Dyskusja wikipedysty:Bartsob5


Dyskusja wikipedysty:Bartsob5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj na Wikipedii, mam nadzieję, że pozostaniesz z nami dłużej:)edytuj kod


  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.


Wzór Braggaedytuj kod

Hej. Zanim napiszesz hasło upewnij się czy już nie istnieje, w tym wypadku: Prawo Bragga. A jak nie istnieje, zadbaj o minimum wyglądu, źródła etc. Nie wrzucaj także informacji, których nie jesteś pewny! (Jak wynikało to z opisu zmian w ww. haśle!) Wszystko na temat jak napisać hasło, lub jego zalążek, znajdziesz na stronach pomocy. Masur juhu? 19:51, 28 paź 2007 (CET)

Podciągedytuj kod

Sequence (w sensie matematycznym) to po polsku ciąg, subsequence to podciąg, więc wydaje mi się, że i tytuł i treść się zgadza (zobacz też np. tutaj). Problem polega jednak na tym, że angielskie string jest często tłumaczone na polskie ciąg tekstowy i pewnie stąd nieporozumienie. Są też jednak inne tłumaczenia string, np. łańcuch. Proponuję zostawić obecny tytuł artykułu, a gdyby ktoś chciał przetłumaczyć en:Longest common substring problem, to nazwać to po polsku najdłuższy wspólny podłańcuch (nie ja pierwszy tak to nazwałem, porównaj np. tutaj). Pozdrawiam, Olaf @ 23:41, 11 lip 2009 (CEST)

Jeszcze usunąłem szablon dopracować ze wstępu. Na wstępie jest przecież przykład z subsequences a nie substrings, bo szukany jest tam ciąg liter niekoniecznie leżących obok siebie. To że są to ciągi tekstowe nie ma nic do rzeczy, i tak jest to subsequence, a nie substring. Olaf @ 23:58, 11 lip 2009 (CEST)

Roombaedytuj kod

Rzeczywiście nie wygląda już na reklamę. Usunąłem szablon. Pozdrawiam, Olaf @ 13:32, 19 lip 2009 (CEST)

Najdłuższy wspólny podłańcuchedytuj kod

Cześć! Zrobiłem przekierowanie na artykuł Najdłuższy wspólny podciąg. Życzę owocnej pracy na Wikipedii i zapraszam do Wikiprojektu Informatyka Matek M (dyskusja) 00:26, 20 lip 2009 (CEST)

a mógłbyś mnie też przekonać? Czym te tematy się różnią?:) Matek M (dyskusja) 14:00, 14 wrz 2009 (CEST) biję się w pierś, popełniłem błąd łącząc te dwa artykuły:) Postaram się go naprawić jak najszybciej! Pozdrawiam i dzięki za zwrócenie uwagi! BTW: warto się podpisywać na stronach dyskusji, wystarczy wstawić cztery tyldy:) Matek M (dyskusja) 20:38, 24 wrz 2009 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Bartsob5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy