Dyskusja wikipedysty:Ath29


Dyskusja wikipedysty:Ath29 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Ath29/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

Bukaj Dyskusja 17:33, 19 cze 2009 (CEST)

Herb Ełkuedytuj kod

Wikipedia to nie choinka, a wstawianie herbu miasta gdzie tylko się da jest zbędne i oszpeca artykuły, czyniąc je pstrokatymi. Nie widzę jakiegokolwiek uzasadnienia dla istnienia tego typu "ozdobników". Bukaj Dyskusja 17:33, 19 cze 2009 (CEST)

(pol)MKS Mazur Elk.jpgedytuj kod

JDavid dyskusja 16:09, 25 cze 2009 (CEST)

Plik:Derby elku.jpgedytuj kod


Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach. Oznacza to, że nie można tu dowolnie kopiować grafik znalezionych w Internecie. W szczególności nie używamy grafik "fair use", czyli np. okładek płyt.

Ponadto, jeśli uważasz, że Twoje grafiki przydadzą się również w innych serwisach Wiki, np. Wikinews, Wikibooks lub w obcojęzycznych Wikipediach, rozważ załadowanie ich do repozytorium Commons (ważne: grafik nadal będzie można używać na polskiej Wikipedii w dokładnie ten sam sposób co grafik lokalnych).

Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii. Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. Przykładowo, jeśli jesteś autorem/autorką danej grafiki, i zgadzasz się, by była ona dowolnie używana pod warunkiem podania autorstwa, wpisz "Autor: Imię i nazwisko lub ksywka {{CC-self}}". Opis licencji uzupełnisz klikając zakładkę edytuj na stronie danej grafiki.

Jeśli jednak licencja nie zostanie uzupełniona ten plik zostanie skasowany. --JDavid dyskusja 16:24, 25 cze 2009 (CEST)

Plikiedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 16:24, 26 cze 2009 (CEST)

Flaga Ełkuedytuj kod

Witaj. ta edycja jest praktycznie kopią tego wpisu. Jako że źródło jest wyraźnie oznaczone © - czy w pełni chronione prawami autorskimi uniemożliwiającymi kopiowanie musisz przeredagować stworzone przez Ciebie hasło lub zostanie ono usunięte. Zapoznaj się proszę z zasadami obowiązującymi na Wikipedii odnośnie przestrzegania praw autorskich. Proszę, potraktuj tę informację poważnie. Łamanie praw autorskich jest jednym z najpoważniejszych naruszeń zasad na Wikipedii. Lukasz Lukomski (dyskusja) 20:00, 23 lip 2009 (CEST)

Mazur Ełkedytuj kod

Nie usuwaj szablonu, jeżeli nie wprowadzasz poprawek zaleconych w szablonie. Nic z WP:OR i choinki nie ubyło. Przypominam również o wpisie powyżej. Lukasz Lukomski (dyskusja) 02:16, 27 lip 2009 (CEST)

Zaproszenieedytuj kod

Olos88 (dyskusja) 04:54, 17 lis 2009 (CET)

Parafia p.w. NMP Królowej Apostołów w Ełkuedytuj kod

Witaj! Beau.bot zidentyfikował dodaną przez Ciebie stronę Parafia p.w. NMP Królowej Apostołów w Ełku jako skopiowaną ze strony internetowej http://krolowa.elk.pl/, w związku z tym została ona oznaczona jako naruszająca prawa autorskie. Wikipedia nie może zawierać tekstów objętych prawami autorskimi sprzecznymi z jej licencją. Jeśli stan prawy tego tekstu nie zostanie wyjaśniony, to zostanie on w najbliższym czasie usunięty.

W celu rozwiązania zaistniałej sytuacji zapoznaj się z możliwymi rozwiązaniami:

  • Jeśli tekst znajduje się w domenie publicznej lub na licencji kompatybilnej z Wikipedią – wyjaśnij to na stronie dyskusji oraz podaj link potwierdzający licencję skopiowanego tekstu. Sprawdź na jakiej licencji przechowywane są teksty w Wikipedii.
  • Jeśli posiadasz prawa autorskie do skopiowanego tekstu lub posiadasz zgodę na publikację zgodną z licencją Wikipedii – zapoznaj się ze stroną Zamieszczanie haseł i grafik wcześniej opublikowanych.
  • Skopiowany tekst wykorzystaj jako źródło do napisania własnego tekstu – miej jednak na uwadze, że nieznaczne przeredagowanie tekstu nadal narusza prawo autorskie, patrz Hasła nieznacznie przeredagowane.
  • Upewnij się, czy w historii strony nie ma wersji nienaruszającej prawa autorskiego. Jeżeli jest, to przywróć ją.

Pamiętaj, że kopiowanie cudzych tekstów jest naruszeniem praw autorskich i może wiązać z pociągnięciem Ciebie do odpowiedzialności prawnej!


Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie przez robota Beau.bot, którego opiekunem jest Beau.
Jeśli robot popełnił błąd, przepraszamy! Koniecznie skontaktuj się z jego opiekunem – kliknij tu, by zostawić wiadomość.
Beau.bot (dyskusja) 15:18, 20 lis 2009 (CET)

Plik:NMP Królowej Apostołów.JPGedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 08:42, 29 lis 2009 (CET)

Plik:MKB MAZUR ELK.jpgedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.Masur juhu? 09:22, 6 gru 2009 (CET)

Parafia NMP Królowej Apostołów w Ełkuedytuj kod

Dziękujemy za Twój wkład w Wikipedię. W przyszłości prosimy o używanie przycisku Pokaż podgląd przed zapisaniem ostatecznej wersji artykułu. Pomaga to odnaleźć ewentualne błędy, a w konsekwencji uniknąć wielu niepotrzebnych edycji. Mniejsza liczba zmian czyni ostatnie zmiany, obserwowane i historię artykułu bardziej przejrzystymi. Zwiadowca21 20:45, 9 gru 2009 (CET)

Plik:Osiedle Północ II (Ełk).jpgedytuj kod

Dziękuję za przesłane przez Ciebie pliki! Trafiły one do zasobów polskojęzycznej Wikipedii. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikipedii i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.

Czy jest cos niejasnego w ladowaniu plikow na Commons? Masur juhu? 17:06, 3 mar 2010 (CET)

Logo Euro 2012

Yurek88 (dyskusja) 22:21, 17 maj 2010 (CEST)

Aviva Stadiumedytuj kod

Nie wolno wstawiać tekstów z autotranslatora, bo są niezrozumiałe (translatory na polski są jeszcze bardzo słabe). Możesz taki tekst wstawić do brudnopisu (swojego) i na tej podstawie napisać artykuł. Zwróć też uwagę, że ten tekst nie był napisany językiem encyklopedycznym, ani nie miał encyklopedycznego porządku. Ciacho5 (dyskusja) 16:57, 26 lip 2010 (CEST)

Miejski Park Solidarności w Ełkuedytuj kod

Park Solidarności w Ełku wcześniej Park Królowej Luizy, odrestaurowany w 2009 roku. Centralny punkt parku stanowi zabytkowa fontanna. W parku znajduję się także odsłonięty w 1986 r. pomnik Michała Kajki - ludowego poety mazurskiego. Po przeciwnej stronie pomnik poświęcony Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę, dawniej istniała tu Kolumna Hindenburga, którą ustawiono w czasie I wojny światowej. Przebudowa parku która kosztowała 3,5 mln zł, objęła wykonanie alejek, montaż 25 ozdobnych latarni, wymianę ławek, poidełek ze źródlaną wodą, budowę sceny plenerowej, renowację pomnika Michała Kajki i XIX-wiecznej fontanny, a także podświetlenie niektórych drzew. Park jest jednym z najpiękniejszych miejsce w Ełku, ozdobiony dębami, posadzonymi na cześć cesarzy [Fryderyk III|Fryderyka III]] i Wilhelma I.

Miejski Park Solidarności w Ełkuedytuj kod

Park Solidarności w Ełku wcześniej Park Królowej Luizy, odrestaurowany w 2009 roku. Centralny punkt parku stanowi zabytkowa fontanna. W parku znajduję się także odsłonięty w 1986 r. pomnik Michała Kajki - ludowego poety mazurskiego. Po przeciwnej stronie pomnik poświęcony Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę, dawniej istniała tu Kolumna Hindenburga, którą ustawiono w czasie I wojny światowej. Przebudowa parku która kosztowała 3,5 mln zł, objęła wykonanie alejek, montaż 25 ozdobnych latarni, wymianę ławek, poidełek ze źródlaną wodą, budowę sceny plenerowej, renowację pomnika Michała Kajki i XIX-wiecznej fontanny, a także podświetlenie niektórych drzew. Park jest jednym z najpiękniejszych miejsce w Ełku, ozdobiony dębami, posadzonymi na cześć cesarzy Fryderyka III i Wilhelma I.

Prośba o źródła w artykule Promenada Ełckaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Promenada Ełcka. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Ełkedytuj kod

Zbyt wiele zdjęć umieściłeś. Do umieszczania galerii służy Wikimedia Commons. Tutaj możesz umieścić mnóstwo zdjęć: commons:Ełk. W artykule postaraj się dokonać selekcji. OK? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:08, 7 paź 2012 (CEST)

Ad:Ełkedytuj kod

Ad:Ełk

Jeżeli nie zgadzasz się co do tego że jest zbyt wiele zdjęć daj znać na mojej stronie dyskusji. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:17, 7 paź 2012 (CEST)

Ejjj,wymiana koszy na śmieci i to w wikipedii?Hmmmm.--J.Dygas (dyskusja) 21:26, 18 paź 2012 (CEST)

Ad:Ełkedytuj kod

Ad:Ełk

Witam. Rozbudowałeś sekcję o obwodnicy ale nie uzupełniłeś źródeł. Zechcesz dodać przypisy? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:03, 27 gru 2012 (CET)

Ełk (stacja kolejowa)edytuj kod

Cześć, bardzo proszę nie wikizuj dat. Therud (dyskusja) 13:11, 29 gru 2013 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ath29" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy