Dyskusja wikipedysty:Batmann


Dyskusja wikipedysty:Batmann w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
 • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.

Beau (dyskusja) 13:00, 10 lis 2008 (CET)

Spis treści

Góry Księżycoweedytuj kod

Może jednak przełożyłbyś te hasła na język polski, inaczej zostaną zwyczajnie usunięte. Słowo Mons istnieje w języku polskim. Pozdrawiam, Wulfstan (dyskusja) 17:58, 31 sie 2008 (CEST)

 • I nie ma polskich odpowiedników stosowanych w geografii lunarnej? Wulfstan (dyskusja) 19:13, 31 sie 2008 (CEST)
  • Mont Blanc jest niedobrym przykładem, bo nazwa pochodzi od kraju, z którego najczęściej się ową graniczną górę zdobywa. Wiem, że na przestrzeni księżyca funkcjonuje coś takiego jak krater tego lub owego, czy morze takie lub inne. Dlatego sądzę, że polskie nazwy gór prawdopodobnie istnieją - a w takim przypadku powinny na tej wiki obowiązywać. Ale nie znam się na tematyce. Wulfstan (dyskusja) 19:50, 31 sie 2008 (CEST)


Witaj. Twoja edycja treści w Wikipedii powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub na stronach testowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikipedii :) --lansinho (dyskusja) 18:11, 2 lis 2008 (CET)

Porównanie europejskich znaków drogowychedytuj kod

Nie ma sensu tworzyc takich redirów, jak nic do takiego terminu nie linkuje, bo szansa, ze ktos to wpisze w szkukajce jest minimalna. Masur juhu? 11:30, 10 lis 2008 (CET)

 • hasło znajdziesz w swoim brudnopisie bo było zbyt niedopracowane by umieszczać je w przestrzeni głównej. Chociażby nieprzetłumaczone podpisy grafik, brakujące grafiki, nieporządny styl i formatowanie etc etc. Popracuj nad hasłem najpierw w brudnopisie zanim je przeniesiesz, inaczej duzo osob moze traktowac je jako ukonczone i odpowiednio zaregowac (np skasowac). Masur juhu? 11:33, 10 lis 2008 (CET)
 • no juz lepiej. Do przypisów najlepiej uzyc gotowego mechanizmu - zamiast wstawiac te 1,2,3,4 przy opisach uzyj sposobu z Pomoc:Przypisy. Pamietaj o podaniu odpowiednich zrodel (inna wiki jest zrodlem tlumaczenia, ale nie danych) etc etc. Masur juhu? 15:03, 10 lis 2008 (CET)

Podpisedytuj kod

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach.
 • Nie podpisujemy się w artykułach - Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem masz nową wiadomość, tak jak Ty przed chwilą.

Beau (dyskusja) 13:00, 10 lis 2008 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę,

awersowy # 23:23, 18 lip 2009 (CEST) 

Palus Putredinisedytuj kod

Witaj. Opisujesz ciekawe rzeczy, ale postaraj się także znaleźć jakieś źródła (wiem, że na en.wiki nieraz zupełnie to olewają, ale nie musimy być tacy, jak oni). Mpn (dyskusja) 20:52, 19 lip 2009 (CEST)

Geografia Księżycaedytuj kod

od pewnego czasu widzę że robisz kawał dobrej roboty :-) tak trzymaj - John Belushi -- komentarz 16:24, 20 lip 2009 (CEST)

Mons Maraldiedytuj kod

Nie uważasz że przynajmniej w spolszczonej formie powinno to być Góra Maraldiego? itd. konsekwentnie. No i linki do tych astronomów by się przydały (chociaż ich jeszcze nie ma).

Cyganekedytuj kod

Odnośnie Twojej ostatniej edycji tego hasła (naprawy strony ujednoznaczniającej). Wiem, ze to w pewnym sensie Bastet wprowadził lekkie zamieszanie, ale czy jesteś pewien, że miejscowość Cyganek i miejscowość Cyganka to to samo ? Chyba nie bardzo. Powiesz przecież: jestem z Cyganka (Cyganek) a on jest z Cyganki. Pojechaliśmy do Cyganka (Cyganek) a pojechaliśmy do Cyganki itd. Pod rozwagę słuszność ujednoznacznienia pozostawiam i pozdrawiam Pantelejmon (dyskusja) 20:41, 10 sie 2009 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 12:00, 21 sie 2009 (CEST)

{{Szablon:Współrzędne}} i parametr globeedytuj kod

Przepraszam, że odpowiadam tak późno. W rzeczy samej, ani Szablon:współrzędne, ani geohack (strona, do której linkuje w tej chwili szablon) nie obsługują w ogóle współrzędnych dla obszarów innych niż Ziemia, ten parametr jest moim zdaniem chyba trochę "na wyrost". Choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby faktycznie coś z tym zrobić i podlinkować porządnie jakieś mapy Księżyca. Jest może jakiś księżycowy odpowiednik OpenStreetMap?  « Saper // @dyskusja »  19:50, 7 wrz 2009 (CEST)

Naprawiłem to doraźnie tworząc nowy szablon {{Coor księżyc}} na podstawie działającego URLu z en wiki. Zobacz hasło Vallis Alpes --Mareklug talk 03:07, 11 wrz 2009 (CEST)

Wikiprojekt:Fizykaedytuj kod

Pozdrawiam, Bartek090 (dyskusja) 15:51, 15 lis 2009 (CET)

Góry marsjańskie według wysokościedytuj kod

Podawanie w takim zestawieniu wmieszanych danych z innych planet jest moim zdaniem błędem logicznym. W dodatku sugerowanie w encyklopedii czytelnikowi, że przydatne może być mu zamieszczenie takich porównawczych danych jest mało taktowne. Proponuję zostawić tylko dane dot. Marsa zgodnie z tytułem. Można w sekcji „Zobacz też” wstawić link do Lista najwyższych szczytów Ziemi. Po naprawie artykuł można by zgłosić do rubryki Czy Wiesz na stronie głównej Wikipedii. Kenraiz (dyskusja) 23:30, 16 lut 2013 (CET)

Przydałoby się jeszcze źródło, bo teraz podane jest tylko przy jednym szczycie... Kenraiz (dyskusja) 00:43, 17 lut 2013 (CET)

Czy wiesz – Tyrrhenus Monsedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 09:14, 5 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz - Tyrrhenus Monsedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, i moim,--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:15, 16 lip 2013 (CEST)

Czy wiesz – Organiczny interfejs użytkownikaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 18:25, 26 lip 2014 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Batmann" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy