Dyskusja wikipedysty:Boston9


Dyskusja wikipedysty:Boston9 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Pochowani na Cmentarzu ewangelicko-augsburskimedytuj kod

Dziś odwiedziłem ten cmentarz i edycję rozpocząłem od dodania nowych grobów. Przypisy też uporządkuję ale to wymaga trochę czasu. Chce dodać do kazdego pochowanego przypis w tym haśle.--Lukasz2 (dyskusja) 16:13, 29 gru 2019 (CET) W grobonecie jest informacja o pochówku. --Lukasz2 (dyskusja) 16:30, 29 gru 2019 (CET)

Wielka schizma (Gwiezdne wojny): usunięcie a przeniesienieedytuj kod

Dobry wieczór. Okazuje się, że można stronę przenieść pod tytuł <nazwa autora>/<nazwa artykułu> w przestrzeni nazw Wikipedysta. Wiem, jak to Mpn zrobił z flagą Zgorzelca. Dziękuję za uwagę. --Keyacom (💬 | 🖊) 23:04, 31 gru 2019 (CET)

Ad:Warszawa Mostedytuj kod

Ad:Warszawa Most

Coś jest nie tak z tym zdjęciem z Surgiewicza. Za kolejarzami widać okna na piętrze, podczas gdy znane mi zdjęcia Warszawy Most pokazują budynek parterowy. To co widać dalej w perspektywie też nie przypomina wjazdu na Most Kierbedzia, którego dość rzadka kratownica po prostu urywała się na granicy przyczółka. W sumie myślę, że to nie jest Warszawa Most. Gżdacz (dyskusja) 01:57, 2 sty 2020 (CET)

Kropkiedytuj kod

OK! będę pamiętać, bo to faktycznie mój słaby punkt: pamiętanie o tym :) Poprawiłam też w takim razie w Prudentialu. Jak gdzieś jeszcze foty z NAC tak z kropką wstawiłam, to przepraszam. Klarqa (dyskusja) 15:47, 12 sty 2020 (CET)

Farmacja Tarchominedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Encyklopedyczno%C5%9B%C4%87/polskie_kluby_pi%C5%82karskie

Ad:Krajowy Rejestr Sądowyedytuj kod

Ad:Krajowy Rejestr Sądowy

Hej :) Jako dane archiwalne (na 31.12.2015) dane te mogły, a nawet powinny pozostać. No ale skoro teraz je usuwasz (są informacją nieency) bo są "nieaktualne", to imo na 100% 10 czerwca 2016, kiedy je wstawiałeś też były już nieaktualne, więc po co je wstawiłeś 4,5 roku temu? Nie rozumiem: raz wstawiasz nieaktualne dane jako ency informację, a dzisiaj z tego samego powodu je wywalasz :P ;) Ented (dyskusja) 22:04, 14 sty 2020 (CET)

Nieeee nooooo ;), przecież nie ma "ciut bardziej aktualnych" i "ciut mniej aktualnych", bo "ciut" jest niedefiniowalne. Wstawione po pół roku były nieaktualne i tyle, a nie jakieś tam "ciut" :P. Po drugie: każde dane jeżeli są podawane jako stan na dany dzień, lub miesiąc, lub rok są aktualne zawsze – wbrew pozorom nawet po 50 latach ;) Ented (dyskusja) 22:54, 14 sty 2020 (CET) Zatem z góry dzięki :) W zanadrzu miałem jeszcze jeden argument: jakby "nieaktualne" dane z lat minionych (ale aktualne na dany okres) wywalać, to te dane demograficzne powinny wylecieć na "dzień dobry" bo każde mają ponad 5 lat ;) Pzdr. Ented (dyskusja) 23:18, 14 sty 2020 (CET)

Odp:Przemysław Rzepkowskiedytuj kod

Odp:Przemysław Rzepkowski

Tak jak napisałem w kawiarence. Według mnie długoterminowe blokady, takie jak roczna, kilkuletnia czy stała powinny być ostatecznością i pomijając wandali stosowane w stosunku takich użytkowników jak Karpiak, Arche, Premia czy MarcinEB, których kaliber szkodliwości jest dużo wyższy niż Przemysława Rzepkowskiego, ewentualnie dla skrajnych przypadków recydywy np. w razie gdyby Rzepkowski wrócił z 3-miesięcznej blokady i nadal tak samo działał. Wtedy mogę nawet sam nałożyć rok blokady. W swojej dotychczasowej działalności użytkownik był blokowany, ale tylko doraźnie, krótkoterminowo, nigdy na dłużej niż tydzień. Dlatego w tej sytuacji najadekwatniejsza była średniej długości blokada. Osobiście nałożyłbym miesięczną, ale biorąc pod uwagę Twój werdykt zdecydowałem się ustawić bardziej kompromisowy trzymiesięczny okres. Zmiana blokady z całkowitej na przestrzeń główną, wynikała w obszaru występowania problemu. Użytkownik niepoprawne edycje wykonywał tylko w main, więc nie ma potrzeby pozbawiać go możliwości edytowania innych przestrzeni. Co więcej, gdyby podjął decyzję, że chce zacząć konstruktywnie pomagać w Wikipedii, to może przećwiczyć to w brudnopisie. Zapomniałem jedynie odblokować maila, co zrobił Nedops. Nie należy uniemożliwiać zablokowanym możliwości kontaktu, gdyż zgodnie z zasadami prawie każdy ma prawo odwołać się od blokady. Uważam również, że blokady roczne i dłuższe w stosunku do nie-wandali powinny być zawsze uprzednio konsultowane. Czy wobec tych argumentów zgadzasz się, że aktualny czas blokady jest wystarczający? Jeśli bardzo chcesz mogę przedłużyć, jednak nie uważam tego za dobre rozwiązanie, w szczególności, że kilku innych użytkowników było przeciwnych tak długiej blokadzie. ~CybularnyNapisz coś ✉ 00:47, 16 sty 2020 (CET)

Przepraszam, że nie skonsultowałem tej sprawy z Tobą. Uznałem, że skoro trwa dyskusja w barze, to sprawa jest otwarta. Ponadto, chciałem, aby stan, który uznałem za nieprawidłowy, trwał jak najkrócej. ~CybularnyNapisz coś ✉ 15:47, 16 sty 2020 (CET)

"Wyzwolenie Warszawy"edytuj kod

Witaj,

Jakie źródła?

Takie?

Określenie "wyzwolenie Warszawy" do dziś wzbudza dyskusje. Oceniając je historyk Andrzej Krzysztof Kunert w wypowiedzi dla PAP stwierdził: "W moim odczuciu 17 stycznia 1945 r. nastąpiło nie wyzwolenie miasta, ale wyzwolenie morza ruin, pozbawionego mieszkańców. Nazwałbym to zajęciem wymarłego miejsca, kilka godzin wcześniej opuszczonego przez oddziały niemieckie. W stolicy nie było nikogo, kto by mógł przywitać wkraczające wojsko kwiatami".

https://dzieje.pl/aktualnosci/17-stycznia-1945-wkroczenie-1-armii-wp-do-zrujnowanej-warszawy

https://www.rdc.pl/informacje/zastali-puste-miasto-17-stycznia-1945-r-do-warszawy-wkroczyli-zolnierze-1-armii-wojska-polskiego-posluchaj/

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/17-stycznia-1945-r-brnie-bylo-wyzwolenia-34051

Tego określenia propagandy PRL od lat się już nie używa.

Pozdrawiam serdecznie: Andros64 (dyskusja) 13:37, 16 sty 2020 (CET)

  • Czyli podajesz przykład sprzed 25 lat, a nie z historiografii współczesnej. Andrzej Kunert to rok 2012, a to jest specjalista od okresu okupacji, bez konotacji politycznych. PZDR Andros64 (dyskusja) 13:53, 16 sty 2020 (CET)
  • Trochę nieładnie się wcinać, ale..czyżby sukces hitlerowskiej (niemieckiej) propagandy głoszącej, ze Warszawa zniknie z map świata? Można wyjść z definicji "miasta". To "morze ruin" było nadal miastem, było nadal Warszawą czy też nie? Odpowiedz jest jedna - oczywiście, ze było--Kerim44 (dyskusja) 15:47, 16 sty 2020 (CET)

ZBedytuj kod

Tą swoją edycją [1] "zaklepałeś" wcześniejsze usunięcie najnowszego zgłoszenia [2]. Którego teraz nie ma. --Kriis bis (dyskusja) 14:17, 4 lut 2020 (CET)

  • Zgłoszenie było, ale po twojej edycji zniknęło. Czyli wszystko jest w porządku? Czyli załatwione jako odrzucone? Hmm ... --Kriis bis (dyskusja) 14:43, 4 lut 2020 (CET)

Stacje kolejoweedytuj kod

Rozumiem, że stawiasz się w pozycji obrońcy warszawskich artykułów, ale dlaczego usuwasz uźródłowione informacje o pozycji stacji kolejowych na tle innych stacji w Polsce? I dlaczego robisz to tylko w artykułach warszawskich? Osobiście nie widzę przeszkód w dodaniu takich informacji, która jest dodatkowym nośnikiem wiedzy o danej stacji. kićor =^^= 16:33, 4 lut 2020 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Boston9" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy