Dyskusja wikipedysty:Anari


Dyskusja wikipedysty:Anari w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


--Szczepan talk 23:12, 4 cze 2007 (CEST)

Spis treści

Prośbaedytuj kod

Proszę, nie wstawiaj swojego podpisu do treści artykułów tak jak się to stało w artykule Irena Santor. Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 12:59, 6 cze 2007 (CEST)

Pospieszyłem się. Zniknął :) Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 13:00, 6 cze 2007 (CEST)

Tak , wiem o tym. To po prostu błedy początkującego, które staram się szybko naprawiać, ale jeszcze nie wszystko wiem i potrafię.--Anari 13:06, 6 cze 2007 (CEST)

Jeszcze jedna uwaga. W zwyczaju na wikipedii jest by odpowiadać na stronie dyskusji osoby z którą się rozmawia. To dlatego że mamy to sto tysięcy użytkowników i nie sposób jest obserwować wszystkie dyskusje a swoją się obserwuje domyślnie. Dlatego proszę, jeśli odpowiadasz, to (choć dla niektórych wygląda to nielogicznie bo dzieli rozmowę na dwie części, ale w praktyce się sprawdza) zrób to na stronie dyskusji osoby do której chcesz coś powiedzieć. Na ogół jest ona linkowana w podpisie tak jak u mnie w słowie "dyskutuj". Pozdrawiam, ABX - (O mnie dyskutuj) 15:41, 6 cze 2007 (CEST)

Irena Santoredytuj kod

Drogi Anari!

Bardzo się cieszę, że zasiliłeś grono wikipendystów. Moja radość jest tym większa, bo jak zdążyłem zaobserwować, masz podobne zainteresowana edycyjne do moich. Chodzi mi przede wszystkim o mój sztandarowy artykuł o pani Irenie Santor. Przez półtora roku, kiedy solidnie modyfikowałem artykuł nie pojawiały się żadne znaczące głosy osób zainteresowanych pomocą. Było to, co muszę przyznać motywacją aby ów artykuł wziąć całkowicie pod swoje skrzydła. Dlatego też regularnie dokonuje edycji w miarę możliwości i zdobytych informacji oraz kontroluje edycje innych. Widzę jednak ku mojemu zadowoleniu że nie należysz ani do grupy wikipendystów „napisać byle ja”, „wiem ale nie powiem” czy też „ja mam zawsze racje” ale chcesz rzetelnie wzbogacać naszą Wikipedie. Na moją pomoc możesz oczywiście liczyć a w szczególności na pomoc w edycji artykułu: Irena Santor. Dlatego też z chęcią odpowiem na twoje pytania i poruszę kwestie która i dla mnie jest niezwykle nurtująca. Dobrze że o wszystkim napisałeś jeszcze przed edycją, szkoda tylko że nie od razu do mnie. Przejdźmy do sedna:


W rozdziale dotyczącym występów Ireny Santor widzę straszną lukę miedzy rokiem 1966 a 1979. (...) Niektóre okresy ( lata ) potraktowane są nie wiadomo dlaczego bardzo szczegółowo, w przeciwieństwie do okresów naprawdę ważnych. Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to lata największej aktywności zawodowej i artystycznej Ireny Santor, stąd powinno im się poświęcić o wiele więcej uwagi.


Zgadzam się w całej rozciągłości ze stwierdzeniem że lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to rozkwit kariery naszej bohaterki. Aczkolwiek luka (tych lat) we wszystkich rozdziałach spowodowana jest głównie skąpioną wiarygodnych informacji, które możemy tam umieścić oraz tym, że w przypadku moich edycji informacje które umieszczam muszą być sprawdzone (co nie znaczy że błędy nigdy mi się nie zdarzały). Bardzo chętnie zobaczę twoja jakąkolwiek edycje wypełniającą nasze braki. (choć też nie jestem za tym aby wszystkie dane o pani Irenie „serwować” do użyteczności publicznej)


Interesuje mnie skąd Wikipedysta AMSH posiada informacje o tym,że Stanisław Santor był wiolonczelistą Warszawskiej Orkiestry Kameralnej. Irena Santor w książce "Miło wspomnieć " wspomina :"Stanisław , mój mąż, był znakomitym skrzypkiem i koncertmistrzem Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Stefana Rachonia." W tej samej książce Stefan Rachoń wypowiada się na temat swojego pierwszego skrzypka , którego czasami "wypożyczał" do innych orkiestr .Mówi także: "Irenie to muzyczne małżeństwo wiele dało. Właściwie każda śpiewaczka powinna mieć w domu skrzypka, skrzypek ma najlepsze ucho, wyostrzone na skrzypcach." Ponadto znam wiele nagrań pana Santora i zawsze były to utwory wykonywane solo bądź z orkiestrą, ale na skrzypcach .I jeszcze jedna sprawa- Stanisław Santor zmarł 13 I 1999 roku a nie w 1997. Stanisław Santor zmarł 6 stycznia 1999 ,a 13 stycznia został pochowany na Powązkach.


Temat Stanisława Santora jest dla mnie bardzo interesujący, ale niestety źródła jakichkolwiek informacji są dla mnie dotychczas nieosiągalne. Sama pani Irena jest osobą niezwykle skrytą i skromną, nie opowiada o swoich prywatnych sprawach zbyt dogłębnie. Informacje dotyczące jej pierwszego męża ( nie wiem również, czy Zbigniew Korpolewski jest jej II mężem, czy jedynie partnerem) pochodzą z kilku zupełnie różnych źródeł. Wyszukałem je głównie po to aby obalić mit że pani Irena obrała sobie pseudo Santor a nazywała się Wiśniewska- bo to nieprawda. Rok śmierci Stanisława Santora pochodzi z internetowego artykułu (http://www.fabianski.com.pl/felietony/santor.htm) innych danych o tej dacie mimo poszukiwań nie odnalazłem. To że był Stanisław był wiolonczelistą wzięło się z tego, iż ktoś kto sprawdzał i przekazywał mi dane w pewnym okresie edycji, chyba na opak zrozumiał zwrot viol podany na stronie (http://www.winyle.rembertow.net/wykon.php?litera=S&ruch=100&ranga=0&typ=0&art=10146&plyta=9162#plyta) a że była to osoba dość wiarygodna miałem dylemat jak zinterpretować dwa różne źródła (bo książkę „Miło wspomnieć” też znam). Została wersja pierwsza.


Chciałabym się dowiedzieć skąd wzięła się informacja o tym ,że Irena Santor śpiewała w duecie z Mieczysławem Foggiem. Jeżeli tak było, to co i kiedy razem śpiewali?


Informacja o duecie Mieczysława Fogga i pani Ireny jest raczej poprawna podaje ja książka „Kalejdoskop estradowy” z moich zbiorów. Co prawda nie użyto tam zwrotu duet ale jest wspólne zdjęcie z koncertu w latach sześćdziesiątych i program w którym oboje są uwzględnieni w podpunkcie. A znając rozległą działalność naszej artystki możemy mniemać iż razem zaśpiewali. Ponadto repertuar pani Ireny może o tym nam podpowiadać (Jesienne róże czy Tango Milonga). I gdzieś jeszcze była jedna wzmianka o tej współpracy, tylko teraz nie mogę jej odnaleźć. Nie wiem czy wiesz ale te i wiele innych moich tekstów użyto w plagiacie na stronie TVP (http://ww6.tvp.pl/4455,20070522501521.strona)- gdzie też mieczysław Fogg figuruje. W ogóle tematy duetów są bardzo rozległe. Nie licząc samej płyty „Duety” z 1996 roku, nie za bardzo wiemy jak interpretować niektóre informacje. Np.: duet Ireny Santor i Poli Raksy w filmie „Przygoda z piosenką” w którym do wspólnych piosenek podkładała swój głos Halina Frąckowiak podpisując się potem swoim pseudonimem. Nie wiem jak wygląda sytuacja duetu z Anna German, która to została niedawno dopisana do artykułu, bo ja o takim duecie nie słyszałem. I wreszcie nie wiadomo jak interpretować duet z płyty z Edytą Górniak, który podobno był jedynie komputerowym połączeniem głosów.


Jest naturalnie wiele kwestii do omówienia na co z chęcią Cię zapraszam. Zwyczajem wikipendystów pozwoliłem sobie przejść na „ty”. Potem dopiero zorientowałem się, że jesteś kobietą.

Serdecznie i gorąco pozdrawiam AMSH 22:25, 6 cze 2007 (CEST) Dyskusja

Wszystkie twoje niedociągnięcia są oczywiście naturalne i niema sie co nimi przejmować, jesteś przecież początkującą wikipendystką. Czekam natomiast na głębszą relacje odnośnie innych poruszonych przez nas kwestii, również tej o Stanisławie Santor- skąd pochodzą te dane? Czy gdzieś o nim możemy przeczytać więcej?

Jeszcze raz gorąco pozdrawiam AMSH 10:54, 7 cze 2007 (CEST) Dyskusja

Dziękuje za wszystkie nowe wzmianki są dla mnie w większości nowością, niezmiernie interesującą. Wszystkie nowe ruchy dotyczące edycji artykułu, odkładam w najbliższą niedaleką przyszłość. Myślę że w woli wyjaśnienia czytelnikom sprawę duetów musimy rozpatrzeć bardziej szczegółowo. Jest również problem z tym spektaklem w reżyserii Kazimierza Rudzkiego bo jak narzazie nie znaleziono mi żadnego archiwalnego nagrania ani również jakiejkolwiek wzmianki bo o takową zwracałem sie przy innych okazjach do instytucji za to odpowiedzialnych. Wszystkie te nowe dane trzeba posegregować i porozdzielać do odpowiednich rozdziałów. Informacje o orkiestrze Stanisława Santora poprawiłem w miarę neutralnie aby dane ze źródłowej płyty również uwzględnić. Wszystko to o czym piszesz ma swoje przypisy a to bardzo ważne przy tworzeniu artykułu w Wikipedii aby każde zdanie miało odnośnik i uwiarygodnienie. Tak wiec daty podawanych artykułów bardzo sie przydadzą przy modyfikacji naszego artykułu. Ale najbardziej nurtuje mnie pytanie pomijające naszą edycję, a mianowicie: czy ty interesujesz sie przypadkowo tym artykułem czy jesteś osoba jakkolwiek związaną, bo ku mojej radości jak widzę posiadasz rozległą wiedzę na te tematy. Jeżeli mogę taki pytanie pozwolę sobie zadać.

Jak zwykle bardzo serdecznie pozdrawiam a edycje z powodu sił wyższych odkładam co najmniej na wieczór.

AMSH 12:46, 8 cze 2007 (CEST) Dyskusja

Przepraszam mam tylko chwileczkę czasu, więc trzy słowa. Napisałem do autora wzmianki o nieznanych nam duetach, narazie czekamy!

Raz kolejny szczerze i mocno pozdrawiam AMSH 23:52, 8 cze 2007 (CEST) Dyskusja

Droga Anari!

Bardzo dziękuje za garść wiadomości jakże cennych dla Wikipedii a przede wszystkim dla mnie osobiście bardzo ciekawych. Jak już wcześniej zauważyłaś, moja moc sprawcza nie jest na tyle silna aby móc posiadać dane o wszystkich ważnych działania pani Ireny a szczególnie o tych sprzed 1991 roku. Dlatego też w naszym dotychczasowym artykule większość informacji to te po 1991 roku. Jest to kolejny dowód na to że twoje informacje są bardzo cenne. Wszystko o czym piszemy postaram się umieścić wcześniej czy później w artykule (choć jak już wcześniej pisałem, nie jestem za tym aby ujawniać wszystko co dotyczy pani Ireny. Znając możliwości Wikipedii wiem że nie wszyscy czytelnicy szanują te informacje, nadużywają ich nie podając autorstwa, tymczasem my próbujemy skrupulatnie odnotować wszystko). Festiwale które ja staram sobie przypomnieć sopocki, pamiętny występ z 2002 roku oraz 35. KFPP w Opolu, koncert „Pamiętajcie o ogrodach” w 1998 roku i oczywiście wczorajszy 44. KFPP. Mając świadomość twojej wiedzy pozwolę sobie odesłać cię do nagrania programu Teleekspres ze strony

http://www.itvp.pl/informacje/video.html?channel_id=499&site_id=836&genre_id=-1&form_id=-1&video=25277

w którym 16 czerwca przed opolskim festiwalem przedstawiono króciutki archiwalny fragment występu pani Ireny. Gdzieś pod koniec nagrania zobaczysz krótki fragment występu- czy przypomina ci coś on, być może ta informacja będzie nam pomocna. Wszystko o czym napisałaś w poprzedniej wzmiance już 10 razy przeanalizowałem a w sobotę przeglądałem artykułu z zasobów biblioteki. Niestety ostatnio doskwiera mi brak czasu i nasze edycja siła rzeczy trochę musi się przesunąć ale ja w każdym razie czekam z niecierpliwością na każdą wiadomość od Ciebie. Przypomniało mi się również że w czasopiśmie Viva w bodajże w 2000 roku ukazał się duży artykuł o pani Irenie – czy znasz go może bo ja nie mogę go nigdzie odnaleźć

Serdeczne pozdrowienia i wiele, wiele podziękować, przepraszam za lekki chaos językowy, ale jak już pisałem póki co mam strasznie napięty terminarz. AMSH 21:19, 17 cze 2007 (CEST) Dyskusja

Irena Santor- kontynuacjaedytuj kod

Na początku muszę Ci wyznać: nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki jestem szczęśliwy, że ktoś podziela moje zainteresowanie a ponadto tak fenomenalnie zna się na sprawach o których inni nawet nie śnią. Bardzo zagadkowe są zagadnienia które mi przedstawiasz, i odkrywanie ich zawsze sprawiało mi ogromna przyjemność, a tu pojawiła się osoba która to nie dość chce pomagać w edycji Wikipedii, to jeszcze jest w tej grupie w której wydawało mi się że dotychczas, jestem tylko ja. Wiem również że ulubieńcem pani Ireny jest Robert Wolański fotograf, który zrobił wspaniałe zdjęcia do płyty Santor Cafe (sama płyta jest fenomenalnym zjawiskiem, które już przy pierwszym poznaniu potwierdza po raz kolejny to dlaczego pani Irena jest wyjątkowa). Mówię to dlatego że o ile sobie przypominam to właśnie w artykule z Vivy z 2000 r. są również zdjęcia Roberta. Ponadto jak z pewnością wiesz rok 2000 jest rokiem przełomowym dla pani Ireny. Sam się zastanawiam jak to się odbywało czy najpierw w kwietniu pani Irena miała problemu zdrowotne, czy nagrywano już wcześniej piosenki na premierową płytę. Bo w programie nagranym przez telewizyjną dwójkę pt.: „Santor Cafe, Nic oprócz miłości ...” pani Irena nie wyglądała na niezdrową, była jakaś, najprawdopodobniej zmęczona chorobą. Ale sam program udał się wyśmienicie, stylowo, subtelnie stworzył wizualizacje do płyty. Zapewne w artykule z 2000 roku piszę coś więcej o tych wydarzeniach (Chętnie skorzystam z Twojej propozycji, mój e-mail warszawa36@wp.pl ). Ja też z chęcią prześlę Ci, to co będziesz chciała (+ skan z książki o której w pierwszych listach rozmailiśmy), ciekaw jestem również czy te artykuły których dane umieściłem w Wikipedii znasz? Nie wiem również czy słyszałaś o 16 czerwcu br., podobno pani Irena przeniosła się, w dla mnie niepodjęcie szybki sposób z Krakowa do Opola z Festiwalu Piosenki Zaczarowanej na 44. KFPP. A jeżeli mówisz o koncertach to rzeczywiście jest ich bardzo mało (2002 rok przy promocji płyty Jeszcze, następnie 2005 rok w Poznaniu oraz ostatnio 23 października 2006 roku w Krakowie). i niestety mnie się nie udawało na jakimkolwiek być. Za to jestem chyba, o ile sobie teraz uświadomiłem, najbardziej zorientowany w związku pani Ireny z telewizja. Przepraszam że znowu nie powiedziałem tego wszystkiego, co chciałem ci przekazać, ale ciągle cierpię na brak czasu. Obiecuje że już niedługo, napiszę znów kilkanaście kwestii które warto by omówić. A tak pyzatym to ja przyznam ci się szczerze, że te nasze rozważania nadają się na jakieś szersze opisanie np. w książce poświeconej „temu zagadnieniu”- to by było ciekawostką? Jeszcze raz bardzo dziękuje, szczególnie za to że nie zapominasz o mnie i naszej rozmowie.

Bardzo serdecznie pozdrawiam AMSH 23:22, 20 cze 2007 (CEST) Dyskusja


Przepraszam ale ostatnio byłem chory i rzadko zaglądałem do Wikipedii i w ogóle byłem jakoś mało aktywny. Dlatego też jeśli kontaktowałaś się w ten czas jakkolwiek ze mną to przepraszam ale nie byłem w stanie odpowiedzieć. Dziś zajrzałem do naszego artykułu i zobaczyłem twoją słuszną uwagę. Przyznaję nie wiedziałem że ten fragment był częścią programu, o którym również nic mi nie wiadomo, ale pomyłkę poprawiłem (na razie w miarę neutralnie wedle hasła: że przed gruntowną przebudową nie usuwamy jakichkolwiek informacji). Ale to zagadnienie przyznaję również jest moją pomyłką, dlatego że fragment ów kiedy to nasz duet schodzi po schodach zawsze puszczany był tylko w tym fragmencie a tytuł bardziej sugeruję że w programie duet IS, ZB był zaledwie dokładką do Bogusława Meca. Poza tym widać i na samym nagraniu że piosenka została nagrana wcześniej studyjne, a na żadnej płycie w tym okresie (lata 80-te -jak słusznie przypomniałaś, bo to akurat wiedziałem tylko wkradł sie błąd) nie ukazała się.

Pozdrawiam bardzo gorąco i tak też dziękuje za jej portret.. jej portret z Przyjaciółki --AMSH 00:06, 3 lip 2007 (CEST) Dyskusja

PS: Dobrą metodą na poznanie Wikipedii jest kopiowanie już powstałych prawidłowych szablonów i bazowanie na nich (jak w przypadku tabeli). Dobrze jest też przed zapisywaniem sprawdzać efekt nawet wielokrotnie przyciskiem Pokaż podgląd którego używając uniknie sie niepotrzebnych omyłkowych edycji.


Witam serdecznie,

Rozdział poświęcony "nagraniom obrazowym" jest rzeczywiście trochę niedokładny, a to dlatego że nie posiadamy konkretnych informacji na temat czasu kiedy każdy z nich został zrealizowany. Co gorsza, niestety nie za wszystkie z nich mogę ręczyć że w ogóle były, dlatego też niepewną informację o wideoklipie do piosenki Jak fart to fart usunąłem. Kilka informacji o teledyskach pochodzi ze źródeł pisanych ale pozostałe znam i pamiętam dość dobrze. Tak też jest z teledyskiem który wspominasz, informacja o nim jest z pewnością wiarygodna ale nieskonkretyzowana. Cyt: "Teledyski w TV to była rzadkość. Wówczas była TV czarno-biała. I stało się. Pokazali. Irena Santor i teledysk (co tak to trzeba nazwać) "Z Tobą na zawsze". Teledysk pokazywał chyba Łazienki, może były migawki z Ogrodu Botanicznego w Warszawie". Oto fragment cytatu osoby która zamieściła informacje w artykule. To co wiem na pewno- teledyski i wideoklipy:

Powrócisz tu koniec lat 60-tych czarno biały, studyjny z drzewem w tle i powiewającą suknią pani Ireny,

Tych lat nie odda nikt kolorowy, studyjny, do nagrania (większość były to jedynie obrazy do gotowych nagrań, dziś też tak nagrywa się teledyski) dźwiękowego z Alibabkami które w samym teledysku nie wystąpiły, co do umiejscowienia go to raczej są lata 70-te choć podaje sie że nagranie dźwiękowe pochodzi jeszcze z 1968 roku, ale sam obraz powstał z pewnością co najmniej 4 lata później, ujęte w zielonej tonacji w tle lampy,

Embarras czy też Walc Embarras (prawidłowo raczej wedle tytułu samo Embarras) to rok 1980 i nagranie z programu Jej portret ze Zbigniewem Wodeckim o którym ty zasygnalizowałaś, które potem stało się mimowolnie samodzielnym klipem,

Już nie ma dzikich plaż lata 80-te raczej druga połowa, nagranie studyjne pani Irena występuje w białym ubiorze,

Już nie ma dzikich plaż początek lat 90-tych, plenerowe, pani Irena wędruje śpiewając wzdłuż zbiornika wodnego,

Już nie ma dzikich plaż rok 1996 lub zaraz po nagraniu piosenki na płytę, wspólnie z Pawłem Kukizem, nagranie plenerowo-studyjne już trochę nowocześniej połączone,

List do Balzaca nagranie po 1995 roku, mało znanej piosenki której nie ma w inwentarzu piosenek pani Ireny w Miło wspomnieć, i w ogóle to nagranie wideoklipowe to jedyne nagranie tej piosenki jakie znam, bardzo rozbudowane nakręcone w salach palacowych z mała inscenizacją plenerową.

Wideoklipów : Z Tobą na zawsze i Ja jestem twoja oraz Jak fart to fart nie widziałem. Oczywiście do wideoklipów nie zaliczają sie żadne nagrania z koncertów ani programów telewizyjnych (wyłączając przypadki jak z 1980 roku). Wiem również że przymierzano się do nagrania obrazu do piosenki Zakochani z Jerzym Połomskim oraz wiem że istnieje na pewno teledysk z lat 60-tych Kamienne schodki ale w tym obrazie czarno-białym pani Irena nie pojawia sie w ogóle, jedynie służy głosem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie AMSH 01:24, 28 lip 2007 (CEST) Dyskusja

I mam pytanie: Czy byłaś na koncercie w 2005 roku, jeśli zechcesz odpowiedz proszę mniej oficjalnie.

Stanisław Santoredytuj kod

Pablo000 (dyskusja) 16:21, 9 lis 2008 (CET)

Może jakieś kategorie, dodatkowe informacje. Według mnie to zdecydowanie za mało informacji na hasło w Wiki.

Kategorie są bez zastrzeżeń. Potrzeba tylko troszkę rozbudować hasło. Coś o wykształceniu, karierze itp. A na koniec każdego wpisu w dyskusji u innego użytkownika lub w Poczekalni wstaw swój podpis (10 ikonka z lewej) lub dwa minusy i 4 tyldy pisane razem. Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 22:58, 9 lis 2008 (CET)

Santoredytuj kod

Laureatka międzynarodowych festiwali piosenkarskich - z sekcji nagrody wynika, że zajęła III miejsce na festiwalu w Japonii, więc mamy jeden międzynarodowy festiwal piosenkarski (nie licząc Sopotów). A co do przebojów - póki co są to informacje niepotwierdzone jakimikolwiek źródłami (w dodatku wyglądające na niezgodne z neutralnym punktem widzenia). Pozdrawiam Kanion wiadomość E-mail 19:14, 23 maj 2010 (CEST)

Embarrasedytuj kod

Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na ten szczegół. Prawdopodobnie przy pisaniu tego artykułu kilka miesięcy temu źródło, które uważałem za wiarygodne, podało błędne dane, myląc zapewne datę wydania singla z datą zaśpiewania utworu na Grand Prix w 1979 roku. W tej chwili dokładnie zgłębiłem informacje na temat utowru, przeszukując wszystkie archiwa muzyczne, które posiadają informacje na temat singli sprzed kilkudziesięciu lat. Wszystko wskazuje na to, iż singel został wydany w 1960 roku przez wydawnictwo muzyczne Synkopa, co zostało natychmiast poprawione w artykule. Z poważaniem, Zsuetam (dyskusja) 09:54, 18 mar 2012 (CET)

  • Bardzo dobrze, że dociekasz sprawy, bo przecież oboje chcemy tego samego - rozwoju wikipedii w świetle najlepiej zweryfikowanych informacji. A spójrz na to źródło, które podaje, iż Embarras powstało 1 XII 1960 roku: [1]. Moim zdaniem jest wiarygodne. Zsuetam (dyskusja) 15:11, 18 mar 2012 (CET)
  • No więc sięgnijmy do początku. Walc "Embarras" powstał w 1959 roku dla "Kabaretu Starszych Panów" (śpiewała go Barbara Kraftówna). Wydawnictwo na które się powołujesz pochodzi z kwietnia 1960 roku i jest drukiem muzycznym, a nie singlem. Irena Santor nagrała piosenkę dla Polskiego Radia w grudniu 1960 roku, tak jak to czytamy na stronie artystki do której mnie odesłałeś. Potem były jeszcze nagrania dla Polskich Nagrań, ale były to płyty "Rendez-vous z Ireną Santor" z 1961 roku i "Halo Warszawo" z 1965 roku. Poszperałam trochę, zaciekawiona zagadnieniem i odnalazłam ślad singla wydanego z tą piosenką w wykonaniu Ireny Santor, na wspólnej płycie-singlu z Kaliną Jędrusik, z nagraniem piosenki "Mój pierwszy bal" (Muza SP-21) z 1962 roku. Poniżej link do strony:

http://www.kppg.waw.pl/plyta.php?plyta=6577 Jeżeli trafisz jeszcze na jakieś ciekawe ślady, będę bardzo wdzięczna za informacje. Dziękuję za zainteresowanie sprawą. Pozdrawiam. --Anari (dyskusja) 18:09, 18 mar 2012 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Anari" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy