Dyskusja wikipedysty:Bujany


Dyskusja wikipedysty:Bujany w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Witaj!

Cieszymy się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie i mamy nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :) Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! W Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania - nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie bój się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz jakikolwiek błąd, prawidłowa wersja artykułu może zostać natychmiast odtworzona! Zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Korzystaj z możliwości jakie daje przycisk "Pokaż podgląd" - pomoże Ci to uniknąć wielu niepotrzebnych lub błędnych edycji.

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Czym Wikipedia nie jest - Wikipedia to encyklopedia - nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
 • Neutralny punkt widzenia - przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
 • Prawa autorskie - nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
 • Weryfikowalność - każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej - wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
 • Wstawianie linków zewnętrznych - linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też, że chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, to wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

W imieniu komitetu powitalnego życzę wielu owocnych edycji i... śmiało edytuj strony!

Pozdrawiam! — EMeczKa dyskusja 11:38, 26 maj 2008 (CEST)

Re: Fotoedytuj kod

Po krótkim śledztwie jakie przeprowadziłem na Wikimedia Commons, stwierdziłem że zdjęcia wgrane przez Ciebie zostały usunięte z powodu naruszenia praw autorskich. Niestety w przypadku korzystania ze zdjęć zamieszczonych również na innych stronach internetowych konieczne jest skorzystanie z OTRS. Konkretnie należy wysłać mejlem (z adresu, który można w jakiś sposób powiązać ze stroną internetową na której zamieszczone jest zdjęcie które chce się wykorzystać w Commons - w Twoim przypadku byłby to zapewne adres mejlowy z serwisu klubu Podbeskidzie) zgodę na wykorzystanie materiałów na adres permissions-commons-pl@wikimedia.org. W inny sposób nie da się bowiem zweryfikować czy rzeczywiście posiadasz prawa do danej grafiki. Dodatkowo wydaje mi się, że warunek jaki postawiłeś przy wstawianiu licencji - czyli "kontakt z redakcją www.ts.podbeskidzie.pl" niestety jest niedozwolony :( Generalnie nie grafiki w Wikimedia Commons powinno być można wykorzystywać bez pytania się o zgodę - można jedynie zastrzeć konieczność podania autorstwa, zachowania licencji lub np. konieczność podania linku do strony z której materiałów się korzysta

Jeżeli napisałem coś niejasno (a pewnie tak się stało :) ) to śmiało się dopytuj. Chętnię Ci pomogę :) A i jeszcze drobna uwaga techniczna: podpisuj się czterema tyldami

~~~~ 

na stronach dyskusji. Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 22:59, 26 maj 2008 (CEST)

Kurczę, tyle się upisałem a streściłeś to w jednym zdaniu ;) O to chodzi :) Przeczytaj o szczegółach jak to najłatwiej zrobić. Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 23:53, 26 maj 2008 (CEST) Nie wiem czy to wciaż aktualne (i przepraszam za późną odpowiedź). Myślę, że możesz ponownie przesłać plik(i), zaznaczając przy tym że przesłałeś zgodę, aby ktoś nie skasował pliku do czasu odpowiedniego wpisu na stronę grafiki przez kogoś z obsługujących OTRS. Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 15:11, 29 maj 2008 (CEST) Cieszę się, że mogłem się na coś przydać i polecam się na przyszłość :) — EMeczKa dyskusja 23:46, 30 maj 2008 (CEST)

Opis zmianedytuj kod

Oj kolego, co jak co ale ta edycja, w której dodałeś kilkanaście tysięcy bajtów to już nie jest drobne merytoryczne, drobne techniczne... Pozdrawiam, D_T_G 23:41, 28 maj 2008 (CEST)

Re: Nadzóredytuj kod

Muszę przyznać, że rzadko mam okazję oglądać nowego wikipedystę, który od razu tworzy artykuły dobre merytorycznie i technicznie, oraz porządnie uźródłowione. Oczywiście mam nadzieję, że nie spoczniesz na laurach i rozbudujesz je jeszcze trochę :) Kierunek jest więc bardzo dobry :) To teraz dwie drobne wskazówki techniczne:

 1. Niektórzy mają zastrzeżenia do zapisywania poprawek do artykułów co kilka minut argumentując to niepotrzebnym wydłużaniem historii edycji strony i "nabijaniem" licznika edycji. tak więc bezpieczniej jest częściej używać przycisku "Pokaż podgląd" a zmiany zapisywać dopiero przy zakończeniu pracy nad artykułem w danej chwili.
 2. Przy dużej ilości kategorii, w których zachodzi konieczność sortowania nie wg. tytułu (np "Nazwisko, Imię") można przed kategoriami wstawić {{DEFAULTSORT:Nazwisko, Imię}} dzięki czemu nie będzie potrzeby wpisywania klucza sortowania przy każdej kategorii z osobna.

Co do twego pytania dot. pilnowania artykułów - jedyne co możesz zrobić, to dodać te artykuły na których specjalnie Ci zależy, do swojej listy obserwowanych (poprzez zakładkę na górze strony), co jednak pewnie już zrobiłeś. O innych możliwościach niestety nic nie wiem.

Osobiście bardzo lubię ten pomarańczowy pasek "Masz nowe wiadomości" więc w razie dalszych pytań - nie krępuj się ;) Pozdrawiam — EMeczKa dyskusja 23:55, 31 maj 2008 (CEST)

Bielszczanie i odmiana przez przypadkiedytuj kod

Co do znanych bielszczan, dobry pomysł, bo mielibyśmu jasne kryteria wyboru. Mam tylko pytanie: jak nazwiemy sekcję o osobach, które się tu nie urodziły?

A co do "Bielsko-Białej" - masz rację, że takie błędy są bardzo częste i jest to denerwujące. Ale niestety w Wikipedii nie ma na takie informacje miejsca, ale za to w Wikisłowniku jest: wikt:Bielsko-Biała


Jeżeli chcesz wkleić tą ramkę, musiałbyś inaczej zbudować wieżę, bo to jest własny userbox. Wejdź na edycję mojej strony i tam zobacz jak ja ją skonstruowałem - zacząłem od {|{{User style|#99B3FF|none}} i zrobiłem każdy szablon od |-. Natomiast sam szablon z herbem wygląda tak: {{userbox|tło1=yellow|tło2=white| [[Plik:POL Bielsko-Biała COA.svg|80px]]|Tekst, który chcesz napisać.}} Jeżeli będziesz potrzebował pomocy lub będziesz miał jakieś pytania, po prostu pytaj. Co do znanych bielszczan, jutro (bo dziś jest już późno) postaram się to przeredagować. Poza tym bardzo się cieszę, że też pomagasz rozbudowywać i tworzyć artykuły związane z naszym miastem. Bardzo mi się podoba artykuł o TSP (sam jestem kibicem tej drużyny, a teraz mogę poszerzyć swoją wiedzę o niej). Pozdrawiam. --Gaj777 (dyskusja) 21:53, 20 cze 2008 (CEST) Znanych bielszczan już przeredagowałem. I jeszcze jedno. Na pewno zauważyłeś, że artykuł Bielsko-Biała został zgłoszony do medalu, dlatego zachęcam cię do oddania głosu tutaj.

Podbeskidzie Bielsko-Białaedytuj kod

Artykuł długi, przejrzysty, dużo ilustracji, tabelki też niezłe. Przeczytałem z ciekawością i mnie się bardzo spodobał. Porównałem z artykułami medalowymi o innych drużynach, m.in. AS Roma i jest równie dobry, przydałoby się jedynie dodać bibliografię i spokojnie możesz go zgłosić. --Gaj777 (dyskusja) 13:55, 24 cze 2008 (CEST)

Spotkanie przy grilluedytuj kod

Cześć. 5 lipca robimy w Chorzowie spotkanie wikipedystów przy grillu. Mam nadzieję, że się pojawisz :) Proszę, jeżeli dasz radę dojechać, wpisz się w miarę szybko, żeby Drozdp wiedział ile krupnioków i ile kist piwa zamówić ;) Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 15:11, 26 cze 2008 (CEST)

Podbeskidzie – wykresedytuj kod

Ponieważ głównie Ty zajmujesz się "pielęgnowaniem" artykułu o TSP, zwracam się z propozycją wstawienia do rozdziału o występach ligowych "Górali" wykresu miejsc zajmowanych we wszystkich rozgrywkach, który można znaleźć na Commons. Możesz go wstawić np. obok Twojego wykresu miejsc zajmowanych w II lidze lub go zastąpić. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 12:07, 23 sie 2008 (CEST)

Cieszę się, że spodobał się wykres. Co do stadionu, proponuję swego rodzaju kompromis. Mogą być podane obie liczby, tj. 6 000 i 4 500, ze wzmianką o tym, że ta druga liczba jest oficjalna, a w praktyce (tu z przypisem) możliwa jest większa. Na przykład:


 • Pojemność stadionu: oficjalna – 4 500 miejsc (3 150 siedzących), na meczach o najwyższej frekwencji do 6 000 osób[1]
i tak samo w infoboksie. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 11:59, 26 sie 2008 (CEST) Masz rację. To może coś takiego:


 • Pojemność stadionu: 6 000 widzów (władze Podbeskidzia podają oficjalnie liczbę 4 500 miejsc)[2]
a w infoboksie przywrócę wcześniejszą wersję z 6 000 miejsc. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 12:30, 26 sie 2008 (CEST) Ale z tego co wiem, to portal 1liga.com.pl nie przedstawił po 6. kolejce "jedenastki", więc dlatego tak napisałem. A na sportowefakty.pl istotnie nikt nie był nominowany. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 21:39, 29 sie 2008 (CEST) Bardzo przepraszam, kompletnie to uszło mojej uwadze. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 11:03, 30 sie 2008 (CEST) Ciekawy artykuł, gratuluję. Akurat jestem w trakcie tworzenia mapki obrazującej położenie stadionu na tle centrum miasta, sieci komunikacji miejskiej i kolejowej itp., więc myślę, że będzie to dobrym uzupełnieniem. Przy okazji, nie wiesz może, kiedy została zlikwidowana bieżnia? I jeszcze jedno – w Bielsku-Białej były rozgrywane dwa mecze Mistrzostw Europy U-18 w 1978 roku i z tego, co wiem (tylko tego nie znalazłem w żadnym wydawnictwie), było to na stadionie BKS-u. Może wiesz coś na ten temat? Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 12:22, 30 sie 2008 (CEST)

Podbeskidzie w PPedytuj kod

Zapraszam do przeglądnięcia artykułu o Podbeskidziu w Pucharze Polski. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 17:59, 30 sie 2008 (CEST)

Ja byłbym za centrowaniem wszystkich tabel. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:33, 30 sie 2008 (CEST) Chociaż nie, masz rację. Już dam "do lewa". Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:36, 30 sie 2008 (CEST) Nie było i będzie wśród fanów TSP żadnych fanatyzmów, bo klub po prostu nie ma "tradycji nienawiści". Inaczej jest w BKS-ie, właśnie – według mnie – dlatego, że ma ponad 75 lat tradycji i wrogości do wszystkiego, co śląskie. Dlatego też nie rozumiem, skąd nienawiść wobec Podbeskidzia – BKS był kiedyś dumą Bielska-Białej, drużyną ocierającą się o ekstraklasę, ale teraz chyba nie potrafią się pogodzić z rolą drużyny słabszej od TSP. A najbardziej nie godzą się z tym młodzi, którzy sukcesów BKS-u przecież nie pamiętają. Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:43, 30 sie 2008 (CEST) A, według mnie kasować :-) Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:45, 30 sie 2008 (CEST) Do czegoś musiała młodzież nawiązać. U mnie na osiedlu tylko BKS rulez, sam rodzynkiem jestem, bo ja kibicuję i jednym, i drugim :-) Chociaż pamiętam, że u mnie w szkole nikt nie rozumiał antagonizmów BKS – TSP. A co do Śląska, to lewy brzeg na nim jeszcze jest, tylko kompletnie "odślązaczony". Ja sam mam śląsko-małopolskie pochodzenie, więc też mnie nikt na fanatyzmy w tej sferze nie zaciągnie... Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:59, 30 sie 2008 (CEST) Jeśli coś mogę podpowiedzieć, to przydałoby się źródło informacji o 7 000 widzów na Ruchu. Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 18:06, 2 wrz 2008 (CEST)

Sport w Bielsku-Białej.edytuj kod

Postaram się dodać co nieco na tematy, które opisałeś w mojej dyskusji, ale skoro razem z Lukasem rozwijacie tematykę bielskiego sportu, to śmiało dodawajcie informacje do wszystkich haseł powiązanych, w tym artu o mieście ({{To popraw}}). Pozdrawiam Gaj777 dyskusja 21:21, 31 sie 2008 (CEST)

Turniej juniorów '78edytuj kod

Nasuwają mi się coraz częściej wątpliwości dotyczące nazwy artykułu o piłkarskim turnieju juniorów w 1978 roku. Po głębszej analizie zagadnienia i skorzystaniu z innych źródeł. Oficjalna nazwa "Mistrzostwa Europy U-18" (UEFA Under-18 Championship) istnieje dopiero od 1980 roku – pierwszy turniej pod tą nazwą w roku 1981. Wcześniej były to nieoficjalne ME, znane jako "Międzynarodowy Turniej Juniorów UEFA" (UEFA Junior Tournament).

Byłbym więc za przekierowaniem na Turniej Juniorów UEFA 1978. Co o tym sądzisz? Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 17:40, 6 wrz 2008 (CEST)

Dzięki. Więcej informacji znalazłem w archiwalnych numerach Kroniki i Przeglądu Sportowego, postaram się jeszcze załatwić Sport i Dziennik Polski. Powinny być tam także informacje o strzelcach i kartkowiczach. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 09:38, 7 wrz 2008 (CEST) Nie mam wciąż jednak pewności, czy pozostawienie nazwy Mistrzostwa Europy U-18 jest najlepszym rozwiązaniem. Do 1955 roku był to turniej organizowany przez FIFA (UEFA dopiero powstawała), w których występowały nie tylko drużyny europejskie, więc do turniejów z lat 1948-1954 muszą prowadzić linki wg wzoru: Turniej Juniorów FIFA (rok). Konsekwentnie byłoby więc linki odpowiednie do turnieju UEFA z lat 1955-1980 tytułować Turniej Juniorów UEFA (rok). Można pozostawić oczywiście obecny tytuł jako redirect do proponowanego przeze mnie. Jak uważasz? Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 17:45, 9 wrz 2008 (CEST) Czyli, tak to rozumiem, że zrobić tak jak pisałem – ze zmianą nazwy artykułu. Co do kwestii Podbeskidzia podzielam twoje zdanie i konsekwentnie usunąłem TSP z tej listy i poprawiłem nazwę KS Cieszyn oraz Glinik Gorlice. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 17:08, 13 wrz 2008 (CEST)

Come backedytuj kod

Witam. Wzmianki o TdP uważam za dobry pomysł, myślę, że nikt tego nie będzie chciał usunąć. Co do brudnopisu – zawsze można próbować wejść ręcznie – Wikipedysta:Bujany/brudnopis. Ja nie mam z tym problemu. Pozdrawiam, Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 19:07, 19 wrz 2008 (CEST)

Artykuł o Tour de Pologne w danym mieście – tu Bielsku-Białej – chyba byłby rozwiązaniem pionierskim. Szczerze mówiąc, nie wiem, co z tym zrobić. Dokonałem aktualizacji artykułu o TSP. Lukasb1992 dyskusyja • diskuse 22:14, 24 wrz 2008 (CEST)

Zlot Zimowy w Chorzowieedytuj kod

Cześć. W Chorzowie 13-14 grudnia organizujemy Zlot Zimowy Wikimedian. Oczywiście zapraszam, szczególnie że jesteś wpisany jako edytujący z woj. śląskiego :). Ale mam też pytanie. Dzisiaj załatwiamy noclegi i może się okazać, że będzie ich za mało, gdy jeszcze w następnym tygodniu (jak to często bywa) wpisze się więcej osób na ostatnią minutę. Czy miałbyś możliwość przenocowania takich spóźnialskich? Przykuta (dyskusja) 17:32, 4 gru 2008 (CET)

Wikipedysta:Bujany/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 19:38, 12 mar 2009 (CET)

Wikipedysta:Bujany/brudnopisedytuj kod

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 07:57, 4 kwi 2009 (CEST)

Spotkanie w Chorzowieedytuj kod

Cześć. Robimy kolejne lokalne spotkanie (robocze) w Chorzowie w Dzień dziecka :) Przepraszam, że tak późno, ale byliśmy niezdecydowani co do daty. 7 czerwca w niedzielę chcemy zrobić w ramach festiwalu filmowego Kiloff art warsztaty (film w Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, ładowanie filmów na Wikimedia Commons itd.) Dlatego chcemy dograć szczegóły jeszcze przed warsztatami. Akurat okazało się, że obecność 2 osób, które wcześniej się zdeklarowały do uczestnictwa stoi pod znakiem zapytania. Także nie wszyscy, którzy będą prowadzić warsztat będą obecni na tym, roboczym spotkaniu. Do tej pory jeszcze nie mieliśmy doświadczeń z filmowcami-amatorami, a co 10 głów to nie 3 :) Wejście na same warsztaty będzie bezpłatne, ale trzeba wcześniej się skontaktować z organizatorami (kontakt na dole). Na spotkanie robocze zgłaszać się nie trzeba ;), ale pewnie Paweł będzie chciał wcześniej wiedzieć, co ma zamówić... Jeśli mógłbyś się pojawić, dopisz się do uczestników tutaj.

Na koniec jeszcze jedno. Następnym razem na pewno będę wcześniej wysyłał powiadomienia, ale bardzo byłoby ułatwiające (dla każdego, kto chce zorganizować zlot lokalny) wpisanie się w tabelkę w atlasie z deklaracją {{tak}} lub {{nie}} w zależności, czy chcesz być powiadamiany o kolejnych zlotach. Po prostu następnym razem będę powiadamiał tylko tych, którzy wstawią 'tak' :) Przykuta (dyskusja) 15:38, 28 maj 2009 (CEST)

Turniej piłkarski z okazji 80-lecia BKS Stal Bielsko-Białaedytuj kod

Omega933 (dyskusja) 01:08, 17 sty 2010 (CET)

Przypisyedytuj kod

W związku z brakiem szablonu {{s:Przypisy}} ta strona wisiała w Kategoria:Strony z zepsutymi przypisami. Dlatego pozwalam sobie wstawić ten szablon:

 1. Liczba widzów meczu Podbeskidzie – Ruch Chorzów (30 sierpnia 2003) według portalu 90minut.pl
 2. TS Podbeskidzie

Pzdr, Marcgal|Respons 18:55, 24 sie 2011 (CEST)

Tour de Pologne w Bielsku-Białejedytuj kod

Pozdrawiam (dyskusja) 13:33, 2 sie 2018 (CEST)

Szablon:Województwo bielskie (1975–1998)edytuj kod

--Michalg95 (dyskusja) 13:25, 26 paź 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Bujany" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy