Dyskusja wikipedysty:Botev


Dyskusja wikipedysty:Botev w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

ad. Hamerniaedytuj kod

Do 2007 była to oficjalnie istniejąca część wsi Słabomierz. — Paelius Ϡ 13:39, 7 maj 2015 (CEST)

Ad:Ad-Dauhaedytuj kod

Ad:Ad-Dauha

Cześć. Mam prośbę - jak będziesz następny raz przerzucał jakieś nazwy zgodnie z dec. KSNG to dawaj mi znać - przerzucę linkujące. (Jak czynię właśnie z Dohą i Reg. Centralnym). Andrzei111 (dyskusja) 14:20, 13 lip 2015 (CEST)

Denczewedytuj kod

Cześć odnośnie tej edycji [1] Znam chyba wszystkie juz skany przesyłane przez profesora ale może coś mi umknęło. Możesz przesłać mi skan, gdzie jest mowa iż Pan Danczew jest autorem metodyki eksploatacji układów wodociągowych i kanalizacyjnych w ujęciu systemowym. Dziękuję. --Adamt rzeknij słowo 09:14, 26 lip 2015 (CEST)

Język gogoedytuj kod

Sławek Borewicz (dyskusja) 17:27, 10 sie 2015 (CEST)

Szablon:Ref labeledytuj kod

--Paweł Ziemian (dyskusja) 21:01, 20 sie 2015 (CEST)

Szablon:Note labeledytuj kod

--Paweł Ziemian (dyskusja) 21:01, 20 sie 2015 (CEST)

Tydzień bułgarski IIedytuj kod

Drzewianin (dyskusja) 09:03, 28 lut 2016 (CET)

Odpis zupełny aktu małżeństwaedytuj kod

Cześć. Mógłbyś dodać na Commons i do metryka (odpis) grafikę z wzorem tego odpisu? Sebek A. (dyskusja) 17:47, 29 lut 2016 (CET)

Dobra. Sam to dodałem. Chyba tak może zostać? Sebek A. (dyskusja) 21:04, 1 mar 2016 (CET) Mógłbyś przerobić grafikę (jeśli masz czas)? :) Minął już prawie rok. Sebek A. (dyskusja) 17:26, 26 lut 2017 (CET)

Pytaniaedytuj kod

Witam, sądząc po Twojej stronie użytkownika znasz się na tłumaczeniach. Mógłbyś zajrzeć tutaj. Jest to moje tłumaczenie artykułu Piłkarzyki na kartce, w obu wersjach ja jestem autorem artykułu. Poprawiłem po sobie (tak sądzę) niektóre błędy stylistyczne, mógłbyś sprawdzić ten artykuł w ENwiki i zaedytować go tak aby nie było błędów językowych. Byłbym wdzięczny ;). Pozdrawiam, z poważaniem . Dawid2009 /--->✉ 13:15, 29 mar 2016 (CEST)

Teraz poprawiłem jeszcze raz. Jest już chyba wszystko OK, jeśli chodzi o język, ale w razie pewności mógłbyś sprawdzić artykuł? Dawid2009 /--->✉ 10:08, 5 kwi 2016 (CEST)

Odp:Zamkiedytuj kod

Odp:Zamki

Słusznie się domyślasz, usunięta kategoria miała 1 element. W większości takich przypadków dodaję kategorię nadrzędną "w zamian", zazwyczaj jest to właśnie coś w rodzaju "Architektura XXX". W tym przypadku kategorią nadrzędną była jednak Kategoria:Namibia i to mnie chyba zmyliło. Dzięki za poprawkę, postaram się mieć to na uwadze. PG (dyskusja) 08:43, 29 maj 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

"sytuacje [...], w których źródeł dawać nie musimy"edytuj kod

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Chyba nie ma takich sytuacji w przypadku artykułów w Wikipedii, która jest encyklopedią, a więc kompendium istniejącej wiedzy zapisanej w określonych źródłach. Ergo, jeżeli czegoś nie ma w źródłach, to nie nadaje się do encyklopedii. Ale jak znajdziesz jednak taką sytuację, to z chęcią się jej przyjrzę. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 22:49, 8 lip 2016 (CEST)

To trzeba byłoby tę "teorię" zweryfikować, bo jeszcze ktoś zacznie powoływać się na admina, który dopuszcza sytuacje wprowadzania treści bez oparcia w źródłach. Są oczywiście sytuacje sporne co do szczegółowych zaleceń, ale nie dotyczy to wprowadzania treści bez źródeł, tak samo jak nie dotyczy to możliwości kopiowania utworów objętych prawami autorskimi bez zgody autora. Sławek Borewicz, → odbiór 12:05, 9 lip 2016 (CEST) Przyjąłem (SB). Niemniej nie da się takiej sytuacji założyć, jeżeli chodzi o wymóg powoływania się na źródła, więc przykład był po prostu nietrafny i mylący. Równie dobrze można byłoby założyć, że aby uniknąć absurdów, można złamać prawo. Bez odbioru. 12:33, 9 lip 2016 (CEST)

Ad:Obiekty_z_listy_Światowego_Dziedzictwa_UNESCO_w_Europieedytuj kod

Ad:Obiekty_z_listy_Światowego_Dziedzictwa_UNESCO_w_Europie

Czy to że łatwiej sprawdzić w źródłach jest jedynym argumentem? Jeżeli tak to proponuję przywrócić. To że coś jest głęboko w źródłach nie jest powodem by o tym nie pisać Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 07:56, 19 lip 2016 (CEST)

Odp:UNESCOedytuj kod

Odp:UNESCO

"Problem w tym, że dane te były nieaktualne" skoro tak to faktycznie słusznie że skasowałeś. Zgodnie z Pomoc:Ponadczasowość informacje nie powinny być podawane w formie która może się zdezaktualizować. Nie mam pomysłu jak tę informację wyrazić syntetycznie i ponadczasowo. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:06, 19 lip 2016 (CEST)

Odp:UNESCOedytuj kod

Odp:UNESCO

Akurat z liczbą ludności miast sprawa jest jasna. Powinna być tabela z kolumnami: rok || liczba mieszkańców. W tabeli "Obiekty UNESCO według regionów" też brakuje daty co jest do przemyślenia pod kontem ponadczasowości. Czytałeś stronę Pomoc:Ponadczasowość? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:51, 19 lip 2016 (CEST)

Szablon:Ugaedytuj kod

Wostr (dyskusja) 11:45, 28 wrz 2016 (CEST)

Szablon:Lang-textedytuj kod

Wostr (dyskusja) 11:50, 28 wrz 2016 (CEST)

Delete pleaseedytuj kod

HI,

I understand you can speak english. Can you please delete this? It was created by a cross-wiki abuse (Long term abuse) person who wants to promote the person. The page is a subpage of a different user who is not AWARE of it. Thanks. Pyrusca (dyskusja) 23:07, 24 lis 2016 (CET)

Dżazirat at-Tawilaedytuj kod

Witaj. A z tym dałbyś radę? Pozdrawiam --Pablo000 (dyskusja) 21:16, 23 sty 2017 (CET)

Dżazirat Szaduanedytuj kod

Cześć. Jeżeli zwokalizowaną pisownią jest arab. ‏شَدْوان‎ (jak rozumiem) to transkrypcja chyba powinna wyglądać Szadwan. Pzdr, IOIOI2 14:54, 25 sty 2017 (CET)

Abu Ramadaedytuj kod

Forma Jazīrat Abū Rimāthī jest dość powszechna w wyszukiwarce Google, nawet niektóre wiki ją mają oraz Google Maps. Tutaj jest podana arabska pisownia tej wersji nazwy. Mógłbyś zerknąć? Nie wiem czy to są jakieś odmiany arabskiego? W każdym razie Abu Ramada jest na Google znacznie popularniejsza. Ale chyba warto przytoczyć obie formy, żeby była jasność, że to ta sama wyspa. Pozdrawiam. Pikador (dyskusja) 09:29, 26 sty 2017 (CET)

Bardawiledytuj kod

Mógłbyś zerknąć, bo mam wątpliwości co do polskiej nazwy, a nie mam żadnego dokładnego polskiego atlasu. W zeszycie 2 Nazewnictwa Geograficznego Świata (dawałeś chyba niedawno link do niego) są formy Sabchat al-Bardawil, Sabkhat al-Bardawīl ale w kategorii bagno, jednak w literaturze anglojęzycznej powszechnie mówi się o Lake Bardawil, bo to jednak jest jezioro, choć płytkie. Pikador (dyskusja) 23:00, 29 sty 2017 (CET)

  • Te nazwy arabskie i transkrypcje dodałem ja, sugerując się innymi wiki i "spolszczając" je zgodnie z Zeszytem 2. Czyli co proponujesz, dać tylko przekierowania czy przenieść pod Buhajrat al-Bardawil lub Sabchat al-Bardawil?

Dżabal Tahunaedytuj kod

Właśnie próbowałem zlokalizować tę górę, kiedy dokonałeś edycji. :) Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem, że to nie jest ta góra w tym miejscu co wpisałeś współrzędne. Według tej strony ona leży tuż przy miejscowości w Oazie Wadi Feiran (to jest ten Fajran o którym mowa w artykule, nie wiem czy transkrypcja dobra, hasełko by się na ten temat przydało), dlatego też u jej podnóża założono klasztor, a na jej szczycie są ruiny kościoła (na zdjęciu satelitarnym jakiś pojedynczy sztuczny obiekt widać w pobliżu, to chyba to). Nie wiem czy pozycja z tej stronki jest dokładna, ale na pewno nie są to te Dżabal Tahuna, które wskazują różne serwisy internetowe oparte o Google Maps (i z których zapewne korzystałeś, ja znalazłem oprócz twojej jeszcze jedną lokalizację w zupełnie innej pozycji i pośród innych gór), bo po prostu leżą za daleko od tej wioski. Pikador (dyskusja) 16:16, 6 lut 2017 (CET)

Tu jest ta druga lokalizacja - na południe od wioski, w połowie drogi na Jebel Serbal, tylko że to się nie zgadza z siatką wysokości, bo ta pozycja wychodzi w dolinie, tak że to prawie na pewno błąd. Pikador (dyskusja) 16:28, 6 lut 2017 (CET) To jest ta pozycja, o której pisałem, że leży w dolinie. Wydaje mi się, że to po prostu błąd w bazie danych i różne serwisy zasysające dane ten błąd powielają. Zerknij na maksymalnym zoomie na zdjęcie satelitarne tej pozycji z artykułu do którego link podałem (góra jest oznaczona numerkiem 2). W dwóch miejscach - troche na pólnoc oraz na zachód od niej są małe jakby ruiny, a nawet zygzakowata ścieżka prowadząca w górę. To mi bardziej pasuje do opisu z tej strony: According to tradition, Joshua defeated the Amalekites in Wadi Feiran. Moses and Aaron supported him with prayers while they viewed the fighting from the mountain Gebel El Tahona. In the footsteps of Moses and his brother Aaron, you can walk upon the ancient path to the top of the mountain from where you have a view over the whole valley. You walk by the ancient graves and buildings, including the remains of two Byzantine churches. Pikador (dyskusja) 18:29, 6 lut 2017 (CET) A tu mam potwierdzenie, ze to jest ten szczyt na pólnoc od wioski. :) Pikador (dyskusja) 18:41, 6 lut 2017 (CET) Dzięki, cieszę się, że zagadka rozwiązana, choć tyle czasu taka jedna mała rzecz zajęła... A czy transkrypcja tej osady Fajran jest poprawna? Pikador (dyskusja) 19:10, 6 lut 2017 (CET)

odp. Mahdiaedytuj kod

Domyśliłem się Mahdia to też francuski zapis nazwy Al-Mahdijja, ale myślę że nazwę Mahdia powinniśmy zastosować dla tej gujańskiej miejscowości, a to dlatego, że niejako w j. polskim Mahdia jest tylko jedna, w Gujanie. Oczywiście Mahdia ma więcej znaczeń ale w innych językach, m.in. francuskim. W artykule o tej gujańskiej miejscowości dałoby się szablon:inne znaczenia odwołujący się do strony ujednoznaczniającej Al-Mahdijja i myślę że tak byłoby dobrze. --Maattik (dyskusja) 15:21, 25 lut 2017 (CET)

Dobrze, więc dopóki nie powstanie hasło o tej gujańskiej miejscowości, niech pozostanie stan obecny. --Maattik (dyskusja) 15:41, 25 lut 2017 (CET)

Odp:Jaipuredytuj kod

Odp:Jaipur

Egzonimu chyba nie przyjęto. Dźajpur to transkrypcja z hindi i taka forma figuruje też w tym najnowszym wykazie z budowlami, więc uznałem, że powinno się hasło przenieść. Nie za bardzo wiem jakie są zasady nazewnictwa dla Indii, ale jeśli coś popsułem, to zaraz cofnę zmiany. Khan Tengri (dyskusja) 23:25, 26 lut 2017 (CET)

Al-Hadżaraedytuj kod

Mógłbyś zerknąć na nazwę arabską, którą poprawiłem za arabską wiki? Niemiecka wiki ma jedną literę inną (pierwszą z lewej), a nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Pikador (dyskusja) 13:32, 16 mar 2017 (CET)

  • Dzięki, dla laika jak ja, to są tylko krzaczki :) Pikador (dyskusja) 14:16, 16 mar 2017 (CET)

II wojna światowa w Afryceedytuj kod

Kłaniam się! Czy możesz podać źródło informacji, które umieściłeś w powyższym haśle? Pozdrawiam, Frangern (dyskusja) 12:27, 17 mar 2017 (CET)

Dzięki za wyjaśnienie. Frangern (dyskusja) 12:39, 17 mar 2017 (CET)

Bani Bu Aliedytuj kod

Nie wiem skąd taka skrócona nazwa, choć niektóre wiki też ją mają. KSNG (zeszyt 2) podaje Bilad Bani Bu Ali. Na enwiki, City Population czy w omańskim urzędzie statystycznym jest Jalan Bani Bu Ali (Ja'alān Banī Bū 'Alī). Mógłbyś zerknąć na to i ewentualnie poprawić? Podaję też link do przewodnika po angielsku. Pikador (dyskusja) 20:48, 20 mar 2017 (CET)

Übersetzungshilfeedytuj kod

Hallo, ich suche jemand, der mir 4 Zeilen pl -> de übersetzt. Kannst du das machen oder mir jemand nennen, der das macht? S. 244, letzte 4 Zeilen von Oxylia duponcheli (Brullé) Danke, --Siga (dyskusja) 15:20, 22 kwi 2017 (CEST) Inzwischen erledigt, vielen Dank --Siga (dyskusja) 17:00, 24 kwi 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:08, 10 maj 2017 (CEST)

Język laaledytuj kod

Witaj. Czy mógłbyś uzupełnić artykuł o przypisy? W obecnej formie nie spełnia on już standardów DA. Eurohunter (dyskusja) 22:33, 21 maj 2017 (CEST)

Fraza werbalnaedytuj kod

100% racji. Niestety w tych sprawach jestem jednojęzyczny (i nie jest to język polski, niestety). Usiłowałem znaleźć coś polskojęzycznego na necie, ale nic nie znalazłem. Moja wina, cóż, zdarza się. Dziękuję i pozdrawiam. 22:13, 2 cze 2017 (CEST)

PS. Rozumiem, że NP jest do napisania? Pozdrawiam. kićor Dajesz! 22:20, 2 cze 2017 (CEST) To daj mi pół godzinki :) Pozdrav kićor Dajesz! Fraza nominalna już powstała. Jeszcze raz dzięki :) kićor Dajesz! 00:04, 3 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:14, 10 cze 2017 (CEST) 

Kanał Lemaire'aedytuj kod

Nowa użytkowniczka stworzyła taki artykuł. Nie ma takiego egzonimu w zeszytach KSNG, czy to znaczy, że należy artykuł przenieść pod oryginalną nazwę Lemaire Channel i poprawić nazwy obiektów z artykułu na Kiev Peninsula, Booth Island i Petermann Island? Tu raczej tłumaczenie tych nazw na polski nie jest trudne ani kontrowersyjne, ale nie jestem pewien jakie są zasady. Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 10:50, 12 cze 2017 (CEST)

Farerskiedytuj kod

I tu się kłania moja ponad 15-letnia nieobecność w kraju plus brak dobrego słownika. Język farerski to oczywistość, natomiast bij zabij nie wiem, jak w innych dziedzinach. Słyszałem w radio z Polski o farerskich zawodnikach ale nie wiem, czy to był jednorazowy wybryk czy stała forma i nie czuję się kompetentny, aby się wypowiadać. SJP wymienia język i literaturę i może faktycznie lepiej na tym poprzestać. Jednak zaistnienie obcego rdzenia jest faktem. Pzdr. kićor Dajesz! 16:15, 15 cze 2017 (CEST)

Kategoria:Katastrofy w Polsce po 1989edytuj kod

~malarz pl PISZ 12:30, 3 lip 2017 (CEST)

Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Afryceedytuj kod

Witam serdecznie ! Dzięki za szybkość, z jaką uzupełnia Pan wpisy nowych miejsc na UNESCO. Jednak nie wiem dlaczego usunął Pan wpis "Park Narodowy W" w Nigrze. Wpis ten istnieje nadal, zmienił tylko nazwę na "Zespół W-Arly-Pendjari" i rozszerzył się na Benin i Burkina Faso. Niger powinien mieć 3 pozycje na UNESCO a nie 2. Źródło: whc.unesco.org/en/statesparties/ne. Pozdrawiam.

Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górachedytuj kod

Dzień dobry, piszę do Ciebie, gdyż zauważyłem, że zajmujesz się tematyką związaną z światowym dziedzictwem UNESCO.

Czy mógłbyś proszę zerknąć do mojego brudnopisu? Jak uważasz, czy w związku z wpisem Tarnowskich Gór na listę światowego dziedzictwa UNESCO miałby on rację bytu? Jeśli tak, udzieliłbyś jakichś wskazówek, co poza wymienionymi obiektami powinno się w nim znaleźć? Pozdrawiam, Gabriel3 (dyskusja) 13:46, 9 lip 2017 (CEST)

Obiekty z listy dziedzictwa UNESCO w Ameryce Południowejedytuj kod

Witam ponownie ! Mam zastrzeżenie co do nazwy nowego wpisu Brazylii na listę UNESCO. Wpisał Pan: "Stanowisko archeologiczne stoczni Valongo". Otóż chodzi tu o miejsce w Rio de Janeiro, teren dawnego portu do którego przybijały okręty z niewolnikami z Afryki. Stanowisko archeologiczne Valongo to pozostałości kamiennego nabrzeża czy też przystani, na którym przybyli do Brazylii niewolnicy stawiali pierwsze kroki. Chyba nie chodzi tu o stocznię, bardziej o nabrzeże, przystań. Pozdrawiam

Ñacunday Saltoedytuj kod

Hi there! May you help with the article about Ñacunday Salto. I have find some problem in interwiki. Polish and Ukrainian articles are about the Ñacunday Salto, but other are about National Park. Can you change somes interwiki, becouse I`m not good in it. -- Ukrainian wiki-girl with not good English Anyurevich (dyskusja) 07:03, 12 sie 2017 (CEST)

obrazkiedytuj kod

[2]. ~malarz pl PISZ 09:09, 7 wrz 2017 (CEST)

Język diolaedytuj kod

Witam. Znalazłem błędne przekierowanie języka diola, do języka diula. Są to dwa rożne języki używane przez dwie rożne grupy etniczne (Diula i Diola). Pozdrawiam --Ludek Geograf (dyskusja) 10:18, 25 paź 2017 (CEST)

Zulusiedytuj kod

Witam, chciałbym stworzyć artykuł o Zulusach od nowa, ponieważ zostawia wiele do życzenia. Czy istnieje możliwość usunięcia obecnej wersji? Pozdrawiam --Ludek Geograf (dyskusja) 19:40, 26 paź 2017 (CEST)

Szablon:Lang2edytuj kod

Wostr (dyskusja) 19:37, 4 gru 2017 (CET)

Ad:Al-Kastaledytuj kod

Ad:Al-Kastal

Cześć, pamiętaj proszę po utworzeniu disambigu o poprawieniu linkowań. W tym przypadku już poprawiłem botem kilkanaście linków. Andrzei111 (dyskusja) 11:19, 29 gru 2017 (CET)

Ad:Bakı Kristal Zalıedytuj kod

Ad:Bakı Kristal Zalı

Na stronie obiektu konsekwentnie stosuja nazwę angielską, nawet w azerskiej wersji językowej. Khan Tengri (dyskusja) 03:01, 30 gru 2017 (CET)

Podziękowanie - Pałac Czterdziestu Kolumnedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:22, 1 sty 2018 (CET)

Problem w ramach Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Deklinacja w języku niemieckimedytuj kod

Cześć. Mam prośbę o pomoc w ustaleniu czy problem sygnalizowany przez Paeliusa w tej dyskusji jest aktualny i istotny, a w związku z tym, czy uniemożliwia oznaczenie artykułu „Deklinacja w języku niemieckim” jako Dobry Artykuł. Ja niestety nie znam niemieckiego, a po Twojej stronie użytkownika wnioskuję, że możesz mieć odpowiednią wiedzę by sprawę przeanalizować. Czy możesz podać swoją ocenę na stronie wspomnianej dyskusji? Jacek555 22:44, 21 kwi 2018 (CEST)

Wyrazyedytuj kod

Prosiłbym o stosowanie słowa "czyli" zamiast słowa ten/tn/tego/tg/tej/tj.

Dlaczego? --Botev (dyskusja) 22:57, 18 maj 2018 (CEST)

Celem uniknięcia sztuczności.

Nie wydaje mi się, żeby zwrot "tj." ("to jest") był sztuczny. Jest to po prostu zwrot charakterystyczny dla tekstów pisanych, podczas gdy "czyli" jest bardziej potoczne. Ale nie widzę przeciwskazań, żeby w encyklopedii używać "tj.". --Botev (dyskusja) 09:49, 19 maj 2018 (CEST)

Należy preferować "czyli" ponieważ "tj" nie jest słowem tylko kodem, a naturalny język opiera się na słowach, nie kodach.

Wyrażenie "to jest" jest jak najbardziej częścią języka naturalnego, tak jak "czyli" czy "to znaczy". --Botev (dyskusja) 12:12, 19 maj 2018 (CEST)

Ale nie jako skrót.

Przecież to tylko kwestia zapisu. Zapis jest zawsze wtórny wobec języka. Równie dobrze moglibyśmy się umówić, że od jutra piszemy po polsku pismem chińskim albo egipskimi hieroglifami. Nie spowoduje to, że jakiekolwiek wyrażenie językowe stanie się nienaturalne tylko dlatego, że jest zapisane tak albo inaczej. --Botev (dyskusja) 12:18, 19 maj 2018 (CEST)

Litr zamiast Steredytuj kod

Dlaczego wszyscy używają litra a nie stera? Milister zamiast litra byłby lepszy. W końcu ster ma bok równy metrowi, czego nie ma litr, ani tak samo ar. Zgodnie z planimetria i stereometria metr kwadratowy mógłby się zwać plan. Wtedy jeden hektar to byłby jeden miriaplan.

Formyedytuj kod

Ktoś wpisał formę alternatywną jednej litery, zatem usunąłem to co ty przegapiłeś w rewercie. Szablon:Alfabet grecki i Sigma do przejrzenia. PawełMM nie wiadomo dlaczego wycofał moje edycje w szablonie i w literze na wzór twojej edycji. Teraz już wiem od niego: "Dlatego, że wariant jest używany do zapisu współczesnej greki."

ad. Imionaedytuj kod

Cześć, zgadza się że podlinkowany tekst odnosi się do imion ze starożytności. Mam wrażenie, że jest on bardziej adekwatny niż zasady pisowni nazw geograficznych - ale jeśli taka jest zasada postaram się do niej stosować. Razar-ww (dyskusja) 21:46, 8 lip 2018 (CEST)

Eswatiniedytuj kod

Witaj. W przypadku bardziej rozbudowanych artykułów dla porządku należy poprawić nazwę w całym artykule i infoboksie. Poprawiłem. Eurohunter (dyskusja) 14:28, 13 wrz 2018 (CEST)

GAZ-13 Czajkaedytuj kod

Hallo Botev,

könntest Du bitte mal einen Blick auf den Artikel werfen? Ich habe dort nicht korrekte Interwikis rausgelöscht und ich glaube, es würde sehr lange dauern, bis dort jemand sichtet. Es gibt auf Wikidata zwei Strukturen zum Tschaika: Ein Teil der Wikis handelt beide Fahrzeuge in einem Artikel ab (z.B. die de.Wikipedia, siehe de:Tschaika (Automarke)), ein anderer Teil trennt sie. Das zu mischen ist aus meiner Sicht eher schlecht, es führt zu Verwirrung in der Navigation und zu falschen Einordnungen in den Datenobjekten. Die entsprechenden Wikidata-Objekte hatte ich in die Zusammenfassungszeile geschrieben. In der de.Wikipedia z.B. wird der Artikel mittelfristig sowieso getrennt werden und es gibt dann zu jedem Fahrzeug einen einzelnen.

Ich hoffe, das ist so in eurem Sinne. Danke Dir und viele Grüße, --Druschba 4 (dyskusja) 13:23, 20 wrz 2018 (CEST)

Attaliaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:42, 9 paź 2018 (CEST)

Złota Skałaedytuj kod

Hej! [3] linkujące się same nie naprawią :( Pzdr! Nedops (dyskusja) 00:56, 11 gru 2018 (CET)

Tłumaczenieedytuj kod

Cześć. Znasz kogoś na Wikipedii kto zna język bułgarski? Tak mnie wzięła dygresja i zastanawiam się czy to dobrze jest przetłumaczone, aż się przeraziłem, że setki artykułów mogą mieć ten błąd. Chodzi mi o to zdanie: Единна система за гражданска регистрация и административно обслужване на населението. Czy to Ujednolicony System Ewidencji Ludności oraz Usług Administracyjnych dla Ludności czy Ujednolicony System Rejestracji Cywilnej oraz Usług Administracyjnych dla Ludności? Drzewianin (dyskusja) 17:04, 26 gru 2018 (CET)

Botewedytuj kod

Cześć. Rzeczywiście popełniłem błąd a to dlatego że białoruska i bułgarska wiki są obok siebie na liście. Nie spojrzałem że to białoruska... Bardzo dobrze że mnie poprawiłeś. Pozdrawiam :) --Gungir1983 (dyskusja) 23:11, 22 sty 2019 (CET)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Botev -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 13:07, 24 wrz 2019 (CEST)

Wybuch gazu w Preszowieedytuj kod

Gdarin dyskusja 11:32, 9 gru 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Botev" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy