Dyskusja wikipedysty:Boston9


Dyskusja wikipedysty:Boston9 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Pochowani na Cmentarzu ewangelicko-augsburskimedytuj kod

Dziś odwiedziłem ten cmentarz i edycję rozpocząłem od dodania nowych grobów. Przypisy też uporządkuję ale to wymaga trochę czasu. Chce dodać do kazdego pochowanego przypis w tym haśle.--Lukasz2 (dyskusja) 16:13, 29 gru 2019 (CET) W grobonecie jest informacja o pochówku. --Lukasz2 (dyskusja) 16:30, 29 gru 2019 (CET)

Wielka schizma (Gwiezdne wojny): usunięcie a przeniesienieedytuj kod

Dobry wieczór. Okazuje się, że można stronę przenieść pod tytuł <nazwa autora>/<nazwa artykułu> w przestrzeni nazw Wikipedysta. Wiem, jak to Mpn zrobił z flagą Zgorzelca. Dziękuję za uwagę. --Keyacom (💬 | 🖊) 23:04, 31 gru 2019 (CET)

Ad:Warszawa Mostedytuj kod

Ad:Warszawa Most

Coś jest nie tak z tym zdjęciem z Surgiewicza. Za kolejarzami widać okna na piętrze, podczas gdy znane mi zdjęcia Warszawy Most pokazują budynek parterowy. To co widać dalej w perspektywie też nie przypomina wjazdu na Most Kierbedzia, którego dość rzadka kratownica po prostu urywała się na granicy przyczółka. W sumie myślę, że to nie jest Warszawa Most. Gżdacz (dyskusja) 01:57, 2 sty 2020 (CET)

Kropkiedytuj kod

OK! będę pamiętać, bo to faktycznie mój słaby punkt: pamiętanie o tym :) Poprawiłam też w takim razie w Prudentialu. Jak gdzieś jeszcze foty z NAC tak z kropką wstawiłam, to przepraszam. Klarqa (dyskusja) 15:47, 12 sty 2020 (CET)

Farmacja Tarchominedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Encyklopedyczno%C5%9B%C4%87/polskie_kluby_pi%C5%82karskie

Ad:Krajowy Rejestr Sądowyedytuj kod

Ad:Krajowy Rejestr Sądowy

Hej :) Jako dane archiwalne (na 31.12.2015) dane te mogły, a nawet powinny pozostać. No ale skoro teraz je usuwasz (są informacją nieency) bo są "nieaktualne", to imo na 100% 10 czerwca 2016, kiedy je wstawiałeś też były już nieaktualne, więc po co je wstawiłeś 4,5 roku temu? Nie rozumiem: raz wstawiasz nieaktualne dane jako ency informację, a dzisiaj z tego samego powodu je wywalasz :P ;) Ented (dyskusja) 22:04, 14 sty 2020 (CET)

Nieeee nooooo ;), przecież nie ma "ciut bardziej aktualnych" i "ciut mniej aktualnych", bo "ciut" jest niedefiniowalne. Wstawione po pół roku były nieaktualne i tyle, a nie jakieś tam "ciut" :P. Po drugie: każde dane jeżeli są podawane jako stan na dany dzień, lub miesiąc, lub rok są aktualne zawsze – wbrew pozorom nawet po 50 latach ;) Ented (dyskusja) 22:54, 14 sty 2020 (CET) Zatem z góry dzięki :) W zanadrzu miałem jeszcze jeden argument: jakby "nieaktualne" dane z lat minionych (ale aktualne na dany okres) wywalać, to te dane demograficzne powinny wylecieć na "dzień dobry" bo każde mają ponad 5 lat ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 23:18, 14 sty 2020 (CET)

Odp:Przemysław Rzepkowskiedytuj kod

Odp:Przemysław Rzepkowski

Tak jak napisałem w kawiarence. Według mnie długoterminowe blokady, takie jak roczna, kilkuletnia czy stała powinny być ostatecznością i pomijając wandali stosowane w stosunku takich użytkowników jak Karpiak, Arche, Premia czy MarcinEB, których kaliber szkodliwości jest dużo wyższy niż Przemysława Rzepkowskiego, ewentualnie dla skrajnych przypadków recydywy np. w razie gdyby Rzepkowski wrócił z 3-miesięcznej blokady i nadal tak samo działał. Wtedy mogę nawet sam nałożyć rok blokady. W swojej dotychczasowej działalności użytkownik był blokowany, ale tylko doraźnie, krótkoterminowo, nigdy na dłużej niż tydzień. Dlatego w tej sytuacji najadekwatniejsza była średniej długości blokada. Osobiście nałożyłbym miesięczną, ale biorąc pod uwagę Twój werdykt zdecydowałem się ustawić bardziej kompromisowy trzymiesięczny okres. Zmiana blokady z całkowitej na przestrzeń główną, wynikała w obszaru występowania problemu. Użytkownik niepoprawne edycje wykonywał tylko w main, więc nie ma potrzeby pozbawiać go możliwości edytowania innych przestrzeni. Co więcej, gdyby podjął decyzję, że chce zacząć konstruktywnie pomagać w Wikipedii, to może przećwiczyć to w brudnopisie. Zapomniałem jedynie odblokować maila, co zrobił Nedops. Nie należy uniemożliwiać zablokowanym możliwości kontaktu, gdyż zgodnie z zasadami prawie każdy ma prawo odwołać się od blokady. Uważam również, że blokady roczne i dłuższe w stosunku do nie-wandali powinny być zawsze uprzednio konsultowane. Czy wobec tych argumentów zgadzasz się, że aktualny czas blokady jest wystarczający? Jeśli bardzo chcesz mogę przedłużyć, jednak nie uważam tego za dobre rozwiązanie, w szczególności, że kilku innych użytkowników było przeciwnych tak długiej blokadzie. ~CybularnyNapisz coś ✉ 00:47, 16 sty 2020 (CET)

Przepraszam, że nie skonsultowałem tej sprawy z Tobą. Uznałem, że skoro trwa dyskusja w barze, to sprawa jest otwarta. Ponadto, chciałem, aby stan, który uznałem za nieprawidłowy, trwał jak najkrócej. ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:47, 16 sty 2020 (CET)

"Wyzwolenie Warszawy"edytuj kod

Witaj,

Jakie źródła?

Takie?

Określenie "wyzwolenie Warszawy" do dziś wzbudza dyskusje. Oceniając je historyk Andrzej Krzysztof Kunert w wypowiedzi dla PAP stwierdził: "W moim odczuciu 17 stycznia 1945 r. nastąpiło nie wyzwolenie miasta, ale wyzwolenie morza ruin, pozbawionego mieszkańców. Nazwałbym to zajęciem wymarłego miejsca, kilka godzin wcześniej opuszczonego przez oddziały niemieckie. W stolicy nie było nikogo, kto by mógł przywitać wkraczające wojsko kwiatami".

{{Cytat}} Brakujące pola: treść. Przestarzałe pola: 1. https://dzieje.pl/aktualnosci/17-stycznia-1945-wkroczenie-1-armii-wp-do-zrujnowanej-warszawy

https://www.rdc.pl/informacje/zastali-puste-miasto-17-stycznia-1945-r-do-warszawy-wkroczyli-zolnierze-1-armii-wojska-polskiego-posluchaj/

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/17-stycznia-1945-r-brnie-bylo-wyzwolenia-34051

Tego określenia propagandy PRL od lat się już nie używa.

Pozdrawiam serdecznie: Andros64 (dyskusja) 13:37, 16 sty 2020 (CET)

 • Czyli podajesz przykład sprzed 25 lat, a nie z historiografii współczesnej. Andrzej Kunert to rok 2012, a to jest specjalista od okresu okupacji, bez konotacji politycznych. PZDR Andros64 (dyskusja) 13:53, 16 sty 2020 (CET)
 • Trochę nieładnie się wcinać, ale..czyżby sukces hitlerowskiej (niemieckiej) propagandy głoszącej, ze Warszawa zniknie z map świata? Można wyjść z definicji "miasta". To "morze ruin" było nadal miastem, było nadal Warszawą czy też nie? Odpowiedz jest jedna - oczywiście, ze było--Kerim44 (dyskusja) 15:47, 16 sty 2020 (CET)

ZBedytuj kod

Tą swoją edycją [1] "zaklepałeś" wcześniejsze usunięcie najnowszego zgłoszenia [2]. Którego teraz nie ma. --Kriis bis (dyskusja) 14:17, 4 lut 2020 (CET)

 • Zgłoszenie było, ale po twojej edycji zniknęło. Czyli wszystko jest w porządku? Czyli załatwione jako odrzucone? Hmm ... --Kriis bis (dyskusja) 14:43, 4 lut 2020 (CET)

Stacje kolejoweedytuj kod

Rozumiem, że stawiasz się w pozycji obrońcy warszawskich artykułów, ale dlaczego usuwasz uźródłowione informacje o pozycji stacji kolejowych na tle innych stacji w Polsce? I dlaczego robisz to tylko w artykułach warszawskich? Osobiście nie widzę przeszkód w dodaniu takich informacji, która jest dodatkowym nośnikiem wiedzy o danej stacji. kićor =^^= 16:33, 4 lut 2020 (CET)

Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wybór członków/2020-03/Nominacjeedytuj kod

Hej :) W zasadzie co najważniejsze napisałem w uzasadnieniu, co zresztą nie jest wcale na wyrost. Pzdr. :) Ented (dyskusja) 15:30, 2 mar 2020 (CET)

Z czasem nabiera się dystansu - czyt. "mięknie" ;)))), więc jeszcze kiedyś zaryzykuję z nominacją ;) Pzdr. :) Ented (dyskusja) 21:25, 6 mar 2020 (CET)

Transportowy Dozór Technicznyedytuj kod

Trochę historii tej instytucji wykasowałeś. Rozważ wycofanie się ze swojej edycji. Pozdrawiam, --Azymut (dyskusja) 19:50, 10 mar 2020 (CET)

Gródekedytuj kod

Witaj. Oczywiście masz rację. Już zmieniłem. Mój błąd - dziękuję Vivuld (dyskusja) 07:20, 11 mar 2020 (CET)

Uźródłowienieedytuj kod

Tak naprawdę źródłem jest w tym wypadku Sama Wikipedia, ja ją po prostu przeszukałam, a w każdym haśle osobowym tytuł dyrektora BN był odnotowany. Jeden Adam Manikowski nie ma hasła ale zrobię mu dziś lub jutro oczywiście biogram uźródłowiony. Ale masz naturalnie rację, że przypis dodaje hasłu powagi więc daję odnośnik do pozycji, która bardzo ułatwiła mi tę kwerendę.

To broszura nt.Sylwetek przewodniczacych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, którzy bardzo często byli też dyrektorami BN. Jest tam sporo historii, której brak na stronie BN i w haśle, które dawało dotąd tylko nazwiska przedwojennych i ostatniego urzędującego do dziś dyrektora. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam --Poezja (dyskusja) 18:00, 17 kwi 2020 (CEST)

Krąg megalityczny w Warszawieedytuj kod

Źródło jest publicznie dostępne, a autorem jest Wojewódzki Konserwator Przyrody w Warszawie, instytucja wiarygodna i kompetentna. Tablica jest w commons i można to zweryfikować. Gdzie tu sprzeczność z zasadami? MOs810 (dyskusja) 19:57, 26 kwi 2020 (CEST)

 • Uzupełniłem i przywróciłem. Pzdr. MOs810 (dyskusja) 20:56, 26 kwi 2020 (CEST)

Odp:6 (Łasice (staw))edytuj kod

Odp:6 (Łasice (staw))

P.S. Doceniam wkład i ogólną opiekę nad warszawską działką. Dzięki! Emptywords (dyskusja) 20:58, 26 kwi 2020 (CEST)

Dzięki za miotłęedytuj kod

Zdążyłem tylko przygotować kawę, wracam, patrzę - pozamiatane, poblokowane. Dziękuję. Kggucwa (dyskusja) 08:46, 23 maj 2020 (CEST)

Prosba o przegladedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Uczelnia_muzyczna&oldid=57246407&diff=cur

Ad:Zgorzała (jezioro)edytuj kod

Ad:Zgorzała (jezioro)

Cześć :) Nie wiem, czy wiesz (pewnie niepotrzebnie to jednak piszę, bo jednak wiesz), jak działają te nazwy jezior? Otóż ten początek "Jezioro" występuje jako część nazwy tylko przy nazwach przymiotnikowych np. Jezioro Białe (jakie?) lub dopełniaczowych np. Jezioro Wingerta (kogo? czyje? czego?). W pozostałych przypadkach nie ma tego dopisku np. Śniardwy, Sielanka. Tyle, ile chodzi zarówno o zasady j.polskiego, jak i oficjalne nazewnictwo zarówno KSNG i PRNG. Ale! Akurat tutaj wyjątkowo PRNG podaje (nie ma go w KSNG) jako nazwę oboczną tę formę, którą zastosowałeś "Jezioro Zgorzała" (ciekawe kim był Zgorzał? :)) sugerując, że to może być również nazwa dopełniaczowa, ale jednak podstawowa nazwa to wciąż po prostu Zgorzała :) Nawiasem mówiąc "Park Moczydełko" też jest dużą literą wg PRNG :) Ale z kole już inny ursynowski park (Rozkosz) już bez dopisku. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 23:30, 28 maj 2020 (CEST)

 • Próbowałem kiedyś :) Miałem też zdjęcie, ale gdzieś mi zaginęło, bo ostatnio szukałem. Generalnie da się zrobić zdjęcie idąc tą odnogę od Głuszca i potem myk nad płotem z odpowiednim wykadrowaniem :) To jednak trochę hardcore. Innego dojścia nie ma. Wszędzie tereny prywatne. Emptywords (dyskusja) 00:04, 29 maj 2020 (CEST)
 • Co prawda było to jakiś czas temu, więc może pojawił się jakiś szlaban, ochroniarz w budce itd., ale mam rozumieć, że wkrótce pojawi się zdjęcie? :) Powodzenia! Emptywords (dyskusja) 00:11, 29 maj 2020 (CEST)
 • To było nad płotem albo jakoś przez płot, czy obok, sposobu już nie pamiętam - w każdym razie był widoczny fragment z pomostem, było konieczne wykadrowanie. Na mapie ukośnej (ona jest z początku 2019) widać, że to bardzo blisko i powinno dać radę ogarnąć. Generalnie najlepszy oczywiście byłby dron :) Ja też mam zaległości - artykuł o Sielance ze zdjęciem np. czekał od 2014 :) Emptywords (dyskusja) 00:39, 29 maj 2020 (CEST)

Warszawskie dodatkiedytuj kod

Witaj - właśnie pozwoliłem sobie pewnymi dodatkami uzupełnić hasło Ulica Żelazna w Warszawie. Przy okazji przyszło mi jednak na myśl, czy jako wytrawnego varsavianistę nie zainteresowały by cię takie nieopisane jeszcze obiekty, jak ten warszawski "Feniks" (wrocławski ma tu ładną prezentację) i pałacyk Fanshawów przy Puławskiej. Moje wiadomości/źródła są zbyt słabe, by takie hasła tworzyć, a w postaci minizalążka w ogóle nie warto byłoby zaczynać. Co myślisz o tym? Z pozdrowieniem - Cyborian (dyskusja) 14:53, 30 maj 2020 (CEST)

Miło, że oba tematy uznałeś za rzecz pobudzającą. "Feniks" projektu Zdanowicza był wyróżniony w konkursie na najlepszy budynek stolicy 1972, więc wart uwzględnienia także dlatego. Co do pałacyku z połowy XIX w., to ciekawe jest jego powiązanie z tutejszą historią carsko-szkockiej rodziny Fanshawów; z czystej ciekawości kiedyś pogrzebałem w tym trochę i w razie potrzeby podsunę odp. wiadomości/źródła, żebyś mógł wykorzystać. Pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 22:12, 30 maj 2020 (CEST) Wielkie merci, Boston! Mimo twych samokrytycznych zastrzeżeń, mam pełne przekonanie, że nikt by tego lepiej nie zrobił. Obecny kształt hasła zupełnie mnie zadowala, trudno też coś uzupełnić/rozwinąć w zestawieniu z tak znakomitym varsavianistą. Wspomnę tylko, że mam takie "nietypowe" zdjęcie Feniksa (widocznie tuż po ukończeniu budynku , jeszcze bez napisu-neonu) w albumie Warszawy z cz-b fotografiami Edwarda Hartwiga), wydanym w 1974 przez SiT; nie wiem tylko, czy wydawca (Muza, jako spadkobierca praw wydawniczych) zezwala takie rzeczy wykorzystywać publicznie... A co do samej ulicy Żelaznej, akurat znalazłem jeszcze miłe odniesienia (wraz z innym nieistniejącym obiektem) w "Złym" Tyrmanda, będącym żywą literacką dokumentacją powojennej, podnoszącej się z ruin Warszawy (może tam dodać, jak sądzisz?) - Cyborian (dyskusja) 15:00, 16 cze 2020 (CEST) Powieść Tyrmanda warta jest wykorzystania w takich odniesieniach, jeśli chodzi o wiele innych miejsc stolicy. Dziś nawet to właśnie padło wieczorem w programie TVPInfo - z ubolewaniem że "Zły" jest u nas zupełnie niewykorzystany jako swoisty, atrakcyjno-zabawny dokument, wedle którego można by stworzyć/zorganizować wiele ciekawych publicznych imprez, tak jak podczas irlandzkiego Bloomsday opartego na "Ulissesie" Joyce'a. Istotnie. Byłbym bardzo za. - Cyborian (dyskusja) 23:23, 16 cze 2020 (CEST)

Odp:Restauracja „Świętoszek”edytuj kod

Odp:Restauracja „Świętoszek”

Dzięki. --The Polish (query) 09:11, 11 cze 2020 (CEST)

ISO 50001edytuj kod

Byłbyś w stanie zweryfikować to hasło? Zalega mi na liście zgłoszeń do poczekalni. Sławek Borewicz, → odbiór 11:08, 11 cze 2020 (CEST)

Bardzo dziękuję. Sławek Borewicz, → odbiór 19:26, 17 cze 2020 (CEST)

Listaedytuj kod

Hej, może wiesz kto się zajmuje (o ile jest taki ktoś) listą admińską? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 19:44, 20 cze 2020 (CEST)

 • Wielkie dzięki i pozdrawiam równie serdecznie-- Tokyotown8 (dyskusja) 20:02, 20 cze 2020 (CEST)

Jaspisedytuj kod

Musiałem wybyć z Internetu na tydzień, stąd nagły brak mojej aktywności w wątku nt. soboru i katedry. Napisałeś tam, że "a jaspisowe kolumny wykorzystano do budowy grobowca marszałka Piłsudskiego w Krakowie" - czy mógłbyś to zgrabnie wstawić do hasła nt. katedry wawelskiej? Wraz ze źródłem rzecz jasna. Problem oczywiście jest taki, że jak rozumiem źródło nie podaje, że wstawiono je do baldachimu na zewnątrz. Jednak można wstawić ogólnie, w podobnej formie jak w źródle. Ja to i tak potem przerobię, bo mam trochę źródeł na nefryt oraz okazuje się też, że jeden entuzjasta pisał nawet o jadeitowych kolumnach:) Ale nie chciałbym wstawiać czegoś czego w ręku nie mam. A Ty możesz. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:50, 28 cze 2020 (CEST)

Ad:Ulica Chełmska w Warszawieedytuj kod

Ad:Ulica Chełmska w Warszawie

Według mnie błędnie uzasadniłeś tę edycję. Według WP:ENCY, sekcja „zakres obowiązywania”, brak encyklopedyczności danego obiektu uniemożliwia jedynie utworzenie osobnego artykułu na jego temat, ale nie wyklucza wzmianek w innych hasłach. Z tego co widzę w hasłach z innych miast, niekoniecznie jest zwyczaj wymieniania tylko ency obiektów np. tutaj mamy większe sklepy i jakąś firmę czy nawet w medalowym haśle mamy wzmianki o wydawnictwie i fundacji, które na osobny artykuł by się nie kwalifikowały. Inna sprawa, że IPek nie podał żadnych źródeł, stąd nie czepiam się zasadności samej edycji, a jedynie jej opisu. Pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 22:36, 30 cze 2020 (CEST)

Parafia Ewangelicko-Metodystyczna Dobrego Pasterza w Warszawieedytuj kod

Myślę, że nie ma powodu żeby nie pisać o przyszłych wydarzeniach skoro np. piszemy o wyborach. Data objęcia parafii jest wyznaczona za 10 dni więc nie jest to odległy termin i podaje ją oficjalna strona parafii. Nie będę się upierał, ale dotąd np. pisaliśmy o wyborze danej osoby na biskupa i planowanych święceniach biskupich nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem więc nie wiem po co usuwać informację o objęciu parafii przez nowego proboszcza (wybór już się odbył). Myślę, że zamieszczenie takich informacji daje większą szansę aktualizacji, dla porównania w haśle Parafia Ewangelicko-Metodystyczna Ogród Oliwny w Kielcach do dzisiaj wisiała informacja, że jej proboszczem/pastorem jest...zmarły dwa lata temu Janusz Daszuta. Mateusz Opasiński (dyskusja) 00:20, 2 lip 2020 (CEST)

 • Owszem poczekać można, ale to żadna futurologia bo wybór nowego proboszcza jest faktem dokonanym i to jak nie pisanie o wybraniu nowego prezydenta do momentu jego zaprzysiężenia. Lepiej taki wpis zaktualizować nawet po czasie niż usuwać na kilka dni przed. Mateusz Opasiński (dyskusja) 03:17, 2 lip 2020 (CEST)

Jezioro Powsinkowskieedytuj kod

Dałem jednak Twoje na leada :) Pozdro, Emptywords (dyskusja) 19:58, 4 lip 2020 (CEST)

Jan Wedeledytuj kod

Hej. Pomagam nowicjuszce dopracować szkic o Janie Wedlu i pomyślałem, że warto Tobie dać o tym znać. Pozdrawiam H.Rabiega (dyskusja) 12:44, 10 lip 2020 (CEST)

szmalcownikedytuj kod

Witam, widzę, że dwa lata temu fajnie poprawiłeś to hasło. Może mógłbyś przetłumaczyć na en wiki, bo tam dalej jest b. słabe? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 06:57, 20 lip 2020 (CEST)

Rozumiem, przetlumaczylem sam teraz sporo, ale jedna drobna prosba: czy masz pod reka cytat do "Zjawisko szmalcownictwa istniało we wszystkich krajach okupowanej Europy" z "Jan Grabowski: „Ja tego Żyda znam!” Szantażowanie Żydów w Warszawie 1939–1943. Warszawa: Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Wydawnictwo IFiS PAN, 2004, s. 12. ISBN 83-7388-058-5."? Ksiazki nie widze online w podgladzie (a angielskie tytuly zwykle mozna podgladac na google books/amazon). --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 04:24, 28 lip 2020 (CEST)

Uprawnienia budowlane w Polsceedytuj kod

Próbowałam dzisiaj wznowić przypis który został usunięty z artykułu jak wyżej. Przypis został usunięty mimo tego, że tabela pochodzi ze strony https://uprawnienia-budowlane.com/egzamin/szczegolowy-program Proszę o zaakceptowanie przypisu lub usunięcie całej tabelki.

Wojenka edycyjna o historię Warszawyedytuj kod

Cześć,

jak zauważyłem, od pewnego czasu trwa wojenka edycyjna o słowo "zajęły" i "wyzwoliły" w artykule o historii Warszawy. Jako że mam tę stronę w obserwowanych i mnie ten ping-pong troszkę irytuje chciałbym Ci zaproponować rozwiązanie tej zabawy. Niestety, druga osoba działa z różnych IP i nie jest zalogowana jako wikipedysta, więc trudno mi tu robić jakąś poważną mediację. Proponuję jednak: a) ustąpić i pozostawić "zajęły" - zmiana ta nie jest drastyczna a "wyzwolenie" faktycznie było forsowane przez dyktaturę i jest mniej neutralne, choć (jak słusznie zauważasz) już utrwaliło się w mowie b) pozwolić mi zmienić na jeszcze bardziej neutrale określenie "wkroczyły" i odpuścić sprawę (no chyba że mamy do czynienia z kimś wybitnie chcącym zajmować stolicę ;) ) innym rozwiązaniem jest wniesienie o blokadę edycji artykułu, choć mogę mieć obawę że to tylko zamrozi sprawę.

Pozdrawiam Ventic (dyskusja) 18:25, 29 lip 2020 (CEST)

Bitwa Warszawskaedytuj kod

Nie ja jestem tym IP, ale za niego wstawiłem źródło:)--Kerim44 (dyskusja) 23:29, 31 lip 2020 (CEST)

Pałac Zamoyskich w Warszawieedytuj kod

Dzień dobry, chciałam spytać dlaczego usunięta została moja zmiana (z dnia 15 lipca 2020) w artykule "Pałac Zamoyskich w Warszawie (ul. Nowy Świat)" w przedostatnim akapicie - do znajdujących się obecnie w budynku wydziałów, Instytutu i Zrzeszenia Studentów dopisałam Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Zgadza się, że główna siedziba Wydziału mieści się przy ulicy Bednarskiej 2/4, tam jest dziekanat i dlatego na stronie wydziału ten adres jest podany w kontakcie. Jednak w pałacu na Nowym Świecie trzecie piętro przeznaczone jest w znacznej części dla WDIiB - tam jest pokój w którym załatwia się sprawy związane ze stypendium, biblioteka wydziałowa, pokoje niektórych pracowników administracyjnych i naukowych oraz sale, w których odbywają się zajęcia dla trzech kierunków Wydziału (informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, architektura przestrzeni informacyjnych, publikowanie współczesne). Także w artykule wiki dotyczącym Wydziału (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydzia%C5%82_Dziennikarstwa,_Informacji_i_Bibliologii_Uniwersytetu_Warszawskiego) jest informacja, że część sal mieści się przy Nowym Świecie 69.

Pozdrawiam, Maja1225 (dyskusja) 19:59, 1 sie 2020 (CEST)

Nie sądziłam, że przypis jest potrzebny, ponieważ w tym akapicie żaden inny wydział nie został uźródłowiony ani w tym, ani w ich artykułach na wikipedii (tak samo z resztą jak większa część całego artykułu o Pałacu Zamoyskich), ale rozumiem :). Maja1225 (dyskusja) 13:25, 2 sie 2020 (CEST)

pytanie o zdjęcia szkółedytuj kod

przykład

Miałbym potrzebę sfotografowania kilkudziesięciu budynków szkolnych oraz tablic "Szkoła-Pomnik Tysiąclecia" w Warszawie (przykład tablicy obok). Przygotowuję artykuł o Tysiąclatkach w Warszawie. Czy chciałbyś/mógłbyś pomóc. ~malarz pl PISZ 13:40, 2 sie 2020 (CEST)

Do artykułu zbieram się już chyba rok, więc może poczekać. Akurat tej książki nie miałem, bazuję na liście z "Tysiąc szkół na Tysiąclecie: Szkoły Tysiąclecia - architektura, propaganda, polityka" Wałaszewskiego i kilka innych, ale już bez kompletnego spisu. Tę, o której piszesz, właśnie kupiłem i porównam spisy. Może to ułatwi mi zlokalizowanie trzech szkół, co do których nie jestem pewien (błąd w adresie, zmiana numeracji ulicy lub zmiana adresu budynku co w połączeniu z likwidacją szkoły, dla której budowano budynek powoduje trudniejszą identyfikację). Chodzi mi po głowie jeszcze inne artykuły/listy (publiczne gimnazja w Warszawie 1999-2019, publiczne gimnazja w Warszawie w XX leciu), więc może w międzyczasie się nimi zajmę. W tym 1999-2019 nie przewiduję kompletu zdjęć, w tym x XX lecia nie ma problemu ze zdjęciami. ~malarz pl PISZ 21:09, 2 sie 2020 (CEST)

Jakub Aleksander Lewickiedytuj kod

Nie rozumiem zarzutu. Co to znaczy, że kategoria ma wynikać z treści hasła? Czy mam w treści hasła dodać, że Jakub jest synem Krzysztofa, wnukiem Aleksandra Jerzego i prawnukiem Aleksandra Józefa Lewickiego (ten ostatni ma swój biogram w Wiki, gdzie wyraźnie stoi jakiego jest herbu) ?? ZakSpeed (dyskusja) 19:20, 10 sie 2020 (CEST)

Pałacyk Fanshawówedytuj kod

Bardzo się cieszę widząc to hasło w takiej postaci! Opracowałeś ten obiekt dość treściwie, bym miał tu cokolwiek dodawać wg źródeł już uwzględnionych. Pozostaje tylko pewna niejasność. Jeśli chodzi o właścicieli pałacyku z tej rodziny, to najwidoczniej było ich kolejno dwóch. Pierwszym był niewątpliwie George/Jerzy/Jurij? Fanshave, ale właściwym użytkownikiem był Grigorij (Gregory?) Fanshave/Fenshawe vel Fensz (bo tak Rosjanie zmienili postać trudnego dla nich nazwiska).

Mimo podobieństwa imion były zupełnie różne osoby. Wymieniony szambelan George/Jerzy Fanshave-Fensz/Fencz zginął wkrótce potem, latem 1831; nawet w wikihaśle Noc 15 sierpnia 1831 figuruje w wykazie ofiar samosądów pod nr. 5 (ten dramatyczny epizod z nim utrwalił zresztą Wacław Gąsiorowski w "powstaniowej" powieści Bem). Szambelan zapewne był krewnym/synem(?) generała Andreja Siemionowicza Fencza, przemilczanym jednak przez Rosyjski słownik biograficzny (1901) z ich biogramami (może ze względu na niewielką rolę i niesławną śmierć). Ale potem posiadłość przejął Grigorij/Gregory? Andrejewicz Fensz, który wtedy również przebywał w Polsce/Warszawie, jednak po wybuchu powstania uszedł z w.ks. Konstantym, a po powrocie władz carskich sprawował urząd senatora w administracji Warszawy; miał się dalej dobrze i zmarł dopiero w 1867. Tylko on mógł zbudować nowy pałacyk ok. 1850. Może tu w haśle warto by to (dla porządku) uwzględnić, marginesowo wmontowując w tekst gdzie należy (co jednak pozostawiam raczej Tobie, w formie jaką sam uznasz za właściwą). A zdjęcie istotnie najlepiej będzie dorobić w jakiś pogodny dzień na przedwiośniu, kiedy śladów zimy już nie ma i brak jeszcze roślinności. Serdecznie pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 10:48, 12 sie 2020 (CEST)

Analizy BASedytuj kod

Hi, Boston9, apologies for addressing myself to you in English. Would you know if Biuro Analiz Sejmowych is the same as Analizy BAS? Thank you for your time. :-) Lotje (dyskusja) 06:08, 17 sie 2020 (CEST)

Ad:Park Ujazdowski w Warszawieedytuj kod

Ad:Park Ujazdowski w Warszawie

Hej :) Zastanawiam się, czy aby na pewno dobrze było skreślić tę część o wojsku. Patrz, str. 89. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 21:13, 27 sie 2020 (CEST)

Odp.edytuj kod

Dziękuję, miłej niedzieli. Hoa binh (dyskusja) 10:26, 13 wrz 2020 (CEST)

Pozwalam sobie podpiąć się pod temat założony przez Hoa. Dziękuję za dobre słowa i tak tak wysoko oceniające moją osobę, aż nie wiem co więcej mogę napisać. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 22:08, 13 wrz 2020 (CEST)

Czy tak można?edytuj kod

Przenieść art. https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Zdzis%C5%82aw_Najmrodzki Magen (dyskusja) 16:07, 17 wrz 2020 (CEST)

Dziękujęedytuj kod

Magen (dyskusja) 19:44, 17 wrz 2020 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Witam. Jest dyskusja w poczekalni. Ale wystepuję z prośbą do Ciebie osobiście. Biogram aktualizuję, poprawiam, przeredagowuję jego treść, przypisy, dokonałem korekty co do życia prywatnego. Ma gość Brązowy Krzyż Zasługi. Zerkając na inne biogramy, to okazuje się jest róźnie z tą encyklopedycznością, choć podane przykłady w dyskusji, okazuje się może i do końca nie trafione przeze mnie, bo to poseł, a to prezydent miasta. A tu gość jest starostą i od 2018. Ma Krzyż Zasługi. Postać aktywna, społeczna, nauczyciel, samorządowiec. Czy nie możesz spowodować, aby utrzymać ten biogram, tym bardzieej dokonałem stosownych korekt, co jeszcze mógłbym zrobić by hasło pozostawić? Byłbym bardzo wdzięczny o pozytywne spojrzenie na moją prośbę. Keres 40 (dyskusja) 12:11, 18 wrz 2020 (CEST)

dodam jeszcze aktualną dyskusję rzeczonego hasła [3] Biogram zaktualizowałem, poprawiam, przeredagowałem jego treść, przypisy. Nie jest już tak rozbudowane, dużo nieencyklopedycznych treści skasowałem. Dalej wyrażam prośbę do Ciebie o pozostawienie hasła, tym bardziej, że przesłankami za pozostawieniem może być jego działalność na innych polach niż polityczna - czyli społeczna, charytatywna. Keres 40 (dyskusja) 15:14, 18 wrz 2020 (CEST)

Gastronomiczne pytaniaedytuj kod

Cześć,

Ponieważ siedzę ostatnio w kuchniach, m.in. w greckiej, tknęło mnie, by zwrócić się do Ciebie z taką nietypową sprawą. Błąka mi się po głowie, że w XVIII-XIX-wiecznej Warszawie prowadził działalność, może czasowo nawet miał swój lokal jakiś kucharz względnie restaurator grecki, być może z nazwiskiem na K (?). Niestety, nie mogę sobie już przypomnieć, gdzie i przez kogo literacko był wspomniany (chyba w którejś z typowo "warszawskich" powieści J.I.Kraszewskiego). Czy w swej obfitej literaturze źródłowej nie natknąłeś się na kogoś/coś takiego?

Druga rzecz, to w przeglądzie takich stołecznych przybytków uderzyło mnie, że mają swe wyodrębnione miejsce (kategoria) znane w historii miasta kawiarnie, ale brak haseł (poza Semadenim) dotyczących znanych cukierni warszawskich, np. Lursa, Lardellego. Nie ma też dotąd jakiegoś hasełka zbiorczego o początkach tej "lekkiej" gastronomii w Warszawie od XVIII wieku i o szczególnym w niej udziale Francuzów (poczynając od "saskiej" kawiarni Duvala, ale też o staromiejskich traktierniach Quellusa, Chauvota, Herteuxa i in.). Jak sądzisz, czy celowe byłoby poświęcenie temu wycinkowi gastronomii nieco miejsca? - Pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 10:57, 21 wrz 2020 (CEST)

 • Dzięki za wyjaśnienie co do kucharza Greka (choć wciąż kołacze mi się w głowie, że gdzieś tam był - może w Marywilu, ciekawie i szerzej pokazanym przez JIK w powieści "Sto Diabłów"?). A w kwestiach lokali obcych cukierników i "francuskich" przybytków gastronomii warszawskiej, to jako podstawę wiadomości właśnie Herbaczyńskiego czy Waydel-Dmochowską miałem na myśli. Sporo pożytecznych wiadomości na ten temat (z konkretnymi nazwiskami i lokalizacjami) zamieścił Fr. Galiński w swych warszawskich szkicach (1960), ale czy to wystarcza? Może w felietonowych szkicach J. Kasprzyckiego ("Warszawskie pożegnania" i in.) ? Prawdę mówiąc, miałbym opory z braniem się do takiego hasła, zwłaszcza na tle istniejących w pl:wiki wzorowych varsavianów - czuję się do tego za cienki Bolek, bo choć mam pewną orientację, brak mi dostatecznej wiedzy (i poszerzonej bazy źródłowej). Temat - zwłaszcza w szerszym ujęciu - zapewne mnie przerasta. Spróbuję jednak w tej sprawie coś zdziałać, kiedy już porzucę dotychczasową tematykę i przejdę na inną. Pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 09:17, 22 wrz 2020 (CEST)

Odnośnie hasła "Deadline"edytuj kod

Dodałem to źródło, którego ci brakowało. Nie rozumiem jednak po co ono było potrzebne. Przecież to jest oczywista sprawa od jakich słów pochodzi ten termin. Idąc takim tokiem rozumowania, powinniśmy zaspamować co drugie zdanie przypisami albo połowę informacji z Wikipedii usunąć, bo nie mają wymaganego źródła.

Zespół Szkół Lauder-Morashaedytuj kod

Wiem, że nie linkujemy elementów nazw własnych, ale jak inaczej miałem podlinkować biogram patronki?... Uznałem, że to ważne. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 11:25, 5 paź 2020 (CEST)

dynamiczne zarządzanie procesami biznesowymiedytuj kod

Dlaczego nie mogę dodać do tego artykułu nowej pozycji książkowej, która tego właśnie dotyczy? Szelągowski, M. (2018). Zarządzanie procesowe w gospodarce wiedzy: Tworzenie wartości z kapitału intelektualnego. Warszawa: Wydawnictwo Linia

Odpowiedźedytuj kod

W nowej publikacji, autor tej definicji zaproponował drobne, acz istotne zmiany w definicji. Zmiana wprowadzona a tutaj odrzucenie.

Powstaniowe niejasnościedytuj kod

Po kolejnych obchodach rocznicy powstania '44 moje wątpliwości wciąż budzi pewna kwestia dotycząca naszego wikihasła o kościele św. Antoniego przy Senatorskiej (porządkowałem i uzupełniałem to kiedyś). Otóż figuruje tam dość bałamutna informacja, że w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego Niemcy spalili żywcem 30 powstańców, oparta jedynie na danych ze strony historii tegoż kościoła/parafii, gdzie z kolei brak jakichkolwiek innych/zewnętrznych podstaw źródłowych. W pl:wiki akurat sprzeczna jest ona z wiadomością, że podczas odwrotu powstańców ze Starówki, w kościelnej kaplicy znaleziono wówczas 80 pomordowanych cywilów, brak natomiast czegokolwiek o stratach i paleniu żywcem samych powstańców. A o tyle to wiarygodne, że oparte na książce Borkiewicz-Celińskiej o batalionie Zośka i na fundamentalnej pracy A. Przygońskiego o samym powstaniu. Nie mam dostępu do tych źródeł, a sprawa chyba jednak wymagałaby ostatecznie wyjaśnienia, bo ma wymowę (zwłaszcza dziś) dość propagandową, no i wygląda myląco. Co ty na to? - Cyborian (dyskusja) 10:48, 6 paź 2020 (CEST)

 • Wielkie dzięki za rzeczowe i autorytatywne rozproszenie tej niejasności z usunięciem sprzeczności (i za tak szybką reakcję). Od początku jakoś wyglądało mi to na swoistą "legendę" przypisaną miejscu kultowemu. Teraz czyta się to wiarygodnie i bez wątpliwości. Pozdrawiam! - Cyborian (dyskusja) 11:25, 7 paź 2020 (CEST)

‪Przestrzeganie zasady weryfikowalności‬ - hasło granatowa policjaedytuj kod

dziękuję za komentarz. Dodane przeze mnie fragmenty do hasła granatowa policja, oparte są na źródłach i pochodzą z wiarygodnych publikacji. Ale faktycznie nie dodałam źródla w tekście hasła na wikipedii, co wkróce poprawię.

Informacyjnie podaję z jakich źródeł pochodzą zamieszczane przeze mnie, cofnięte przez Pana fragmenty.

Od czasu wydania pracy Krzysztofa Dunin-Wąsowicza ukazało się wiele opracowań dotyczących Granatowej Policji i jej działań nie tylko w Warszawie. Andrzej Żbikowski przytacza liczne przykłady z dystryktu radomskiego, z okolic Miechowa i Wolbromia, patrz: Andrzej Żbikowski - Antysemityzm, Szmalcownictwo, współpraca z Niemcami, a stosunki polsko-żydowskie pod okupacja niemiecką [w] Polacy i Żydzi pod okupacją niemiecka 1939-1945 Studia i Materiały IPN Warszawa 2006, Podrozdział Policja Granatowa wobec niemieckich akcji eksterminacyjnych, str. 458. O działalności granatowej policji w dystrykcie Lubelskim obszernie pisze Dariusz Libionka (Dariusz Libionka: „Polska ludnośc chrześcijańska wobec eksterminacji Żydów – Dystrykt Lubelski[w] Akcja Reinhardt. Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie, Warszawa 2004, s. 276 passim. (IPN seria „Konferencje”, t. 17). następnie: Alina Skibińska „Dalej jest Noc - Powiat Biłgorajski T I str 258 przytacza relację z pisma Polskiego Stronnictwa Ludowego „Przez Walkę do Zwycięstwa” z 20 XI 1942: „ Pod Szczebrzeszynem są uciekinierzy żydowscy w lasach. Niemcy przy pomocy policji granatowej i jeńców sowieckich urządzają polowania. Dzieci likwiduje się uderzeniem głowa o kamień … Pewien granatowy już upolował 69 Żydów.” oprócz tegooObszerne materiały dotyczące działań granatowej policji oparte na odnalezionych pamiętnikach a także na kwerendach archiwalnych znaleźć można w cytowanej wyżej pracy Jana Grabowskiego.

Cytowane źródła poza esejem Emanuela Ringelbluma, który występuje w podwójnej roli historyka a także naocznego świadka (Esej napisany został w pierwszych miesiącach 1944 roku w schronie przy ulicy Grójeckiej przed zdekonspirowaniem schronu i śmiercią autora w marcu 1944 roku) powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat i oparte są na bogatej kwerendzie źródłowej przede wszystkim na zachowanych meldunkach, sprawozdaniach i dziennikach z posterunków Granatowej Policji, licznych świadectwach samych policjantów, prasie konspiracyjnej meldunkach polskiego podziemia, a także aktach sądowych niemieckich sądów specjalnych Sondergericht. Źródła te w większości przypadków nie były znane w czasie gdy powstawały opracowania przytaczane jako źródła w obecnej wersji tekstu.

pozdrawiam Olga Mielnikiewicz --Olgamielnikiewicz (dyskusja) 11:49, 7 paź 2020 (CEST) Olgamielnikiewicz

Strajk ostrzegawczyedytuj kod

Hasło chyba w twoim zasięgu. Nieco poprawiłem ostatnio definiowanie przez ustawę, ale to jest bardzo wąskie i na pewno niewystarczające. Sławek Borewicz, → odbiór 22:28, 7 paź 2020 (CEST)

Odp:Damianekedytuj kod

Odp:Damianek

Dziękuję za propozycję, ale w tej chwili nie czuję jakiejś szczególnie silnej chęci ani potrzeby. Pomyślę o tym w bliżej nieokreślonej przyszłości ;-). PG (dyskusja) 09:07, 11 paź 2020 (CEST)

Spokojnie, kiedyś będę musiał ulec. PG (dyskusja) 10:08, 11 paź 2020 (CEST)

Odp:Zdjęcie p. Aleksandra Żebrowskiegoedytuj kod

Odp:Zdjęcie p. Aleksandra Żebrowskiego

Cześć! P. Aleksander Żebrowski wykonał te zdjęcia na zlecenie mojej persona w tzw. realnym życiu. Jestem obecnie w trakcie przygotowywania do wysłania do OTRS niezbędnych dokumentów, które to potwierdzą. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie. Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 21:55, 12 paź 2020 (CEST)

 • hm, Bostonie, jak mam uniknąć Twego zarzutu wobec Nadzika "Na razie to jest naruszenie prawa autorskiego i zasad Commons", gdy będę działał w podobnej sytuacji. Pytałem Polimerka[4], ale z jego odp. wynika, że nie da się nie naruszyć prawa autorskiego i zasad Commons. A może jednak da się? Chętnie poznam odp. bo b. bym nie chciał nawet na chwilę łamać PA. Tylko nie chodzi mi o info, ze autor sam może wszystko zrobić. Bo nie potrafi, więc nie zrobi. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:02, 12 paź 2020 (CEST) od tyłu: czyli najpierw muszę załadować cudzą pracę (do czego prawnie nie mam prawa:), a dopiero później autor musi wysłać zgodę na OTRS? Ja chciałem odwrotnie - autor najpierw wyśle zgodę, wskazując też mnie jako ładującego, a później ja załaduję. Tylko, że operator OTRSu musiałby mnie poinformować, że zgoda już wpłynęła i została zweryfikowana, żebym wiedział kiedy ładować. A tego chyba się nie praktykuje? "Piotrze, a co to za podczytywanie cudzych rozmów" taki duży (czyt. doświadczony) wikipedysta, a nie wie, że wszystko co zapisuje gdziekolwiek w przestrzeniach wiki udostępnia na CC BY-SA całemu światu i ów świat, w osobie np. niżej podpisanego, może nie tylko czytać, ale i modyfikować, kolażować, a nawet bez pytania twórcy o zgodę i bez płacenia mu wydać komercyjnie zbiór wszystkich wikiwypowiedzi Bostona9 i sprzedawać za ciężkie pieniądze w empiku? Więc ja się b. ograniczam w swoich prawach tylko czytając:) Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:43, 12 paź 2020 (CEST)

Odp:Zdjęcie p. Aleksandra Żebrowskiegoedytuj kod

Odp:Zdjęcie p. Aleksandra Żebrowskiego

Dzięki wielkie za informacje, niestety jeśli chodzi o Commons, to wrzucanie zdjęć dopiero zaczynam poznawać. Jeszcze raz dziękuję! Pozdrawiam! Nadzik (dyskusja) 23:08, 12 paź 2020 (CEST)

Ambasada Szwecji w Polsceedytuj kod

Mam dwa pytania:

 • Dlaczego przywracasz (czyli dublujesz !) link do strony Ambasady ?
 • Jak uzasadnisz eliminację przez Ciebie zdjęcia b. siedziby konsulatu/poselstwa (w latach 1913-1922) przy ul. Zielnej 37 ?

--MZM (dyskusja) 13:29, 26 paź 2020 (CET)

Gospodarka finansowaedytuj kod

Czy to hasło byłbyś w stanie uźródłowić? To kolejne na mojej liście zgłoszeń do poczekalni. Sławek Borewicz, → odbiór 12:26, 1 lis 2020 (CET)

Kategoria Ulice w Warszawieedytuj kod

Życzysz sobie w infoboksach zostawiać, poza nazwą ulicy, także słowa w Warszawie? Dlaczego? Gdabski (dyskusja) 21:57, 26 lis 2020 (CET)

Re: Prudentialedytuj kod

Zauważyłem, niestety po czasie. Poprawiam ręcznie. ~malarz pl PISZ 13:42, 30 lis 2020 (CET)

Cmentarz Powązkowski - pisowniaedytuj kod

ad [5]

Witaj! Wydaje mi się, że obie pisownie są dopuszczalne (zob. [6]). Co ciekawe, nazwa strony brzmi: Pochowani na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, ale nazwa kategorii to: "Pochowani na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie". Forma zapisu kategorii wydawała mi się ważniejsza, bo pojawia się w tysiącach haseł. Czy nie warto by tego ujednolicić? Pozdrawiam. Laked98 (dyskusja) 13:14, 18 gru 2020 (CET)

 • Dzięki za wyjaśnienie! Też uważam, że warto by coś z tą kategorią zrobić. I podejrzewam, że podobnych kategorii może być więcej, bo jest np. również kategoria "Pochowani na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie", z pisownią inną niż zalecana (zob. też kategoria "Pochowani w Krakowie", zawierająca nazwy cmentarzy). Pozdrawiam. Laked98 (dyskusja) 14:07, 18 gru 2020 (CET)

Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły/Hasła utworzone przez Pytka125/statusedytuj kod

Szkoda czasu na poprawki w tym zestawieniu, bot co trzy godziny je aktualizuje, a poza tym i tak po kolorach widać co jest zrobione. ~malarz pl PISZ 22:02, 30 gru 2020 (CET)

Femina i Skarpa a Konfrontacje filmoweedytuj kod

Dlaczego wykasowałeś/łaś moje wpisy w hasłach "Kino Skarpa w Warszawie" i "Kino Femina" o tym, że w obu kinach odbywały się Konfrontacje filmowe. Zajrzyj choćby na hasło "Kina w Warszawie" - czarno na białym, że w Skarpie się odbywały.

Co do Feminy - też wiem na pewno.

Jak coś Ci się wydaje nieznajome - to popracuj nad własną niewiedzą, żeby zmienić ją w wiedzę, a nie z marszu wykasowuj.

Lepsze było np. poproszenie o źródła.

Informację wprowadzę ponownie. Z góry dziękuję za założenie, że może jednak jest ona poprawna.

(Ivonna Nowicka (dyskusja) 23:39, 4 sty 2021 (CET))

Dziękuję za odpowiedź. Na przyszłość zachęcam do próby sprawdzenia prawdziwości informacji przed jej momentalnym i upartym wykasowaniem (zarówno przy Feminie, jak i przy Skarpie). Wystarczyło poszukać w samej Wikipedii. Informacja przeze mnie podana była cenna i niemalże unikalna, wobec faktu skąpych wiadomości na Wikipedii o Konfrontacjach filmowych. Proszę też o powstrzymanie się od insynuacji, podważających moje kwalifikacje wikipediowe. To samo można by zresztą powiedzieć wzajemnie - dlaczego kasować, skoro można na samej stronie poprosić o przypis?

Z poważaniem, (Ivonna Nowicka (dyskusja) 00:01, 5 sty 2021 (CET))

Informacja na str. Wikipedii nie ma przypisu - a jednak jest prawdziwa. Zdecydowanie zachęcam do odrobiny cierpliwości, primum. Secundum, przypominam, że w Wikipedii dbamy o miłą atmosferę, czego zabrakło wobec kroków jak wyżej.

(Ivonna Nowicka (dyskusja) 00:17, 5 sty 2021 (CET))

Jezioro Baranowieckieedytuj kod

Cześć :) Przy tworzeniu kolejnego wodnego artykułu dot. Warszawy natknąłem się na informacje o Jeziorze Baranowieckim. Miało być bagniste i w latach 20-tych XX w. zostało zasypane. Kojarzysz temat? Jakieś wskazówki, domysły lub źródła :), gdzie mogło się ono znajdować? Emptywords (dyskusja) 14:43, 6 sty 2021 (CET)

 • Spoko :) Dzięki. A może kolega coś kojarzy? Emptywords (dyskusja) 00:00, 7 sty 2021 (CET) Pierwsze słyszę. Panek (dyskusja) 00:14, 7 sty 2021 (CET) @Panek Mój strzał to zbiornik wodny zaznaczany na wielu mapach Warszawy do około lat 30-tych na południe od portu Czerniakowskiego a na północ od Bartyckiej, ale oczywiście bez źródeł trudno to stwierdzić. Emptywords (dyskusja) 00:30, 7 sty 2021 (CET)

Ad:Ulica Nowoursynowska w Warszawieedytuj kod

Ad:Ulica Nowoursynowska w Warszawie

Hej :) Ulica jest jednak trochę dłuższa niż sam przebieg w Starym Służewie :) Emptywords (dyskusja) 11:13, 14 sty 2021 (CET)

Nowy szablon dla osiedli Warszawyedytuj kod

Hej :) Prośba o opinię. Takie coś. Do powielenia na całą Warszawę. Nada się? Jakieś uwagi? Jest chyba wszystko, co być powinno. Dałem PRNG a nie SIMC, bo w ten sposób mamy szersze podejście, a wszystko co w SIMC jest też w PRNG. Dałem też sekcję "inne", która obejmowałaby osiedla nieoficjalne, które stałyby się z jakichś powodów ency (jak ta nieszczęsna Dębina, którą mamy tam obecnie, jest ency?) lub historyczne miejscowości niewymienione powyżej (jak np. Narty na Wilanowie, o których wspomina Encyklopedia Warszawy, a których nie ma nigdzie w zestawieniach). Jeżeli artykuł obejmuje więcej niż 1 część miasta i/lub również MSI to linkuje wielokrotnie. Emptywords (dyskusja) 21:51, 15 sty 2021 (CET)

Odp. akcja "Pytek"edytuj kod

Cześć, dziękuję za sygnał w sprawie hasła Pytka bez przypisów. Tak teraz wygląda. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 00:27, 25 sty 2021 (CET)

sam się zablokujedytuj kod

a co ty se myślisz? masz monopol na informację? uznałeś, że bliżej nieokreślony "warszawiak" nazywa ten budynek tojtojem i jesteś jedyną osobą, która zna prawdę?--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 16:37, 25 sty 2021 (CET)

Piotr Działyńskiedytuj kod

Wnosiłbym o odtworzenie Wikipedysta:Pytek125/brudnopis/Piotr Działyński (zm. 1494) i chciałbym poznać podstawę usunięcia tego hasła. Nie wiem, dlaczego to akurat hasło zniknęło, choć jest encyklopedyczne. Paelius (dyskusja) 12:06, 18 lut 2021 (CET)

Dziękuję! Przypominam się w kwestii wyjaśnień w odniesieniu do usunięcia. Paelius (dyskusja) 12:31, 18 lut 2021 (CET) Nie można sobie ot tak usuwać stuba bez źródeł (Wikipedia:Ekspresowe kasowanie). To hasło, jeśli miało zostać usunięte winno było przejść przez DNU. Paelius (dyskusja) 17:13, 18 lut 2021 (CET) Dziękuję za zrozumienie. Paelius (dyskusja) 17:22, 18 lut 2021 (CET)

Jan Fryderyk Heurichedytuj kod

Dostrzegłam niezrozumienie rzeczy, ale wiem, że architektura wymaga tak wykształcenia ścisłego, jak i humanistycznego, więc wyjaśniam, że w przypadku architekta informacje o tym, w jakim stylu zaprojektował budynek są informacjami zarówno o budynku, jak i o samym architekcie, a fakt, że budynek jego projektu zdobył nagrodę na wystawie lub zapoczątkował jakiś styl! jest niezwykłym wyróżnieniem i tym bardziej informacją o architekcie. Pozdrawiam. --Agnes.galeria (dyskusja) 19:46, 21 lut 2021 (CET)

Greetings and an help for Coreca and his topicsedytuj kod

Good morning from Coreca, I am writing to greet you and to know how you are. I'm doing pretty well for now, despite the dark pandemic moments. I received your message about the Coreca caves, I ask you if you can help me with Coreca and its topics, just and no more than 10 minutes of your precious time. Of course if I can do something for you just ask, I can help you in Italian and Italian dialects I know on Wikipedia. Sure of your help or quick response, waiting to hear from us I wish you a happy day. Yours truly.--Luigi Salvatore Vadacchino (dyskusja) 10:09, 6 mar 2021 (CET)

Kolega Gtłumacz znowuedytuj kod

Ahoj mobilne:

Wideo rządu walijskiego Karla Jenkinsa; 2015 

ze stycznia plus mój wpis dzisiejszy w https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Llywelyn2000 Zwracam się do ciebie, bo deja vu w jego historii.

Ukłony

Zezen (dyskusja) 15:36, 12 mar 2021 (CET)

Mister Warszawyedytuj kod

Hej :) Możliwe, że masz zdjęcia jakieś lub będą nowe cele. Emptywords (dyskusja) 00:34, 15 mar 2021 (CET)

Ad:Mister Warszawyedytuj kod

Ad:Mister Warszawy

Sporo tych literówek :) Szwoleżerów 2a to też Szwoleżerów 10. Emptywords (dyskusja) 09:08, 16 mar 2021 (CET)

Akcja Kutschera - sprawa pochówkuedytuj kod

Hej. Rozumiem to, co napisałeś w uzasadnieniu edycji (podajemy źródła, etc.) - sprawa jest tego typu, że Parzyński w książce podanej w przypisie zamieścił pełną odpowiedź z Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge, stwierdzającą, że Kutschera faktycznie został pochowany najpierw na Heldenfriedhofie, a w 1990-92 przeniesiony do Joachimowa. Według listu, Herr K. został zidentyfikowany na podstawie miejsca usytuowania grobu na Powązkach (część Q, rząd V, grób nr 6). Załączono również oryginalny tekst niemiecki listu z informacją, kto tłumaczył.

Pozostaje pytanie, co z tym fantem zrobić, bo WP:WER to ok, ale no mamy oficjalną odpowiedź z Volksbundu, z 2015 roku... Kuracyja (dyskusja) 00:18, 20 mar 2021 (CET)

Coś się ruszyło w temacie książki? --Kuracyja (dyskusja) 21:41, 24 kwi 2021 (CEST)

Warszawa Główna (Osobowa)edytuj kod

Hej, na ten moment wg regulaminu PKP PLK nie ma już "Warszawy Głównej Osobowej" i "Warszawy Głównej Towarowej" ([7]) a jest "Warszawa Główna" i "Warszawa Główna Towarowa". Tym samym artykuł Warszawa Główna Osobowa należałoby przenieść pod adres Warszawa Główna, tylko nie bardzo mam pomysł co zrobić z istniejącą tam stronę ujednoznaczniającą. Therud (dyskusja) 11:29, 24 mar 2021 (CET)

Warszawa Główna, Warszawa Zachodniaedytuj kod

Witam Kolegę. Drobna uwaga na przyszłość, bo - jak wiadomo - nie ma nikogo, kto by się znał na wszystkim ;) W przedmiotowych hasłach zatwierdził Kolega zmianę nazwy "Warszawa Główna Osobowa" na "Warszawa Główna". Wszystko byłoby OK, tyle że zmiana nastąpiła wyłącznie w nazwie stacji (zgodnie z zał. 2.6 do Regulaminu Sieci 2020/2021 PKP PLK), natomiast w nazwie linii nr 23 oraz 42 wciąż figuruje "Warszawa Główna Osobowa" (zgodnie z PLK-owską instrukcją Id-12). Hasła już skorygowałem :) ~Kamil (dyskusja) 10:08, 25 mar 2021 (CET)

Ad:Cmentarz w Pyrach (Warszawa)edytuj kod

Ad:Cmentarz w Pyrach (Warszawa)

Cześć :) Szukałem, ale chyba nie ma innych Pyr, gdzie byłby cmentarz? Emptywords (dyskusja) 08:53, 30 mar 2021 (CEST)

Ad:Ursynów-Centrumedytuj kod

Ad:Ursynów-Centrum

Cześć :) Co do wymiany zdjęć, które rzeczywiście są potrzebne :), to bym się zastanowił nad głównym zdjęciem, z infoboxu, w artykule głównym Ursynowa. Może coś z KEN? Może jakieś reprezentatywne skrzyżowanie? Coś przy metrze? Może coś z jego początków? Może nawet właśnie to, co tu dałeś? Bo Kabacki Dukt jest owszem spoko, ale mam wątpliwości, czy jest aż tak reprezentatywny/charakterystyczny/przekrojowy dla całej dzielnicy :) Emptywords (dyskusja) 23:20, 5 kwi 2021 (CEST)

Odp:Re: Ad:Ursynów-Centrumedytuj kod

Odp:Re: Ad:Ursynów-Centrum

Teraz na moje oko jest znacznie lepiej :) Tak. Dopiero zaczynam, uczę się, poznaję sprzęt w miarę poprawy pogody i możliwości czasowych. Wbrew pozorom nie jest to aż takie proste, jak się wydaje :) Nie dość, że trzeba ogarniać trzy "byty" na raz: widok z drona na telefonie, widok na dron z dołu i otoczenie własnej osoby, to przede wszystkim nie chciałoby się zwalić komuś na głowę. Ale zabawa super fajna. Naprawdę polecam :) Jeżeli zaś chodzi o Wiki, to na razie Łużek w polu, ale nie było pogody i jeszcze musiałem uciekać przed deszczem, więc nie zdążyłem, co chciałem i coś tam właśnie na Kabatach, jak miałem przerwę na obiad na home office. Plany mam jednak spore :) Emptywords (dyskusja) 23:43, 5 kwi 2021 (CEST)

 • Haha :) Nie no dziękuję, dziękuję. To tez podpompuje: Doceniam za mega wkład w "warszawskie sprawy". Nie mówię tylko o tym ogromie zdjęć, które zapewne przez dziesięciolecia będą wykorzystywane przy różnych okazjach jako ilustracje prasowe, w opracowaniach, przewodnikach, serwisach itd, ale też za "opiekę" nad hasłami. Praktycznie strzeżesz każdego w jakiś sposób związanego z Warszawą. Dzięki! Co do J. Wingerta - już kiedyś o tym pisaliśmy i nie ukrywam, że była to jedna z głównych inspiracji do wyposażenia się w nowy sprzęt (o czym nawet pisałem tutaj). Tak więc będzie, będzie, wybieram się. Na marginesie: przeczytałem sobie Twój opis i spojrzałem po nitce na na inne serwisy: ciekawe, że mamy bardzo zbieżne wykształcenie i to, co robimy zawodowo, nie mówiąc już o tym Ursynowie. Nie dziwota więc, że i na Wiki działka bardzo podobna :) Emptywords (dyskusja) 00:21, 6 kwi 2021 (CEST)

Ad:Osiedle Kabatyedytuj kod

Ad:Osiedle Kabaty

No nie wiem :) W nazwie spółdzielni jest dużą, więc tak chce chyba inwestor. Emptywords (dyskusja) 19:42, 10 kwi 2021 (CEST)

 • Nie kłócę się :) Może być też i inaczej. Ale tknęło mnie i specjalnie sprawdzałem to, jak pisałem. Emptywords (dyskusja) 19:51, 10 kwi 2021 (CEST)

Pana działania w biogramie Stanisława Grzesiukaedytuj kod

Dzień dobry. Trochę wydaje mi się dziwne, że jedynie poglądy Krystyny Zaborskiej, siostry Grzesiuka na temat jego książek, mają prawo istnieć w Wikipedii. Natomiast zdanie przyjaciela Stanisława Grzesiuka, profesora Rurawskiego usunął pan pod dziwnym pretekstem. Rozumiem, że usunął Pan przedwojenne statystyki, czy też wypowiedź jego siostrzeńca. To da się jeszcze wytłumaczyć. Ale dlaczego przeszkadza Panu pogląd profesora Rurawskiego? Bo jest sprzeczny ze zdaniem Krystyny Zaborskiej? Przepraszam ale Wikipedia prezentuje różne punkty widzenia, a nie "jedynie słuszną prawdę". Pan będąc administratorem wie o tym najlepiej. Pana wszelkie wnioski tyczące się odrzuconego przez Pana tekstu, zostały uwzględnione w nowym. Mam pytanie. Czy działając w biogramie Grzesiuka aktywnie (dokonał Pan tu wiele zatwierdzeń i\lub rewertów[8]) zatwierdzi Pan bogato uźródłowioną wypowiedź profesora Rurawskiego, czy też raczej będzie Pan to blokować, lub też ignorować? W tym drugim przypadku proszę o podanie merytorycznej przyczyny. Jeżeli takich przyczyn natomiast nie ma, proszę o dodanie tekstu wraz ze źródłami. Pozdrawiam83.6.255.229 (dyskusja) 18:07, 12 kwi 2021 (CEST)PD

 • Witam ponownie. Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Opisałem sprawę niejasno. Postaram się to uściślić. Chodzi mi tylko i wyłącznie o edycję z 6 kwietnia 2021 roku, z godziny 19.27. Wszelkie podano tam źródła są poprawne. Zarządzając de facto biogramem Grzesiuka, tej edycji Pan nie zatwierdził. Wspomina Pan o formalnościach jak najbardziej słusznych i są one w przypadku tej edycji dostosowane do zasad Wikipedii i Pana wymagań. Proszę o konkretną odpowiedź. Dlaczego zdanie Krystyny Zaborskiej na temat książek Stanisława Grzesiuka ma tutaj prawo istnieć, a zdanie profesora Rurawskiego doskonale uźródłowione, takiego prawa nie ma? Kłania się tu również sprawa, którą Wy zarejestrowani Wikipedyści doskonale znacie, czyli WAGA. Źródło z Zaborskiej to zaledwie kilkustronicowy tekst ze strony internetowej, pisany na zasadzie mydło i powidło. Źródło z Rurawskiego pochodzi z biografii Grzesiuka, wydanej w 2017 roku. Pozdrawiam 83.6.248.171 (dyskusja) 18:36, 13 kwi 2021 (CEST)PD

Odp:Stegny (tor łyżwiarski)edytuj kod

Odp:Stegny (tor łyżwiarski)

Pewnie. Dopisuje do listy :) Emptywords (dyskusja) 09:23, 13 kwi 2021 (CEST)

 • Chociaż pewnie lepsza byłaby ilustracja w sezonie łyżwiarskim a nie rolkarskim? Emptywords (dyskusja) 09:36, 13 kwi 2021 (CEST)
 • Próbowałem (próbka i próbka2) :) Na razie nie jestem na tyle zadowolony, aby coś konkretnego wrzucić, bo pomimo, że ULC pozawala tam latać pod pewnymi warunkami, to Chińczycy z jakiegoś powodu uznają, że południowa część toru to strefa zastrzeżona Okęcia i wyłączona z lotów. Tak więc może jednak nie być tak łatwo. Emptywords (dyskusja) 01:00, 5 cze 2021 (CEST)

Ulica Jana Długosza w Warszawieedytuj kod

To i ja podrzucę :) Tu z kolei przydałoby się lepsze zdjęcie z poziomu ulicy. Emptywords (dyskusja) 13:13, 14 kwi 2021 (CEST)

 • A może coś masz o Nadwiślance? :) Emptywords (dyskusja) 20:25, 16 kwi 2021 (CEST)
 • To mnie zastrzeliłeś z tymi kronikami. Muszę obadać. Przyznaje, że z tą oczyszczalnią Południe to zabrakło mi wyobraźni, żeby zaplanować i czasu, bo niestety miałem go mało a jeszcze jedną miejscówkę obskoczyłem. A szkoda, bo zajęło by tylko parę minut więcej. Co do Nadwilanówki i Nadwiślanki, z artykułu Godaia mamy takie coś: „Kępa Wilanowska (Nadwilanówka), Kępa Nadwiślańska (Nadwiślanka)” Może to nazwy alternatywne, a może tylko same nazwy kęp, na których miejscowości się znajdywały. Zawsze to jakaś wskazówka. Na marginesie mam też materiały dot. Rudawki. :) Z tego (str. 27 i 58) można wyciągnąć sporo. Jak tego nie zrobisz, to kiedyś sam coś dodam :) Emptywords (dyskusja) 22:16, 16 kwi 2021 (CEST) Maustan mógłby wiedzieć więcej w temacie kęp, jest autorem książki o Urzeczu (i wzmiankowanego artykułu). Plus można pogrzebać w https://okolicekonstancina.pl/ tym lokalnym portalu historycznym, ale tam są raczej opisane pojedyncze miejsca. godaidajesz 17:29, 17 kwi 2021 (CEST)
 • No daj spokój! A dobre weekendy lecą... Co prawda nie jestem fanem podejścia, że niebo musi być zawsze niebieskie, bo i w PL tylu dni słonecznych nie ma, no ale coś mogłoby widać. :) Emptywords (dyskusja) 22:36, 16 kwi 2021 (CEST)
  • Tak. Moim zdaniem zasługuje na ekspozycje :) Coś tam dodałem. Zaskoczką jednak było, że Potok Bielański wg źródeł uchodzi do Rudawki. Emptywords (dyskusja) 22:54, 17 kwi 2021 (CEST)
   • Jeżeli już, to raczej fifty-fifty. U mnie dużo bajtów zajmują same źródła i wyliczanki :) Zajrzałeś do zdecydowanie większej liczby źródeł. Emptywords (dyskusja) 23:11, 17 kwi 2021 (CEST)
   • Aaaa. I ewentualnie można jeszcze na całość spojrzeć. Nie wiem, czy nie wkradł się trochę chaos? :) Emptywords (dyskusja) 23:16, 17 kwi 2021 (CEST)

Czy wiesz – Rudawka (dopływ Wisły)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Emptywords (dyskusja) 22:30, 17 kwi 2021 (CEST)

Centrum Bankowo-Finansoweedytuj kod

W 1931 roku siedzibę główną ministerstwa przeniesiono na ul. Chałubińskiego, w budynku przy ul. Nowy Świat 14 pozostawiono zaś cały szereg komórek organizacyjnych resortu komunikacji (np. departament ruchu kolejowego, główną inspekcję komunikacji, wyższą komisję dyscyplinarną, biuro dróg wodnych) lub jednostki podległe (instytut hydrograficzny, biuro projektów i studiów PKP, biuro elektryfikacji węzła kolejowego warszawskiego). Myślę, że można uznać, iż budynek pełnił funkcję ministerstwa również w okresie do 1939 roku. Źródło: Spis abonentów warszawskiej sieci telefonów Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej i rządowej warsz. sieci okręgowej 1938. MZM (dyskusja) 16:39, 21 kwi 2021 (CEST)

Pałac w Jabłonnieedytuj kod

Dzień dobry. Chciałbym utworzyć hasło "Pałac w Jabłonnie", lecz po wpisaniu takiej frazy do wyszukiwarki włącza się automatyczne przekierowanie do artykułu "Jabłonna (powiat legionowski)". Czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie? Z poważaniem, Tochowicz (dyskusja) 12:17, 25 kwi 2021 (CEST)

 • Dziękuję bardzo za pomoc. Utworzyłem pierwszą wersję artykułu: Pałac w Jabłonnie. Będę go rozszerzać. Czy mogę prosić o sprawdzenie? Tochowicz (dyskusja) 15:52, 25 kwi 2021 (CEST)
  • Dziękuję za uwagi. Rozwinąłem artykuł (jest jeszcze dużo do zrobienia), dodałem nowe źródła. Okazuje się, że uprzednio cytowany tekst z www pałacu jest w dużym stopniu wprost przepisany z jednego z przewodników. Tochowicz (dyskusja) 21:32, 25 kwi 2021 (CEST)

Ad:Bernardyńskaedytuj kod

Ad:Bernardyńska

Jest jeszcze fajny temat, że na osiedlu, przy Bernardyńskiej 23 na ostatnim piętrze swoją pracownię miał Franciszek Starowieyski. W proteście przeciwko brakowi tynku na osiedlu wywiesił rzeźbę czaszki, co wywołało spór z zarządcami osiedla. W 2015 ulicy przed blokiem nadano imię Starowieyskiego. Dużo o tym w necie, ale nie mogę jakichś bardziej porządnych źródeł znaleźć. Masz może coś?Emptywords (dyskusja) 13:21, 26 kwi 2021 (CEST)

 • Dzięki za sprawdzenie! Wbrew pozorom tych osiedli jest naprawdę sporo, część w ogóle prawie nigdzie nie wspominana. --Emptywords (dyskusja) 21:43, 26 kwi 2021 (CEST)

Ad:Ulica rtm. Witolda Pileckiego w Warszawieedytuj kod

Ad:Ulica rtm. Witolda Pileckiego w Warszawie

Cześć :) Nie lubię tego robić bez konsultacji, jak już coś jest wcześniej, więc daje znać, że podmieniłem tu zdjęcie. Zmiana sensowna? Wracamy do starego? Emptywords (dyskusja) 14:20, 3 maj 2021 (CEST)

Warszawska Straż Ogniowaedytuj kod

Wprowadzone przeze mnie (Arek7444) dwie ostatnie zmiany: 1905 r. dotyczące ustanowienia patronki WSO pochodzą z książki dr Boss E. Dzieje Warszawskiej Straży Ogniowej 1836-1936, W-wa 1937. Kolejna zmiana dotycząca informacji o błędzie dotyczy zapisu w kalendarium "1878 r. Oddział V na warszawskiej Pradze rozpoczyna służbę" oddz. V w 1878 r. przeniósł się do nowowybudowanego budynku dla straży co jest napisane dwa akapity niżej. Oddz. piąty istniał od momentu powołania WSO w 1836 r. najpierw jako oddz. IV a w chwili powstania oddz. na ul Chłodnej w 1851 r. numeracja została zmieniona i otrzymał nr V, o czym napisane jest w piątym wersie kalendarium.

Podziękowanie - Rudawka (dopływ Wisły)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 28 maj 2021 (CEST)

ad. Dyskusja:Stare Miasto w Warszawieedytuj kod

Hej, czy aby nie usunąłeś tej strony omyłkowo? Hasło wybitnie dotyczy Warszawy, więc szablon był słusznie wstawiony. ~CybularnyNapisz coś ✉ 01:10, 4 cze 2021 (CEST)

Ad:Osiedle Batorego (Warszawa)edytuj kod

Ad:Osiedle Batorego (Warszawa)

Cześć :) Przyznam, że trochę mniej wierzę zacytowanemu źródłu, bo sama spółdzielnia twierdzi, że ma 1151 lokali, co jest bliższe informacjom z Encyklopedii Warszawy i może wynikać z połączeń/przekształceń lokali usługowych i do tego brzmi lepiej niż równe 1200 lokali :) Emptywords (dyskusja) 00:12, 15 cze 2021 (CEST)

Warszawska Straż Ogniowaedytuj kod

Dzień dobry. Na wstępie dziękuję za uwzględnienie moich uwag oraz za przekazanie informacji dotyczących wprowadzanych przeze mnie zmian. Proszę jeszcze o pomoc w kwestii uzupełnienia kalendarium. Zależy mi na rzetelnej informacji o warszawskiej straży, a podawanie przypisów do każdego z kolejnych punktów kalendarium nie zawsze jest możliwe. Kolejne lata z historii warszawskiej straży opisane (przeze mnie) są na stronie Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy https://www.gov.pl/web/kmpsp-warszawa/kalendarium, czy link do tej bądź co bądź urzędowej strony może być podany jako źródło informacji? Całość informacji podawanych na stronie instytucji czerpałem z archiwalnych bądź bieżących dokumentów KM PSP m. st. Warszawy i są to źródła nigdzie nie publikowane prze co tak naprawdę niemożliwe do zweryfikowania przez zwykłego czytelnika. Proszę o podpowiedź, jak poradzić sobie z problemem podawania źródeł w tym przypadku. Z góry dziękuję za pomoc.(Arek7444 (dyskusja) 14:09, 22 cze 2021 (CEST))

Gwiazdkaedytuj kod

Za udział w akcji BATUTA 2021

Przyjmij tę gwiazdkę jako podziękowanie za wkład pracy w uźródławianie artykułów podczas akcji BATUTA. Wiem, jeszcze mamy ponad pół doby :) H. Batuta (dyskusja) 10:09, 30 cze 2021 (CEST)

Kanał Żerańskiedytuj kod

Usunięte informacje dotyczące dawnych projektów budowy Kanału Żerańskiego tj. wielkości i przebiegu kanału wg. projektów z 1832, 1857 i 1898 roku pochodzą z książki "Проекты соединения водных путей России" https://1lib.pl/book/2561165/363f75. Książka ta jest wskazana jako źródło przy pierwszym projekcie.

Ad:Pomniki przyrody w Warszawieedytuj kod

Ad:Pomniki przyrody w Warszawie

O kurcze! Ciekawe gdzie on się podział? Zawsze tam był! Emptywords (dyskusja) 08:58, 7 lip 2021 (CEST)

 • A już myślałem, że po nim :) No to ewidentnie pomyłka :) Na geoportalu środowiskowym można zobaczyć zdjęcie obiektu i ewidentnie chodzi o ten z grubymi gałęziami bluszczu. Emptywords (dyskusja) 08:21, 8 lip 2021 (CEST) I dodam jeszcze, że te błędy dodają dodatkowego smaczku całej zabawie poszukiwania tych pomników. :) Emptywords (dyskusja) 08:43, 8 lip 2021 (CEST)
  • Ech...te listy "TO DO" - ciągle puchną :) Emptywords (dyskusja) 16:08, 8 lip 2021 (CEST)

Gwiazdka za udział w akcji BATUTA 2021edytuj kod

Drogi Bostonie,

dziękujemy za Twój udział w akcji BATUTA 2021! Gratulujemy i zostawiamy pamiątkową gwiazdkę do umieszczenia na stronie wikipedysty.

W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 10:47, 8 lip 2021 (CEST)

Ambasada Ukrainy w Polsceedytuj kod

Informuję, iż zgodnie z informacją polskiego MSZ z 22 lipca 2021 roku (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/misje-dyplomatyczne-urzedy-konsularne-i-organizacje-miedzynarodowe-w-polsce) siedziba ambasady mieści się w al. Szucha a nie przy ul. Malczewskiego, gdzie 1 lipca 2020 ulokowano jedynie wydział konsularny. MZM (dyskusja) 20:38, 29 lip 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Boston9" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy