Dyskusja wikipedysty:Chudy Edd


Dyskusja wikipedysty:Chudy Edd w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wstawianie podpisu

Jeżeli chodzi o komunikację, to tu jest jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku, który pojawia się nad polem edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.


Aby szybko dostać odpowiedź na nurtujące Cię problemy związane z działaniem w Wikipedii, możesz też zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy, zapytać któregoś z aktywnych administratorów. Możesz też zgłosić się po przewodnika.

A poza tym śmiało edytuj strony! Nie zapomnij też skonfigurować preferencji własnego konta. Polecamy szczególnie przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania stron.


Ananas96 Dyskusja 07:13, 30 mar 2010 (CEST)

Spis treści

István Bethlenedytuj kod

witaj. Ciekawe hasło, ale brakuje źródeł. Pozdrawiam! Filip em 22:32, 2 kwi 2010 (CEST)

Zaproszenie do Wikiprojektu:Anarchizmedytuj kod

Witaj!
Interesujesz się anarchizmem?
Zapraszam Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie:Anarchizm.
Koniecznie odwiedź też Portal:Anarchizm.

Pozdrawiam, Mat86 (dyskusja)

Witaj w projekcie! W razie wątpliwości, pisz. Chętnie odpowiem na Twoje pytania. Mat86 ^^ 14:34, 9 kwi 2010 (CEST) Dwie prośby/uwagi: 1) jeśli stworzyłeś nowy artykuł, wpisz go na listę: Portal:Anarchizm/Nowe_artykuły/nowe - w ten sposób będzie on widoczny na stronie portalu; 2) tworząc wpisy, daj znać, skąd czerpałeś informacje, teraz wstawiasz sekcję "Linki zewnętrzne", ale jeśli na podstawie tego pisałeś, powinieneś nazwać to np. "Źródła", najlepiej byłoby powstawiać przypisy do konkretnych stron www/książek. Mat86 ^^ 14:59, 9 kwi 2010 (CEST)

Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, luty, marzec 2010 r.edytuj kod

Witajcie! Ponieważ w lutym i marcu w projekcie niewiele się wydarzyło, postanowiłem stworzyć kolejny numer biuletynu za okres dwóch miesięcy. Projekt rozwija się powoli, ale aktualizacje następują regularnie, więc powody do radości są. Pragnę powitać nowego uczestnika wikiprojektu, którym jest Chudy Edd :)

Statystyki za luty i marzec

 • Portal odwiedziło w lutym i marcu ponad 1331 osób. Jak widać, wraz ze zreorganizowaniem strony głównej Wikipedii i przeniesieniem portali tematycznych na podstrony portali zbiorczych, liczba odwiedzających portal znacznie zmalała.
 • W kategorii pojawiło się 11 nowych artykułów.

Bieżące zadania

 • Stosunkowo mało osób odwiedza stronę portalu. Dlatego należy pomyśleć o jego rozpromowaniu, np. na stronach, forach anarchistycznych. Jeśli macie taką możliwość, informujcie zainteresowanych o istnieniu portalu i tego projektu. Edytując hasło z kategorii anarchizm, możecie również na dole artykułu wstawiać link do portalu poleceniem: {{Portal|Anarchizm|grafika=Anarchy-symbol.svg}}
 • Wiele haseł z kategorii nie posiada ani jednej wersji przejrzanej. Trzeba to zmienić! Przydatne narzędzie znajduje się na stronie wikiprojektu.
 • Tworząc nowe hasła, nie zapominajcie, by dodawać je do listy nowych artykułów na stronie portalu. Dobrze by było także wykorzystywać je do portalowego "Czy wiesz...", no i również do "Czy wiesz..." ze strony głównej.
 • W kwietniu artykułem miesiąca jest hasło o Rozbracie. Jakie macie pomysły na maj?

Jeśli macie uwagi lub pomysły, zapraszam do dyskusji! Mat86 ^^ 13:27, 18 kwi 2010 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Włączam Ci uprawnienia redaktora przed formalnym spełnieniem uprawnień. Liczne dobre edycje, dodawane źródła, przestrzegane prawa autorskie. Ładnie formatowane hasła. Nie ma co dalej czekać. Zapoznaj się proszę z regułami oznaczania (linki wyżej) i miłej pracy na Wikipedii. Pozdrawiam. Elfhelm (dyskusja) 16:43, 30 maj 2010 (CEST)

Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, kwiecień, maj 2010 r.edytuj kod

Witajcie! Oto kolejny numer biuletynu za okres dwóch miesięcy. Projekt rozwija się powoli, ale aktualizacje następują regularnie. Mamy nowego uczestnika wikiprojektu, którym jest Sevgart :)

Statystyki za kwiecień i maj

 • Portal odwiedziło w kwietniu i maju łącznie ponad 1330 osób, czyli mniej więcej tyle, ile w dwóch poprzednich miesiącach.
 • W kategorii pojawiło się 14 nowych artykułów.

Bieżące zadania

 • Ponawiam apel: stosunkowo mało osób odwiedza stronę portalu. Dlatego należy pomyśleć o jego rozpromowaniu, np. na stronach, forach anarchistycznych. Jeśli macie taką możliwość, informujcie zainteresowanych o istnieniu portalu i tego projektu.
 • Wiele haseł z kategorii nie posiada ani jednej wersji przejrzanej. Do dzieła! Przydatne narzędzie znajduje się na stronie wikiprojektu.
 • Tworząc nowe hasła, nie zapominajcie, by dodawać je do listy nowych artykułów na stronie portalu. Dobrze by było także wykorzystywać je do portalowego "Czy wiesz...", no i również do "Czy wiesz..." ze strony głównej.
 • Ktoś przerobił nasz szablon nawigacyjny. Ja stworzyłem drugi, przypominający ten szablon przed zmianami. Mamy teraz dwa: {{anarchizm}} oraz {{anarchizm dół}}. W przypadku krótszych artykułów lepiej stosować ten drugi. Używajcie!


Jeśli macie uwagi lub pomysły, zapraszam do dyskusji! Mat86 ^^ 19:26, 15 cze 2010 (CEST)

Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, czerwiec, lipiec 2010 r.edytuj kod

Witajcie! Oto kolejny numer naszego biuletynu za okres dwóch miesięcy. Na początku pragnę powitać nowego uczestnika, którym jest Michał Radecki :)

Statystyki za czerwiec i lipiec

 • Portal odwiedziło łącznie ponad 1100 osób.
 • W kategorii pojawiło się 7 nowych artykułów.
 • W kategorii pozostało już tylko jedno nieprzejrzane hasło. Oznaczenie pozostałych można uznać za niemałe osiągnięcie.

Bieżące zadania

 • Informujcie zainteresowanych o istnieniu portalu i tego projektu.
 • Piszcie i uzupełniajcie artykuły! Tworząc nowe hasła, nie zapominajcie, by dodawać je do listy nowych artykułów na stronie portalu. Dobrze by było także wykorzystywać je do portalowego "Czy wiesz...", no i również do "Czy wiesz..." ze strony głównej.
 • Mile widziana pomoc przy wyborze artykułu miesiąca na wrzesień.


Miłej reszty wakacji, Mat86 ^^ 14:46, 18 sie 2010 (CEST)

Wino ryżoweedytuj kod

Witaj! Mam wątpliwości co do zawartości alkoholu, które podałeś w artykule. Drożdże nie są w stanie wytworzyć więcej niż 16-18% alkoholu, więc wina mocniejsze muszą być wzmacniane spirytusem. Wina na stronie http://www.asiandumplingtips.com/2010/02/shaoxing-rice-wine-a-buying-guide.html mają podane 17-18%. Ponieważ podałeś 18-25%, ta moc wymaga wyjaśnienia popartego źródłem. Podałeś też, że wina z winogron mają średnio 14-18%, tymczasem typowe współczesne wino to 10-12%. Są oczywiście mocniejsze, ale to raczej wyjątki, a nie średnia. Wina powyżej 18% (wermuty, porto, madera) są wzmacniane. Przejrzyj proszę swoje źródła i skoryguj odpowiednio treść. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:56, 17 paź 2010 (CEST)

Biuletyn Wikiprojektu:Anarchizm, styczeń 2011 r.edytuj kod

Witajcie! W ostatnich miesiącach w projekcie niewiele się działo, dlatego nie rozsyłałem biuletynu. W ostatnich dniach w portalu wprowadzone zostały istotne zmiany, o których wspomnę poniżej. Pragnę też powitać Hybora, który dołączył do nas jakiś czas temu.
Statystyki

 • Portal odwiedza każdego miesiąca ponad 1000 osób.
 • W kategorii od momentu ukazania się poprzedniego biuletynu pojawiło się zaledwie 12 nowych artykułów.

Bieżące wydarzenia i zadania

 • Kilka dni temu zarejestrowana została domena anarchizm.com, która prowadzi do naszego portalu.
 • Powróciliśmy do artykułów miesiąca. Musimy starać się, by co miesiąc ukazywało się nowe, dopracowane hasło. Cytaty i grafiki zmieniają się teraz co tydzień. W ten sposób widać, że coś na portalu się dzieje.
 • Pojawiła się rubryka „aktualności”, na której można umieszczać informacje o zbliżających się ważnych wydarzeniach związanych z ruchem anarchistycznym.
 • Przypominam, że nowe hasła (ew. hasła znacząco rozbudowane) można zgłaszać tu.

Pozdrowienia, Mat86 ^^ 20:54, 6 lut 2011 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Chudy Edd" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy