Dyskusja wikipedysty:Armazu


Dyskusja wikipedysty:Armazu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Roman Chmielewskiedytuj kod

PawełMM (dyskusja) 09:59, 16 lut 2015 (CET)

Moim zdaniem problem nie jest w samym artykule, tylko w encyklopedyczności opisywanej postaci. Mimo wielu działań opisanych w haśle do encyklopedyczności jest jeszcze daleko. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 12:43, 17 lut 2015 (CET)
  • Drogi Pawle, wydaje mi się, że to Twoje subiektywne zdanie. Artykuł był pisany przez mgr polonistyki i spełnia jak najbardziej wymogi ency, lecz zgadzam się, że możnaby dopracować go technicznie :) lion (dyskusja) 23:02, 18 lut 2015 (CET)
Hej, przejrzałam, bo nie było żadnych ewidentnych wandalizmów, proszę jednak uwzględnić, że nad hasłem Roman Chmielewski toczy się dyskusja i może zostać usunięte. Możesz w niej wziąć udział, proszę zapoznaj się z zasadami i zaleceniami na Wikipedii, bo nie wszystkie biogramy w niej umieszczamy, nawet jeśli byłyby napisane super poprawnie językowo. pozdrawiam Pleple2000 (dyskusja) 08:20, 20 lut 2015 (CET)

Odp: Artykuł Roman Chmielewskiedytuj kod

Cześć. :) Każdy z nas kiedyś zaczynał. Z pewnością początki, czyli zapoznanie się z wszystkimi zasadami, regułami, są najtrudniejsze. Tak jak zauważyłeś (na Wikipedii nie używamy tej „sztywnej” formy „per Pan” ;]), jestem aktywnym wikipedystą już od paru lat, a to oznacza, że coś mnie tu „wciągnęło”, czego także i Tobie życzę. :) W komentarzu poniżej wstawię kilka ciekawych linków do stron pomocy.

Proszę się nie martwić. Po tylu latach żaden artykuł w Wikipedii nie jest mi straszny, bo w końcu „Śmiało modyfikuj strony!”. Na niektórych tematach znam się lepiej, na innych gorzej. Tych drugim raczej nie edytuję. Tak jest też z opisywaną postacią – nigdy nie edytowałem tego artykułu, nie mam z nim nic wspólnego. Moim jedynym działaniem związanym z tym hasłem było usunięcie Twojego brudnopisu Wikipedysta:Armazu/brudnopis, który zawierał zerwane (zepsute) przekierowanie. :)

Odnośnie dyskusji nad usunięciem artykułu – czasem się tak zdarza, że opisywana osoba ma zbyt mało zauważalne osiągnięcia, by znaleźć się w encyklopedii. Można zadać sobie pytanie, czy podobna biografia znalazłaby się w jakiejś encyklopedii papierowej. Jeśli nie, a osoba nie uzyskała żadnych nagród, nie została zanotowana przez wiarygodne, poważane źródła, to zazwyczaj należy zaczekać z utworzeniem hasła. Nie ma się co przejmować, hasła większości wikipedystów, więc także i moje, były usuwane z uwagi na brak encyklopedyczności. Ważne, żeby się nie przejmować i tworzyć dalej. :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 23:57, 18 lut 2015 (CET)

Witaj w polskojęzycznej Wikipedii!edytuj kod

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych Wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest Wikipedia to encyklopedia – nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
  • Neutralny punkt widzenia Przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
  • Prawa autorskie Nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
  • Weryfikowalność Każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
  • Unikaj wyrażeń zwodniczych Unikaj nieprecyzyjnych wyrażeń typu niektórzy ludzie mówią czy badania dowodzą, że bez podania konkretnych źródeł;
  • Unikaj próżnych wyrażeń Zamiast mówić czytelnikowi, że coś jest ważne, piękne, głębokie, klasyczne, unikalne – użyj faktów, by to pokazać.
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej Wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
  • Zasady wstawiania linków zewnętrznych Linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... Śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Openbk (dyskusja) 23:57, 18 lut 2015 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Armazu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy