Dyskusja wikipedysty:Arwenaa/Archiwum1


Dyskusja wikipedysty:Arwenaa/Archiwum1 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Arwenaa Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum dyskusji: początek - 11.05.2007

Spis treści

Magyar megyék térképei.edytuj kod

Szia.

Természetesen használd nyugodtan, fenn is vannak a commons-ban. [1]

Péter

Lekkie zagubienieedytuj kod

Witaj!

1. Ta kategoria powstaje dynamicznie, wystarczy, że wstawisz na swojej stronie szablon Babel i odpowiednio go zmodyfikujesz. Widzę, że z braku szablonu user_hu-2 wstawiłaś sobie własne opisy, ale to trzeba zrobić inaczej, żeby zadziałały kategorie i aby inni mogli z tego skorzystać: po prostu stwórz Szablon:User_hu-2 kopiując do niego istniejącą zawartość Szablon:User_hu-3 i odpowiednio modyfikując (wszystkie hu-3 zmień na hu-2), a następnie wstaw odnośnik do tego szablonu w swojej wieży Babel. Oczywiście nie od rzeczy byłoby od razu zrobienie na tej samej zasadzie Szablon:User_hu-1. =} Ktoś po prostu nie pomyślał, żeby od razu zrobić komplet szablonów dla tego języka.

2. Jej zasadność zależy od tego ile takich regionów możesz opisać. Jeśli 2-3, to pewnie wystarczy skorzystać z kategorii typu "Unia Europejska", "geografia polityczna" i w tym przypadku "Węgry" (lub coś o geograficzno-politycznym podziale Węgier). Jeśli więcej lub jest szansa, żeby następne przybyły, to oczywiściwe utwórz ją. Traktuj kategorie jako skoroszyty do dokumentów: jeśli jest ich mało, to nie tworzy się kolejnego na temat bardziej szczególnej sprawy, ale jak rosną w liczbę, to już tak.

Pozdrawiam i powodzenia. Jesli chcesz jeszcze o coś zapytać (teraz lub później) to serdecznie zapraszam. =} -- kocio 01:41, 3 cze 2006 (CEST)

Nie bardzo kojarzę co chciałabyś wykasować, ale jeśli chcesz się pozbyć któregoś artykułu czy kategorii z powodów oczywistych, to wystarczy wstawić tam szablon "ek", a wkrótce któryś z administratorów je usunie. Pozdrawiam! -- kocio 21:19, 5 cze 2006 (CEST)

Regiony unijne - nowa kategoriaedytuj kod

Witam! To czego szukałaś znajduje się pod hasłem Euroregion. Nawiasem mówiąc to niedopatrzenie, że nie było w haśle Komitet Regionów odesłania do Euroregionu. Poprawiłem. Samo hasło zostało zrobione "po łebkach" we wszystkich Wikipediach. Cieszy natomiast fakt, że polski szablon listy euroregionów został opracowany najlepiej.

Słusznie zauważyłaś, że warto byłoby stworzyć nową przestrzeń nazw: np. Kategoria:Euroregion - najbardziej rozpowszechniona nazwa. Myślę, że można też stworzyć szablon dla euroregionu na wzór szablonu dla państwa. Wtedy wystarczy uzupełniać dane wg. wzoru.

Niestety nie potrafię wskazać konkretnych źródeł informacji nt. danych statystycznych euroregionów (nie licząc Google i strony Komitetu Regionów). Może w Urzędach Marszałkowskich? Ale to tylko do "polskich" eu-reg. Jeżeli chcesz, mogę zapytać w Zakładzie Prawa Europejskiego na moim wydziale o źródła.

Grzegorz Dąbrowski 11:18, 3 cze 2006 (CEST)

P.S. Oczywiście chodziło mi o nową kategorię, a nie przestrzeń nazw. :') Grzegorz Dąbrowski 03:28, 4 cze 2006 (CEST)


Rzeczywiście, w takim ujęciu chodziło Ci o regiony państwowe (poszczególnych państw). Natomiast jest możliwe stworzenie Kategoria:Euroregion, ponieważ na dany Euroregion składają się określone jednostki (lub część) podziału terytorialnego państwa, a na tej podstawie można podać dane statystyczne (Zobacz też: Euroregion Karpacki). Możliwe że się tym zajmę. Grzegorz Dąbrowski 17:20, 4 cze 2006 (CEST)

Artykuł "Węgry"edytuj kod

Rzeczywiście to ja usunąłem to zdjęcie, na mojej przeglądarce nie mieściło się w tabelce (nie wiem jakiej Ty używasz). Można dodać więcej zdjęc kosztem pomniejszenia ich rozmiaru - sprawdź teraz.
Pozdrawiam.
Illmarinen 12:51, 3 cze 2006 (CEST)

---

Teraz powinno być troszkę lepiej, niestety nie zawsze da się zoptymalizować wygląd do każdej konfiguracji.
Pozdrawiam.
Illmarinen 16:13, 4 cze 2006 (CEST)

---

to świetnie :-) Illmarinen 16:19, 4 cze 2006 (CEST)

Pabianice po węgierskuedytuj kod

Witam! Czy znasz węgierski na tyle dobrze, aby napisać na hu wiki chociaż stub o moim mieście? Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam! MACIEK17...

OK, dziękuję bardzo!!! MACIEK17... 21:49, 11 sie 2006 (CEST) — PS i małe pytanie: co to znaczy nagykereskeledelem po węgiersku??? Kiedy byłem w Budapeszcie było pełno takich napisów na bilboardach...

fangoedytuj kod

Napisze, jak tylko skoncze kurs na prawko, a to juz w piatek. Trzymajcie za mnie kciuki Anu 22:32, 16 sie 2006 (CEST)

Osobo zainteresowana Węgrami...edytuj kod

..., mam niewątpliwą przyjemność zaanonsować powstanie Portalu:Węgry, w którym zapewne znajdziesz swoje miejsce. Nie jestem jego autorem ani nie przyczyniłem się do jego powstania, niemniej jednak jego autor - Wikipedysta:New European - zachęcił mnie do rozglądnięcia się w kategorii: muzycy węgierscy. Stąd też wyszukałem Ciebie (jako jedną z niewielu osób umiejącym węgierski na poziomie i aktywnych), i mam pewne pytanie: czy nie zechciałabyś przetłumaczyć z hu:wiki kilku artykułów najobszerniejszych z wszystkich wersji językowych? Zająłbym się stroną tzw. merytoryczną. Jeśli miałabyś ochotę - zajrzyj: tu lub tu. Z uszanowaniem, Szpawq 03:26, 23 sie 2006 (CEST)

portaledytuj kod

 • Wiadomość o nowopowstałym portalu: niniejszym informuję o powstaniu 21.08. Portal:Węgry. Zapraszam jednocześnie wszystkich zainteresowanych do współpracy. Pozdrawiam serdecznie New European  !? 15:00, 23 sie 2006 (CEST)
ps. widzialem, ze juz dostales wiadomosc o portalu, ale poinformowalem wszystkich hu.user i nie chce bys myslal, ze o Tobie zapomnialem. Pozdrawiam. New European  !? 15:00, 23 sie 2006 (CEST)

No-no! Zaimponowałaś mi. Rozmawiałem z wieloma osobami o różnych tłumaczeniach, ale każda odpowiadała: nie teraz, nie mam czasu, zajmuję się czym innym. Co do artykułów: najlepiej rozbudowane na hu:wiki są: Valentin Bakfark i (niesamowicie jak dla mnie długi) Zoltán Kodály, oba szerzej niż w Encyklopedii PWM. Brakuje u nas z ważniejszych też Györgyego Kurtága. Możesz też zajrzeć tu i tu. Co do rozwijania poszczególnych przedmiotów w obrębie Twoich zaintersowań - jasne, choć o tym musisz z New Europeanem, ja jestem tylko biednym muzykantem ;)) Szpawq 15:10, 23 sie 2006 (CEST)

Hajduhadhazedytuj kod

masz rację, poprawiłem wszystkie nazwy jakie znalazłem |Mkrup TALK 20:06, 23 sie 2006 (CEST)

Oczywiście, takie rzeczy jak wykaz dzieł, płyty czy książki zostaw. Wykaz zrobię sam na podstawie moich materiałów względnie en:, de: czy i hu: i ew. Ty później uzupełnisz o to, czego nie dopiszę (podejrzewam, że na hu:wiki będzie wersja najbardziej akt.), a ja poprawię. Zależy mi raczej na możliwie całościowym przetłumaczeniu głównego korpusu: biografia, styl/twórczość. Tego jest zbyt mało w dostępnych, polskich źródłach. :) Pozdrawiam, Szpawq 20:49, 23 sie 2006 (CEST)

mediaedytuj kod

masz czas i ochote, by zmienic czerwone na niebieskie?

Pozdrawiam New European  !? 09:55, 25 sie 2006 (CEST)

oj chyba trafilem w twoje zainteresowania :), co bys powiezial na opieke nad projektem "News & media" portalu Wegry? tutaj mozesz usupelniac news. pozdr. New European  !? 20:58, 26 sie 2006 (CEST)

Turystyczne marsze na orientacjęedytuj kod

Miło zobaczyć kolejny artykuł w kategorii Orienteering i uporządkowaną sprawę z artykułem Impreza na orientację ;-) Serdecznie pozdrawiam, LeinaD dyskusja 22:58, 6 wrz 2006 (CEST)

Lampionedytuj kod

Witam, co do nawiasu po słowie lampion to uważam że (InO) nie jest dobre, w nawiasach stosuje się wyraz określający z jaką dziedziną jest związany, a dla laika (InO) nic nie mówi. Uważam że tematyka sportu i okołosportowa najbardziej wiąże się z lampion. LeinaD dyskusja 15:17, 17 wrz 2006 (CEST)

No jeszcze bym się zastanawiał czy sport w jakimś sensie nie obejmuję także dziedzinę jaką jest turystka? LeinaD dyskusja 15:28, 17 wrz 2006 (CEST) Hmmm, no myślę że Margoz ma dobrą propozycje. Według mnie (orienteering) jest bardziej jednoznaczne niż (orientacja). Czekam na popracie, bądź argumenty przeciw :) LeinaD dyskusja 16:16, 17 wrz 2006 (CEST) OK :) LeinaD dyskusja 16:37, 17 wrz 2006 (CEST) Już rozmawiałem z adminami, artykuł Bieg na orientację istnieje, tylko są jakies próblemy techniczne ;/ LeinaD dyskusja 16:42, 17 wrz 2006 (CEST)

Odp: wikiprojekt - tłumaczeniaedytuj kod

Bardzo proszę - Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów.

Cała sprawa polega na utworzeniu odpowiedniego szablonu - {{Tłumaczenie z hu wiki}} a następnie spreparowaniu odpowiednich podstron projektu: Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/tłumaczenie z języka węgierskiego, Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/propozycje tłumaczeń z języka węgierskiego i Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/lista tłumaczy z języka węgierskiego. Na końcu dodajemy odpowiednie wpisy do Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów i gotowe. Pełną receptę otrzymasz klikając zakładkę "" na konkretnej podstronie. Jeśli masz jakiś problem - pisz śmiało. Życzę przyjemnej pracy i polecam się na przyszłość. Pozdrawiam -->ManNapisz 17:32, 24 wrz 2006 (CEST)

Lepiej późno niż wcale ;) -->ManNapisz 18:00, 14 gru 2006 (CET)

Lubelskie synagogiedytuj kod

Witaj

Prowadzę na Wikipedii projekt Polskie Synagogi' i kieruję włąsnie w tej sprwaie do ciebie prośbę. Wiem że mieszkasz w Lublinie i proszę Cię o przynajmniej minimalny rozwój artykułów o synagogach w Lublinie, ja co najwyżej mogłem umieścić kilka podstawowych informacji o tym miejscu ale ty możesz go rozbudować. Prosze Cię również o zrobienie zdjęć tym synagogom. Adresy synagog znajdują się w artykułach o nich. Z góry serdecznie dziękuję. Za każdą więszą pomoc możesz otrzymać nagrody w postaci odznaczeń.

Pozdrawiam, wikipedysta Slav 18:14, 26 wrz 2006 (CEST)

Spotkania w Lublinieedytuj kod

Witaj! Widzę, że umieściłeś swój nick na liście Wikipedystów mieszkających w województwie lubelskim, być może więc zainteresuje Cię pomysł organizowania spotkań Wikipedystów w Lublinie? Jeżeli tak, zajrzyj na tę stronkę i napisz, co o tym sądzisz? Pozdrawiam, Remedios44dyskusja 19:27, 22 lis 2006 (CET)

Faktycznie, masz rację, mea culpa :( Na moje usprawiedliwienie mogę tyle tylko powiedzieć, że to mój pierwszy spam :P i bardzo się spieszyłam wklejając zaproszenie na dyskusje Wikipedystów, żeby żaden admin nie zdążył mnie skrzyczeć za spamowanie :D Na przyszłość będę pamiętać! Pozdrawiam! :) Remedios44dyskusja 15:51, 23 lis 2006 (CET)

Analiza widmowaedytuj kod

Witam

Rozpocząłeś tłumaczenie Analiza widmowa, czy mógłbyś coś więcej przetłumaczyć, nawet tylko pobieżnie. Ja mogę wyczyścić od strony fizycznej.

StoK 22:52, 20 gru 2006 (CET)

Re:képekedytuj kod

Szia! Természetesen örülök neki, ha minél több nyelvre le vannak fordítva a képek, a szabad felhasználhatósággal pont ez a célom. Ha mást is szeretnél lefordítani, akkor azokat itt találod [2] SzDóri

Sajnos nincs meg az eredeti verzió, viszont van egy angol fordítása. Photoshop-ban készítettem a képet, ebben könnyen menne az átszerkesztése. (ha nem megy, add meg az adatokat, akkor összeállíthatom Neked lengyelre)

Bocsánat, most veszem észre, hogy nincs meg photoshopban, mert feltöltéskor jpg formátumba lett konvertálva...

feltettem commonsba aképet, bár nem lett tökéletes... [3]

Powitanieedytuj kod

Po prostu witam wszystkich IPeków, którzy odwalają dobrą robotę. Dodek D 19:57, 11 sty 2007 (CET)

Eksperyment Aschaedytuj kod

Witam! Pozwoliłem sobie cofnąć Twoją zmianę z nacisku grupowego na syndrom myślenia grupowego. Robię to dlatego, że syndrom jest pewnym objawem działania róznych sił (między innymi nacisku grupowego, ale nie jedynie) nacisk grupowy natomisat jest presją, która wymaga osobnego wyjaśnienia i nie jest w żadnej mierze (zgodnie z moją wiedzą) tożsama z naciskiem grupowym. Pozdrowienia Florianf POV 16:52, 18 sty 2007 (CET)

Nacisk grupy z perspektywy jednostki to jest konformizm, ale tylko jednego typu. Konformizm "w ogóle" ma kilka poziomów głebokości (uleganie, indentyfikacja, introjekcja) i dwa odrębne mechanizmy - konformizm normatywny (związany z uczuciem nacisku) oraz nie związany z uczucien naciku grupowego "konformizm informacyjny". W życiu naturalnie oba te mechanizmy ulegania się nakłądają, ale teoretycznie się je rozróżnia. Tak więc nacisk grupowy jest związany tylko z jednym typem konforimzmu - konformizmem normatywnym, który badał Asch. Konformizm informacyjny badał Sheriff - nie wiem czy znasz jego eksperyment z efektem atokinetycznym. Myślenie grupowe zaś to zjawisko, w którym pojawiają się zarówno mechanizmy związane z konformizmem normatywnym (naciskiem grupowym) jak i informacyjnym. Tak to rozumiem. O Aschu czytałem już dzisiaj - bardzo fajny artykuł, podobał mi się. Mam ochotę dodać jednka do niego jeszce jeden słynny eksperymen ascha z ocenianiem innych ludzi (ciepły-zimny) może o nim słyszałaś? Pozdrowienia Florianf POV 22:48, 18 sty 2007 (CET) PS Widzę, że znasz się na psychologii. Może mogłabyś coś dodać i polepszyć w artykule mimika - wrzuciłem go do medalu, ale wszelkie informacje mile widziane. Florianf POV 22:52, 18 sty 2007 (CET) Cóż wszyscy jak jeden mąż mówią, że część anatomiczna w mimice jest potrzebna - dodałem ją. Florianf POV 00:42, 20 sty 2007 (CET)

Tłumaczenieedytuj kod

Witam

Też tych najnowszych fragmentów nie rozumiem. Mam ogólne przygotowanie fizyczne, ale spektroskopią nigdy nie zajmowałem się. Mam nadzieję, że z pomocą internetu uda się przebudować fragment dotyczący szerokości linii spektralnych. Np znalazłem wykład o liniach.

Nurtuje mnie też inny problem.

Artykuł jest rozbudowany, w niektórych miejscach aż za dużo, niektóre jego fragmenty powinny być w artykułach specjalistycznych, szczególnie dotyczące szczegółów zagadnień fizycznych. Np. atom sodu.

StoK 20:21, 19 sty 2007 (CET)

W sprawie ostatnio tłumaczonego fragmentu zobacz na stronę: [4]

StoK 20:56, 19 sty 2007 (CET)

hu:Csillagászati színképelemzésedytuj kod

Néhány fontosabb kiegészítést és javítást végeztem a cikken, főként a legszükségesebbeket, ami gondolom érdekel Téged.

 • színképtípusok: általános csopotosításuk
 • atomfizikai perturbáció jelenség
 • Doppler-kiszélesedés: rossz volt a képlet
 • hőmérsékleti sugárzás (a csillagok hőmérsékletének megállapítása kvantitatív analízissel) nem tudom, hogy Nálatok ennek a témának az alapjai mennyire vannak kidolgozva (a magyarban semennyire)
 • Saha-egyenlet: hiányzott a cikkből a képlet, de nemrég sikerült rálelnem az angol wikiben, így néhány kisebb módosítással átvettem
 • Boltzmann-egyenlet (gerjesztési hőmérséklet kiszámítására)
 • ekvivalens szélesség: pótoltam a megfelelő leírást az ábrámhoz, és beletettem a maradékintenzitás ábrát
 • csillagok színképosztályozásának alapjai
 • gravitációs vöröseltolódás

Ezek a legfontosabb idáig, a közeljövőben még tervezem a

 • Zeeman-effektus bővebb megírását, néhány bonyolultabb ábra szerkesztésével
 • van még mit írni a spektroszkópiai módszerekről is: spektrográf, spektrométer, magnetográf. *spektroszkópiai alkalmazások a kettőscsillagok és a változócsillagok tanulmányozásában
 • színképelemző szoftverek (IRAF, MaximDL, Research System’s IDL …)
 • multiobjektum-spektrográfia (napjainkban „forradalmát” éljük)

Az a helyzet, hogy túl hamar lett kiemelt a cikk, még azelőtt hogy átesett volna egy alapos referáláson (egy admin jelölte, velük nem érdemes sokat vitázni..:), ami másrészt előny volt, mert nem fenyegette tovább a részekre bontás. Remélem Nálatok ezutóbbi nem merül fel, további sok sikert kívánok! szdori


A term az elektronok energiaszintje, (a gerjesztettségüket fejezi ki) amit a termvázlaton jelölünk. Értéke az ionizációs határ felé haladva nő, az ionizációs határhoz tartozó energia az ionizációs energia. Két term közötti átmenet megfelel egy színképvonalanak

1 λ = T 1 T 2 {\displaystyle {\frac {1}{\lambda }}=T_{1}-T_{2}}

A látósugár elég pongyola fogalmazás. A Zeeman-effektus a spektrumvonal komponensek fényének polarizáltságával is jár. Ennek módja és mértéke a mágneses tér és a látósugár által bezárt szögtől függ. = a polarizáció mértéke függ a mágnese térerősség-vektor és a látóirány által bezárt szöggel. szdori

Drobne tłumaczenie z węgierskiegoedytuj kod

Tak się złożyło, że rozszerzyłem artykuł o Elżbiecie Łokietkównie i teraz jeszcze warto by było zaopatrzyć go w jakieś grafiki. Na węgierskiej Wikipedii doszukałem się takowych. Ale, niestety, nieznajomość węgierskiego nie pozwala mi dowiedzieć się, co one przedstawiają. Czy możesz przetłumaczyć podpisy pod tymi grafikami? Znajdują się one tu: hu:Lokietek Erzsébet. Pozdrawiam :), poznaniak - Wiktoryn <odpowiedź> 04:01, 7 lut 2007 (CET)

Nie mogłem ze znajomym, który mi "tłumaczył" podpisy pod grafikami na węgierskiej Wikipedii, dojść do odkrycia znaczenia "Képes Krónika". Dzięki wielkie za wyjaśnienie tego. Pozdrawiam :), Wiktoryn <odpowiedź> 16:57, 12 lut 2007 (CET)

Badiny Jós Ferencedytuj kod

Witam.

Miałbym do ciebie małą prośbę. Czy mogłabyś w wolnej chwili rzucić okiem na artykuł Badiny Jós Ferenc na węgierskiej wikipedii? To jest podobno jakiś profesor od sumerologii. Mam tu jednego wikipedystę, który powołując się na niego wpisuje do artukułów o językach dość kontrowersyjne teorie (np. o pochodzeniu Węgrów i Ormian od Sumerów). Chodzi mi głównie o to, co jest na węgierskiej wikipedii napisane (jeśli coś jest) odnośnie uznawalności teorii tego profesora w świecie naukowym. Artykuł ma też dość obszerną dyskusję i chciałbym wiedzieć - tak z grubsza - w jakim tonie jest utrzymana. Znaczy czy to jakiś pseudonaukowiec, o którym nie warto nawet wspominać, czy też można by zostawić jakąś wzmiankę o jego teoriach? Niestety ja węgierskiego nie rozumiem ani w ząb. :) --Botev 19:55, 16 mar 2007 (CET)

Dziękuję bardzo. W międzyczasie już właśnie sam poprawiłem hasła język węgierski i język ormiański. Chodziło mi głównie o to, czy warto wymieniać tego badacza z imienia i nazwiska, czy wystarczy tylko napomknąć o tego typu teoriach. Ale w takim razie zostawiam hasła tak są w tej chwili. Wzmianka o alternatywnych teoriach (i o tym, że są odrzucane) powinna moim zdaniem zostać, bo jak wpiszesz w google Hungarian Sumerian, to znajdziesz mnóstwo stron na ten temat, ale i ja co nieco słyszałem. Ale oczywiście, tak jak przypuszczałem, jest to tyle warte, co wysuwane swego czasu teorie o pochodzeniu wszystkich języków od hebrajskiego. :) Po prostu ten wikipedysta jest tak przekonany, że ma rację, że się na mnie poskarżył kilku administratorom za niszczenie jego pracy na wiki, popartej przecież "solidną literaturą fachową" :). Chciałem więc, żeby został ślad, że zbadałem sprawę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. --Botev 12:29, 18 mar 2007 (CET)

Spekroskopiaedytuj kod

Zajmę się przenosinami do innych artykułów. StoK 20:21, 11 kwi 2007 (CEST)

Tłumaczenie miesiącaedytuj kod

Witaj! :) Kibicuję prowadzonemu przez Ciebie tłumaczeniu hasła Spektroskopia astronomiczna. Widzę, że z niektórymi trudnymi terminami masz problemy - myślę, że mogę Ci pomóc poprzez uruchomienie swoich kontaktów wśród swoich węgierskich przyjaciół i być może oni mogą Ci z przetłumaczeniem trudniejszych fragmentów. Pozdrawiam! BaQu 20:34, 11 kwi 2007 (CEST)

Kellermanedytuj kod

bo nie ma potwierdzenia ze zginął, na angielskiej Wikipedii ma status: unknown, a jak na pewno będzie wiadomo co z nim to taka informacja się tam pojawi --gregul 18:28, 12 kwi 2007 (CEST)

Génedytuj kod

Szia! Úgy tűnik, már törölték őket, de nyugodtan töltsd le azt a két képet és írd át a magyar szavakat lengyelre. Jó munkát! :) User:NCurse alias 81.182.210.198 19:11, 13 kwi 2007 (CEST)

Azt én sem tudom, de a Commonsban már nem találom őket sajnos. Sőt az angol Wikipédia cikkében sincsenek benne. Innen gondolom, hogy törölve lettek. User:NCurse alias 84.1.180.217 20:42, 14 kwi 2007 (CEST)

Spektroskopia astronomicznaedytuj kod

..Jest już przetłumaczona i znajduje się w głównej przestrzeni nazw. Prosiłbym o naniesienie poprawek stylistycznych, które mogą się tam zdarzyć oraz Ciebie i StoKa proszę o przejrzenie jeszcze raz pod kątem poprawności fizycznych przetłumaczonych danych. Pozdrawiam! BaQu 14:53, 16 kwi 2007 (CEST)

Odpowiedźedytuj kod

Witam Panią Bardzo serdecznie! Oglądając zdjęcie Pani z profilu, jest pani urocza! A co się tyczy tekstu, to aj przepraszam. zaproszono mnie do zrobienia materiału, więc całe przetłumaczyłem, chociaż miał to być tylko przekład kilku akapitów... Ale w końcu nie żałuję, bo to dobre dla zagrzewki. W końcu z tylu języków tłumacze na tyle języków, że z polskim wyszedłem z wprawy. A węgierski to język dal najmocniejszych lingwistów: brak odmiany przez rodzaje, więc wszystko w jednym rodzaju, składnia zdań odwrotna do innych języków itd. Najbliżej stoi ormiańskiego i gruzińskiego. Jeszcze pozostałden akapit, ale zrobię go jutro. Natomiast zapraszam do głosowania w mojej sprawie (Wikipedia:SDU/Roland von Bagratuni-Antoniewicz)... Z góry Bóg Zapłać... I jeszcze raz serdecznie przeparszam, jeżeli coś sknociłem... W Lublinie byłem kilka razy. Cudowne miasto, no i moje ulubione trojlusie... Z ucałowaniem rączek. --Roland von Bagratuni 20:52, 16 kwi 2007 (CEST) Még egy utóirat! Ha Pesten jár, szeretettel várom. A bagratun@freestart.hu, vagy a roland-von-bagratuni@wp.eu, esetleg a r.von.bagratuni@railway-market.eu e-mail címeken megtalál. Aztán majd megadom a többi elérhetőséget. Különben mivel foglalkozik, ha szabad megkérdeznem és honnan a nagy magyar érdeklődés?

Még egyszer kezeit csókolom:--Roland von Bagratuni 20:58, 16 kwi 2007 (CEST)

Válaszedytuj kod

Witam serdecznie z ucałowaniem rączek! Csókolom a kedves kacsóját! Nagyon örülök, hogy nem szívta mellre az User kollégák szitkozódását! Vannak emberek és vannak úriemberek. Úriembernek születni kell. Én nagyon szívesen segítek Önnek, kedves Arawena, ha bármilyen gondja van forduljon bizalommal! Különben befejweztem az anyagot. Nyáron akár be is nézhezhet Pestre. A legkisebb fiam még legény. Fell kell csípni! (Nie trzeba przestarszyć się mojej szczerości i bezpośredniości. Ormiańscy książeta już są tacy... - doświadczenia najstarszej cywilizacji, starszej nawet od egipskiej!) Całuję rączki Wikipedysta:Roland von Bagratuni alias Roland von Bagratuni-Antoniewicz - --84.0.187.106 16:33, 17 kwi 2007 (CEST) A.propos -P.S. Co porabia prof.dr.István Csapláros? Czy jeszcze wykłada na hungarystyce-suomistyce? Całuję rączki Wikipedysta:Roland von Bagratuni alias Roland von Bagratuni-Antoniewicz ---84.0.187.106 16:35, 17 kwi 2007 (CEST)

Spekroskopia Astronomicznaedytuj kod

Witam Panią Jaknajserdeczniej! Chciałbym zapytać się co z ytm materiałem, bo nikt nic nie wie. Na stronie węgierskiej dostał medal. I tu można byłoby go zgłosić, gdyby był Ktoś tam (fizyk) miał poprawię gotowe tumacyenie. Czy cosik rusyzlo juź... Kezeit csokolom>--Roland von Bagratuni 21:54, 30 kwi 2007 (CEST)

Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/tłumaczenie z języka węgierskiegoedytuj kod

Hej, znalazłem rozwiązanie dla problemu tłumaczeń - nie ma sensu, żeby jedno hasło wisiało - można przecież kilka tłumaczyć jednocześnie. Na razie stronę główną projektu mam w brudnopisie. Zerknij czy wszystko jest zrozumiałe (czy nie ma tam rzeczy, które zbytnio przeraziłyby nowego, który tylko chce tłumaczyć): Wikipedysta:Przykuta/Tłumaczenie miesiąca. Pozdrawiam Przykuta 16:31, 11 maja 2007 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Arwenaa/Archiwum1" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy