Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum13


Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum13 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Andrzei111 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tutaj możesz zostawić wiadomość jako nowy nagłówek (temat).

Spis treści

Podziękowanie - Mosze Kol

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 12:21, 1 mar 2017 (CET)

Re: Fred Trump

Dopiszę, dopiszę. Chyba, że mnie ktoś wyprzedzi. Przez to, że trwa Wikiwyzwanie, stwierdziłem, że tyle na razie starczy. Konrad Czub (dyskusja) 20:19, 1 mar 2017 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2017-03/Nominacje

Witaj. Pozwoliłem zgłosić sobie Twoją kandydaturę. Pozdrawiam, myopic pattern w czym mogę pomóc? 11:27, 2 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Rozporządzenie wykonawcze 13769

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 11:50, 2 mar 2017 (CET)

Wikipedysta:Andrzei111/Postacie fikcyjne

Dyskusja w kawiarence zamarła, po moim ostatnim komentarzu nie widać żadnych przeciwwskazań. Mówię o propozycji Lista postaci..., bo tych jest też najwięcej. Dlatego też mam pytanie: czy podjąłbyś się tych przenosin? Mogę dopomóc, ale u mnie ten proces byłby stopniowy, nie wszystko na raz, bo trochę tego jest (licząc też późniejsze linkowane). Stanko (dyskusja) 14:07, 3 mar 2017 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja:Mordechaj Ben-Porat

Odp:Ad:Dyskusja:Mordechaj Ben-Porat

A zapomniałem, szkoda, bo zmarnowałem czas. Drzewianin (dyskusja) 16:52, 3 mar 2017 (CET)

Prezesi PKOl

Hej. W przygniatającej większości (po prawdzie, to prawie we wszystkich) szablonów na wiki, czy to sportowych, politycznych, organizacyjnych itp. nazwiska i daty mają tę samą wielkość czcionki. A skoro powinno się (chyba?) dążyć do możliwego ujednolicenia... Co do czytelności, ja sam mam raczej średni wzrok, więc dla mnie dopiero teraz jest czytelnie ;) Dominik Fiuk (dyskusja) 15:03, 4 mar 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Greckiego

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ogłoszenia lokalne

Hej :) Pozwoliłam sobie przywrócić Wikipierwiastek do ogłoszeń lokalnych. To maraton edycyjny, a więc akcja wspólnego pisania haseł, w której brać mogą udział nie tylko nowicjusze, ale również bardzo doświadczeni wikipedyści. Co więcej, im większa liczba doświadczonych wikipedystów na spotkaniu, tym lepiej - będą mogli pisać dobre hasła lub pomagać nowicjuszom. A poza tym warto, żeby społeczność wiedziała o takim wydarzeniu i miała świadomość, że o tej porze na OZ pojawić się może wiele nowych osób. Myślę więc, że jak najbardziej jest na to miejsce w ogłoszeniach. Pozdrawiam cię serdecznie Magalia (dyskusja) 20:47, 5 mar 2017 (CET)

Czy wiesz – Stella Lewi

Dziękujemy i prosimy o więcej, Fiszka (dyskusja) 01:54, 6 mar 2017 (CET)

Odp:Ad:Wikipedysta:Andrzei111/Izrael/brakujące

Odp:Ad:Wikipedysta:Andrzei111/Izrael/brakujące
a proszę bardzo :) masti <dyskusja> 23:07, 6 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Jigga’el Hurwic

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:02, 7 mar 2017 (CET)

Odp:Haneen Zoabi

Odp:Haneen Zoabi

Hanin Zubi. Khan Tengri (dyskusja) 16:30, 8 mar 2017 (CET)

 • Standardowa forma imienia to Faina, Fania to chyba zdrobnienie. Na stronie Knesetu po hebrajsku imię jest w dwu wariantach, natomiast w wersji rosyjskojęzycznej jest tylko Faina. po pobieżnym riserczu w Google w kilku językach wydaje mi się jednak, że forma Faina występuje w tym przypadku częściej. Khan Tengri (dyskusja) 19:23, 10 mar 2017 (CET)

Co fakt to fakt

Ale i tak proszę o przeniesienie artykułów Katarzyna Burakowska i Jędrzej Taranek do mojego brudnopisu. Tam będzie można nad nimi popracować. Temuera (dyskusja) 18:31, 8 mar 2017 (CET)Temuera

Bardzo dziękuję

Teraz można spokojnie pracować nad tym artykułem.Temuera (dyskusja) 10:58, 9 mar 2017 (CET)Temuera

Podziękowanie - Jochanan Bader

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 11:35, 9 mar 2017 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Postacie fikcyjne

Odp:Ad:Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Postacie fikcyjne

Dzięki za info, spróbuję w ciągu dnia odpisać, najpóźniej jutro (jak to bywa w "normalnym" życiu, nagle kilka rzeczy jednocześnie zwaliło mi się na głowę :)) Stanko (dyskusja) 12:21, 9 mar 2017 (CET)

Aktualności

Hej! @Gdarin Z cyklu "na granicy wstawienia na SG" – Lou Duva: wydawał mi się mieć wystarczające natability na główną, ale obecność tylko na dwóch wiki powoduje wątpliwość. Pzdr! Nedops (dyskusja) 15:11, 9 mar 2017 (CET)

Bardzo dziękuję

Tak przy okazji staram się dodawać źródła i przypisy. Nie zawsze wychodzi mi dobry artykuł. Chciałbym też dodawać zdjęcia.Temuera (dyskusja) 19:48, 9 mar 2017 (CET)Temuera

Droga ekspresowa 90 (Izrael)

Twój bot wysypał infobox. WP:CHECK podpowiada, że w kodzie strony któreś {{ nie ma do pary swojego }}. --WTM (dyskusja) 21:54, 9 mar 2017 (CET)


Maciej Miąsik

Witam, Usunąłem przypis do Facebooka, ponieważ na wskazanej stronie nie ma informacji o dacie urodzenia. Pozdrawiam. --MAx 92 (dyskusja) 19:51, 10 mar 2017 (CET)

Ja nie widzę screen. Jest to gdzieś w zasadach zapisane, że akceptujemy strony typu Facebook jako źródło w przypadku braku lepszych? Pamiętam, że kiedyś kategorycznie je odrzucano. Nie żebym jakoś atakował, ale długo mnie nie było więc może się coś zmieniło. --MAx 92 (dyskusja) 13:39, 11 mar 2017 (CET)

Partia Wolnej Ziemi

Szczerze mówiąc, tłumaczenie skonfrontowałem z artykułami wikipedii w języku czeskim i francuskim. Dzięki za link do botów, bo wielokrotnie bez rezultatu szukałem tego mechanizmu. Aight 2009 (dyskusja) 14:35, 12 mar 2017 (CET) Źódeł nie szukałem jako, że nazwa partii w języku polskim odzwierciedla oryginał. Po tej uwadze wpisałem więc nazwę partii w google i od razu znalazłem źódło, więc nie potrzeba chyba tyle zachodu. Oto i one: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Partia-Wolnej-Ziemi;3954639.html Aight 2009 (dyskusja) 22:28, 12 mar 2017 (CET)

Szelomo Elijjahu

Witaj. Zastanawiam się nad użytą w artykule formą imienia 'Szelomo'. Moim zdaniem powinno być 'Szlomo' - pisownia hebrajska (שלמה) i transkrypcja na angielski (Shlomo) jak taka sama jak w Szlomo Szamir, Meir Szlomo Jehuda Rabinowicz, Szlomo Mendelsohn, etc. Na stronach Żydowskiego Instytutu Historycznego jest wiele biogramów z imieniem Szlomo tu i żadnego z Szelomo tu. Pozdrawiam :) --Fiszka (dyskusja) 15:20, 12 mar 2017 (CET)

Skontaktowałam się z Magdaleną Bendowską, znaną i cenioną hebraistką, pytając która wersja imienia jest poprawna. Oto jej odpowiedź:
Zdecydowanie Szlomo, tak jak imię to wymawiają Izraelczycy i tak jak zastosowano w Polskim Słowniku Judaistycznym (Warszawa 2003). Polski odpowiednik tego imienia to Salomon. Na czym polega problem? Pod spółgłoską "szin" występuje krótka samogłoska "e", tzw. "szwa" która kiedyś była wymawiana jak krótkie "e", ale której teraz w tej pozycji się nie wymawia. Ona będzie zapisana w tekście wokalizowanym (z samogłoskami), ale współcześnie jej wymowa jest pomijana. Będzie wymawiana tylko jeśli po niej nastąpi spółgłoska gardłowa, a "lamed" (druga w słowie Szlomo) nie jest gardłową. Niestety w transkrypcjach na angielski to krótkie "e" jest szeroko stosowane i chyba dlatego dużo osób w Polsce też je zapisuje. Ale prawidłowa wymowa brzmi "Szlomo".
I co teraz? Dałoby się to poprawić botem? Bo "Szelomo" pojawia się w ponad 150 artykułach, pobieżnie licząc... --Fiszka (dyskusja) 19:00, 13 mar 2017 (CET) Nie chcę rozstrzygać, jak powinno brzmieć to hasło. Ponieważ jednak specjalizuję się w fonologii hebrajskiej, a szczególnie w problematyce transkrypcji/transliteracji, pozwolę sobie sprostować: szwa na było kiedyś wymawiane jako "a". Taka wymowa jest zaświadczona w wymowie jemeńskiej, jak również właśnie w polskich wersjach imion Szlomo czy Szmuel, które są przeniesione z Septuaginty, gdzie w transkrypcji na język grecki użyto literę "alfa", co daje odpowiednio znane nam imiona Salomon i Samuel. Niestety nawet Septuaginta nie jest konsekwentna. Odniesienie do współczesnego języka hebrajskiego używanego w Izraelu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wymowa nie jest konsekwentna i w samym Izraelu język kolokwialny nie jest uważany za wzorzec. Wymowa sefardyjska (a właściwie normatywna-sefardyjska, bo ona sama też jest sztucznym konstruktem), a więc taka, w której szwa na jest wymawiane, jest widoczna w przestrzeni publicznej na znakach drogowych pokazujących nazw miejscowości (choć, znowu - niekonsekwentnie) i jest również uznawana za bardziej "poprawną". Dlatego mamy np. Bet HaKerem raczej niż Beit HaKerem, czy Bene Beraq zamiast Bnei Brak. Osobiście uważam, że Polski Słownik Judaistyczny jest kiepskim punktem odniesienia, bo stara się on konsekwentnie stosować bardzo daleko idące uproszczenia, które nie odzwierciedlają żadnej przyjętej konwencji, ani żadnej właściwie tradycji wymowy. Jeżeli chcielibyśmy być konsekwentni zgodnie z propozycją pani M. Bendowskiej, powinniśmy zmienić wiele innych haseł, np. Sederot na Sderot czy wspomniane Bene Berak, Kefar Sawa powinno stać się Kfar Saba - i zdecydowanie będzie to niezgodne z sefardyjskim standardem. Ponadto w nazwisku Elijjahu pojawia się geminizacja czyli podwojenie litery, która jest pewnie jeszcze rzadziej spotykanym elementem wymowy współczesnego hebrajskiego. Jeżeli nazwisko zostawić zapisane w ten sposób, należałoby rozważyć inne słowa, w których geminizacja zachodziła, np. szabbat zamiast szabat. Czy istnieje jakiś wewnętrzny dokument na Wikipedii, który rozstrzyga te kwestie? Jeżeli nie, chętnie podejmę się prac nad stworzeniem takiego dokumentu. Pozdrawiam, plukasz (dyskusja) 22:58, 14 mar 2017 (CET)

Odp:Ad:Dyskusja:'A' Division

Odp:Ad:Dyskusja:'A' Division

Dokładnie, tylko że nie ja dodałem szablon :D --The Polish (query) 23:00, 12 mar 2017 (CET)

Chopin

Witam, usunąłeś mój wpis o Izabelli Barcińskiej jako osoby nieencyklopedycznej.....Jeśli nigdy nie słyszałeś o kim, to nie znaczy, że jest nieencyklopedyczna, prawda? Sądzisz, że jako redaktor wpisałbym kogoś nie ency? Poza tym, naprawdę nie musisz mnie kontrolować....Pozdrawiam --Czyz1 (dyskusja) 23:36, 12 mar 2017 (CET)

 • A tak konkretniej, o co Ci chodzi? --Czyz1 (dyskusja) 23:43, 12 mar 2017 (CET)
  • Najpierw poddajesz w wątpliwość encyklopedyczność siostry F. Chopina, później ją akceptujesz, a teraz znów wykreślasz....I jeszcze po drodze pouczasz mnie. --Czyz1 (dyskusja) 00:02, 13 mar 2017 (CET)

Tydzień Iracki

Za II miejsce w tworzeniu nowych i poprawianiu starych artykułów powyżej 2 kB w Tygodniu Irackim Za I miejsce w tworzeniu nowych i poprawianiu starych artykułów powyżej 5 kB w Tygodniu Irackim

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Iracki. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zachęcam również do zdobywania gwiazdek w zbliżających się tygodniach tematycznych. Pozdrawiam, Tournasol Słucham :) 11:02, 13 mar 2017 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Artykułów Jemeńskiego i Omańskiego

Ad:Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje/Tydzień Artykułów Jemeńskiego i Omańskiego

W dyskusji? ;) Torrosbak (dyskusja) 14:14, 13 mar 2017 (CET)

Dyskusja:Georgia Papanastasiou

Po cholerę to info, skoro Georgia Papanastasiou jest przekierowaniem? ~malarz pl PISZ 15:56, 13 mar 2017 (CET)

Moja strona

Cześć! :-) Mam prośbę, co w mojej edycji się stało? Coś drobnego, ale nie mogę znaleźć tego błędu. Pomożesz mi proszę. Dzięki serdeczne Wikiprzyjacielu. Pozdrawiam serdecznie z Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 22:18, 13 mar 2017 (CET)

Re: brakujące grafiki

Działa (chwilę po twoim post'ie) i raczej działało cały czas, tylko, że main było czysto. ~malarz pl PISZ 08:18, 14 mar 2017 (CET)

Szablon:Linia sukcesji prezydenckiej w USA

Re:Szablon:Linia sukcesji prezydenckiej w USA

Hej ! W poprzedniej administracji...czyli w lini sukcesji, Sally Jewell, która również była po za...to w szablonie tak widniała. Dlatego ta forma moim zdaniem jest dobra niż ta w formie <del></del> Kamil.ryy (dyskusja) 11:35, 14 mar 2017 (CET).

Tak po za temat, czy wiesz może jakiego kodu użyć w tym szablonie aby cały czas był "otwarty" ? Kamil.ryy (dyskusja) 18:53, 14 mar 2017 (CET).

Ireny Sławińskie

Wróć to, proszę. Sama liczba linkujących powinna wystarczyć do przekonania Cię, które "znaczenie" jest dominujące. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 18:29, 14 mar 2017 (CET)

Aharon Amir

Cześć. Dziękuję za Twoją aktywność i komentarz. Jestem autorem na pl Wikipedii od 12 latu i nieco mnie zaskakuje wyrzucenie w całości artykułu, który dzisiaj napisałem. Pełna zgoda - są w nim braki i drobne niedociągnięcia formalne, ale wychodzę z założenia, że lepiej jest artykuł oznaczyć jako posiadający wady i zostawić, niż w całości wyrzucić. Najlepiej byłoby, gdybyś braki poprawił - wszak Wikipedia to dzieło wspólne. Jest całe mnóstwo artykułów, które aż roją się od skandalicznych błędów np. językowych, a jednak nie są usuwane. I chyba nie zwróciłeś uwagi, że jest to tłumaczenie z hebrajskiej Wikipedii - jak napisałem w historii edycji. Czasowo nie jestem w stanie wszystkiego dopiąć na ostatni guzik od razu - myślę, że podobnie jak wielu autorów. Chętnie przeczytam Twój komentarz do powyższej tezy. Czy nie lepiej jest zostawić niedoskonały artykuł, który inni mogą poprawić? Ponadto czy nie byłoby korzystniej, gdybyś zamiast pisać w komentarzu do mnie, że zrobiłem literówkę, po prostu ją poprawił i dodał link? Czy nie obawiasz się, że narażamy się na to, że po moich poprawkach znów coś nie będzie spełniało Twoich wymagań, i znów wrzucisz artykuł z powrotem do brudnopisu? Czy wreszcie bierzesz również pod uwagę to, że możesz zniechęcać ludzi do tworzenia artykułów? - Wikipedia to wspólny wysiłek i chyba lepiej byłoby, gdyby ludzie czuli, że ich wkład jest doceniony. Pytam bez cienia urazy i złości, i doceniam Twój wysiłek jako administratora. Po prostu ciekawi mnie Twoje zdanie. Pozdrawiam najserdeczniej, plukasz (dyskusja) 22:17, 14 mar 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułów Jemeńskiego i Omańskiego

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Wybitny Polak

Witam, napisałem nowy artykuł o konkursie „Wybitny Polak”. Teraz widzę,że być może tytuł powinien być: Konkurs „Wybitny Polak”. Sam nie wiem. Jeśli uważasz, że powinno być: Konkurs „Wybitny Polak”, to czy mógłbyś ewentualnie przekierować na nową nazwę? Z góry dzięki --Etup45 (dyskusja) 11:33, 15 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Senetta Joseftal

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 11:56, 15 mar 2017 (CET)

Wikiwyzwanie

Gwiazda za napisanie w ramach Wikiwyzwania haseł mających ponad 50 interwiki

Hej :) Przyjmij tę oto gwiazdę, w podziękowaniu za napisanie haseł Smiley i 2021. Oba mają ponad 50 interwiki (a jedno nawet ponad 80!), co oznacza, że bardzo brakowało ich w polskiej Wikipedii. Dziękujemy i prosimy o więcej! Magalia (dyskusja), PMG, Nostrix

Sprawdź pocztę, coś Ci wysłałam w związku z bananem ;-). Pozr. Gytha (dyskusja) 17:02, 15 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Andrzej Pogonowski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 13:40, 16 mar 2017 (CET)

Odp:Pnina Rosenblum, Michal Biran

Odp:Pnina Rosenblum, Michal Biran

Powinno być Penina. Khan Tengri (dyskusja) 15:00, 17 mar 2017 (CET)

Odp:Ad:Sharren Haskel

Odp:Ad:Sharren Haskel

Czemu? Khan Tengri (dyskusja) 18:16, 17 mar 2017 (CET)

 • Wydawało mi się, że kiedyś tam już ustalaliśmy, że nazwy niehebrajskie piszemy w oryginale (chyba przy okazji rozważań dotyczących Colette/Kolet). Jeśli chcieć w tym przypadku transkrybować dokładnie z hebrajskiego, to powinno by Szaren. No ale teraz to już nie wiem czy zostawiać po angielsku czy przenosić? Khan Tengri (dyskusja) 18:54, 17 mar 2017 (CET)
  • Eh, no to teraz tym bardziej nie wiem :( Khan Tengri (dyskusja) 18:58, 17 mar 2017 (CET)
   • Z tymi rosyjskimi imiona to chyba nie do końca, wszak mamy Jurija Szterna a nie Juriego, albo Fainę Kirschenbaum a nie Fa'inę. A ten Miki to jak najbardziej hebrajskie zdrobnienie od מיכאל, tyle tylko że niektórzy zapisują sobie imię z hamerykańska. Khan Tengri (dyskusja) 19:26, 17 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Gijjora Joseftal, Morfina (powieść)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 17:19, 18 mar 2017 (CET)

Mario Lopez

Przy dwóch znaczeniach wystarczy dodać szablon, aniżeli robić ujednoznacznienie. Jest to gdzieś ustalone? Eurohunter (dyskusja) 16:57, 21 mar 2017 (CET)

OK

[1] i jego edycje już po moim wpisie - bo mi się nie chce go pilnować/rewertować. Dzięki. Masur juhu? 10:58, 22 mar 2017 (CET)

Prime ministers

Dotarłem w końcu do biogramu Tan Yankaia, więc kolejny chiński szef rządu uzupełniony. Zostały już tylko pojedyncze czerwone linki w szablonie. Ciężko niestety na tu i teraz znaleźć jakieś sensowne źródła, na podstawie których można sklecić coś o przyzwoitej ilości informacji. Ale mam nadzieję, że powoli się to zapełni, będę mieć na uwadze. Pocieszająca może być w każdym razie myśl, że to biogramy z małą ilością interwików, więc nie są też hasłami pierwszej potrzeby. Hoa binh (dyskusja) 15:29, 22 mar 2017 (CET)

 • Kolejny jest. Niewiele, ale zawsze coś. Myślałem, że premierów Japonii mamy wszystkich lub prawie wszystkich. A tu niespodzianka - to chińskich mamy prawie wszystkich, a tam więcej braków jest. Miła odmiana - zazwyczaj to Japonia jest lepiej opisana niż Chiny. Hoa binh (dyskusja) 14:01, 25 mar 2017 (CET)
  • Dorzuciłem tego i tego. Na resztę na razie wyczerpały się chyba możliwości. Jedyne, co znalazłem bez problemu i gdzie są jakieś sensowne informacje, to publikacje słownikowe wydane jeszcze w latach 30. czy 40., za życia delikwentów, wobec czego brak by było źródeł na resztę detali z ich życia. Hoa binh (dyskusja) 20:06, 29 mar 2017 (CEST)

The „Chirping” Crickets

Te cudzysłowy, które usunąłeś są częścią tytułu, więc chyba powinny zostać.Velvet Underground 1967 (dyskusja) 15:46, 22 mar 2017 (CET)

Raczej chodziło mi o to, że powinny zostać takie jakie były. Na okładce płyty użyte zostały te „komputerowe”. Ale jeśli twierdzisz, że powinny być takie jakich używamy w polskiej wikipedii to zostaw.Velvet Underground 1967 (dyskusja) 16:25, 22 mar 2017 (CET)

PIGR

Dziękuję. Będziemy pracować nad edycją hasła w brudnopisie tak aby go dostosować do procedur Wikipedii. Prosiłabym o pomoc jeżeli nie uda nam się prawidłowo odnieść lub w razie problemów. Pozdrawiam EN

Podziękowanie - Chelsea Clinton, The Old Vic, Lola Flores

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, z lekkim opóźnieniem, Torrosbak (dyskusja) 15:51, 25 mar 2017 (CET)

Podziękowanie - Cewi Zimmerman, Banan (owoc)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 10:04, 27 mar 2017 (CEST)

Prawo i Sprawiedliwość

Mam uprzejmą prośbę o zaangażowanie w uregulowanie sporu dotyczącego najnowszych wpisów w powyższym tekście. Stroną jest Wikipedysta:Pawmak. Dziękuję. Ytabak (dyskusja) 21:58, 29 mar 2017 (CEST)

 • Dziękuję, że zająłeś się sprawą. Stwierdzasz: zgadzam się z tym, że rzeczywiście nastąpiło podporządkowanie. A więc uznajesz za prawdziwą wypowiedź zawartą w artykule, że nastąpiło "podporządkowanie przekazu Telewizji Polskiej linii politycznej PiS". Wadliwe zatem mają być źródła, które "wprost tego nie mówią". Co zatem mówią przytoczone źródła? Oto wypowiedzi zawarte w jednym z cytowanych źródeł: „Wiadomości TVP” nie są już serwisem informacyjnym, ale organem medialnym partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości", "Śledzę „Wiadomości” od dłuższego czasu i widzę, że posunęli się już bardzo daleko w kreowaniu rzeczywistości na modłę PiS", "Dziennikarze „Wiadomości” nie mają żadnych zahamowań w uprawianiu propagandy pisowskiej". Jeżeli to jest za mało, to Pawmak mógł jako doświadczony wikipedysta, mało tego, administrator, zwrócić się do mnie o uzupełnienie źródeł. Natomiast on potrafił 3 (trzy) razy usuwać tekst bez nawiązania dialogu w tej sprawie. Ok. miesiąc temu również przy edycji omawianego artykułu stwierdziłem w ramach wymiany zdań z Pawmakiem, że nie jest dobrą praktyką "bezpardonowe" usuwanie pracy innego wikipedysty, jeśli edycja nie jest np. niszcząca, nieuźródłowiona czy z gruntu błędna. Jak rozumiem Wikipedia jest pracą zespołową, w której się uzupełniamy i wspólnie budujemy kompendium wiedzy, a nie szukamy okazji, żeby skasować czyjąś edycję. Od Pawmaka zwłaszcza jako od administratora oczekuję zrozumienia tej okoliczności. W omawianej sprawie, każdy w miarę zorientowany obserwator życia publicznego w Polsce wie, że PiS dostosował przekaz TVP do swojej akcji informacyjnej. I tego elementu w opisie rządów PiS od 2015 nie może zabraknąć; w innym razie ten opis nie byłby pełny. Co więcej, tłumacząc usuwanie przedmiotowej edycji, Pawmak wyjaśniał, że to nie PiS jest odpowiedzialny za sytuację w TVP, gdyż J. Kurski nie jest od 2011 członkiem tej partii. Jeśli zatem nie PiS odpowiada za kurs TVP to w takim razie kto? Będę wdzięczny za Twoją reakcję. Z pozdrowieniami, Ytabak (dyskusja) 20:08, 30 mar 2017 (CEST)
  • Skoro tu o mnie, to tu odpowiadam. Oczywiście, że w TVP prowadzona jest wyjątkowo prymitywna propisowska propaganda i że są na to źródła. Tylko że tej propagandy nie prowadzi partia, tylko TVP (jak zaznaczyłem w opisie zmian)! Jakie w tym jest więc działanie PiS-u? Po prostu Kurski podporządkowuje linię TVP PiS-owi, bo albo tak lubi tę partię, albo mu się to opłaca (albo jedno i drugie), ale formalnie to w żaden sposób nie jest działanie PiS-u, więc nie można tego umieścić w artykule (chyba że są jakieś źródła na to, że o podporządkowaniu decyduje coś innego niż wola czy interes Kurskiego), przynajmniej w taki sposób. No a rewertowanie bez odpowiedzi na wykazanie nieprawdy podawanej jako argument i zwracanie się do osoby trzeciej z całkowitym pominięciem dyskusji, to jednak cokolwiek niestandardowa praktyka... @Ytabak Pawmak (dyskusja) 00:09, 31 mar 2017 (CEST)

Podziękowanie - Stella Lewi

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:26, 31 mar 2017 (CEST)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Khan Tengri

Ad:Dyskusja wikipedysty:Khan Tengri

Niedługo zarchiwizuję. Jeśli zaś chodzi o pisownię to Meli Poliszuk-Bloch i Husnijja Dżabbara. Khan Tengri (dyskusja) 00:05, 1 kwi 2017 (CEST)

re: nawiasy bez linkowan

Znalazłem błąd , generuje stronę od nowa. ~malarz pl PISZ 08:28, 3 kwi 2017 (CEST)

Zrobione ~malarz pl PISZ 08:15, 5 kwi 2017 (CEST)

Wikiwyzwanie

Hej :) Hasła geograficzne, hasła biograficzne, hasła filmowe itd. - tym bardzo zróżnicowanym pakietem haseł wzbogaciłeś Wikiwyzwanie na tyle skutecznie, że wygrałeś jedno z wyzwań tygodniowych :) Pofrunie więc do Ciebie specjalny gadżet z Twoją nazwą użytkownika. Ale żeby mógł pofrunąć - wiadomo, potrzeba adresu :) Dlatego bardzo proszę, wyślij mi go przez mechanizm "Wyślij e-mail" Wikipedii, a ja zacznę przygotowywać Twoją nagrodę. Pozdrawiam Cię serdecznie, gratulując i dziękując za wszystkie fajne hasła, którymi wzbogaciłeś Wyzwanie i (przede wszystkim) Wikipedię :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:30, 3 kwi 2017 (CEST)

Wpis o POSTDACIE

Podjęłam kolejną próbę wpisu o firmie. Nie chcę jej jednak publikować bez wcześniejszej weryfikacji. Teraz to naprawdę krótki wpis z istotnymi (moim zdaniem) informacjami. Bardzo proszę o uwagi do artykułu.

"POSTDATA S.A. to firma informatyczna, która jest dostawcą głównego systemu sprzedażowego Poczty Polskiej (POCZTA 2000) wykorzystywanego w okienkach pocztowych we wszystkich urzędach pocztowych i agencjach w Polsce. Spółka została utworzona w 1995 roku w celu wsparcia i rozwoju informatyzacji procesów biznesowych Poczty Polskiej. W tym samym roku POSTDATA wdrożyła pierwszy informatyczny system obsługujący pracę urzędów pocztowych w Polsce (POCZTA GDAŃSK). Obecnie POSTDATA poza systemem okienkowym dostarcza także systemy rozliczeniowe, wspierające zarządzanie i raportowe. Bibliografia: • Strona firmowa POSTDATY: http://www.postdata.pl/#stronaglowna • Informacje o POSTDACIE na stronie Poczty Polskiej: http://www.poczta-polska.pl/o-firmie/grupa-pp/postdata-s-a/ • Informacje o POSTDACIE na stronie "Gazety Ubezpieczeniowej": http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=11140&catid=115&Itemid=143"

Maria Lachowicz

Podziękowanie - Anastasija Micha’eli

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 15:37, 4 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Awraham Rakanti

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 5 kwi 2017 (CEST)

Re: Ad:Bernardin Palaj

Rozumiem, ale ktoś, kto wchodzi na stronę Kategoria:Błogosławieni katoliccy ma przed sobą nazwiska tylko niektórych z nich. Typowy Kowalski nie domyśliłby się, że musi kliknąć Błogosławieni katoliccy według narodowości i po kolei każdą z narodowości. Lepiej będzie, gdy będzie miał wszystko na tacy, a uporządkowanie wg narodowości będzie tylko pomocne jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić błogosławionych tylko z danego kraju. Na stronie Kategoria:Błogosławieni katoliccy od razu powinny wyświetlać się wszystkie nazwiska.

Re: postacie fikcyjne

OK, będę pamiętał :). Pozdrawiam, Sir Lothar (dyskusja) 14:32, 5 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Szelomo Elijjahu

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 06:20, 6 kwi 2017 (CEST)

Różne zmiany redakcyjne – poprawa linków, apostrofy, cudzysłowy

Spróbuj nauczyć bota, żeby nie ruszał nazw plików wewnątrz <gallery>. Coś się wykrzaczyło w Korzeń > sekcja Korzenie w kulturze > galeria. --WTM (dyskusja) 22:39, 6 kwi 2017 (CEST)

akceptacja Piotr_Żyngiel

Proszę o przejrzenie i akceptację poprawionej wersji artykułu Piotr_Żyngiel. Omyłkowo zamiast przenieś założyłem nowy artykuł. dziękuje Julian

Wpis o POSTDACIE - c.d.

Dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że przygotowując wpis sugerowałam się przykładem podobnej firmy i tam nie znalazłam treści, które są oczekiwane w tym przypadku, tj. spółka notowana na giełdzie czy duża liczba ważnych nagród. Właśnie ze względu na uwagi w dyskusji zmieniłam treść wpisu - nie ma obszernych informacji o firmie i misji a jedynie takie, które dotyczą informatyzacji poczty w Polsce (jakie wykorzystuje systemy i od którego roku używa). Tych informacji na ma na innych stronach wikipedii a nie dotyczą wyłącznie POSTDATY lecz także urzędów pocztowych w całej Polsce.

podziękowanie

Dziękuje za uwagi do artykułu Piotr_Żyngiel, będę go jeszcze rozwijał :)

W jaki sposób mogę wstawić dwa obrazy obok siebie w artykule w sekcji rodzina zdjecia które są po lewej stronie chciałbym aby były obok siebie (a nie pod sobą) a tekst po lewej

pozdrawiam --Yoolek123 (dyskusja) 21:12, 7 kwi 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Sztuk Plastycznych

MediaWiki message delivery (dyskusja) 09:32, 9 kwi 2017 (CEST)

Portale

Większość portali jest słaba lub zapomniana, więc wstyd to promować. Być może filmowy to wyjątek, ale w przypadku filmowego na pewno są jakieś szablony w dyskusji z linkami do wikiprojektu i portalu. Kojarzę to z różnych dyskusji i praktyki. 100 lat temu nie poparto koncepcji linkowania w treści (Wikipedia:Głosowania/Wikiportale - ich znaczenie i sposoby linkowania do nich). Ze świeżynek wyguglałem właśnie [2] (nawet o tym nie pamiętałem...:), Ty chyba również). To raczej przesądza sprawę. Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 19:31, 9 kwi 2017 (CEST)

 • W sumie można by botem wyczyścić te hasła z tego szablonu. Elfhelm (dyskusja) 19:55, 9 kwi 2017 (CEST)

Odp:Ad:Sen na jawie (obraz Rossettiego)

Jo różnie z tym jest obecnie. Ujednoliciłem nazwe w kategorii ale przyjrzę się innym kategoriom --Adamt rzeknij słowo 22:27, 9 kwi 2017 (CEST)

Simone Moro

Naprawdę wiem lepiej od Ciebie i od tych źródeł, które tam są jak było. Lepiej mi zaufaj bo widzę, że pojęcia o tym temacie nie masz, a źródeł dokładnie nie przeczytałeś i nie zrozumiałeś. OttoBismarck1871 (dyskusja) 00:14, 10 kwi 2017 (CEST)

 • OK chciałem ci oszczędzić wstydu ale sam się prosisz. Prosiłem abyś sprawdził źródła ale wolisz niszczyć moje prawidłowe zmiany. Tak więc opiszę twój wandalizm w dyskusji artykułu. OttoBismarck1871 (dyskusja) 00:23, 10 kwi 2017 (CEST)

Klancyk

Cześć, mam pytanie, dlaczego usunąłeś sekcję Fundacja z tej strony? Jest źródło i uważam że taka informacja mogłaby pozostać na tej stronie. BoskiBelmondo (dyskusja) 10:08, 10 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Dalja Rabin-Pelosof

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:33, 13 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Mordechaj Gur

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:53, 15 kwi 2017 (CEST)

Odp:http://tools.wikimedia.pl/~masti/review.html

Odp:http://tools.wikimedia.pl/~masti/review.html
serwer narzędziowy się aktualizuje więc część rzeczy nie działa. masti <dyskusja> 16:14, 18 kwi 2017 (CEST)

Oznaki taktyczne is topnie w Strzelcu.

Andrzei111 Artykuł o Oznakach taktycznych i stopniach w Związku Strzeleckim jest niezwykle potrzebny ponieważ wiele osób nie wie iż organizacje typu Strzelec mają własne stopnie i często z tego tytułu powstają spory.

Dzięki temu artykułowi będzie można w dyskusji wykazywać się argumentem w postaci opisanego stanu rzeczy.

Cały artykuł napisany jest na podstawie regulaminu organizacji zapisanej w KRS.

Ponadto istnieje artykuł innego Związku Strzeleckiego OSW, również o ich stopniach strzeleckich i nikt nie podejmuje dyskusji na temat jego usunięcia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Stopnie_strzeleckie_w_Zwi%C4%85zku_Strzeleckim_%E2%80%9EStrzelec%E2%80%9D_Organizacji_Spo%C5%82eczno-Wychowawczej


W imieniu społeczność Związku Strzeleckiego "Strzelec" Rzeczypospolitej Polskiej proszę o niedyskryminowanie naszej organizacji i o pozostawienie artykułu na temat naszych stopni oraz oznak taktycznych.

z poważaniem

Starszy Kapral ZS Maciej Zielenow - Szef informacji Okręgu Gnieźnieńskiego Związku Strzeleckiego "Strzelec" Rzeczypospolitej Polskiej

Odp:Janusz Murawski

Odp:Janusz Murawski
Część, Skąd wynika taki pospiech z konczeniem dyskusji nad usuwanymi haslami i przenoszeniem ich do archiwum? Pytam ogólnie, nie chodzi mi o ten konretny artykuł. Pozdrawiam, D kuba (dyskusja) 00:13, 19 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Mordechaj Ben-Porat

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:53, 19 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Aharon Remez

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:51, 22 kwi 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Brazylijskiego II

MediaWiki message delivery (dyskusja) 22:06, 22 kwi 2017 (CEST)

Podziękowanie - Ehud Awri’el

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:47, 1 maj 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Afgańskiego

MediaWiki message delivery (dyskusja) 11:55, 1 maj 2017 (CEST)

Odp:Ad:Paraná (rzeka)

Odp:Ad:Paraná (rzeka)

Sprawdziłem, masz rację. Przepraszam za zamieszanie;) Zala (dyskusja) 18:13, 2 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:06, 10 maj 2017 (CEST)

Tydzień Fizyki i Astronomii

MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:39, 10 maj 2017 (CEST)

Chomutów

Co prawda w KSNG widnieje oryginalna nazwa "Chomutov", ale już w mapach googla mamy polskojęzyczny "Chomutów". Moim zdaniem za źródło można to uznać, a takie ujednolicenie ułatwia orientację mniej zorientowanym użytkownikom, zwłaszcza że na maps.google bazuje cała masa innych map dostepnych w necie. Erdemski (dyskusja) 17:36, 10 maj 2017 (CEST)

 • Czytam sobie o źródłach dla wikipedii i jakoś nie mogę się dopatrzeć, którego kryterium weryfikowalności googlowskie mapy nie spełniają. Udostępnione publicznie, w formie elektronicznej - są, proces recenzowania - musiały przejść, aktualne - rzecz oczywista (i to bardziej, niż np. mapa w encyklopedii sprzed kilkudziesięciu lat), łatwo dostępne - jak najbardziej, rzetelność - mapy googla mają raczej dobrą reputację. Oświeć mnie więc, proszę. Erdemski (dyskusja) 17:56, 10 maj 2017 (CEST)

Ad:Kolorado

Ad:Kolorado

Hej. Tak post factum nie jest łatwo i pewnie dlatego wolałeś zostawić komuś innemu :) Na przyszłość - dobrze by było najpierw sprawdzić linkujące do ujednoznacznienia, ewentualnie poprawić linki w tych artykułach, a dopiero potem, po przeniesieniu botować. Bo tak, pierwszy artykuł, na który natrafiłem - okazało się, że powinien linkować do Kolorado (rzeka), a nie Kolorado (stan), więc faktycznie trzeba teraz te 1800+ artykułów przejrzeć ręcznie, żeby nie porobić błędów. Emptywords (dyskusja) 19:13, 10 maj 2017 (CEST)

 • Spoko, rozumiem, działamy :) Na marginesie zauważ, że w AWB można sobie zapisywać różne profile ustawień poprzez Save settings as, a później je wgrywać, aczkolwiek wiadomo, może to być uciążliwe. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 19:27, 10 maj 2017 (CEST)

Andrzej Dopierała

Hej, odnośnie tej edycji: jeśli dobrze widzę, to właśnie wersja Ipka była zgodna z filmpolski.pl ([3])? Bukaj (dyskusja) 15:11, 11 maj 2017 (CEST)

Gotowe Wikipedysta:Andrzei111/Postacie fikcyjne

Lista praktycznie wyczyszczona, sprawdź czy gdzieś nie popsułem czegoś. 2 pozycje jeszcze do weryfikacji i możesz zacząć już botować. Jeszcze będę sprawdzał też treść wstępów tych haseł, z czasem przejrzę każdy artykuł. Tak myślę, że aby po całkowicie zakończonej pracy, tej listy nie usuwać, może być przydatna na przyszłe dyskusje itp. Stanko (dyskusja) 17:57, 11 maj 2017 (CEST)

Postaci Marvel Cinematic Universe -> Lista postaci ze świata Marvel Cinematic Universe‎

Hej, trochę zbędna robota z tą zamianą teraz linków, ponieważ pracuję nad podziałem tego rozrastającego się artykułu ze zmienioną nazwą „Lista postaci przedstawionych w filmach Marvel Cinematic Universe” i za jakiś czas znowu będzie trzeba zmieniać... Pozdrawiam, Mike210381 (dyskusja) 21:15, 12 maj 2017 (CEST)

Tak, brałem udział w dyskusji i na pewno nie ma nic tam takiego, że „Lista postaci przedstawionych w filmach Marvel Cinematic Universe” jest w jakiś sposób niezgodna z założeniami. Po prostu piszę, bo za jakiś czas będzie potrzeba znowu zmieniać i jest to praca, która pójdzie na marne, a wydaje mi się, że możesz wyłączyć tą stronę z zadania bota (chyba że jestem w błędzie). Potrzebne jest wydzielenie w przypadku tego artykułu. Po wydzieleniu osobnych list postaci seriali nazwa „Lista postaci ze świata Marvel Cinematic Universe” będzie błędna. Świat MCU to nie same filmy, obecnie ten artykuł już jest kobyłą, a jest nieuzupełniony o dwa już wydane filmy i wiele jeszcze przed nim. Mike210381 (dyskusja) 21:48, 12 maj 2017 (CEST)

Niezłomny (film 1958)

Dlaczego przeniosłeś na datę 1958 ??? Gdzie są do tego źródła, że premiera była w 1958 roku. Film jest z 1957 roku. Na rosyjskiej Wikipedii także to pisze. Do tej pory podawało się datę produkcji, a nie premiery. Oczywiście data premiery bez źródła. Tu masz linki za 1957.

Czymjestlogika (dyskusja) 14:36, 14 maj 2017 (CEST)


 • Radziecki film Komisarz z 1967, który miał premierę w 1987 także przeniósł byś do Komisarz (film 1987)? --Morus kot (dyskusja) 02:37, 15 maj 2017 (CEST)


Atlantis

Coś się pochrzaniło w tej edycji: [4], treść po zmianach nie za bardzo ma sesns:
The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy albo The secrets of Atlantis: The Sacred Legacy. --WTM (dyskusja) 16:15, 14 maj 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Krajów Wybrzeża Niewolniczego

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Jarosław Jarząbkowski

Ad:Jarosław Jarząbkowski

Cześć :) Jak najbardziej rozumiem konieczność zmian dostosowujących zapisy w artykułach do polskiej typografii. Ale czy w szablonach cytowania, gdzie wpisujemy oryginalne tytuły/autorów/nazwy itd. też na pewno powinny być takie zmiany? Emptywords (dyskusja) 13:36, 22 maj 2017 (CEST)

 • Głównie chodziło mi o autora :) Autor jest z cudzysłowami angielskimi. Ja nie tyle awanturuję się :), co pytam, bo w sumie sam nie wiem, jak robić w takich przypadkach - czy wierność oryginałowi, czy typografii. To samo z ortografią. Jakbyś kiedyś, gdzieś znalazł dyskusję, piszę się na linka :) Emptywords (dyskusja) 14:10, 22 maj 2017 (CEST)

Kaz. Zakrzewski

Dzięki! Już poprawiłem (zostały mi daty z innego biogramu, z którego korzystałem). Lowdown (dyskusja) 15:05, 22 maj 2017 (CEST)

Re: Gratulacje

Dzięki serdeczne za gratulacje i za okazane zaufanie. Na pewno będzie co robić. Tu nigdy nie można powiedzieć, że już wszystko pozamiatane :) Wiklol (Re:) 22:52, 23 maj 2017 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum13" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy