Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum5


Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Andrzei111 Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji: styczeń-październik 2014, listopad-grudzień 2014, styczeń-luty 2015, marzec-kwiecień 2015

Tutaj możesz zostawić wiadomość jako nowy nagłówek (temat).

Spis treści

Re: Pieśń Lodu i Ognia

Rozumiem i przyznam, że ten tytuł budził u mnie spore wątpliwości i... nadal je mam. Serię znam wprawdzie głównie z telewizji, a nie z książek, ale nie kojarzę konkretnych obiektów o nazwie własnej "Ogień i Lód", więc jak dla mnie to rzeczowniki pospolite. Oczywiście mogę być w błędzie, więc czy mógłbyś mi wyjaśnić o jaki konkretnie Ognień i Lód chodzi, skoro to nazwy własne? Dainava (dyskusja) 13:12, 30 kwi 2015 (CEST)

Lód kojarzę, tylko ten Ogień/ogień wywołał (i wciąż wywołuje) u mnie wątpliwości. Cóż, skoro taka jest oficjalna pisownia, to nie będę się kłócić. Dainava (dyskusja) 03:06, 5 maj 2015 (CEST)

Wikipedia:CEE Spring 2015/Polska i Rumunia

Pomożesz nam? Marycha80 (quaere) 14:33, 30 kwi 2015 (CEST)

Nie, chciałabym, żebyś coś napisał :) Marycha80 (quaere) 09:27, 6 maj 2015 (CEST)

Paweł Tarnowski

Drogi Andrzeju!

Andrzeju, widzę, że poprawiasz mój artykuł, i to naprawdę świetnie, tyle, że w historii znajduję coś takiego:

(bież. | poprz.) 17:47, 13 mar 2015‎ Andrzei111 (dyskusja | edycje)‎ m . . (21 876 bajtów) (-220)‎ . . (WP:LZ Strony, do których nie należy odsyłać, poprawa linków do ujedn. i przek., WP:SK, drobne redakcyjne) (anuluj edycję | podziękuj)

A zmiany są następujące:

+

− * Profil na Facebooku Paweł Tarnowski - Official, materiały wideo na Vimeo.com.
− DEFAULTSORT:Tarnowski, Paweł

Tymczasem na stronie Sheryl_Sandberg:
External links

 • Sheryl Sandberg on Facebook
 • Sheryl Sandberg on Twitter
 • Lean In
 • Ban Bossy Official Website
 • Sheryl Sandberg Video produced by Makers: Women Who Make America

Podobnie wersji polskiej jako pierwszy przypis: Facebook: Executives (ang.). newsroom.fb.com. [dostęp 2012-04-10].
To jak to jest Sheryl może linkować Facebooka w linkach zewnętrznych a ja nie czy też do Facebooka bohatera artykułu nie? Zresztą niżej jest Tweeter. Czy w przyszłości radzisz mi udostępniać Facebooka w artykułach Wikipedii czy nie? Bo w tym wypadku, skoro nie zamieściłem zdjęć, to czytelnik nie może wzbogacić swojej wiedzy obrazem. Zatem artykuł jest uboższy, przez wykasowanie odesłań do miejsca ze zdjęciami. M.Tarnowski (dyskusja) 16:29, 5 maj 2015 (CEST)

Broad Peak

Nie wiem czy ogarniasz tematy górskie ale to nie jest tłumaczenie nazwy szczytu bo to pozostaje bez tłumaczenia "Broad Peak". W tym wypadku chodzi o określenie samego wierzchołka i po polsku jest to wierzchołek środkowy, po niemiecku middle, po angielsku central. Nie widzę powodu dla którego w pl wiki ma być używana niemiecka nazwa. Podobnie sprawa ma się z wierzchołkami północnymi, południowymi, wschodnimi i zachodnimi. Wiadomo, że z reguły używany jest język angielski dla tego rejonu gór ale raczej w Polsce nikt nie mówi "Polacy zdobyli Kanczendzongę South" tylko Kanczendzongę południową lub południowy wierzchołek Kanczendzongi. Tak samo nikt nie powie "Polacy zdobyli Broad Peak main" tylko po prostu główny wierzchołek Broad Peaka. Lower Silesia (dyskusja) 13:11, 7 maj 2015 (CEST)

Składowanie

I co bys z tym fantem zrobil?Ten art nic nie daje.Ja bym zekowal.Ale ze ty juz cos poprawiles to zostawiam tobie to.Powodzenia.--J.Dygas (dyskusja) 19:43, 7 maj 2015 (CEST)

Oznaczanie zmian

Witam. Oznaczyłeś kiedyś jako przejrzaną edycję jednego z użytkowników. Merytorycznie zmiana była w porządku, ale Wikipedysta dodał przed szablonem jeden widoczny na wszystkich stronach używających tego szablonu znak. Zmiana wprowadzona przeń duża w haśle nie była, dlatego dziwi mnie czemu edycja widoczna na wielu stronach projektu nie została przez Ciebie zauważona.--Pit rock (dyskusja) 05:31, 11 maj 2015 (CEST)

Pozwolę sobie tutaj podpiąć tę edycję oznaczoną przez Ciebie. Pomyłki się zdarzają, co? :) Stanko (dyskusja) 11:11, 12 maj 2015 (CEST)

Organizacje o kompetencjach ogólnych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacje_mi%C4%99dzynarodowe_o_kompetencjach_og%C3%B3lnych

Proszę o sprawdzenie, ewentualne poprawienie artykułu.

Pozdrawiam, Łukasz Sadowski

Giro d’Italia Etap 1

A niech robi.Tylko musi dalej dzialac.Dzisiaj jest juz 4 etap hehe.--J.Dygas (dyskusja) 13:05, 12 maj 2015 (CEST)


Wiem,dalem juz informacje na POPE Pozdro back.No wlasnie, nie wiem czy by sobie dal rade z calym Giro.Hehe.--J.Dygas (dyskusja) 20:56, 12 maj 2015 (CEST)

Mykoła Hołuszko

Jakoś nie pomyślałem :-) Zrobione. Blackfish (dyskusja) 13:06, 12 maj 2015 (CEST)

Szablon {{Facebook}}

Dobrze by było, gdybyś jednak przed taką edycją sprawdzał, czy są linkujące. Akurat tu jest wiele i to najpierw należy wyczyścić. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 17:20, 12 maj 2015 (CEST)

Dotyczy to też szablonów {{MySpace}} i {{Twitter}}. Na dodatek operatorzy botów nie są jasnowidzami, trzeba ich powiadmić. PawełMM (dyskusja) 17:37, 12 maj 2015 (CEST)

Giro d'Italia 2015/etap 1

Tak, bo w art. Giro s'Italia 2015 jest 3 najlepszych + Polska

Szablony Twitter, Facebook i My Space

Hej, podczas swojej pracy, mój bot napotkał się na czyste linki do Twittera, Facebooka, MySpace-a i Instagrama które nie używają tych szablonów które zostały zgłoszone do usunięcia. Tutaj i tutaj np. usunąłem ale może warto otworzyć nową (błyskawiczną) dyskusję w kawiarence? Bo nie wiem czy mam takie proste linki też usuwać czy nie? --The Polish (query) 18:34, 13 maj 2015 (CEST)

Szablony poszły do kosza. Zastanawiam się teraz nad linkami do serwisów społecznościowych, trochę ich jest i nie wiem co z nimi zrobić. --The Polish (query) 13:15, 17 maj 2015 (CEST)

Witaj

Witam serdecznie, bardzo starałam się najpełniej i bez emocji opisać Piotra Michalak - oczywiście mogę wyciągnąć inne osiągnięcia, bo jest ich wiele. Właśnie dlatego, że tak mi zaimponował swoją osobą, działalnością i oryginalnością chciałam wykonać coś takiego. Nie wiem co oprócz jedynego w Polsce programu "Akademia Biznesu" w której wzięło udział już ponad 120 przedsiębiorców nie tylko z Polski. Nie mam wprawy w pisaniu tego typu tekstów - ponoć mam lekkie pióro i już raz odrzuciliście mi wpis, nie wiem co mogę zrobić lepiej. Osiągnięciem moim jest że nauczyłam już się trochę o Wiki :) czasem ciężko mi odpisać na to co widzę, bo nie ma opcji "wyślij". Chciałabym zrobić to najlepiej jak się da - proszę o wskazówki.

Natura1900 (dyskusja) 11:33, 15 maj 2015 (CEST)

Enzo Amore

Rozumiem twoje roszczenia wobec języka jakim jest ten artykuł napisany ale słowa typu tag team lub gauntlet match to zapożyczone z angielskiego terminy stosowane we Wrestlingu i tych terminów nijak nie da się zastąpić polskimi słowami jeśli artykuł ma być czytelny i zgodny ze źródłami Ok brak linków wewnętrznych razi poprawię --Sauron00000 (dyskusja) 19:45, 19 maj 2015 (CEST)

P Money

Poprawiłem trochę artykuł, dorzuciłem dyskografię w tym 3 LP które są jak normalne, wydane albumy, ale jako że Grime nie jest muzyką głównego nurtu, to P Money sam nazywa je zawsze mixtape'ami (to czysto marketingowe). Interesując się tym gatunkiem i znając pozycję tego artysty oraz chociażby popularność jego muzyki w internecie artykuł jest jak najbardziej encyklopedyczny

POPE

Sorry,ze twoj nik byl czerwony.Trzeba sie przyzwyczaic ze piszesz sie przez i a nie przez j.lol Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 22:16, 20 maj 2015 (CEST)


 • Przy twoim wpisie ostatnio " nie ma nic do przejrzenia" ja tez sie zastanawialem o co chodzi wpisujacemu,nic nie znalazlem.Czyli odrzucimy albo inna opcja, poprosic o konkrety.Co ty na to?--J.Dygas (dyskusja) 21:05, 22 maj 2015 (CEST)

Mentawajowie

Witam

Poprawiłam swoją pracę na temat mentawajów , mam nadzieję że teraz jest wszystko dobrze . Uprzejmie proszę o sprawdzenie i zaakceptowanie pracy bo jest ona na zaliczenie .

Z wyrazami Szacunku Nikola Siwik

Referendum

Ustalmy przy okazji jednolitą nazwę bo to dzsiejsze koliduje z tymi z lat 90 tych Referendum 1996, Referendum 1997 a to z 2003 roku nosi nazwę Referendum w Polsce w 2003 roku.5.172.247.239 (dyskusja) 16:13, 21 maj 2015 (CEST)

Odp:Polecam uwadze

Odp:Polecam uwadze

Zrobione. Khan Tengri (dyskusja) 17:06, 21 maj 2015 (CEST)

Odp:Logistyka

Odp:Logistyka

Cześć. Nie, niestety nie mam. Niestety, bo też widzę ten zalew stubów bez źródeł. Staram się reagować, gdy widzę coś ewidentnie nieencyklopedycznego ale ekspertem nie jestem. Pozostaje nam grzebanie w Google. Pzdr, Doctore→∞ 01:15, 22 maj 2015 (CEST)

Odp. drobna uwaga

Witam. Ok jasne dzięki. Przepraszam. Poprawię się i już następne będą poprawne. Pozdrawiam. Lancer WRC (dyskusja) 09:52, 22 maj 2015 (CEST)

Odp: Radzima.com

Witam!

1. Co mógłbym dodać (oprócz źródeł) do artykułu o tym albumie? Na przykład na Wikipedii w taraszkiewicy (be-x-old) artykuł jest prawie identyczny (ponieważ został przeze mnie przetłumaczony na język polski), a jednak istnieje.

2. Czy mógłbym zamieścić na Wikimedia Commons okładkę tej płyty? Nie jestem pewny, czy byłoby to zgodne z polityką Wikipedii.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam, tslipa (dyskusja) 20:31, 22 maj 2015 (CEST)

Weź udział w wyborach!

Hej :) Ważna sprawa: w niedzielę 17 maja zaczęły się wybory do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. Kandyduje 21 osób, w tym (po raz pierwszy!) jedna z Polski. Te wybory są ważne, bo mogą zmienić, to jak traktowane są społeczności Wikimedia poza USA i Europą Zachodnią i w ogóle wpłynąć na strategię ruchu. Dlatego to ważne, żeby nie zignorować tych wyborów, zachęcam cię serdecznie do oddania głosu. Magalia (dyskusja) (wiadomość dostarczona przez mastibot <dyskusja> 22:32, 22 maj 2015 (CEST))

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Lewantyńskiego

Odp:Podsumowanie Tygodnia Artykułu Lewantyńskiego

Schizofremicznie piszę do samego siebie.

I miejsce w Tygodniu Artykułu Lewantyńskiego }II miejsce w Tygodniu Artykułu Lewantyńskiego
(art. >5 kB)

ciepło pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 02:32, 24 maj 2015 (CEST)

Re: lista niepodpiętych disambigów

Po prostu nikt takiego sposobu wywołania mi nie pokazał jak przygotowywałem bota. Przy jutrzejszym generowaniu tej listy bot już takie artykuły z tej listy zdejmie. ~malarz pl PISZ 20:21, 24 maj 2015 (CEST)

O takich wywołaniach nie wiedziałem. Zmieniłem bota i dodatkowo dzisiaj odświeżę listę. Jak znajdziesz coś co z listy powinno być też odrzucone to dawaj znać. Ten bot nigdy nie został dopracowany. ~malarz pl PISZ 13:35, 26 maj 2015 (CEST) ubyło 100 ~malarz pl PISZ 14:33, 26 maj 2015 (CEST) Poprawiam jeszcze przypadek taki jak AAC (ujednoznacznienie). ~malarz pl PISZ 15:08, 26 maj 2015 (CEST) Zaraz będzie. Ale tylko zostaną usunięte z listy te, które zostały usunięte z wiki. inne zmiany nie zostaną uwzględnione. ~malarz pl PISZ 15:33, 26 maj 2015 (CEST)

Bałtyk (ujednoznacznienie) ... BRAK linkowań w Bałtyk ... linkowane po przekierowaniu w Morze Bałtyckie

Moim zdaniem jest poprawnie. ~malarz pl PISZ 17:14, 26 maj 2015 (CEST)

Kolejny wariant wywołania szablonu dodany do bota. Zaraz będzie nowa lista. ~malarz pl PISZ 15:20, 28 maj 2015 (CEST) W sumie była dwa takie na liście. ~malarz pl PISZ 16:07, 28 maj 2015 (CEST)

Discus poprawiłem. Dla pozostałych dwóch uodporniłem bota. Postaram się odświeżyć dzisiaj listę. ~malarz pl PISZ 23:08, 7 cze 2015 (CEST)

Bot pracuje nad odświeżeniem listy. ~malarz pl PISZ 16:51, 9 cze 2015 (CEST)

Paweł Mariusz Rowiński POPE

Tak,tylko ze zglaszajacy nie ma tego wpisu w jego historii.Popatrzyl sobie i dodal chyba.;-) --J.Dygas (dyskusja) 19:02, 26 maj 2015 (CEST)

 • Tak, moze dlatego mnie to zmylilo.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 19:33, 26 maj 2015 (CEST)

Stromae

Witaj, zwróć uwagę na inne edycje przy oznaczaniu artykułu jako przeleżany. Autor poprzedniej edycji dodał nową treść bez przypisu, a link w opisie edycji prowadzi do niewiarygodnej strony. Eurohunter (dyskusja) 10:27, 28 maj 2015 (CEST)

ad. Andrzej II

Numerowanie przedstawicieli szlachty tak jak głów numerowanych już jest uważane przez znaczącą część środowiska za protekcjonalne i błędne, uznawanie, że są władcami, tudzież biskupami jest już jednak nie do przyjęcia. — Paelius Ϡ 12:52, 28 maj 2015 (CEST)

Addendum: przywróciłem księcia halickiego, który mi się jakimś sposobem też zaznaczył. — Paelius Ϡ 13:06, 28 maj 2015 (CEST) Nie mam czasu, prozaicznie. Numer przy Górkach (i bodaj Szydłowieckich) wynika li tylko ze względów porządkowych, takich samych, dla których dodajemy nawiasy przy osobach noszących to samo miano. Nie widzę potrzeby, by było to widoczne w stronach disambigowych. — Paelius Ϡ 13:18, 28 maj 2015 (CEST) PS. Książę halicki to w istocie mój lapsus był. — Paelius Ϡ 13:24, 28 maj 2015 (CEST)

Tumult Toruński (1989)

Tzn.Dlaczego nie akceptujesz calosci,jest ok.czy nie?--J.Dygas (dyskusja) 18:43, 28 maj 2015 (CEST)

 • Hmm,tez tak samo myslalem.Rob jak uwazasz.To w takim razie dam "dyskusja" --J.Dygas (dyskusja) 20:44, 28 maj 2015 (CEST)
 • Hmm,wiesz co.Zmienilem moja decyzje i na razie zatwierdze To.Pozniej bedzie napewno mozliwe zatwierdzic albo odrzucic.--J.Dygas (dyskusja) 20:56, 28 maj 2015 (CEST)

cd. hasło Zbigniew Chrzanowski - reżyser

Witam, hasło poprawiłem i nie bardzo wiem co z nim dalej... Wydaje mi się istotne, bo dotyczy ważnej dla kultury polskiej osoby. Tymczasem jest odkładane i usuwane. Jakiś czas temu tworzyłem kilka haseł i nie było problemów. Pewnie robię jakieś błędy... To może ktoś inny napisze to hasło prawidłowo, ale niech napisze... Proszę o pomoc w tej sprawie

Browar Kingpin - edycja

Witaj Andrzeju

dziękuję za uwagi do mojego artykułu. Zgodnie z Twoimi sugestiami przeniosłem wszystkie linki zewnętrzne do odpowiedniego działu, wstawiłem więcej linków wewnętrznych.CO do encyklopedyczności - niestety browar nie otrzymał (jeszcze) formalnych nagród na festiwalach, wydarzeniach branżowych itp, natomiast był nagradzany przez blogerów w kategoriach piwo miesiąca, piwo roku, debiut roku. Dodatkowo, wg serwisu ratebeer.com (największy na świecie serwis, w którym użytkownicy oceniają wypite przez siebie piwa) dwa piwa: Geezer i Turbo Geezer zajmują w tej chwili odpowiednio 9 i 6 miejsce na świecie w kategorii Foreign Stout (styl, w którym te piwa są uwarzone). Czy tego typu informacje nadają się jako wypełniające załozenia encyklopedyczności? Będę wdzięczny za podpowiedz :)

Ad:Dyskusja_wikipedysty:Andrzei111

Myślę, że masz rację - może trochę za wcześnie na umieszczenie wpisu w Wiki. Postaram się o to, jak pojawią sie elementy, które umożliwiłyby wpis (np nagrody). dzieki za pomoc!--Bartek1972 (dyskusja) 17:51, 1 cze 2015 (CEST)


Randy Lewis

Witaj, z tego co widzę Randy Lewis nigdy nie był kierowcą rajdowym. Eurohunter (dyskusja) 17:24, 1 cze 2015 (CEST)

W sumie też się zastanawiam nad tym co powinno być w nawiasie, "kierowca" czy "kierowca wyścigowy". Brakuje mi motywacji na poprawę, może później. Eurohunter (dyskusja) 19:08, 1 cze 2015 (CEST)

UKS ŻAK Krzeszyce

Witam. Co do encyklopedyczności to nie wiem czy kiedykolwiek uda się ją spełnić. Raczej zbyt dużych perspektyw do grania w najwyższych ligach ten klub nie ma. Ale czy to musi oznaczać, że klub ten musi być anonimowy? Dziwne. Ponadto ta encyklopedyczność dotyczyła klubów piłkarskich. W polskiej siatkówce jest znacznie mniej szczebli rozgrywkowych niż w piłce nożnej. W sumie nie wiem komu by przeszkadzało istnienie tego artykułu. --Malacz91 (dyskusja) 17:32, 1 cze 2015 (CEST)Malacz91

Nowoczesna

Strona "NowoczesnaPL" została przeniesiona do "Wikipedysta:Andrzei111/NowoczesnaPL".

Może skonsultuj się z @LukaszKatlewa i pracujcie razem, bo tak, to powstaną dwie wersje. Ciacho5 (dyskusja) 11:55, 3 cze 2015 (CEST)

Odp:Ad:Cafe_frappe

Odp:Ad:Cafe_frappe

Cytat za WP:Ś

Nigdy nie zadawaj pytania: „Dlaczego na tej stronie są błędy?” Są tam dlatego, ponieważ TOBIE nie udało się wcześniej znaleźć ich i poprawić. Gdy coś widzisz, nie czekaj – zakasz rękawy i do roboty!

Wikipedia to otwarta encyklopedia, którą każdy może edytować. Mogę napisać stuba i go zostawić, ktoś następny przyjdzie i dopisze coś jeszcze, ktoś inny doda lepsze źródła. Jeszcze ktoś wstawi lepsze zdjęcie. Inna osoba napisze w książce kucharskiej na wikibooks przepis. Tak działa Wikipedia. Skorzystałem z wyszukiwarki google. Napisałem hasło na podstawie pierwszych wyników. Zwiadowca21 14:11, 7 cze 2015 (CEST)

Bahrain International Circuit

Wszystkie tory wyścigowe, opisane w Wikipedii powinny być skatalogowane wg krajów. Nawet jeżeli kategoria składa się jedynie z jednego toru, np Singapur, albo Macau. Z torem w Bahrajnie też tak powinno być. Pozdrawiam Krzysiek741 (dyskusja) 15:38, 7 cze 2015 (CEST)

Ad:Ruta_Dajan

Ad:Ruta_Dajan

Dlaczego spolszczyłeś imię? Hasło o Dajanie też przeniesiesz pod Mojżesz Dajan? :D Khan Tengri (dyskusja) 21:44, 7 cze 2015 (CEST)

Wikipedysta:Andrzei111/doPrzeniesienia

Dodawaj nowe na końcu. Możesz też do woli usuwać z listy (szczególnie te dyskusyjne). Podzieliłem listę na dwie części ze względu na opcje botowania (opisałem różnice na początku sekcji). Jak do nowo dodanych będę miał uwagi to umieszczę je w odpowiedniej sekcji i dodam tam krótki opis powodu. Wtedy albo wycofasz, albo rozpoczniesz dyskusję w WP:ZdB lub kawiarence. Chyba będzie prościej niż za każdym razem wstawiać kolejne zlecenie :-) ~malarz pl PISZ 22:51, 7 cze 2015 (CEST)

Widziałem, zajrzę w środę/czwartek. ~malarz pl PISZ 13:24, 29 cze 2015 (CEST) Coś uruchomiłem. Na razie nie sprzątaj listy po bocie. Ja posprzątam jak skończy. Zajdla wyniosłem na koniec. Nie jestem przekonany do zmiany a nie mam czasu prześledzić historii hasła ani potencjalnych dyskusji o jego nazwie. Jakbyś mi podał jakiś link do ustaleń nazwy hasła to ułatwi mi to sprawę. ~malarz pl PISZ 16:27, 3 lip 2015 (CEST) Powili się za to wziąłem. Jak skończę dam znać. ~malarz pl PISZ 15:01, 6 lip 2015 (CEST)

Odp:Ad:Juliusz_Verne

Odp:Ad:Juliusz_Verne

Piszę w tej sprawie do admina. Khan Tengri (dyskusja) 15:11, 9 cze 2015 (CEST)

Oki Electric Industry

Proszę zwrócić uwagę, że w prawej ramce, którą edytowałem znajdują się dane z lat 2010-2011. Aktualizowałem dane zgodnie z raportem firmy z 2014 r. Uaktualniłem również imię i nazwisko prezesa firmy. Źródło danych: http://www.oki.com/en/ir/finance/library/ar2014pdf/ar2014.pdf

Proszę o akceptację uaktualnienia.

Pozdrawiam,

Celebryci brydżowi

Ponieważ nie ma głosów w dyskusji nad usunięciem tej kategorii, to proponuję zamknięcie dyskusji i pozostawienie tej kategorii. Nie ma dla niej - chyba - lepszego zamiennika. Pozdrawiam, Jsitarz (dyskusja) 15:35, 12 cze 2015 (CEST)

Woyzeck

Cześć. Uznałem że skoro jest strona ujednoznaczniająca to należy ją dodać do artykułu o filmie. Dlaczego jest zbędna? --Gungir1983 (dyskusja) 21:17, 13 cze 2015 (CEST)

 • W tej sytuacji sprawa jest jasna i oczywista – artykuł pozostanie w tej postaci w jakiej Ty go zedytowałeś. Dzięki za wyjaśnienie. --Gungir1983 (dyskusja) 21:27, 13 cze 2015 (CEST)

Ad:Kategoria:Kardynałowie_z_nominacji_Franciszka odp

Mam taki zamiar :) TharonXX[pogadajmy] 22:56, 13 cze 2015 (CEST)

Uczeń/absolwent Hogwartu

 • Są zgodne z faktycznym staniem w książce. W XIII wieku Kościół uważał - był wręcz świecie przekonany, że Ziemia jest w środku Układu Słonecznego. Racji nie miał. Michu1945 (dyskusja) 14:22, 15 cze 2015 (CEST)
 • W książkach te postacie przez jakieś 98% ich zawartości są uczniami Hogwartu, lecz w 2% go już ukończyły. To postacie literackie, ale miały wstawkę z dalszego życia, po Hogwarcie. Michu1945 (dyskusja) 16:35, 15 cze 2015 (CEST)

Feliks nowosielski

Zauważyłem, że wprowadził pan zmiany w artykule pt. Feliks Nowosielski. Zastanawiam się czy robiąc takie rzeczy może Pan codziennie spojrzeć w lustro i powiedzieć o Sobie Jestem uczciwym człowiekiem. Moim zdaniem mierne szanse na bycie uczciwym samym ze sobą.

Jeżeli ma Pan odrobinę przyzwoitości to niech wycofa Pan te swoje zmiany i przywróci Poprzednią wersję z plikami multimedialnymi a nie tą nowo założoną szmirę przedstawiającą postać bez herbu.

Proszę Pana, Jeszcze dzisiaj Pliki przedstawiające postać Feliksa były zupełnie inne. Mówię o litografii i herbie, którego obecnie nie ma w ogóle. To bardzo przykre kiedy ktoś kasuję tak piękne opracowania i podkłada obrazek obecnego pokroju. Wg mojej oceny wygląda to na wandalizm administratorów posiadających szersze możliwości - od moich skromnych. Bardzo przykre naprawdę. I bardzo przykry dzień.

Niestety zniknęło wiele więcej plików typu jpg. ze strony Upamiętnienie Feliksa Nowosielskiego , które były upublicznione w roku ubiegłym. Nie mogę ich obecnie przesłać do Wikimedia, ani odzyskać w tym programie. To wszystko jest bardzo przykre. Czy już Pan to rozumie? Losy historii


Re: Lista zdobywców Pucharu Stanleya.

Tam na dole strony jest link w źródłach do oficjalnej strony NHL na której jest ten wynik. Nie wiem co więcej napisać. 

Dziękuję za zainteresowanie moją edycją. Zbyszek

Re: Dot stron Feliksa Nowosielksiego.

witam ponownie, piszę po raz kolejny już od dnia wczorajszego proszę o przywrócenie plików postaci feliksa nowosielskiego w ramce z pieczęcią oraz herbu w tarczy do imiennej strony. Ktoś niestety ma głupie żarty. Szkoda że nawet w encyklopedii mnie nie jest zachowana powaga uprzejmość i uczciwość.

Podobna rzecz stała się z plikami ze strony Upamietninie feliksa nowosielskiego. Pliki były prywatnego fotografa autora pracującego na zlecenie podczas uroczystości 22 kwietnia 2014 a nie PAP-u lub Gminy jak zasugerowano w komunikacie to jest kłamstwo. Skasowano je i nie można ich ponownie dosłać a to własność prywatna upubliczniona w 2014 roku.

Zastanawiam się jak administratorzy Wikipedii patrzą sobie w twarz codziennie po taki haniebnym zachowaniu. Przykre, że nikt nie chce aby strony Wikipedii wyglądała jak najlepiej i nikt nie chce zasugerować żadnej pomocy w tych sprawach. Co Pan radzi aby te wszystkie pliki dobrze osadzić w Wikimedia. Losy historii

Kategorie i interwiki

Tworząc nowe kategorie pamiętaj o dodawaniu linków interwiki via Wikidata. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 10:26, 17 cze 2015 (CEST)

Noemi Jungbach

Witaj, zasadniczo to data jest na stronie, do której prowadzi link w linkach zewnętrznych, stąd przypis jest zbędny. Slav (dyskusja) 20:38, 17 cze 2015 (CEST)

Bots

I apologize for sending this message in English.

You are receiving this message because a technical change may affect a bot, gadget, or user script you have been using. The breaking change involves API calls. This change has been planned for two years. The WMF will start making this change on 30 June 2015. A partial list of affected bots can be seen here: https://lists.wikimedia.org/pipermail/wikitech-l/2015-June/081931.html This includes all bots that are using pywikibot compat. Some of these bots have already been fixed. However, if you write user scripts or operate a bot that uses the API, then you should check your code, to make sure that it will not break.

What, exactly, is breaking? The "default continuation mode" for action=query requests to api.php will be changing to be easier for new coders to use correctly. To find out whether your script or bot may be affected, then search the source code (including any frameworks or libraries) for the string "query-continue". If that is not present, then the script or bot is not affected. In a few cases, the code will be present but not used. In that case, the script or bot will continue working.

This change will be part of 1.26wmf12. It will be deployed to test wikis (including mediawiki.org) on 30 June, to non-Wikipedias (such as Wiktionary) on 1 July, and to all Wikipedias on 2 July 2015.

If your bot or script is receiving the warning about this upcoming change (as seen at https://www.mediawiki.org/w/api.php?action=query&list=allpages ), it's time to fix your code!

Either of the above solutions may be tested immediately, you'll know it works because you stop seeing the warning.

Do you need help with your own bot or script? Ask questions in e-mail on the mediawiki-api or wikitech-l mailing lists. Volunteers at m:Tech or w:en:WP:Village pump (technical) or w:en:Wikipedia:Bot owners' noticeboard may also be able to help you.

Are you using someone else's gadgets or user scripts? Most scripts are not affected. To find out if a script you use needs to be updated, then post a note at the discussion page for the gadget or the talk page of the user who originally made the script. Whatamidoing (WMF) (talk) 21:03, 17 cze 2015 (CEST)

Odp:Ad:Filmowe_adaptacje_utworów_Jules’a_Verne’a

Odp:Ad:Filmowe_adaptacje_utworów_Jules’a_Verne’a

Niekoniecznie. Khan Tengri (dyskusja) 11:54, 18 cze 2015 (CEST)

 • A czy to coś zmienia? Zasada jest taka sama dla imion, nazwisk i innych nazw w jęz. francuskim. Tak przy okazji, co z tą Rutą? Khan Tengri (dyskusja) 15:45, 18 cze 2015 (CEST)
  • Ja tam ewidentnie widzę Jacques (Jacques’a), Yves (Yves’a). Khan Tengri (dyskusja) 15:56, 18 cze 2015 (CEST)

Teodor Pestka

Co mam rozumieć przez tą encyklopedyczność ? Że to temat nieznaczący?Dla kogoś z poza Pomorza z pewnością.Jeśli lokalność to zasięg obecnych trzech powiatów to co ją nie jest?Pomorze ma swoją różna od innych części kraju historię no i można ją uważać za lokalną.Tylko z kogo punktu widzenia? A tak w ogóle .Pozdrawiam.--ZbynekS (dyskusja) 21:45, 21 cze 2015 (CEST)

AW

Nie ma potrzeby kombinowania w wyróżnikach. Osoba, która cudem wejdzie na hasło AW 1956 ma u góry zaraz link do innych AW. I wydaje się to zupełnie wystarczające. Osoba szukająca Andrzej W... w wyszukiwarce zaraz też u góry ma trenera. Wyróżnik [polityk ur. 1956] co najmniej interpunkcyjnie był wątpliwy. Elfhelm (dyskusja) 15:53, 22 cze 2015 (CEST)

 • Co do zasady zgadzam się, że nie używamy disR przy nawiasie (chociaż z tym stanowiskiem sporo osób się nie zgadza np. Michał Sobkowski), ale są wyjątki, gdzie ewidentnie to pasuje. Przeniosłem pod Andrzej Zygmunt Wiśniewski, chociaż uważam to za nieco sztuczne wykreowanie problemu. Elfhelm (dyskusja) 16:06, 22 cze 2015 (CEST)

Indeks Słownika Geograficznego

Dziękuję za działanie. Rozmyślam właśnie jak zachęcić do podobnej pracy większą liczbę osób. Pozdrawiam serdecznie, Rembecki (dyskusja) 10:57, 23 cze 2015 (CEST).

W innych wikipediach jest Papież Jan Paweł

Xx236 (dyskusja) 14:45, 23 cze 2015 (CEST)

zasady

 • moze i mam słaby wzrok ;), ale nie widze przeciwskazań--Kerim44 (dyskusja) 06:10, 26 cze 2015 (CEST)

znajdzto.pl

Widzę że proponujesz usunąć mój wpis. Istnieje wiele wpisów o podobnej treści i nikt tego nie rusza. Co powinniśmy zrobić aby to zadziałało? Nie bardzo rozumiem co mam zrobić. Możesz w tym pomóc ?

Zaproszenie

Soldier of Wasteland (dyskusja) 21:38, 27 cze 2015 (CEST)

Licencja obrazków

Hej, witaj! Od kilku dni głowię się na temat licencji obrazków i przychodzę z pytaniem do Ciebie. Otóż w anglojęzycznych artykułach o galach wrestlingu używają obrazków związanych z galą (plakat i kilka zdjęć wrestlerów) z użyciem poprawnej licencji. Chcę to samo zrobić w polskojęzycznych artykułach, ale zawsze ktoś je usuwa i już po prostu nie rozumiem którą dla nich licencję wybrać. Czy mógłbyś pomóc wybrać licencję? Z góry wielkie dzięki. --Wybielacz (dyskusja) 18:28, 28 cze 2015 (CEST)

Ping

Odp:Pytanie do mistrzów botowania

Tym razem na pewno nie zadziałało, zobacz na tą uwagę. Pozdrawiam. --The Polish (query) 00:31, 29 cze 2015 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Ameryki Centralnej

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Przenosiny Wolfgang Amadeus MozartWolfgang Amadeus Mozart

Witaj,

Przed wykonaniem tych przenosin chyba warto było też pomyśleć o linkujących, których jest ponad tysiąc.

Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 18:33, 29 cze 2015 (CEST)

Dziękuję za odpowiedź. Pomysł z listą do przenosin przekierowań przedni. PawełMM (dyskusja)

WT

Częściowo mea culpa [1]. Co do miejsca urodzenia, to z definicji obejmuje to miejscowość (przy takiej nazwie parametru), a w W. zapewne wynika to również z utartych zwyczajów. Elfhelm (dyskusja) 19:14, 29 cze 2015 (CEST)

Mieczysław Słowikowski

polski wojskowy, generał brygady Wojska Polskiego = pleonazm, czyli „masło maślane”. Pozdrawiam. --grzes1966 (dyskusja) 20:56, 29 cze 2015 (CEST)

Dla ochłody. Polskojęzyczna Wikipedia#Charakterystyka. Według mnie nie można postawić znaku równości między standardem, a błędem logiczno-językowym. --grzes1966 (dyskusja) 21:29, 29 cze 2015 (CEST) Użyte przez Szanownego Kolegę zdanie „polski wojskowy, generał brygady w II RP” to kolejny pleonazm. Sugeruję by Kolega oddał się rozważaniom nad „Encyklopedycznością partii”. Pozdrawiam i dobranoc. --grzes1966 (dyskusja) 22:57, 29 cze 2015 (CEST)

Encyklopedyczność partii

Witam. Ciekawa propozycja, aby utworzyć kryteria, chociaż mam wątpliwości co do niektórych postulatów. Zgadza się oczywiście, że często hasła powstają za szybko, ale także, że często w takich sytuacjach nie warto ich usuwać. Dokładnie również tak samo myślałem nad encyklopedycznością partii mającej nawet 1 posła - powinno być to oczywiste, bo partii w Sejmie zazwyczaj jest jedynie kilka. Wprawdzie nie przypominam sobie dyskusji nad tego typu zarejestrowaną partią, ale za chwilę w rejestrze pojawi się partia Stonogi, która ma posła i tutaj argument za posiadaniem parlamentarzysty powinien moim zdaniem decydować o bytności tego hasła na wiki. Parę kadencji temu było zresztą parę takich partii mających pojedynczych posłów, a nie mających hasła. Co do tego prezydenta miasta też się zgadzam. Oczywiście także kandydata na prezydenta kraju, ale tu już chyba nie ma wątpliwości. Spośród istniejących partii zdecydowana większość ma hasła, więc kryteria i praktyka "zasiedziałych" i tak nie są wygórowane. Wystarczy oczywiście choćby lista w jednym okręgu lista do Sejmu czy PE, przynajmniej dwie (choć mogłaby być i jedna) w wyborach do sejmiku, pewnie paru zarejestrowanych kandydatów do Senatu, no i obecność paru ency osób też w sumie powinna decydować o encyklopedyczności, nawet przy braku repr. parlamentarnej. Natomiast co do szefa każdej ency partii bym miał wątpliwości. Proponowałbym raczej - szef partii mającej przynajmniej 3 parlamentarzystów (polskich i europejskich łącznie), a także szef partii, która w wyborach wystawiła listy we wszystkich okręgach (a w wyborach do sejmików zarejestrowała komitet ogólnopolski) bądź zdobyła co najmniej 1%. Co do czasowej encyklopedyczności, to nikt się na to nie zgodzi, bo jest to niezgodne z zasadami Wikipedii (punkt 2.), no i ile warte są sondaże, to się cały czas przekonujemy, więc ten wątek bym odrzucił. Problem jest oczywiście z partiami nie(wiadomoczy)zarejestrowanymi oraz ze stowarzyszeniami o charakterze politycznym. Ency rzecz jasna jest każde koło w parlamencie. Ale NowoczesnaPL - tylko stowarzyszenie, żadnego reprezentanta, niezarejestrowane. Jednak rejestracja wg mnie powinna wystarczyć, przynajmniej przy paru osobach ency. Kiedyś powstało stow. Forum Liberalne - nigdzie samodzielnie nie startowało, ale było parę ency osób i stow. miało charakter polityczny, jakoś encyklopedyczności się nikt nie czepia. NPL może ma mniej ency osób, ale ponieważ ma dużo działaczy i w praktyce pewne, że wystartuje w wyborach, to przynajmniej po rejestracji moim zdaniem powinna mieć miejsce. Dom Wszystkich Polska czy Stow. "Republikanie" też za bardzo się od Forum Liberalnego nie różnią. Generalnie powinna często decydować zasada Zdrowego rozsądku, z tym że ona często jest zupełnie olewana. O ile można zrozumieć usunięcie NowoczesnejPL czy brak DWP albo Republikanów, to tak długie blokowanie KORWiN-u było dużo prędzej paranoją niż byłoby jego utrzymanie, jak to w styczniu określił usuwający. Rejestracja jest ważna, ale czasem brak papierka nie może być aż tak decydującym argumentem - skoro coś konkretnego ewidentnie działa, to działa. Co do ruchu Kukiza, to na obecnym etapie na pewno odpada, bo czegoś takiego nie ma w żadnym określonym kształcie i nawet nie ma nazwy. Jak się pojawi przynajmniej nazwa, to już od biedy można dyskutować, chociaż też będzie ciężko obronić przed rejestracją list wyborczych. Na razie to wiadomo tylko o samym Kukizie, no ale o nim hasło jest :) Czyli generalnie dla zarejestrowanych partii kryteria mogą być proste, ale dla niezarejestrowanych albo stowarzyszeń to już chyba powinien decydować WP:ZR, chociaż też nie jest to takie łatwe - ktoś składa wniosek o rejestrację ency na starcie partii i wydaje się pewne, że partia będzie. Z jednej strony skoro zaraz będzie, to nie ma sensu usuwać, ale z drugiej strony wniosek zawsze może być wycofany i wtedy nie ma powodu do encyklopedyczności. Może to coś na kształt czasowej encyklopedyczności, ale można w takim wypadku zostawić hasło trochę na kredyt - ale wtedy już konkretnie wiadomo, że jak partia zaniecha działalności przed rejestracją, to usuniemy. Jakoś mniej więcej podobnie z politycznymi stowarzyszeniami - to wg mnie są rozsądne rozwiązania. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 22:01, 29 cze 2015 (CEST)

Linkowanie do dat

Jako że w polskiej Wikipedii nie ma konsensu co do zamieszczania w artykułach biograficznych linków do dat, taką edycję na artykule uważam za zupełnie niepotrzebną. Już do teraz we wstępie i infoboxie czytelnik natrafiał na kilkadziesiąt różnych linków, a dodawanie kolejnych, całkowicie przestarzałych i zupełnie niepraktycznych poza artykułami historycznymi (na angielskiej Wikipedii wycofane już w 2008) linków do dat wprowadza po prostu chaos wizualny. I nie wiadomo, co jest ważne, w co warto kliknąć, a co jest tylko takim śmieciowym, niebieskim zapychaczem. Wartość samej edycji jak i sposób jej przeprowadzenia "po cichu", zamiast konsultacji z autorami hasła, są wątpliwe. Jednak teraz próba jakiejkolwiek zmiany może doprowadzić jedynie do wojny edycyjnej, więc wycofuję się. Życzę powodzenia w dalszym "upiększaniu" Wiki, co mam nadzieję za parę lat posprzątają boty. Francesco 13 (dyskusja) 09:02, 30 cze 2015 (CEST)

ad Rawling

[2]. — Paelius Ϡ 12:35, 30 cze 2015 (CEST)

Usuwanie wkładu zablokowanych osób

Na jakiej podstawie zgłosiłeś EK-iem uźródłowiony artykuł? Bo "napisał go zablokowany użytkownik"? W zasadach ekspresowego kasowania nie ma czegoś takiego. Widzę jednak, że Twoje zgłoszenie wzbudza kontrowersje bo od 4 godzin żaden admin nie podjął się tego zadania. Proszę Cie więc o przywrócenie poprzedniej wersji. Jeśli uważasz to za stosowne, możesz zgłosić artykuł do poczekalni. Ah, masz ode mnie e-maila, proszę o prywatną odpowiedz. Pozdrawiam. --The Polish (query) 16:53, 2 lip 2015 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andrzei111/Archiwum5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy