, lepiej jest "przemalować" na biało. Nie sądzę, żeby się gmina upomniała o prawa autorskie do tych kilkudziesięciu pikseli, ale IMHO nieładnie to wygląda w infoboksie. Przykład: Bukowiec.jpg, poprawiłem ten herb, ale chyba pamiętasz Twoją wersję. Pozdrawiam LajsikonikDyskusja 11:24, 22 paź 2006 (CEST)

Działalność Twa w Wikipedii naszej..edytuj kod

Ja, odder, we współpracy z Lajsikonikiem, niniejszym przyznaję Ci tę oto Gwiazdę Geografa za wspaniałe zaniebieszczenie tej listy polskich wiosek. Dzięki, i proszę o więcej :)

  –– odder 15:03, 23 paź 2006 (CEST)


Nazistowskie nazwyedytuj kod

Witaj. Temat obgadany na IRCu. W zasadzie wszyscy przyznają Ci rację (w sprawach nazw sztucznie utworzonych, bo Danzig, Posen czy Bromberg na pewno zostaną). Chyba da się zrobić z tego zasadę Wiki. Sugestia: jak będziesz wrzucał temat do kafei, podaj przykład (tfu!) Stalinogrodu, wtedy już powinni wszyscy poprzeć, łącznie z germanofilami, na zasadzie symetrii - jak stalinizm, to i nazizm. Pozdrawiam LajsikonikDyskusja 10:22, 19 paź 2006 (CEST)

Przecież to miasto tak się nazywało przez cztery lata, i to jest czysty fakt. IMO nie powinno się tego usuwać. Laforgue (zieew) 05:18, 18 paź 2006 (CEST)

Masz rację, to była nielegalna nazwa. Myślałem, że to jest gdzieś bardziej na północ, na Pomorzu Zachodnim - wtedy to byłoby całkiem co innego. Laforgue (zieew) 00:42, 19 paź 2006 (CEST)


Kociewieedytuj kod

Witam mieszkańca Gdańska - wierzę w Twoje dobre chęci, lecz umieściłeś stary, nieaktualny herb mojej gminy. Bardzo Cię proszę, abyś jak najszybciej go usunął. Jeśli chcesz zobaczyć aktualny herb i flagę gminy, to wejdź na podany link: http://www.bazagmin.pl/menu/zakladki.php?id_klienta=1F0873&id_zakladki=5304 Tam znajdziesz wzory. Niestety sam nie wiem jak dodawać takie obrazki, a mam w lepszej jakości niż są podane na stronie. Prosze o zlikwidowanie tego starego herbu. Pozdrawiam, twp2 11:51, 19 paź 2006 (CEST)

Oki. Zrobiłem jak kazałeś do p. 3. Dalej nie wiem co robić. Jeśłi mógłbyś to skontaktuj się ze mną na gg: 2768135. Pozdro,twp2 13:53, 19 paź 2006 (CEST)

Witam. Chętnie gdzieś poszukam, a tym bardziej, że mam pewnego rodzaju znajomości np. w Suminie, czy w Lubichowie, oraz w Nowej Wsi Rzecznej. Potrzebuję tylko trochę czasu. PS. Dziękuję za zainteresowanie, i że wybrałeś właśnie mnie :). Postaram się nie zawieść. Pozdrawiam. Cz@rniok , Wiadomość, Dyskusja PS II. A co cię tak zafascynowało Kociewiem?? Bardzo mi się to przyda bo potrzebuję materiałów, wypowiedzi i wywiadów z osobami z poza Kociewia.

Grafika:Alfa Romeo Spider (Rozewie).JPGedytuj kod

witam,

dwie sprawy związane z tym zdjęciem (i mam nadzieję następnymi):

 • czy mógłbyś umieszczać je od razu na commons?
 • czy mógłbyś sprecyzować licencję a właściwie autora zdjęcia (PD-self od "autora" nie jest dobrym tagiem)

~malarz pl PISZ 20:50, 30 paź 2006 (CET)

w takim razie zmieniłem [1] trochę opis tej grafiki i zamiast tekstu utor, twórca tej grafiki, udostępnia ją jako własność publiczną aktualnie pokazywany jest tekst: Ja, twórca tej grafiki, udostępniam ją jako własność publiczną. Chyba lepiej opisujący stan faktyczny. :-) Ponawiam prośbe o przeniesienie grafiki na commons. ~malarz pl PISZ 22:12, 30 paź 2006 (CET)

Nagrodaedytuj kod

Ja, jozef-k, niniejszym odznaczam Cię za Twoją ogromną pracę z polskimi miejscowościami.

I życzę jeszcze większej zabawy w dalszej przygodzie z wiki. ;) pozdrawiam, – jozef-k ? 23:25, 29 paź 2006 (CET)

Niż Polski a Nizina Polskaedytuj kod

Witaj, deklarujesz swoją znajomość geografii i na tym polu działasz, a jeszcze do tego często bywasz na Wiki, więc pozwól, że to wykorzystam :-) Czy Niż Polski i Nizina Polska to to samo? Z definicji wynika, że chyba tak, ale może tu sa jakieś geograficzne subtelne różnice, na których się nie znam. Byłabym więc wdzięczna za ocenę - czy Nizina Polski zostaje, czy do wyrzucenia czy do przerobienia na redirect. Dzięki i pozdrawiam, Cancre 20:41, 12 lis 2006 (CET)

Dziękuję, zgodnie z sugestią zrobiłam redirect. Cancre 21:26, 12 lis 2006 (CET)


Portretedytuj kod

Zajrzyj proszę na WP:WPW. :)

Pozdrawiam

LajsikonikDyskusja 22:31, 12 lis 2006 (CET)


Kategoria:Historia Niemiecedytuj kod

Witaj. Czy mógłbyś podać mi listę miejscowości, przy których dopisana jest, wg Ciebie niepotrzebnie/niesłusznie, ta kategoria? Trochę jestem zagoniony teraz, a ten użytkownik ma dużo edycji. Ty pewnie wiesz, o które chodzi. Damy to do kawiarenki, ale ten użytkownik prosił o wskazanie, w których art. nie powinno być kategorii, więc warto najpierw mieć taką listę. Pozdrawiam. :)

Lajsikonik Dyskusja 12:01, 15 lis 2006 (CET)

Gdańskie synagogiedytuj kod

Witaj Dzięki za zwrócenie uwagi, zaraz powprawię co trzeba. Slav 14:26, 15 lis 2006 (CET)

 • Witaj. Mam do Ciebie prośbę. Czy podjął byś się zrobienia zdjęć Nowej Synagodze we Wrzeszczu i miejscu po Nowej Synagodze. Slav 09:24, 19 lis 2006 (CET)

Nazewnictwo kaszubskieedytuj kod

O tematach sopockich się nie wypowiadam, bo nie znam się na tym. Ograniczę się do Szczecina: pochodzenie nazwy Szczecin jest nieznane, jest na ten temat bardzo wiele teorii. Nie ma wątpliwości, że jest to slowo słowiańskie. Ludność słowiańska była obecna w Szczecinie do końca średniowiecza, choć od lokacji miasta była to niewielka wspólnota. Nie zmienia to faktu, że kaszubskiego w ścisłym sensie w Szczecinie nie używano, a co do rekonstrukcji, to mogą być zupełnie nietrafne. Sprawę komplikuje fakt, że wcale nie jest do końca pewne nawet to, czy ludność ujścia Odry we wczesnym średniowieczu była pomorska, czy wielecka. Nadal uważam, że nazwy kaszubskie dla większości Pomorza Zachodniego należy traktować tak samo, jak wszystkie nazwy w językach obcych. Zakończę uwagą, że Gryfici od późnego średniowiecza byli zwykłymi niemieckimi książętami z całą ich bufonadą i z ludnością wiejską okolic Słupska nie mieli wiele wspólnego. Pozdrawiam, Laforgue (zieew) 03:40, 16 lis 2006 (CET) (Nie mogę się powstrzymać od tej złośliwostki, wybacz: tam było też Borstaborg:) )

Anigify???edytuj kod

Witaj.

Czy możesz mi wytłumaczyć, dlaczego sądzisz, że Grafika:Bobowa.gif jest na licencji {{symbol}} ? Sam wzór owszem, ale animacja jest już przedmiotem ochrony przez prawo autorskie - nie możemy tego trzymać na Wikipedii! Skasuję to zaraz. Pouczam Cię, że licencja jest niewłaściwa. Idź i nie grzesz więcej ;)

Lajsikonik Dyskusja 20:47, 22 lis 2006 (CET)

Szlachtowaedytuj kod

Witaj, nie chcę się nie mieszać w nie swoje sprawy i narobić Ci jakiegoś bałaganu, ale uprzejmię donoszę, że wykryłam braki w gminach :-) Otóż brakuje kategoria:gmina Szczawnica, to jest niby gmina miejska, ale ma pod nią niby podlegać Szlachtowa. Nie znam zasad tworzenia kategorii zw. z gminami, więc będę wdzięczna za stosowne rozwiązanie sprawy. Pzdr, Cancre 09:37, 24 lis 2006 (CET)

Demografiaedytuj kod

 • Witaj ! Nie wiem jak wygląda sprawa z demografią, ponieważ zostałem skarcony kilka tygodni temu za umieszczenie danych demograficznych. Zauważyłem, że umieściłeś takowe w Bereżkach, więc pozwoliłem sobie uzupełnić ... Czy nastąpiła już jakaś odwilż i można je umieszczać ? Pozdrawiam ! --Birczanin 22:38, 25 lis 2006 (CET)

Kolej leśnaedytuj kod

Znalazłem takie istniejące hasełko. Możnaby tam umieścić te wszystkie kolejki. Co ty na to ? --Birczanin 22:50, 25 lis 2006 (CET)

 • Dojdziemy i do osobnych haseł. Na razie spróbuję zrobić spis, a potem coś poszukam. Na razie pamiętam tylko artykuł o kolejce koło Ustrzyk Dolnych, zamieszczony w "Bieszczadzie". --Birczanin 23:06, 25 lis 2006 (CET)

Miejscowościedytuj kod

Jeśli dodajesz miejscowości o nazwach, które mają już wsie dodane wcześniej, to dopisuj je do disambigów. Ja dopisałem już Janikowo (gmina Kruszwica) do Janikowo (ujednoznacznienie) i "Zobacz też: Włoszyca Lubańska do Włoszyca. Zrób to proszę z poprzednimi dodanymi przez siebie miejscowościami - inaczej ciężko będzie je znaleźć. Ausir 02:16, 26 lis 2006 (CET)

Miejscowości w warmińsko-mazurskimedytuj kod

Narazie jestem jeszcze niedoświadczona w kwestii pisania artykułów, więć potrzebuję tego typu wskazówek i bardzo za nie dziękuję. Szczerze mówiąc, nie zamierzałam się w tym specjalizować, ale zaproponował mi to Lajsikonik, więc pomyślałam czemu nie. Zajęłam się moim regionem, bo bądź co bądź taka informacja to też forma promocji regionu. Chciałabym się upewnić, czy chodzi ci o to: bym skonfrontowała informacje o gminach od A do K, które są w moim regionie? Czarnoglowa 06:40, 27 lis 2006 (CET)

Informacja na przyszloscedytuj kod

Jeśli masz jakieś zasterzeżenia artykułów to nie krępuj się i poprostu mi o tym napisz. Ja nie uważam się za nieomylną i jeśli są jakieś błędy to je skoryguję. Nie zamierzam się za to denerwować. Jestem jeszcze niedoświadczona i popełniam błędy. Zapraszam na moją dyskusję. Czarnoglowa 15:18, 27 lis 2006 (CET)

MS Piłsudskiedytuj kod

Zerknij proszę na ostanią zmianę dotyczącą przyczyn zatonięcia. Może to jest sposób wyjścia z "opresji". --MaciejKa 17:45, 29 lis 2006 (CET)

To już zrobiłem (art. Mamert Stankiewicz). Zerknij czy może tak zostać. A co do pedantyczności Niemców i Goebelsowskiej propagandy to się z Tobą zgadzam. Tylko, że do dzisiaj spór pozostaje i de facto przyczyny zatonięcia pozostają nierozwiazane. I tego będę się trzymał ;) Choćby ten 1% wątpliwości wystarczy, bo jak dla mnie też to były miny, może nawet brytyjskie. --MaciejKa 18:08, 29 lis 2006 (CET)

Ja to poprawiłem zgodnie z sugestią ze zgłoś błąd. W haśle o Memercie jest podane źródło, a w haśle o okręcie nie ma i dlatego zdecydowałem poprawić to w tę stronę. Przydałoby się podać źródło tych różnych wersji zatonięcia - tzn. w jaki źródle jest podana jaka wersja zdarzeń. Polimerek 20:03, 29 lis 2006 (CET)

Grafika:Herb gminy Rzeczyca.JPGedytuj kod

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.


Ten komunikat został wysłany automatycznie przez użytkownika AutoBot 17:05, 3 gru 2006 (CET)

minimalne zmianyedytuj kod

Proszę postaraj się zbierać zmiany w większych porcjach zamiast licznych minimalnych poprawek w tym samym artykule. Wygląda to jak nabijanie licznika [2]. Tak w ogóle jest duża szansa że te herby i tak będą usunięte z tego artykułu, więc może nie warto się męczyć. --Wanted 18:49, 3 gru 2006 (CET)

Droga Kaszubskaedytuj kod

Linkowanie zewnętrzne do pojedynczych atrakcji mija się z celem jeżeli nie są wymienione w treści artykułu. Pozostawiłem więc tylko te które dotyczą DK w szerszym zakresie. Nie doprowadzajmy do zbędnego "przelinkowywania" haseł. Poza tym w znacznej części z tych linków nie ma prawie nic, a jeden jest wygasły. Proszę, sprawdzaj co linkujesz. Pozdrawiam. kkicdyskusja 23:34, 3 gru 2006 (CET)

Nie możesz pisać normalnie, co to za dziwna składnia? Strasznie się czyta Twoją wypowiedź. Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów:
 1. "Witam, drugi raz Usunąłeś ważne linki z mojego artykułu (...)" - to jest własność Wikipedii, a nie Twoja. Ty jesteś co najwyżej jednym z autorów hasła.
 2. "(...) służą mi jako furtki wyjściowe do obróbki i rozwijania artykułów (...)" - jeżeli nie możesz zapamiętać tych linków to zapisz je na swojej stronie lub w brudnopisie. Artykuły nie są miejscami na osobiste pomoce dla redaktorów.
 3. "(...) usuwając moje linki Przysparzasz mi tylko dodatkowej roboty (...)" - jak wyżej.
Resztę przemyśleń pomijam, bo nie mają kompletnie żadnego znaczenia dla sprawy linkowania. Powtórzę jeszcze raz. Nie może być tak, że w artykule są linki do czegoś, o czym nie ma mowy w treści. Jak opiszesz te pojedyncze obiekty to możesz śmiało dodać do nich linki w artykule, ale nie wstawiaj do zalążka więcej linków niż on sam ma treści. To nie jest Twój folwark tylko hasło encyklopedyczne. Pozdrawiam. kkicdyskusja 17:51, 6 gru 2006 (CET)

Powiem szczerze, że nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ale absolutnie nie miałem zamiaru zniechęcić Ciebie do edycji Drogi Kaszubskiej. I myślę, że Twoja reakcja na prośbę o nie wstawianie zbędnych linków jest przesadna. Bądźmy poważnie nastawieni do pracy i nie róbmy z igły widły. Jeżeli Ciebie uraziłem to bardzo przepraszam i zapewniam, iż tego nie chciałem. Mam jednocześnie nadzieję, że po przemyśleniu sprawy jednak zmienisz decyzję i rozbudujesz to hasło. W gruncie rzeczy nie robimy tego dla siebie. Pozdrawiam. kkicdyskusja 19:21, 6 gru 2006 (CET)

Congratsedytuj kod

Gratulacje z okazji pojawienia się Twojego artykułu na okładce Wikipedii :)

Lajsikonik Dyskusja 02:54, 4 gru 2006 (CET)

re: Szablonyedytuj kod

Oczywiscie moge pomoc w miare moich mozliwosci :) Opisz mi dokladnie co, jak i gdzie ma byc zrobione, a ja postaram sie to wykoonac, pozdrawiam :) Szczepan Dyskusja 20:39, 5 gru 2006 (CET)

 • Ok, postaram sie to zrobic, ale zaczne dopiero jutro, ok? Szczepan Dyskusja 20:45, 5 gru 2006 (CET)

Tłumaczenieedytuj kod

Czy podjąłbyś się przetłumaczenia z niemieckiego artu Johann Hinrich Wichern? Na polskich stronach jest o nim okropnie mało :(, a Niemcy mają taki ładny art. W arcie jest link do niemieckiej strony.Czarnoglowa 00:16, 8 gru 2006 (CET)

Gmina Wielgieedytuj kod

Witam. Podejrzewam że herb zarówno gminy jak i miejscowości jest nieprawidłowy. Być może umieściłeś je na podstawie oficjalenej strony gminy [3], mi się jednak wydaje że to nic innego niż herb woj. kujawsko-pomorskiego (gmina nie ma własnego herbu i tylko sugeruje herbem przynależnośc do województwa). Pozdrawiam. --Qqerim dyskusja 07:27, 9 sty 2007 (CET)

Re: Prośbaedytuj kod

Na szablonach nie znam się jakoś szczególnie, ale od czasu kiedy wprowadzono tzw. uniwersalne szablony nawigacyjne, uzupełnianie treści w nich stało się prostsze, więc ostatnio zacząłem się także nimi zajmować. ;) Oczywiście poprawię tamten szablon z Alfa Romeo według tego, co napisane w dyskusji, ale myślę, że i dla Ciebie nie powinno być nic trudnego w poprawianiu i tworzeniu innych szablonów.

Całą instrukcję tworzenia i poprawiania szablonów znajdziesz tutaj, w razie wątpliwości śmiało pisz na moją dyskusję. Już biorę się za tamten szablon o Alfa Romeo. :) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 17:15, 10 sty 2007 (CET)

Osady i disambigiedytuj kod

Witaj, fajnie że wróciłeś. :) 2 sprawy: osada to strona ujednoznaczniająca, wpisuj [[osada (osiedle)|]], to jest znaczenie o które chodzi. Przy okazji masz ode mnie a hint: jeśli link zawiera coś w nawiasie, nie trzeba wpisywać ręcznie, wystarczy postawić | i zamknąć klamry, MediaWiki sama dopisuje. Nie dodawaj proszę przy wioskach disambigówR, bo i tak je wywalam i robię osobną stronę ujednoznaczniającą. Pozdrawiam :) Lajsikonik Dyskusja 10:51, 11 sty 2007 (CET)

Oznaczanie dróg krajowych i wojewódzkichedytuj kod

Witam ponownie. :) Piszę w sprawie oznaczania w artykułach o niektórych gdańskich osiedlach numeracji dróg krajowych i wojewódzkich. Myślę, że lepsze od oznaczenia grafiką z numerem drogi (np. ) jest oznaczenie szablonem (np. 7E77 ). Uważam tak między innymi dlatego, że w artykule można podać nie tylko link do konkretnej drogi (czyli: droga krajowa nr 7), ale też do samej definicji drogi krajowej czy drogi wojewódzkiej. Poza tym chyba taki zapis na podstawie szablonu jest czytelniejszy, ale to tylko moja opinia. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 12:30, 13 sty 2007 (CET)

Mi nikt nie zgłaszał, że przeszkadza mu zapis za pomocą szablonu, może już naprawili z tymi redirectami. :P Co do Wysokiej i Rotmanki to roziję to jeszcze dzisiaj, a jak chodzi o tamte szablony to myślę, że starczy jeden szablon, w którym w jednej rubryczce zrobi się wsie sołeckie, a w drugiej się zrobi inne miejscowości, tylko muszę mieć odpowiednie dane. Zajmę się tym wieczorem, jak zdążę, a jak nie, to jutro. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 17:43, 13 sty 2007 (CET)

Johann Hinrich Wichernedytuj kod

Dzięki za wskazówki. Już poprawiłam. A propos "Das Rauhe Haus", to sądzę, że informacje o tej nazwie przydałyby się raczej do artu o tym tytule, ale taki jeszcze nie istnieje. Narazie zajmuje się namiętnie wszystkim związanym z tą osobą - Leonardo da Vinci, a to dowód mojej obsesji. Może w dalekiej przyszłości uda mi się to zrealizować. Skoro Depeche Mode ma swój portal to czemu nie Leonardo ;).--Czarnoglowa 18:09, 13 sty 2007 (CET)

Ciekawe :)edytuj kod

Tego akurat o Leonardzie nie wiedziałam. Bardzo ciekawa i przydatna informacja, ale wiem, że w necie pojawiło się po aferze kodowej dużo bzdur, więc chętnie bym to zamieściła, ale jeśli podasz mi źródło.

PS: Dziękuję za pomoc :). --Czarnoglowa 02:40, 14 sty 2007 (CET)

Starżaedytuj kod

Witaj. Będziesz opisywał wioskę-czy-co-to-tam-jest Starża? Bo obecnie jest to redirect, jeśli chcesz ją opisać to muszę wiedzieć, czy go przerobić na disambig czy nie ma po co. Jeśli opisujesz, to jako Starża (województwo zachodniopomorskie). Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 16:11, 14 sty 2007 (CET)

Księstwo Pomorskieedytuj kod

No mamy takie fatalne hasło, kilka razy więcej można dowiedziec się z porządniejszego Gryfici... Otóż zastanawiam się, czy nie chciałbyś może napisać jakiegoś krótkiego stubika o Księstwie Wschodniopomorskim (ja nawet nie wiem, jak to się poprawnie nazywa), bo w tym o którym piszę jest to pomieszane bez sensu. Może kiedyś napiszę więcej o Księstwie Pomorskim, ale nie wiem o tym więcej, nioz z dwóch książek. Pozdr., Laforgue (zieew) 07:02, 17 sty 2007 (CET)

Pomocedytuj kod

Witam. Czy mógłbyś mi pomóc? Opracowując hasło klucz stroński szukałem niemieckiego odpowiednika dla słowa klucz.Nie wiem czy właściwie skojarzyłem z nim słowo "Herrschaft" na podstawie de:Stronie Śląskie. Czy można powiązać hasło klucz (majątek ziemski) z jakimś hasłem na niemieckiej Wiki, żeby uniknąć w przyszłości podobnych wątpliwości? Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 23:40, 21 sty 2007 (CET)

Dzięki :-D Grzegorz Wysocki (NAPISZ) 14:42, 22 sty 2007 (CET)

Dwa Bąki czy jeden?edytuj kod

Witaj. Porównaj art. Bąk (gmina Stara Kiszewa) i Bąk - tekst o tym samym, tyle że gmina Karsin. Możesz ustalić, który art. jest do skasowania? Tzn.: Bąk leży w gminie Stara Kiszewa, czy Karsin, czy też są dwie osady, ale jedna ma błędny opis? Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 14:29, 23 sty 2007 (CET)

Moja pomyłka, sytuacja już opanowana. :)

Lajsikonik Dyskusja 18:40, 23 sty 2007 (CET)

Zdaje się, że...edytuj kod

masz trochę "maleńkich popraweczek" do wprowadzenia (załącznik numer 2). Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 22:31, 26 sty 2007 (CET)

Będzinoedytuj kod

Czy ta nazwa Badzeno jest autentyczna, z jakichś źródeł historycznych, czy jest tylko fonetycznym przekształceniem stworzonej po 1945 roku nazwy polskiej?

W dziełach autorów starożytnych aż do Wisły sięga Magna Germania, więc to niemieckie nazwy są raczej na Pomorzu Zachodnim historycznie starsze od słowiańskich.--Al-Bargit 17:12, 28 sty 2007 (CET)

Dodaję z powrotem to Baendzeno. A co do Magna Germania to pojawia się ona u Tacyta, którego o niemiecki nacjonalizm posądzać trudno. W każdym razie to Baendzeno przekonuje mnie, że Kaszubi czy szerzej Słowianie byli w czasach historycznych tu, na Pomorzu Zachodnim, względnymi autochtonami. Przy okazji, czy nazwy Stettin i Köslin też mają kaszubskie korzenie? Pozdrawiam--Al-Bargit 19:32, 28 sty 2007 (CET)

Bory Tucholskieedytuj kod

Bory Tucholskie informują tylko o Kociewiakach. Xx236 13:34, 29 sty 2007 (CET)

Park Oliwskiedytuj kod

Gratuluję ładnego arta. :) Właśnie sam się dzisiaj miałem za to zabrać, ale wchodzę, patrzę, a tu miła niespodzianka i już jest. Jeszcze w sumie wydzielę kategorię na Commons z Parkiem Oliwskim i będzie całkiem przyzwoicie. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 13:16, 1 lut 2007 (CET)

Re: Park Jelitkowskiedytuj kod

Jedyne co znalazłem na commons to: Image:Jelitkowo_bouleward.jpg, ale nie za bardzo wiem, co zrobić z takim typem licencji. Jak myślisz, w artykule też trzeba napisać, że to zdjęcie pochodzi z danej strony? Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 13:23, 1 lut 2007 (CET)

Tak też uczyniłem. :P Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 13:31, 1 lut 2007 (CET)

Re: Tematy dotyczące Gdańskaedytuj kod

Z tych co wymieniłeś, jestem w stanie pomóc w: Dworzec Wiślany, Browar we Wrzeszczu, Kościół przy ulicy Czarnej, Linia kolejowa Wrzeszcz - Kokoszki, Koszary w Strzyży, Kuźnia Konrada, Lotnisko we Wrzeszczu, Brama Oliwska, Śluza w Przegalinie, Góra Dantyszka, Muzeum Narodowe w Gdańsku i mogę częściowo (zwłaszcza te o Wrzeszczu i Strzyży) rozpocząć już w ten weekend. Na pozostałych wymienionych przez Ciebie kwestiach po prostu znam się średnio. :P Proponowałbym jeszcze zmienić nazwę Lotnisko we Wrzeszczu na Lotnisko Gdańsk-Wrzeszcz, bo taką nazwę wskazuje pusty link na stronie przeglądowej o polskich lotniskach.

Ja mogę ze swojej strony zaproponować Ci do napisania artykuł podział historyczny Gdańska, bo jakoś się nie umiem za to zabrać. :P Poza tym jeszcze, jak znajdziesz czas, możesz mi pomóc w artykułach o ulicach: Podwale Przedmiejskie, Ulica Elbląska (Gdańsk), Wały Piastowskie, Ulica Kartuska (Gdańsk), Ulica Marynarki Polskiej i ew. Aleja Rzeczypospolitej (Gdańsk), Ulica Chłopska (Gdańsk) oraz Ulica Jana z Kolna (Gdańsk).

Jest więc parę rzeczy do zrobienia, ale nie znowu tak dużo, żebyśmy nie dali rady... Ja zaczynam od jutra. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 22:48, 1 lut 2007 (CET)

EDIT: O, ul. Elbląska już nawet jest, ale chcą usunąć, więc trzeba lobbować przeciw. :P 22:49, 1 lut 2007 (CET)

No cóż, jedyne co dzisiaj zrobiłem to art, którego nie planowałem, czyli: Park imienia Ronalda Reagana. Również zachęcam Cię, abyś dodał jakieś zdjęcia do tego artykułu, o ile jesteś w takowych posiadaniu. Jutro spróbuję zrealizować któreś z powyższych, ale nic obiecać nie mogę. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 23:36, 3 lut 2007 (CET)

Witam ponownie. Zamiast zaśmiecać Ci dyskusję (:P), postanowiłem zebrać wszystkie tematy do zrobienia o Gdańsku na jednej stronie. Zachęcam do korzystania z niej, dodawania nowych zagadnień, no i oczywiście współedycji znajdujących się tam haseł. :) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 22:34, 4 lut 2007 (CET)

Co do tramwajów na lotnisko to śmiało dodawaj, jeżeli dysponujesz takimi informacjami. Też nie uważam, żeby informacje usunięte przez Rajczka w arcie o Oliwie były bardzo nieency, ale imo tutaj na pewno takie informacje się przydadzą. Jeżeli ktoś będzie chciał usunąć, to ja osobiście mu to wytłumaczę. :P Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 15:45, 5 lut 2007 (CET)

Witam znów. Dziś przy okazji ożywienia przez pewnego użytkownika artykułu o gdańskich dzielnicach administracyjnych, które potem musiałem nieco technicznie poprawiać, przyszła mi do głowy pewna myśl. Może lepiej, tak jak to zrobiono w Krakowie, oddzielić zupełnie artykuły nt. dzielnic administracyjnych miasta od artykułów o częściach historycznych? Przykładem może być Suchanino, Młyniec, czy nawet chociażby Wrzeszcz. Przykładowa krakowska Nowa Huta podzielona jest na trzy dobrze rozbudowane artykuły. Pytam Cię o zdanie, bo wolę nie ingerować zbyt znacząco w "tkankę" artykułów o Gdańsku, jeżeli nie mam poparcia. :P

Tematy z "do zrobienia" na razie muszą poczekać, bo dziś będę się raczej zajmował sprawami technicznymi, a dokładniej spróbuję rozbić tę wielką kategorię na dzielnice, osiedla, osiedla historyczne i okręgi historyczne. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 19:16, 7 lut 2007 (CET)

Jeżeli masz na myśli coś w tym stylu, to popieram. :) Również to poprawi przejrzystość kategorii. Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 21:01, 7 lut 2007 (CET)

Do Danzig Petershagen dopisałem tyle, co umiałem, bo się nie znam na tym zbyt. :P Za to ja mam prośbę odnośnie Dolnego Tarasu - teraz już jestem zmęczony, ale przydałoby się rozwinąć jakoś to, że kształt Dolnego Tarasu jest spowodowany po części systemem komunikacji miejskiej itp. Albo sam już to jutro zrobię. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 23:11, 7 lut 2007 (CET)

Jarmuta (bóstwo)edytuj kod

Było takie bóstwo Jarmuta czy nie? Panowie mają wątpliwości - zagłosuj. Pernambuko

Zgierz (województwo pomorskie)edytuj kod

Z tym "wieś kaszubska" to ja bym polemizował. Po II wojnie światowej nie został w niej ani jeden mieszkaniec przedwojenny, kaszubska rodzina była we wsi chyba jedna, a obecnie nie ma żadnej. Nemo5576 Dyskusja 13:19, 8 lut 2007 (CET)

tylko zobacz co pisze w artykule Kaszuby. Jakbym przeczytał to i to spodziewałbym się wsi zamieszkanej przez Kaszubów. Może lepiej "wieś na Kaszubach zamieszkana przez ludność napływowa"? Jak pisałem, Kaszuba tam nie uświadczysz. Wiem bo prawie co roku się po tamtej okolicy snuje. Nemo5576 Dyskusja 13:39, 8 lut 2007 (CET) W życiu popegieerowska ;) PGR był w sąsiednim Cieminie. Zresztą smutna prawda jest taka ze za parę lat pewno nie będzie o czym pisać. Co kilka lat znikają kolejne budynki, a średnia wieku mieszkańców coraz większa. Nemo5576 Dyskusja 14:04, 8 lut 2007 (CET)

Otłoczynedytuj kod

Nazwa tej miejscowości od czasów pojawienia się słowian niewątpliwie nazywana była "otłoczyny", tak jak nizina rozlewiska Wisły od Torunia do Nieszawy. Parafia protestancka Otłoczyn obejmowała w XVIII i XIX wieku kilka miejscowości a w kierunku północnym sąsiednią wieś Rudak (dzisiaj część Torunia). Była to parafia menonicka osiedlonych tu Holendrów już w XVI wieku. W pisowni stosowano polską nazwę nie używając "ł" - Otloczyn, Ottloczyn lub Ottlotschin. potomkowie ich od kilkunast pokoleń mieszkający w Otłoczynie przechodzili również na katolicyzm i nie podpisali volkslisty. Ich młyny Niemcy spalili już w 1939 roku. Wielu pozostało po wojnie tłumacząc, że przecież na Holandię również napadli Niemcy. Prosili po polsku tak jak umieli wymawiać nazwę miejscowości "tylko w glowe panie xxx, tylko w glowe" i tak też zgineli w 1945 roku. ich domy zajmowali funkcjonariusze MO. praktycznie nigdy nie było niemieckiej nazwy miejscowości była i jest stosowana tylko pisownia niemiecka polskiej nazwy. Jest to charakterystyczne dla wielu wsi nadwiślańskich od Gdańska po Mazowsze. Włąściwie oboje żle to opisaliśmy, nie niemiecka nazwa i nie dawna niemiecka nazwa tylko niemiecka pisownia polskiej nazwy miejscowości. Serdecznie pozdrawiam i proszę o porady i poprawki bo niewątpliwie mogę popełnić wiele błędów przez uproszczenie tematu. Jackrzy.

Pomysł na Śródmieścieedytuj kod

Witam. Mam kolejną oryginalną myśl. :) Mianowicie, wpadłem na taki pomysł, aby sporządzić mapkę Śródmieścia z konturami ulic, wód i ewentualnie linii kolejowej. Zakładam, że może to być obszar między główną arterią, ul. Wałową, Nową Motławą a zachodnią częścią Opływu Motławy. Dzięki temu możnaby zaznaczyć wszystkie bramy, baszty itp., no i ulice na tym obszarze. Napisz, co sądzisz o tym pomyśle i czy znasz kogoś, kto by się podjął zrobienia tej mapki - ja już bym nawet mógł wszystko ponanosić. :P Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 19:45, 10 lut 2007 (CET)

Dobra, chyba na razie sobie dam spokój, bo w zasadzie jeżeli miałoby to obejmować taki zasięg jaki opisałem byłoby strasznie wąskie i wysokie, a można przecież dawać linki (co wkrótce mam w planach zrobić) do map w szukaczu. W ogóle to przyznam szczerze, że im więcej edytuję o Gdańsku, tym większe braki zauważam. :P Zastanawiałem się nawet nad stworzeniem wikiprojektu o Gdańsku, ale nie wiem czy znalazłaby się wystarczająca ilość chętnych do tego. W zasadzie nie słyszałem jeszcze o żadnym wikiprojekcie, który by nie wypalił i zakończył kompromitacją, więc może warto spróbować? Napisz, co sądzisz. :) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 22:41, 11 lut 2007 (CET) Ok, to zakładam Wikiprojekt - swój pierwszy, ale może jakoś wyjdzie. ;) Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 22:49, 11 lut 2007 (CET)

Berge Stahledytuj kod

Hej. Zedytowałeś artykuł w czasie, gdy sie nad nim biedziłem, trochę dopisałem, zobacz. Czy umiesz edytować infoboxy? Ten o statkach wymaga kilku poprawek, a ja nie mogę sie do niego dobrać.Ciacho5 18:13, 11 lut 2007 (CET)

Hotel Mercure-Heveliusedytuj kod

A jak inaczej nazywamy Stare Miasto w większości polskich miast? Gdańszczanie również używają określenia starówka. Jak chciałeś poprawić link, to spoko, ale nie mów mi, że w potocznym języku nikt, z Gdańszczan, nie mówi tak o gdańskim Starym Mieście. Keller 19:36, 11 lut 2007 (CET)

OK, rozumiem. Jestem Elblążaninem i też mamy swoje Stare Miasto (chociaż jest chyba najnowsze w Polsce, bo dopiero co odbudowane ;-)) i również mówiąc o elbląskim Straym Mieście używam określenia "starówka", chociaż Starówka jest jedna, w Warszawie. A ponieważ aktualnie mieszkam w Gdańsku i z wieloma Gdańszczanami rozmawiam, to sami mówią mi o "starówce". Chociaż jak najbardziej zgadzam się z Tobą, że należy utrwalić ludziom w głowach prawidłowe nazwy (czy to Starego Miasta w Gdańsku, Elblągu, Krakowie, czy gdziekolwiek indziej). I doceniam Twoje starania w tym kierunku. Serdecznie pozdrawiam z Jasienia. Keller 20:29, 11 lut 2007 (CET)

Wikiprojektedytuj kod

Gotowe! :) Teraz tylko zaprosić ludzi, do czego też Cię namawiam - ściągnąłem z innego wikiprojektu szablon do zapraszania, więc już wystarczy tylko to wklejać na stronach dyskusji. :P Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 23:31, 11 lut 2007 (CET) Edit:Szablon do zapraszania był wadliwy, ale już naprawiłem. YesiotR 'pisz' 23:50, 11 lut 2007 (CET)

Przypominam, że dziś już 14-ty i już możesz się wypowiedzieć. :D Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 22:02, 14 lut 2007 (CET)

Gdańsk stubyedytuj kod

Mam dwa pytania odnośnie Twoich stubów.

 1. Jak znalazłeś te Mniszki? :P Bo ja szukałem na wszystkich możliwych mapach historycznych i nic.
 2. Brama Oliwska - nie sądzisz, że tamten artykuł napisałeś bardziej o placu Zebrań Ludowych? Sama brama chyba była takim samym obiektem obronnym jak bramy wodne oraz te na Starym Przedmieściu.

Pozdrawiam, YesiotR 'pisz' 13:16, 16 lut 2007 (CET)

Ok, w takim razie wykreślę z potrzebnych ulic plac Zebrań Ludowych, nawet redir można zrobić. :) A co do osiedli i części Gdańska, to nie znam położenia wszystkich czerwonych (oprócz Zamczyska) z tego (Fundacyjny Kąt się domyślam gdzie jest, ale moje domysły nie starczą do umieszczenia na wiki :P) oraz tego szablonu. Szablonami Wrzeszcz i Oliwa dopiero teraz się zajmuję, więc jeżeli nie będę o czymś wiedział to też zgłoszę. :) YesiotR 'pisz' 20:12, 16 lut 2007 (CET)

Wikiprojekt:Gdańskedytuj kod

Pozwoliłem sobie dopisać się do wa... naszego Wikiprojektu :) Airwolf {D} 23:59, 11 lut 2007 (CET)

Pochwała i krytykaedytuj kod

Pochwała: znakomita robota z polskimi wsiami. :)

Krytyka: flagi na Twojej stronie usera ładują się trochę za długo.

Szoferka 05:17, 12 lut 2007 (CET)

Herbyedytuj kod

Witaj, chętnie zrobię te herby po swojemu, nie obiecuje, że ekspresowo, bo trochę zawodowo muszę podziałać, ale w miarę szybko postaram się. Było by mi łatwiej gdybyś miał opisy tych herbów, bo z niektórych trudno się zorientować co przedstawiają. Jak niwe opisy, to może linki do opisów, nie tracilbym czasu na poszukiwania. Przy okazji, poszperam w szpargałach jak będę u swojej cioci, zdaje się jest trochę przedwojennych zdjęć Juraty i Cetniewa, zwłaszcza ośrodki Oficerskich Domów Wypoczynkowych, może się przydadzą w tych hasłach.

podrawiam

--steifer 02:43, 16 lut 2007 (CET)

Gajówkiedytuj kod

Witaj. Myślę, że jako główny zaniebieszczacz powinieneś się wypowiedzieć tutaj i tutaj. Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 11:57, 16 lut 2007 (CET)

Herbyedytuj kod

Witaj! zrobiłem herb Białogóry , acz z dużymi wątpliwościami, pozostałych raczej się nie odważę na podstawie tych "wzorów" które znalazłem w sieci. Niestety to są efekty chałupniczego wymyślania herbów przez samorządy, bez konsultacji z fachowcami. Dodre strony przestrzegania reguł heraldyki to m.in. to , że można herb odtworzyć nawet na podstawie szkicu czy nieudolnego rysunku. A w tych "herbach" niestety nie wiadomo co autor miał na myśli. W tym co zrobiłem (trochę próbowałem, na czuja, dostosować do reguł) nawet nie jestem pewien czy stworzenie w centrum to lew czy koń :) Jakby udałoi Ci się dotrzeć do opisów (może w urzędach gmin?) to pojadę dalej. Ja oczywiście w miarę możliwości też poszukam.

pozdrawiam--steifer 01:53, 17 lut 2007 (CET)

Cieszę się, że Ci się podoba. Niestety nie znam tych herbów starostw, wogóle miejska heraldyka zawsze mniej mnie zajmowała, ale poszperam, jak znajdę coś to zrobię. Jak dostaniesz jakieś opisy z gmin to możesz mi mailem przesłac żeby dyskusji nie zaśmiecać (steifer małpka vp.pl). A co do tego konkursu to podeślij, proszę, namiary, skoro nikt się nie zgłosił może coś zrobię poza konkursem. Choć doświadczenia mam kiepskie, robiłem herby na kilka konkursów, nie mówię że były genialne, ale poprawne heraldycznie i przemyślane, związane jakoś z historią miasta czy gminy, a wybierane były potworki przeczące wszelkim regułom, nie tylko heraldycznym. Ale spróbować możnA.

pozdrawiam --steifer 03:02, 17 lut 2007 (CET)

Mrągowo areaedytuj kod

Witaj. Możesz zerknąć? Chyba już takich nie wyprodukuje, bo mu pouczenie puściłem na dyskusję. Ale jeziorka są do wikizacji :( Pozdrawiam Lajsikonik Dyskusja 23:08, 18 lut 2007 (CET)

PUAedytuj kod

Cześć. Przepraszam, że znów do Ciebie piszę i zakłócam Ci, jakże cenną pracę na Wikipedii. Chciałbym zaprosić Cię do głosowania w mojej sprawie. Moim głównym celem będzie walka z wandalami w godzinach 5:00-6:00, kiedy nie ma administratorów (prawie nigdy). Oczywiście nie zmuszam, ale byłbym bardzo wdzięczny - zależy mi, aby wypowiedziała się jak największa ilość Wikipedystów. Pozdrawiam, Szoltys [DIGA] 18:04, 20 lut 2007 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Alfisti gd/Archiwum1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy