Dyskusja wikipedysty:Andros64


Dyskusja wikipedysty:Andros64 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1, Archiwum 2, Archiwum 3, Archiwum 4, Archiwum 5, Archiwum 6, Archiwum 7, Archiwum 8

Szanowny Panie, jestem wdzięczny za pommoc w redagowaniu artykułu "Historia Ukrainy", który jeszcze przed 7-10 dniami był w stanie opłakanym. Sledzę z uwagą pańskie poszerzające hasło edycje. Moja uwaga dotyczy przede wszystkim periodyzacji , która moim zdaniem powinna odpowiadac współczesnemu stanowi historiografii ukraińśkiej. Moim zdaniem osobny rozdział winien mieć tytuł Hetmanat, bowiem tak to formułują prace historyków zarówno ukraińskich jak i amerykańskich i niemieckich. Mój tel. 604 262 560. Jeśli zechce Pan do mnie zadzwonić będę wdzięczny,bowiem ławtiej byłoby pewne kwestie ustalić. serdecznie pozdrawiam Kazimierz Wóycicki PS Hasło zacząłem przeredagowywać z myślą o moich studentach Studium Europy wschodniej UW.

Szanowny Panie, prześledziłem dyskusje, które Pan prowadził w związku z hasłem "Fałszowanie ukraińśkiego ludobójstwa ....". Podobnie jak Pan mam duże wątpliwości, co powagi częsci podawanych tam żródeł nawiązujących do autorów takich jak Rossliński-Liebe, P Rudling a nawet Himka. Przypisów do nich się odwołujących jest co nie miara i jest to jakiś misz-masz. Ponadto ich publikacja z tezami jakich trzeba zjawiają kiedy trzeba. Czy badał Pan tą sprawę głębiej ? pozdrawiam i dziękuję za Pańska dotychczasową pomoc Kazimierz Wóycicki

Spis treści

Wojna edycyjnaedytuj kod

Witaj, przestańcie Tokyotown8 (dyskusja) 22:18, 1 kwi 2021 (CEST)

Bohdan Broniewskiedytuj kod

Hej, czy mógłbyś proszę przejrzeć i zaakceptować zmiany w biogramie Bohdana Broniewskiego ? ActisTestantibus (dyskusja) 20:02, 6 kwi 2021 (CEST)

Bohdan Broniewskiedytuj kod

Dzień dobry, proszę o informację czemu została cofnięta moja edycja w biogramie Bohdana Broniewskiego. Pisałam w oparciu o źródło książkę Poland Adieu, które podałam i artykuł w Głos Garbowa. Mogę przesłać zdjęcia książki, gdzie jest potwierdzenie proponowanych przeze mnie zmian. Artykuł był podlinkowany ActisTestantibus (dyskusja) 08:08, 7 kwi 2021 (CEST)

Informacja nie jest na tyle encyklopedyczna, aby poświęcać jej sekcję w encyklopedycznym biogramie, ponadto jedyne podane źródło (lokalny biuletyn) nie spełnia kryteriów weryfikowalności. Resztę uzupełnień (3 edycje) zaakceptowałem , są OK. Pozdrawiam: Andros64 (dyskusja) 09:10, 7 kwi 2021 (CEST)

Absolwenciedytuj kod

Taki system jest przyjęty dla większości, jeśli nie dla wszystkich uczelni, zostawia się ostatnią nazwę i tam wrzuca wszystko, tak to jest przedyskutowane/przegłosowane na Wiki. Udało mi się zrobić kilka wyłomów, m.in. mamy dwa hasła o akademii SG (radziecka/rosyjska), ale nie wiem, czy to się utrzyma. Jeśli chcesz próbować zmienić - ja nie mam nic przeciwko, pamiętaj tylko proszę że do wielu kategorii są interlinki, żeby ich nie pogubić. AB (dyskusja) 15:38, 5 maj 2021 (CEST)

A, i kolejna sprawa - tradycje przedrewolucyjne, Rosja "wykombinowała" dla wielu instytucji, w tym uczelni, tradycje sprzed rewolucji, dla historyków herezja (np. uczelnie wojskowe - radzieckie kształciły tych, którzy wycinali w pień poprzedników, patrz michajłowskie czy nikołajewskie), ale na rosyjskiej wiki już mamy tego efekty, uczelnia powstała w 1700 którymś, po rewolucji "tylko" zmieniła nazwę i istnieje dalej w dzisiejszej Rosji. Dla mnie logiczne byłyby trzy, a co najmniej dwa hasła o takiej instytucji, na rosyjskiej jest jedno... AB (dyskusja) 15:43, 5 maj 2021 (CEST)

Na poparcie, oficjalny tekst... "Академия Генерального штаба была создана в Санкт-Петербурге в 1832 г. по повелению императора Николая I и предназначалась для «образования офицеров к службе Генерального штаба» и «вящего распространения военных познаний». Одним из авторов проекта создания академии являлся крупный военный теоретик и историк, генерал от инфантерии барон Антуан-Анри Жомини (Генрих Вениаминович). Сегодня академия – главное высшее военно-учебное заведение страны и ведущий центр научных исследований в области обороны и обеспечения национальной безопасности государства. Ее основной задачей является подготовка офицерских кадров с высшей военной оперативно-стратегической подготовкой и специалистов в области обороны и национальной безопасности Российской Федерации." Gładko prześlizgnęli się przez woroszyłowkę... AB (dyskusja) 15:49, 5 maj 2021 (CEST)

Juliusz Łukasiewiczedytuj kod

Misję dyplomatyczną w danym kraju, którą np. wykonywano kolejno na stanowisku posła i ambasadora, której w międzyczasie zmieniono rangę, zapisujemy w infoboksie łącznie. Pozdrawiam, MZM (dyskusja) 18:17, 5 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andros64" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy