Dyskusja wikipedysty:Beno


Dyskusja wikipedysty:Beno w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dyskusja Wikipedysty:Beno/Archiwum01 02 03 04 05 06 07 08 09 10

DODAJ NOWY WĄTEK

Spis treści

Uładzimir Batanedytuj kod

Cześć, dlaczego usunąłeś szablon „W języku” z tego artykułu i dlaczego wyjąłeś formy białoruskie i rosyjskie poza nawias? Szablon jest przydatny dla osób niewidomych, które odsłuchują artykuły w formie dźwiękowej, ponieważ podpowiada, w jakim języku przeczytać dany fragment tekstu. Natomiast jeśli chodzi o nawias, to w setkach innych artykułów formy białoruskie są w nawiasie razem z datą urodzenia. Jeśli są jakieś inne zalecenia to powiedz proszę. Tomasz Bladyniec (dyskusja) 10:49, 17 lut 2018 (CET)

Czy to jest zalecenie edycyjne, by wyciągać nazwiska przed nawias? Poza tym widzę, że pousuwałeś w niektórych miejscach spacje obecne standardowo w szablonach, w innych dodałeś… echTomasz Bladyniec (dyskusja) 14:08, 17 lut 2018 (CET)

Historia narkotykówedytuj kod

Gdarin dyskusja 14:35, 20 lut 2018 (CET)

Andreas Dresenedytuj kod

Zgłaszam, zgodnie z poleceniem. --The Polish (query) 14:21, 23 lut 2018 (CET)

Odp:Dolne przypisy w Uwagachedytuj kod

Odp:Dolne przypisy w Uwagach

Dzięki raz jeszcze. Lubię się uczyć :) --Fiszka (dyskusja) 00:50, 24 lut 2018 (CET)

Odp:Cytuj stronę a cytuj pismoedytuj kod

Odp:Cytuj stronę a cytuj pismo

przedtem pisalo MIT OpenCourseWare website 18.013A. [dostęp 02-2007].Nieznane pola: "rozdział".

Mathematical aspects of classical and celestial mechanics. W: V.I. Arnol’d, V.V. Kozlov, A.I. Neĩshtadt: Encyclopaedia of Mathematical Sciences, Dynamical Systems III. Springer-Verlag, 1988.

A.M. Vinogradov, B.A. Kupershmidt: The structure of Hamiltonian mechanics. 1981.Nieznane pola: "seria", "format", "wydawca", "wolumin" oraz "miejsce".

+ Ukryta kategoria: Szablon cytuj stronę – nieznane parametry --Ignasiak (dyskusja) 12:23, 6 kwi 2018 (CEST)

Twierdzenie Bayesaedytuj kod

W prawdopodobieństwie, symbol prawdopodobieństwa P oznacza się zwykle wyróżnioną czcionką np. P {\displaystyle \mathbb {P} } (podobnie wartość oczekiwana E {\displaystyle \mathbb {E} } ). Ze względów typograficznych, wielu autorów w pracach przechodzi na bardziej czytelne P , E {\displaystyle {\mathsf {P}},{\mathsf {E}}} . Co jest z nimi nie tak? Pozdrawiam, Loxley (dyskusja) 12:35, 26 maj 2018 (CEST)

Nie wybiegamy przed szereg. Oba kroje są szeroko stosowane; co więcej nowsze książki rzadko używają już P {\displaystyle \mathbb {P} } , częściej teraz jest P {\displaystyle {\rm {P}}} nawet. To jakaś burza w szklance wody. Jeżeli Pan nie lubi takich, proszę zamienić sobie na takie jakie się Panu podobają. Wydaje mi się, że nie ma żadnych wytycznych co do zakazu używania P {\displaystyle {\mathsf {P}}} . Myślę, że matematyczna część wikipedii ma większe zmartwienia niż kroje czcionek. Pozdrawiam Loxley (dyskusja) 14:56, 26 maj 2018 (CEST)

zarzuty dot. kroju czcionek są wręcz niepoważne: wystarczy zainstalować inne (a to, że nie ma ich na innych wiki, to raczej problem/strata tamtych wiki). latex powinien być bardziej semantyczny, powinno być więcej makr, które rozwiązywałyby taki problem od ręki (np. polecenie „\Prob”, którego wygląd można by potem ustawić wedle wszelkich prawideł i gustów typograficznych). 83.30.110.144 (dyskusja) 22:15, 27 maj 2018 (CEST) p.s. za zabawne uważam wręcz wpisywanie do tej pory (tj. przez tyle lat) jakichś śniesznych „\leqslant” zamiast „\leq”, czy „\le”. czy jest jakaś osoba, która potrafi porządnie skonfigurować używanego tu latexa, by porządnie spełnaił swoją funkcję? dobrze byłoby zainstalować kilka sensownych pakietów; problemy z polskimi literami (np. „dla każdego”) w środowisku matematycznym latexa wydają mi się żałosne. p.p.s. upraszam wybaczenia wobec mojej anonimowości, ale nadażyła się okazja, by wylać swoje żale…

Surówka (potrawa)edytuj kod

Wojciech Pędzich Dyskusja 20:14, 31 maj 2018 (CEST)

Orbitale i stan stacjonanyedytuj kod

Dzień dobry. Nie zrozumiałam dlaczego wycofałeś moje ujednoznacznienie. Jestem przekonana, że omawiając orbitale nie mówimy o dowolnych stanach stacjonarnych, lecz o jak najbardziej fizycznych stanach elektronu w otoczeniu jądra. Nie tak to rozumiesz? Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 16:09, 7 cze 2018 (CEST)

A więc to było jakieś nieporozumienie? Nie przejmuj się – ujednoznacznię powtórnie. Pozdrawiam --Joanna (dyskusja) 17:41, 7 cze 2018 (CEST) Dziękuję. Jest OK --Joanna (dyskusja) 17:43, 7 cze 2018 (CEST)

Ad:Kościół Greckokatolicki w Polsceedytuj kod

Ad:Kościół Greckokatolicki w Polsce

witam. dzięki za poprawki, z jedną uwagą techniczną - usuwanie pauz z szablonów cytowania nie ma sensu - raz, że są one wstawiane automatycznie w gadżecie rozszerzonego paska edycji więc to walka z wiatrakami, a dwa, co ważniejsze - bez pauz szablony są nieczytelne przez co znacznie trudniejsze w edycji - nie widać ani ewentualnych błędów które się zdarzają ani brakujących pól, które ewentualnie warto dodać. pozdrawiam. - John Belushi -- komentarz 08:51, 19 lip 2018 (CEST)

może to sprawka jakiegoś skryptu - spójrz na edycję w dwóch szablonach :) pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 09:57, 19 lip 2018 (CEST) chodzi mi o to, że te spacje standardowo wstawiają szablony cytowania i nie ma żadnego sensu usuwania ich jakimkolwiek skryptem niezależnie ile osób to robi, zresztą standaryzacja różnych skryptów z szablonami powinna być odgórna by nie wykonywać pustych edycji. pozdrawiam - John Belushi -- komentarz 15:01, 19 lip 2018 (CEST)

Ferrari 312 F1-66edytuj kod

Poprawiłem ten i inne. Eurohunter (dyskusja) 13:20, 19 lip 2018 (CEST)

SK ??edytuj kod

[1]. ~malarz pl PISZ 23:19, 19 lip 2018 (CEST)

Ad:Andrzej Sowa (dziennikarz)edytuj kod

Ad:Andrzej Sowa (dziennikarz)

Przypisy były rozmieszczone przejrzyście, a po Twojej edycji są zbite w, za przeproszeniem, bezkształtną masę. Być może masz bardzo duży monitor lub orli wzrok i Tobie to nie przeszkadza, niestety mnie tak... SpiderMum (dyskusja) 15:35, 15 sie 2018 (CEST)

Półpauza między spacjamiedytuj kod

Cześć, wydaje mi się, że zapis nazw ze spacjami w Kategoria:Mecze piłkarskie jest niepoprawny. Możesz zobaczyć? PuchaczTrado (dyskusja) 14:52, 16 sie 2018 (CEST)

Czyli generalnie sprawa tych spacji jest dowolna. W porządku, nie będę w takim razie ingerował w nazwy tych artykułów. Dziękuję za odpowiedź. PuchaczTrado (dyskusja) 19:25, 18 sie 2018 (CEST)

Ad:Przestrzeń sprzężona (analiza funkcjonalna)edytuj kod

Ad:Przestrzeń sprzężona (analiza funkcjonalna)

Cześć. Nie wiem czy to wina skryptu, ale zepsuciu w tej edycji uległa sekcja "Przypisy rzeczowe". Openbk (dyskusja) 01:44, 7 wrz 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Zasadyedytuj kod

Ad:Wikipedia:Kawiarenka/Zasady

Witaj. Zmieniłem tytuł sekcji. Kawiarenka nie jest właściwym miejscem na DNU, a ponadto wypadałoby mieć konsensus co do rozpoczęcia głosowania i jasno określone zasady. Sonda w kawiarence, jako sprawdzenie zainteresowania tematem i pole do dyskusji (przekonania nieprzekonanych), jak najbardziej. Pzdr. Ented (dyskusja) 12:17, 12 wrz 2018 (CEST)

Jednoczesna kursywa i boldedytuj kod

Cześć. Dałbyś radę sprawdzić, czy w kodzie strony na tym Macu z Firefoxem jest bold? Wostr (dyskusja) 11:52, 14 wrz 2018 (CEST)

Zgłosiłem oczywiście na phabricatora, może ktoś tam się zainteresuje, natomiast to wygląda bardziej na to, że przeglądarka wybrała taką czcionkę dla kursywy (która tylko wygląda jak wyboldowana). Wostr (dyskusja) 22:11, 17 wrz 2018 (CEST) Cześć. Jeśli jesteś zainteresowany tą sprawą – z phabricatora jest prośba o informację, jaką czcionkę przeglądarka wybrała do wyświetlenia kursywy i tekstu niepochylonego; do sprawdzenia przez konsolę www (ale prawdę mówiąc to nie wiem, czy ona jest dostępna w starszych wersjach przeglądarek: https://developer.mozilla.org/pl/docs/Narzędzia/Web_Console ; u mnie to wygląda tak w Operze, chyba chodzi o font-family i font-style po prawej stronie). Mogę też po prostu oznaczyć ten problem jako nieaktualny, jeśli Cię to za bardzo nie interesuje. Wostr (dyskusja) 22:11, 27 paź 2018 (CEST)

Odp:Odstęp QTedytuj kod

Odp:Odstęp QT

Według mnie to nie są normalne zdania – normalne zdania pisze się jednym ciągiem, a nie co kawałek w nowej linii. Co więcej, w normalnym zdaniu dwa elementy połączylibyśmy spójnikiem („i”, „a”, „oraz”), czyli „QTB i RR”, a nie „QTB, RR”. Poza tym była kiedyś dyskusja (niestety, nie umiem jej znaleźć) o stawianiu przecinków po równaniach, w której uzasadniono, że przecinka po równaniu być nie powinno. Wipur (dyskusja) 16:49, 20 wrz 2018 (CEST)

Junga (żegluga)edytuj kod

Dwie szyszki (dyskusja) 17:31, 22 wrz 2018 (CEST)

Kryterium Dirichleta zbieżności szeregów liczbowychedytuj kod

dowód jest błędny.

po słowach: "Stosując przekształcenie Abela otrzymujemy" autor zamienia nawiasy z sumami szeregu B wartością 2r, argumentując, że wynika to z ograniczoności sum częściowych szeregu A !!

Potem na końcu znowu pisze: " Na mocy założenia o zbieżności ciągu (b_n)_n istnieje takie n_0 że dla każdego n>n_0 a_n < \varepsilon/2r"

co jest kompletnie bez sensu !!


sugerowałbym dokładniej czytać takie rzeczy przed zatwierdzeniem ich.

Adam Kolany

AWB`edytuj kod

Hej. Na co dzień używam AWB. Mógłbyś mi pomóc z napisaniem formuły, która usuwałaby z leadu artykułów sformułowanie "Mierzy XXX cm, waży XX kg."? Próbowałem coś napisać, ale się na tym nie znam. Kiedyś już stworzyłeś dla mnie podobną usuwającą formułę. Mathieu Mars (dyskusja) 15:14, 3 gru 2018 (CET)

Dzięki za pomoc, niemniej jednak na razie nie umiem sprawić, by zadziałało. Mathieu Mars (dyskusja) 21:22, 3 gru 2018 (CET) Użyta przeze mnie inna reguła działa, usuwanie masy ciała działa, ale usuwanie wzrostu nie. :P Mathieu Mars (dyskusja) 21:48, 3 gru 2018 (CET) Dużo mi pomogła i pozwoliła zrozumieć podstawowe zasady. Mathieu Mars (dyskusja) 08:16, 4 gru 2018 (CET) Wyskakuje błąd programu. Mathieu Mars (dyskusja) 13:34, 4 gru 2018 (CET)

Odp:Plamka Airy’egoedytuj kod

Odp:Plamka Airy’ego

Rozumiem. Rzeczywiście jest to bez sensu, ale jeśli jakie cuda się dzieją to będę wrzucał te znaki we wzory. Sam mam monitor FHD, więc nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.

Gazozoledytuj kod

StoK (dyskusja) 10:57, 15 gru 2018 (CET)

efekty użycia WP:SK w Stefan Orzechowski (żołnierz)edytuj kod

Witam. Po twojej edycji (55257278) z wykorzystaniem WP:SK artykuł Stefan Orzechowski (żołnierz) zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. MalarzBOT (dyskusja) 21:44, 30 gru 2018 (CET)

Odp:Sprawnośćedytuj kod

Odp:Sprawność

Rzeczywiście, według MST90 powinno być "kelwiny", bo pojęcia "stopnie Kelwina" nie ma w ich nomenklaturze. Ewentualnie możne być temperatura Kelwina albo skala Kelwina. Dzięki. ::Daroooo:: (dyskusja) 01:41, 20 sty 2019 (CET)

efekty użycia WP:SK w Kwantowa teoria polaedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (55715280) wykonanej 2019-01-28 01:02:50 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Kwantowa teoria pola zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (BRAK SPACJI?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 28 sty 2019 (CET)

Wikipedysta:Beno/wp sk.jsedytuj kod

Przepraszam, okna edycji mi się pomyliły. ~malarz pl PISZ 12:11, 31 sty 2019 (CET)

efekty użycia WP:SK w Cennik monet Berezowskiegoedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (55772317) wykonanej 2019-02-01 20:10:20 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Cennik monet Berezowskiego zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (DYWIZ I INNA KRESKA) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 2 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 2 lut 2019 (CET)

efekty użycia WP:SK w Macierz obrotuedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (55792871) wykonanej 2019-02-02 20:46:03 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Macierz obrotu zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (BRAK SPACJI?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 3 lut 2019 (CET)

?edytuj kod

To jest moim zdaniem źle. Delta, to różnica, nie różniczka. Było dobrze. Mpfiz (dyskusja) 19:15, 8 lut 2019 (CET)

Kropki i przecinki w środowisku matematycznymedytuj kod

Hej. Dlaczego wstawiasz pod środowisko matematyczne przecinki i kropki kończące zdania? Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 13:25, 15 lut 2019 (CET)

Mhm, ma to sens. A czy istnieje w wikikodzie twarda spacja? Może dałoby się uniknąć przełamywania w tym miejscu linii, bez wpisywania znaków interpunkcyjnych do środowiska matematycznego? Kropki i przecinki wewnątrz środowiska matematycznego wyglądają inaczej niż w zwykłym tekście, co może być trochę mylące i wprowadza niespójność. , , {\displaystyle ,} . . {\displaystyle .} Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 15:39, 15 lut 2019 (CET)

Hej, mam pytanie. Czy powinno się zamieniać ":" na "\colon" przed równoważnością, która jest definicją? Np. z przypadku znaku := {\displaystyle :=} nie zamieniałeś ":" na "\colon".

( a n ) ( b n ) :⟺ { n N : a n = b n } U {\displaystyle (a_{n})\equiv (b_{n}):\Longleftrightarrow \{n\in \mathbb {N} :a_{n}=b_{n}\}\in {\mathcal {U}}} ( a n ) ( b n ) : { n N : a n = b n } U {\displaystyle (a_{n})\equiv (b_{n})\colon \Longleftrightarrow \{n\in \mathbb {N} \colon a_{n}=b_{n}\}\in {\mathcal {U}}}

Moim zdaniem lepiej w tym przypadku wygląda, gdy się tego nie zamienia na "\colon" - ten dwukropek dotyczy przecież w tym wypadku znaku równoważności właśnie. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 21:42, 15 lut 2019 (CET)

Jutro poprawię, bo dziś już przysypiam. Mówiąc szczerze, gdy wiele lat temu uczyłem się TeXa, uczono mnie by "colon" używać wyłącznie do funkcji, np.: f : R R {\displaystyle f\colon \mathbb {R} \to \mathbb {R} } . Nigdy nie spotkałem się z używaniem "colon" do zbiorów, jak np. { x R : x > 5 } {\displaystyle \{x\in \mathbb {R} \colon x>5\}} ; zawsze widziałem zwykły dwukropek: { x R : x > 5 } {\displaystyle \{x\in \mathbb {R} :x>5\}} . Postanowiłem poszukać informacji na ten temat i znalazłem potwierdzenie moich przypuszczeń - do zbiorów używa się zwykłego ":" - [2]. Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 23:58, 15 lut 2019 (CET) Super! :) Ale przy definiowaniu dziedziny i przeciwdziedziny funkcji powinien zostać "colon", a teraz go usunąłeś także w tych miejscach. :P Zaraz poprawię. Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 10:24, 16 lut 2019 (CET) [3] Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 10:30, 16 lut 2019 (CET)

W ogóle to nie wiem, czy da się jakimś skryptem rozróżnić kiedy użyć colon, a kiedy dwukropek. Nie mam pojęcia, jak te Twoje skrypty działają, bo na informatyce nie znam się ani trochę. Ale cóż, łatwo powiedzieć, że colon ma być tam gdzie definiuje się dziedzinę i przeciwdziedzinę funkcji, ale ciężej zaprogramować.

Skrypt mógłby np. wychwytywać to co jest po dwukropku, bo zazwyczaj dla funkcji mamy coś w stylu \mathbb{R}. Czyli przykładowo: f\colon\mathbb{R}\to\mathbb{R}_+. No ale pierwszy problem jest taki, że w zbiorze też po dwukropku może wystąpić \mathbb, a wtedy nie chcielibyśmy zmieniać go na colon, np.: { A : Q A R } {\displaystyle \{A:\mathbb {Q} \subset A\subset \mathbb {R} \}} . A drugi problem jest taki, że nie zawsze musi być \mathbb przy funkcjach, może być przecież zwykła litera, np. f\colon A\to B, albo jakikolwiek inny symbol. Można by pomyśleć, żeby skrypt wychwytywał duże litery po dwukropku. Ale znów - może się zdarzyć, że zbiór będzie dany jakimś niestandardowym symbolem lub małą literą. Zdarzają się zbiory oznaczane małymi literami (np. proste) lub takie, w których oznaczeniu używa się małej litery - np. zbiór elementów algebraicznych struktury \mathbb{F} oznacza się czasem a(\mathbb{F}).

Można by więc pomyśleć, by skrypt wyłapywał to co jest przed dwukropkiem, bo funkcję oznacza się zwykle jako f, g, h. Ale właśnie - zazwyczaj. Mamy przecież mnóstwo specyficznych funkcji, np. \sin \cos \sinh \det \rank itp. Mamy restrykcje funkcji. Mamy ciągi, które bierzemy w nawiasy ( ( a n ) : N R {\displaystyle (a_{n})\colon \mathbb {N} \to \mathbb {R} } ). Funkcję możemy oznaczyć dowolnym symbolem - literą małą, dużą, grecką, hebrajską, niestandardowym symbolem, różnymi indeksami, kreskami, nawiasami itp...

No to może podejść do problemu poprzez dopełnienie - tzn. nauczyć skrypt wyłapywać przypadki w których ma zostawiać dwukropek. Przykładowo, jak jest w zbiorze, to ma nie zmieniać. Np. skrypt sprawdza, czy dany tekst jest między \{ i \}. Tylko, że trzeba by też dodać \left{ \big{ \Big{ i tak dalej... Ale znów pojawia się problem: co jeśli wewnątrz zbioru definiujemy funkcję? Np. { f : Q R : f ( 5 ) = 0 } {\displaystyle \{f\colon \mathbb {Q} \to \mathbb {R} :f(5)=0\}} . Poza tym ciężko znaleźć wszystkie dopełnienia - bo jest mnóstwo sytuacji, poza zbiorami, gdzie użyjemy dwukropek. Np. przy kwantyfikatorach... Albo przy dzieleniu wielomianów, np. f : g {\displaystyle f:g} ... I w wielu jeszcze innych przypadkach...

Najrozsądniejsze chyba co przychodzi mi do głowy, to w jakiś sposób wyłapywanie w bliskim sąsiedztwie dwukropka funkcji \to lub \mapsto. Nie wiem, czy to wykonalne. I nie wiem, czy też nie pojawią się jakieś graniczne przypadki, w których skrypt będzie się mylił. Więc naprawdę nie wiem, czy da się skryptem to zaprogramować... :/ W każdym razie - jakby co, moich artykułów nie musisz sprawdzać pod kątem "colonów", bo zawsze pilnuję tego, by używać colon do funkcji. ;) Nie wiem natomiast jak wygląda to w pozostałych artykułach na wiki. :/ Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 11:10, 16 lut 2019 (CET)

Stare dzieje - dywiz i Rada Języka Polskiegoedytuj kod

Jestem jednym z autorów hasła Rada Języka Polskiego i wikipedystą o dość długim stażu, ale nadal małym doświadczeniu. Zaintrygował mnie stary wpis Dyskusja_wikipedysty:Tomq#Dywiz_i_ćwierćpauza, ale nie potrafię samodzielnie zorientować się, do czego on się odnosił. Intryguje mnie w szczególności, gdzie konkretnie kierował wspomniany link do RJP. Będę wdzięczny za wyjaśnienie. Jsbien (dyskusja) 07:53, 23 lut 2019 (CET)

Eksperyment Cavendishaedytuj kod

Tak. Gęstość mierzymy w gramach na cm sześcienny a nie mnożonych przez cm sześcienny. Chociaż, jak patrzę, na to co ludzie tu wpisują, to czasem zaczynam wątpić czy 2 + 2 to jest na pewno 5. Mpfiz (dyskusja) 00:13, 24 lut 2019 (CET)

efekty użycia WP:SK w Powierzchnia ciałaedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56008644) wykonanej 2019-02-24 22:37:46 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Powierzchnia ciała zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 25 lut 2019 (CET)

SKedytuj kod

załatwione. Przy okazji co myślisz o dodaniu do głównego: zmiany linków zewnętrznych do pl.wiki na linki wewnętrzne? ~malarz pl PISZ 08:40, 11 mar 2019 (CET)

Odp:Dwa nazwiskaedytuj kod

Odp:Dwa nazwiska

Założyłem temat w Kawiarence. Karol Szapsza (dyskusja) 20:23, 16 mar 2019 (CET)

efekty użycia WP:SK w Liczbaedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56230418) wykonanej 2019-03-20 09:54:47 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Liczba zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 21 mar 2019 (CET)

Odp:Wzory matematyczne i interpunkcjaedytuj kod

Odp:Wzory matematyczne i interpunkcja

Ok, dobrze, będę pamiętał na przyszłość. Robiłem tak, ponieważ te kropki/przecinki na końcu tych równań nie stanowiły części tychże, ale były one po prostu częścią tekstu zdania. Już miałem anulować wszystkie swoje tego typu edycje, ale widzę , że mnie wyręczyłeś ;-). Pozdrawiam. XaxeLoled»msg 21:20, 1 kwi 2019 (CEST)

odp. Termodynamika chemicznaedytuj kod

Poprawiłam „od funkcjami” na „z funkcjami”. Dziękuję i pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 12:23, 8 kwi 2019 (CEST).

Ad:Historia Niemiecedytuj kod

Ad:Historia Niemiec

Wikisłownik wyróżnia tylko formę bez igreka. Nieco inaczej sprawa się ma z z pisanym podobnie słowem rzeczpospolita. Zwiadowca21 15:41, 29 kwi 2019 (CEST)

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że o ile w haśle wikt:rzeczpospolita zastosowano jedną tabelę odmiany z ukośnikiem pomiędzy słowami, to w haśle wikt:Rzeczpospolita zrobiono dwie tabelę. Tej drugiej, z tzw. fleksją wewnętrzną, nie zauważyłem. Mimo wszystko, po co zmieniać skoro obie formy są poprawne. Zwiadowca21 15:55, 29 kwi 2019 (CEST)

SKedytuj kod

[4]. ~malarz pl PISZ 23:03, 29 kwi 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Tarnówedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56558331) wykonanej 2019-04-29 11:21:47 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Tarnów zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (NIESPAROWANE NAWIASY OKRĄGŁE) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 30 kwi 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Władysław Sikorskiedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56558310) wykonanej 2019-04-29 11:18:39 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Władysław Sikorski zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (ODSTĘP? „?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. W artykule w tej chwili są w sumie 2 podobne komunikaty. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 30 kwi 2019 (CEST)

Odp. Równanie Lotki-Volterryedytuj kod

Bardzo dziękuję za czujność! Ujednoznaczniałam bezmyślnie :( – chodziło mi o Springer Publishing(ang.). Pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 12:19, 11 maj 2019 (CEST)

Odp:Turnia Zwornikowaedytuj kod

Odp:Turnia Zwornikowa

Turnia Zwornikowaedytuj kod

OK. Przyda się. Selso (dyskusja) 14:04, 17 maj 2019 (CEST)

Odp:Usuwanie przecinków po wzorachedytuj kod

Odp:Usuwanie przecinków po wzorach

Zdaje się, że była kiedyś dyskusja na temat i ustalono, że we wzorze nie powinno być znaków nienależących do tego wzoru, bo mogą zmieniać jego znaczenie. Niestety, nie umiem jej znaleźć – ale znalazłem to: Z drobiazgów: znaki interpunkcyjne po wzorach są niepotrzebne, część nawiasów dobrze byłoby powiększyć. Wipur (dyskusja) 21:11, 27 maj 2019 (CEST)

Odp:Usuwanie przecinków po wzorach

Myślę, że najlepiej przedyskutować to w Kawiarence. Moim zdaniem powinnyśmy zrezygnować z przecinków po wzorach – w źródłach jest różnie (ale chyba częściej bez przecinka), jednak powinniśmy wzorować się raczej na tych: [5], [6], [7] (tutaj dodatkowo w drugiej tabelce masz opis wzoru w jednej linii), [8], [9], [10], [11], [12],[13], [14], [15], [16], [17] (lepszy przykład na górze tej strony), [18], [19] itp.

Mam nadzieję, że powyższe przykłady wystarczą, ale w razie czego mogę podać ich więcej. Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 20:48, 2 cze 2019 (CEST)

Odp:Kolejność w sekcji Zobacz teżedytuj kod

Odp:Usuwanie przecinków po wzorach

Nie wydaje mi się, aby kolejność alfabetyczna w sekcji „Zobacz też” była najlepszym pomysłem. Z tego, co widzę, pozycje w tej sekcji zwykle podawane są według hierarchii ważności, a wytrzymałość gruntu na ścinanie ma o wiele większy związek ze ścinaniem niż pozostałe artykuły – zastanawiam się nawet, czy ta cała wyliczanka jest potrzebna (sekcja „Zobacz też” służy do odsyłania do artykułów, których czytelnik może się nie spodziewać, a jest praktycznie oczywiste, że artykuły o rozciąganiu i zginaniu muszą być w Wikipedii – takie zbędne linki mają na celu pochwalenie się, że w Wikipedii można znaleźć materiały na najrozmaitsze tematy, czyli są autoreklamą). Wipur (dyskusja) 21:03, 2 cze 2019 (CEST)

Odp:Usuwanie przecinków po wzorach

Przede wszystkim przedmiotowa sekcja powinna wyglądać tak, jak po tej edycji – jeśli się z tym nie zgadzasz, to faktycznie należałoby uzgodnić w Kawiarence rodzaj oraz zakres tematyczny linków podawanych w tej sekcji. Wipur (dyskusja) 23:19, 2 cze 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Potencjały termodynamiczneedytuj kod

Witam. Po twojej edycji (56835045) wykonanej 2019-06-07 16:53:07 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Potencjały termodynamiczne zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (BRAK SPACJI?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 8 cze 2019 (CEST)

Odp:Pareto, Paretaedytuj kod

Odp:Pareto, Pareta
Przypis nr 1, jedyne polskojęzyczne źródło w artykule, przy tym niepośledniej jakości. Nie upieram się że jest to jedynie słuszna wersja, ale jeśli już kwestionować to na podstawie źródeł a nie jedynie "na gębę". --Alan ffm (dyskusja) 17:28, 22 cze 2019 (CEST)

Sir/siredytuj kod

Dziękuję za anons. A daczego? Cóż, prawo Kopernika-Greshama. I nowszy przypadek: technology/technologia (zamiast technika). Tak, Kopernik miał rację. Kggucwa (dyskusja) 14:59, 27 cze 2019 (CEST)

Interpunkcja i moja dyskusja.edytuj kod

Cześć! W zasadzie, to mógłbym Tobie podziękować, ale nie bardzo wiem za co... jakoś nie do końca jesteś komunikatywny. Czy Bez przecinka to odpowiedź na wątpliwości Jaszczuroczłeka, Tomasza Raburskiego i... w zasadzie też moje? Po drugie – nazywanie kogoś poprawiaczem i to w jego dyskusji jest takie se. tak samo jak sugestia, że służąca to rzeczownik. Jaki rzeczownik? Żyję już na tym świecie dość długo i jedyny, jaki przychodzi mi do głowy, to ten oznaczający: kobietę wykonującą różne, zwykle niezbyt skomplikowane, domowe prace na rzecz zdrowych i fizycznie mogących samodzielnie je wykonać osób, które ją zatrudniają i w których gospodarstwie najczęściej też mieszka. Jasne, w sumie sam nie użyłem tutaj przecinka, ale, jeśli napisałbym: jest to kobieta, która wykonuje różne, zwykle niezbyt skomplikowane, domowe prace na rzecz zdrowych i fizycznie mogących samodzielnie je wykonać osób, które ją zatrudniają i w których gospodarstwie najczęściej też mieszka, to te przecinki będą. Mi nie chodzi o to, żeby być tutaj jakimś poprawiaczem, tylko żeby dobrze było. Jeśli Pomoc:Jak napisać dobrą definicję wprowadza w błąd, to pewnie nie tylko mnie. Ludzie czasami naprawdę to czytają. Pozdrawiam. --Wierny jak pies pod Jej stopami, a Boska Maja to moja Pani (dyskusja) 10:41, 19 lip 2019 (CEST)

Niania (polski serial telewizyjny)edytuj kod

Nie wiem, dlaczego niby ma być pożyteczne jakim jest przywrócenie spisu odcinków, skoro istnieje osobny artykuł z listą wszystkich odcinków z wyszczególnieniem ról gościnnych oraz opisu każdego z odcinków. Moim zdaniem powielanie podobnej treści nie ma sensu, gdyż niepotrzebnie robimy bałagan w artykule. Moim zdaniem spis odcinków w artykule głównym o serialu oraz z listą wszystkich odcinków w osobnym artykule jest bez sensu. W przypadku Fali zbrodni, Rodziny zastępczej czy też w 39 i pół i Komisarz Alex spis odcinków robił niepotrzebny bałagan, co w efekcie postanowiłem odciążyć przenosząc to wszystko do osobnego artykułu. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 14:50, 5 sie 2019 (CEST)

Cudzysłów dla nazwy czasopismaedytuj kod

Cześć. Dlaczego w artykule liczby hiperrzeczywiste do nazwy czasopisma naukowego Zagadnienia Filozoficzne w Nauce dopisałeś cudzysłów, podczas gdy żadne inne czasopismo naukowe w tym artykule nie jest w cudzysłowie? Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 18:56, 13 sie 2019 (CEST)

Wstawianie znaku twardej spacjiedytuj kod

Ok rozumiem, wytłumaczenie ma sens. Jednak nie znalazłem takiego zalecenia na stronach pomocy Wikipedii. Jeśli rzeczywiście nie ma takiej zasady, prosiłbym o uzupełnienie regulaminu edytowania, gdyż szkoda żeby tego typu wiedza była przekazywana pocztą pantoflową w momencie kiedy jest już za późno. Ravpawlisz (dyskusja) 20:11, 16 sie 2019 (CEST)

Przecinekedytuj kod

Witam,

Przecinek również jest znany pod nazwą koma, która jest nawet często spotykana. "Komę" także potwierdza PWN. Nie rozumiem dlaczego edycja została wycofana. Proszę o odpowiedź. Dziękuję. Oliszydlowski (dyskusja) 04:23, 19 sie 2019 (CEST)

efekty użycia WP:SK w Piła (miasto)edytuj kod

Witam. Po twojej edycji (57431784) wykonanej 2019-09-08 10:35:53 z wykorzystaniem WP:SK artykuł Piła (miasto) zawiera komunikat <!-- SPRAWDŹ TO MIEJSCE! (POWTÓRZENIE?) -->. W tej edycji opis zmian brzmiał [[WP:SK]]+[[WP:SK/Bn|Bn]]. Uprzejmie proszę o sprawdzenie ponownie kodu tego artykułu. Zapraszam też do pełnego zestawienia z kompletną listą pozostawionych komunikatów. MalarzBOT (dyskusja) 06:45, 9 wrz 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Beno" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy