Dyskusja wikipedysty:Bukaj


Dyskusja wikipedysty:Bukaj w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwum 1Archiwum 2Archiwum 3Archiwum 4Archiwum 5Archiwum 6Archiwum 7Archiwum 8Archiwum 9Archiwum 10Archiwum 11Archiwum 12Archiwum 13Archiwum 14Archiwum 15Archiwum 16


Odp:Zgłoszenia botaedytuj kod

Odp:Zgłoszenia bota
znalazłem błąd w bocie i jestem właśnie w trakcie piasnia nowego kodu sprawdzającego czy link jest poprawnie zarchiwizowany w szablonie. Na razie powinno to zostać usunięte przez bota sprzątającego. Poparzę wieczorem na ten przypadek bo może jest jeszcze jakiś inny problem. powinno wyłapywać zarówno archive.org jak i archive.is. masti <dyskusja> 14:26, 29 sty 2018 (CET)

Kawiarenkaedytuj kod

Witaj. Też mu tłumaczyłem, że to obchodzenie blokady, ale jakoś udało mu się mnie namówić. Podobno w taki sposób pomógł mu kiedyś Pottero (Eurohunter twierdzi, że kiedyś zdjęto z niego blokadę po pomocy innego Wikipedysty) oraz wg Eurohuntera o tym całym pomyśle wiedział jeden z adminów - Stanko. Vebace [dyskusja] 23:18, 3 lut 2018 (CET)

Indeks Słownika Geograficznegoedytuj kod

Po Kolegi usunięciach przekierowań zaczerwieniły się kluczowe linki, takie jak Waltery i Waluki tutaj. Rembecki (dyskusja) 22:55, 27 lut 2018 (CET).

Przepraszam za felerny link w poprzednim wpisie. Czerwień jest pięknym kolorem, dającym czytelnikowi pojęcie o tym jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Indeks Słownika stworzony został po to, żeby dawać łatwy dostęp do wartościowego źródła. Pozwalałem sobie niektóre z jego stron umieszczać nie w skarbnicy, ale w przestrzeni głównej, żeby dać do zrozumienia, że na niektóre tematy są jakiekolwiek źródła do pisania. Krótko mówiąc, przy przenoszeniu tych podstron do skarbnicy proszę też o kliknięcie w link, podobny do podanego niżej i poprawienie linków w stronie indeksu. Pozdrawiam serdecznie, Rembecki (dyskusja) 18:09, 3 mar 2018 (CET).

"tak nie linkujemy"edytuj kod

Witam!

Myślę, że formalne zastąpienie istniejących nie-polskich linków nieistniejącymi polskimi linkami nie jest dość konstruktywne. Powinniśmy używać formatu bez utraty informacji. — M. G. J. (dyskusja) 14:41, 16 maj 2018 (CEST)

Havana (singel)edytuj kod

Logo było umieszczone prawidłowo. Ewentualnie można zmienić parametr "Okładka" na "Grafika". Eurohunter (dyskusja) 14:24, 14 lip 2018 (CEST)

Rzeczywiście napis miał inny kolor względem okładki. Eurohunter (dyskusja) 17:31, 14 lip 2018 (CEST)

Odp:Indeks biografiiedytuj kod

Odp:Indeks biografii
to jest do zrobienia, choć raczej kodu nie wykorzystam, bo to językiu, których nie używam. Zastanawiam się jak to zautomatyzować inaczej. Zacznijmy o dpoczątku: jaki jest cel ćwiczenia? Bo może taką listę wygenerować po prostu z Wikidanych? masti <dyskusja> 11:09, 18 lip 2018 (CEST)

Odrzucanie moich edycjiedytuj kod

Po pierwsze, nie jestem chłopakiem. Po drugie, przykro mi że odrzuczasz moje edycje za każdym razem, każdy tekst z każdego edytowanego artykułu nie był tłumaczony w takich stronach jak Tłumacz Google, czy Bab.la, był on tłumaczony z pamięci, ponieważ ja się uczę angielskiego od siedmiu lat. Infoboxy muszą też być ładne, żeby pokazać, że polska Wikipedia ma tak samo ładne motywy co hiszpańska, czy może angielska. Chcę, żeby każda strona właśnie na wikipedii była ładna, bez czerwonych linków, małej ilości informacji, zdjęć, itd. Więc proszę, przywróć WSZYSTKIE moje edycje, i bardzo przepraszam.

Przyzywam Twą pomocedytuj kod

Jerzy Świnkaedytuj kod

Cześć. Zgłosiłeś to hasło do usunięcia, do czego oczywiście masz prawo i obiektywnie patrząc, nie dziwiłem się. Z uwagi na dostępność "pod ręką" różnych materiałów, którymi mogłem hasło uzupełnić, podjąłem próbę dodania faktów do życiorysu i bibliografii oraz uczynienia hasła akceptowalnym. Świadomie przytoczyłem w bibliografii cztery regionalne i branżowe słowniki biograficzne, mimo że informacje zawarte w nich w znacznym stopniu powtarzały się, chciałem bowiem wskazać na zauważalność postaci; z tych słowników przynajmniej jeden, Słownik biograficzny Pomorza Nadwiślańskiego pod auspicjami historyków z Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, opiera się jednocześnie na warsztacie naukowym i na doborze jakościowym postaci (słownikowi teologów czy słownikowi pracowników seminarium w Pelplinie nikt naukowości nie odmawia, ale są to opracowania dążące do kompletności osobowej). Osoba pierwszego dyskutanta, kojarzonego przez mnie z regularnego zabierania głosu na rzecz usuwania wszystkich haseł biograficznych niezależnie od tematyki, skutecznie zniechęciła mnie do zabierania głosu w poczekalni. Uznałem, że praca wykonana przy haśle jest wystarczająca do jego obrony. Jak widać pomyliłem się, dyskusja właściwie nie rozwinęła się, a głosu trzeciego wikipedysty kompletnie nie rozumiem (bo kto i co dodaje, to doświadczony wikipedysta przecież widzi, a wskazane treści były tak samo uźródłowione, jak i cała reszta dodanych przez mnie informacji). Nie wiem, czy usuwający administrator w ogóle zajrzał do hasła i właściwie już nawet nie chcę wiedzieć. Widzę, że po prawie 15 latach od pierwszych edycji nie nadążam za współczesnymi tendencjami, nie czuję klimatu i nie jestem szczególnie potrzebny w projekcie. Przyznam, że źle się z tym czuję. W związku z tym mam wielką prośbę - proszę o blokadę mojego konta do końca roku; mam nadzieję, że pozwoli mi to odzwyczaić się od Wikipedii, w którą w ostatnich miesiącach znowu niepotrzebnie się zaangażowałem. Pozdrawiam Berasategui (dyskusja) 08:16, 22 lis 2018 (CET) PS. Nie odbieraj mojej prośby jakoś personalnie, mam wrażenie, że raczej Twoja rola jest trochę przypadkowa (jak napisałem, co do zgłoszenia nie mam zastrzeżeń, w pierwotnej formie hasło mogło uchodzić za "nie do obrony"). Prośbę kieruję do Ciebie, bo z trzech administratorów w jakiś sposób związanych z tą sprawą, jesteś jedynym, którego kojarzę pozytywnie.

Kędzierzyn-Koźleedytuj kod

Witam. O ile chodzi o moją działalność na Wikipedii, to przy nie satysfakcjonującej Administratorów ocenie tej działalności, zawsze istnieje możliwość zgłoszenia propozycji odebrania mi uprawnień redaktora, a co do powyższego artykułu poddanie dyskusji - wpisując odpowiedni szablon - o jego usunięcie. Pozdrawiam. RadLes (dyskusja) 16:11, 15 kwi 2019 (CEST)

Kunówedytuj kod

Witaj, dlaczego usunąłeś hurtem wszystkich ludzi związanych z Kunowem? Zgadzam się, że osoby nie mające hasła na Wiki nie muszą tam być, ale osoby, których biogramy są powinny pozostać. Pozdrawiam, Czestomir (dyskusja) 15:35, 29 maj 2019 (CEST)

Ciechanowiecedytuj kod

Witaj. Miło że odwiedziłeś teren powiatu wysokomazowieckiego szkoda natomiast że, nic nie dałeś od siebie patrząc na twój dorobek to wszystko kasujesz, najlepiej to widać po twoich edycjach. Nie porównuj Ciechanowca do Warszawy, osoba która wchodzi na stronę Ciechanowca miała szanse w jednym miejscu zobaczyć te 10 osób związanych z tym miastem teraz tej możliwości nie ma. 2 osoby trzeba przetłumaczyć na język polski. Wikipedystów na moim terenie w ogóle nie ma a ci co są się zniechęcili - spytaj ich dlaczego ? Blokuj co chcesz i ciesz się dalej !!!--Adam-dalekie-pole (dyskusja) 16:12, 2 lip 2019 (CEST)

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?edytuj kod

Dzień dobry Bukaj -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:01, 23 wrz 2019 (CEST)

Brudnopisedytuj kod

Dzień dobry! Utworzyłem w brudnopisie artykuł. Jak mogę go w prosty sposób przenieść, by stał się artykułem? Z góry dziękuję za pomoc.

re: szablon o braku źródełedytuj kod

Witam, w komentarzu do wstawianych szablonów o braku źródeł, stwierdziłeś, że więcej pożytku przyniesie dodanie źródła, niż wstawianie takiego szablonu. Zgadzam się, że pewnie tyle samo czasu zajmie wstawienie szablonu co i znalezienie źródła. Tylko pytanie dla kogo to będzie większy pożytek? Dla redaktorów uzupełniających braki w artykułach, dla odbiorców tylko czytających artykuły czy też dla osób piszących i uzupełniających artkuły? Chyba tylko dla odbiorców czytających - bo osoby uzupełniające artykuły będą miały przekaz, że można dodawać informacje bez podawania źródeł bo redaktorzy i tak je uzupełnią.
Pozdrawiam
Razar-ww (dyskusja) 15:17, 15 lut 2020 (CET)

Grozisz mi?edytuj kod

Jeśli to zrobisz wystąpię z powództwem cywilnym za ograniczanie prawa do wypowiedzi. Zgłoszenia są merytoryczne i tak je proszę traktować.--Spacejam2 jeśli musisz, odpowiedz tu 14:59, 30 mar 2020 (CEST)

Dyskusja nad usunięciem hasłaedytuj kod

Dzień dobry, chciałam zapytać, dlaczego moja strona została zgłoszona do usunięcia? Z góry dziękuję za odpowiedź.Jul00w (dyskusja) 10:56, 3 kwi 2020 (CEST)

Re: Karol Marksedytuj kod

Czy uznałbyś za akceptowalne usunięcie przeze mnie tylko uwagi [a], bez wprowadzania jakichkolwiek innych zmian? BasileusAutokratorPL (dyskusja) 20:30, 14 maj 2020 (CEST)

Odp:Krzysztof Zanussiedytuj kod

Odp:Krzysztof Zanussi

Ulało, czy nie. Fakt jest faktem, i cała Polska już o tym nie od dzisiaj trąbi, są źródła. No chyba gościa nie bronisz? A jak się sprawa zakończy to zobaczymy. Wpis jest neutralny i opisuje aktualną sprawę, nie podaje, czy jest wina, czy nie. Jankowskiego ukamienowali bez wyroku, to tak na marginesie, chociaż moim skromnym zdaniem słusznie. Pozdrawiam. Regan1973 (dyskusja) 00:16, 24 maj 2020 (CEST)

Zrobiło się zamieszanie wokół tej sprawy, czy wg Ciebie nie należy o tym wspomnieć? Taka autocenzura? Ten wpis nie przesądza o jego winie, ale o tym się pisze. Dlaczego Wikipedia nie może o tym wspomnieć, że są takie zarzuty mniej, czy bardziej podstawne czy też bezpodstawne? O aferze trójkowej już całe elaboraty napisane, a przecież nie ma ani dowodów ani wyroku, tylko medialny pink pong, to jak to właściwie jest, o czym można pisać a co jest zabronione na Wolnej Wikipedii? Regan1973 (dyskusja) 00:49, 24 maj 2020 (CEST) Widzę, że bardzo Ci zależy na oczyszczeniu rzeczonego. To na koniec tylko cytat Andrzeja Paulukiewicza z 2009: Oto ojciec kina moralnego niepokoju, arbiter elegantiarum, katolicki twórca Krzysztof Zanussi oświadczył w jednym z programów telewizyjnych, że ofiara Polańskiego to mała prostytutka. Czyli w zasadzie nie ma sprawy. Regan1973 (dyskusja) 01:06, 24 maj 2020 (CEST)

Odp:Franek Kimono (album)edytuj kod

Odp:Franek Kimono (album)

W źródle discogs jest wszystko to, co usunięty przez Ciebie tekst opisał. Brakło jedynie odnośnika po każdym akapicie, ale link do discogs już był w tym artykule, należało jedynie go powtórzyć. Regan1973 (dyskusja) 00:22, 24 maj 2020 (CEST)

Odp:Krzysztof Zanussiedytuj kod

Odp:Krzysztof Zanussi

Zrób ten eksperyment i podaj źródło, jakiekolwiek, może być onet albo nawet ulubiona wyborcza. Regan1973 (dyskusja) 01:10, 24 maj 2020 (CEST)

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipediąedytuj kod

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 00:14, 12 cze 2020 (CEST)

Przeprosinyedytuj kod

Cześć Wybacz mi arogancję sprzed lat. Jeśli cokolwiek złego uczyniłem Tobie w słowach proszę o wybaczenie. Nie zamierzam zaniżać poziomu Wikipedii głupimi wpisami czy fałszywymi informacjami. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek błędy sprzed lat podeślij linki ja je poprawię ale nie wyciągaj z nich już żadnych konsekwencji. Jeszcze raz Cię przepraszam za sytuację sprzed lat. --Lukasz2 (dyskusja) 23:34, 31 paź 2020 (CET)

Więcborkedytuj kod

Stary "znajomy" z Więcborka powrócił - dalej mnoży tekst dla samego tekstu. Warto by prześledzić jego poczynania, bo znowu widzę dodaje teksty o Johannie Bracka a poza Gazetą Więcborską brak źródeł weryfikowalnych. Cześć zmian wycofałem ale znowu chyba trzeba wycofać resztę i zabezpieczyć artykuły okołowięcborkowe.

PS - był Pan cytowany w Wiadomościach Krajeńskich - w w/w sprawie. Invisible kid (dyskusja) 20:46, 2 lut 2021 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Bukaj" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy