Dyskusja wikipedysty:Badaz


Dyskusja wikipedysty:Badaz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Stefan Czarniecki - PAnMedytuj kod

Witaj,

jesteś jednym z głównych autorów/edytorów hasła Stefan Czarniecki, które zgłosiłam dziś jako propozycję do artykułu na medal. Jeśli znajdziesz chwilę czasu, zerknij na hasło uważnym okiem i weź udział w dyskusji, dopracowywaniu oraz głosowaniu nad nim. Pozdrawiam serdecznie, Nutaj (dyskusja) 23:41, 22 wrz 2008 (CEST)

Rosyjskie imiona i nazwiskaedytuj kod

Witam, edytuję artykuły o skoczkach narciarskich i zauważyłem, że "wersje" imion i nazwisk zawodników rosyjskich, ukraińskich itd. są inne tutaj i inne np na oficjalnych stronach i tabelach. Np: Dmitrij Wasiljew = Dimitry Vassiliev, Witalij Szumbareć = Vitaliy Shumbarets, Władimir Zografski = Vladimir Zografski. W związku z tym mam prośbę, jeśli potrafisz, czy mógłbyś 'poprzekształcać' imiona i nazwiska które Ci podam na wersje "rosyjskie"? Oto one: Ablay Kapisbayev, Anatoliy Karpenko, Evgeni Levkin, Sergey Bychkov, Georgiy Chervyakov, Stanislav Oshepkov, Dimitry Ponomarev, Roman-Sergeevich Trofimov. Pozdrawiam i z góry dziękuję :) Alfons6669 (dyskusja) 10:22, 10 lip 2009 (CEST)

Witam ponownie. Pewien wikipedysta zmienił artykuły Denis Korniłow na Dienis Korniłow, oraz Paweł Karelin na Pawieł Karielin. Wiesz może czy jest to poprawna forma? Pozdrawiam Alfons6669 (dyskusja) 20:03, 9 paź 2009 (CEST)

Witaj. Mam ponownie wielką prośbę o translację nazwisk: Alexey Buyvolov, Ivan Chumyshev, Roman Gornostaev, Ilmir Hazetdinov, Artem Khodunov, Mikhail Maksimochkin, Andrey Pachin, Vladislav Persiyancev, Alexey Romashov, Yuriy Samsonov, Aleksander Sardyko, Ivan Savvateev, Egor Usachev, Mikhail Zabegalov, Ramir Zalifullin, Taras Dysko, Yaroslav Dysko, Vasyl Zhurakivskyy. Byłbym bardzo wdzięczny i zobowiązany ;) Pozdrawiam Alfons6669 (dyskusja) 18:19, 1 mar 2010 (CET)

Dziękuję serdecznie i oczywiście nie ma sprawy. Wszystko rozumiem. Alfons6669 (dyskusja) 19:46, 11 mar 2010 (CET)

Czy mógłbyś mi powiedzieć czy Rosjanka Yana Yanovskaya to Jana Janowskaja? → Alfons6669 (dyskusja) 19:30, 26 cze 2010 (CEST)

Prośba o przetłumaczenie tekstuedytuj kod

Cześć. Mógłbyś rzucić okiem na ten tekst i odpowiedzieć na mojej stronie dyskusji o czym on traktuje? Czy dotyczy standardu wymazywania danych, czy też może czegoś innego. Obecnie toczy się dyskusja o usunięciu Wikipedia:Poczekalnia#GOST_P50739-95 a informacje zawarte na podanej stronie mogą wyjaśnić pewne kwestie. Niestety ja rosyjskiego nie znam:) Pozdrawiam, Matek M (dyskusja) 17:07, 14 lip 2009 (CEST)

saperzy II RPedytuj kod

jakoś te wojska są traktowane po macoszemu przez wikipedię. Nie sa nawet wymienione z nazwy wszystkie jednostki. Moze ty?--keriM_44 (dyskusja) 21:06, 11 mar 2010 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 15:30, 28 kwi 2010 (CEST)

Prawo rzymskieedytuj kod

Witaj! właśnie organizujemy sesję z prawem rzymskim na Portal:Prawo i na naszym Wikiprojekcie. Zapraszam do współpracy! Karolus (zaprasza do dyskusji) 09:39, 4 cze 2010 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu Prawoedytuj kod

Witaj serdecznie, zapraszamy do Wikiprojektu Prawo.

Jeśli jesteś prawnikiem, studiujesz prawo lub interesujesz się prawem, to ten wikiprojekt może Cię zainteresować. Projekt został utworzony, aby pomagać we współpracy z innymi wikipedystami nad hasłami prawniczymi. Dzięki Tobie ta tematyka może być jeszcze lepiej opracowana na Wikipedii!!

Pozdrawiam, Malyadik (dyskusja) 13:19, 10 paź 2010 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Badaz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy