Dyskusja wikipedysty:Asilezin


Dyskusja wikipedysty:Asilezin w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

Rybulo7 (dyskusja) 18:58, 27 cze 2016 (CEST)

Spis treści

Ad:Bacytracynaedytuj kod

Ad:Bacytracyna

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule Bacytracyna nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:55, 20 cze 2016 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu:Nauki medyczneedytuj kod

Witaj serdecznie!

Chciałbym uprzejmie zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie:Nauki medyczne:

Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć –​ dopisz się do listy!

Pozdrawiam, Rybulo7 (dyskusja)

Ad:Bacytracynaedytuj kod

Ad:Bacytracyna

Cześć, dzięki za poprawienie i rozwinięcie artykułu! Czy mógłbyś uzupełnić numer strony w pierwszym przypisie, który dodałeś? Też 910? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:22, 4 lis 2016 (CET)

-> również 910 , pozdrawiam

Odp:Pierwszy artykuł biograficznyedytuj kod

Odp:Pierwszy artykuł biograficzny

Cześć. Na oko bardzo ładnie, tylko nieznacznie trzeba wygładzić styl (np. „zaszczytne wyróżnienia” → „wyróżnienia”; „w trakcie specjalizacji z kardiologii” – do usunięcia), ale nie wnikając głębiej w treść, widzę podstawowy mankament - brak przypisów. Aby biogram mógł zostać opublikowany, każda informacja musi być oparta o weryfikowalne źródła. Przypis powinien być przynajmniej na końcu każdego akapitu - jeśli cały akapit napisałeś na podstawie danego źródła. Jeśli źródeł jest więcej, przypisy trzeba wstawiać na końcu fragmentu opartego o dane źródło. Jeśli jakieś fakty nie są opublikowane, to trzeba je usunąć z biogramu. Przydałoby się też więcej linków wewnętrznych. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:50, 18 maj 2020 (CEST)

Jestem w trakcie dodawania linków wewnętrznych. Co do przypisów, jestem w trakcie wymiany e-maili z panem profesorem i stąd mam większość informacji o nim samym. Jak w takim razie odnieść się do tego co napisałeś o przypisach? Szukać artykułów w gazetach? Na niektóre informacje prywatne ciężko znaleźć źródło, poza własnymi słowami zainteresowanego.--Asilezin (dyskusja) 23:03, 18 maj 2020 (CEST) To niestety nie nadaje się do zamieszczenia w Wikipedii. Wikipedia relacjonuje to, co zostało gdzieś opublikowane. Tak jak napisałem, jeśli jakieś fakty nie są opublikowane, to trzeba je usunąć z biogramu. Nie można korzystać z informacji uzyskanych prywatnie. Takie są wymogi Wikipedii. Jeśli nie ma odpowiednich źródeł, to można pomyśleć o opublikowaniu biogramu na prywatnej stronie jego bohatera (najlepiej z jednoznaczną informacją o udostępnieniu tekstu na licencji CC-BY-SA, to bardzo ułatwia sprawę) i wskazanie go jako źródła. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 19:02, 25 maj 2020 (CEST)

Damian Kuszedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Dodaj przypisy do wszystkich informacji.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:53, 25 maj 2020 (CEST)

Tak się składa, że gdy Michał Sobkowski przenosił ten artykuł do brudnopisu, jak go właśnie naprawiałem, nie wiedząc o działaniu Michała :-) Teraz jest ten artykuł już z powrotem pod swoją nazwą. Przede wszystkim usunąłem z niego sformułowania puste i zwodnicze oraz uporządkowałem kolejność podawanych faktów - niemniej warto by jeszcze nad tym trochę popracować. Generalnie biogram powinien się ograniczać do podania konkretnych faktów. Przykładowo nie piszemy: "W uczelni pełni liczne funkcje, będąc członkiem wielu kluczowych Komisji" - tylko trzeba podać jakie konkretnie komisje. Należy też unikać wyrażeń ocennych - może je zawrzeć tylko pod warunkiem podania dokładnego źródło i wskazania kto taką ocenę wyraził. Przykładowe zdanie "Należy do grona wybitnych osób kształtujących i tworzących śląską, akademicką ortopedię i traumatologię, po profesorach: Marianie Garlickim, Gabrielu Wejsflogu, Izabelii Szwarnowieckiej oraz Andrzeju Tokarowskim." - jest typowym przypadkiem takiej oceny bez podanego źródła i informacji kto tak uważa.

Pozdrowienia,

Polimerek (dyskusja) 19:13, 25 maj 2020 (CEST)

Odpowiadanieedytuj kod

Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika

Wskazówka: Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona. Michał Sobkowski dyskusja 19:04, 25 maj 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Asilezin" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy