Dyskusja wikipedysty:Ciszema


Dyskusja wikipedysty:Ciszema w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dodanieedytuj kod

Dzięki. Dodałem.

Lodowa Jaskinia Miętusiaedytuj kod

Elegancki mały artykuł :) I źródła bardzo solidne :) Jedna prośba: dodaj jeszcze numery stron, bo Wlk. Encyk. Tatrzańska to 1500+ stron, wielka cegła, czytelnika trzeba precyzyjnie skierować :) Pomyślnych edycji!--Felis domestica (dyskusja) 22:21, 6 sty 2016 (CET)

Powitanie na Wikipediiedytuj kod

Witaj!

Cieszymy się, że pozyskaliśmy nowego wikipedystę i mamy nadzieję, że edytowanie Wikipedii sprawi także Tobie przyjemność. Aby to obopólne zadowolenie pozostało na dłużej, zapoznaj się przynajmniej z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Zasady i zalecenia

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich edycji lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

 • Neutralny punkt widzenia – pot. NPOV Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
 • Weryfikowalność – pot. WER Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
 • Czym Wikipedia nie jest – pot. CWNJ Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
 • Prawa autorskie – pot. PA Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
 • Nie przedstawiamy twórczości własnej – pot. OR Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…

Aby usprawnić pracę innych wikipedystów, należy także stosować się do zaleceń edycyjnych. W ten sposób będziesz od razu tworzyć właściwie zredagowane artykuły. Nie bój się także męczyć innych, bardziej doświadczonych wikipedystów pytaniami np. na kanale IRC polskiej Wikipedii.

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

 • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
 • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
 • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.

Andrzei111 (dyskusja) 23:05, 14 sty 2016 (CET)

Artykuły o jaskiniachedytuj kod

Cześć. Piszesz bardzo fajne artykułu o jaskiniach. Miło mi się czyta. Akurat po jaskiniach to mało co chodziłem, ale tatrzańskie szlaki mam nieźle schodzone. :)

Jeśli potrzebowałbyś jakiejś pomocy – daj znać. Powyżej wkleiłem Ci korzystając z gotowca garść pożytecznych linków i informacji. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 23:08, 14 sty 2016 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Brak wandalizmu – oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 12:45, 17 sty 2016 (CET)

Tatryedytuj kod

Cześć!

Miło widzieć, że po latach posuchy pojawia się ktoś nowy w dziedzinie Tatr. Obecny stan Wikipedii w tym zakresie to zasługa kilku osób, zwłaszcza Selso, Rafik k, no i moja :) Żaden z nas nie ma ostatnio czasu ani sił na nowe hasła, wiele artykułów jest też do poprawienia (zwłaszcza te najważniejsze), ale cieszę się, że dołączyłeś, i mam nadzieję, że już zostaniesz. W wolnej chwili poprzeglądam Twoje nowe hasła – jest ich trochę, więc może to chwilę zająć. Jeśli masz ochotę, poczytaj Dyskusja wikiprojektu:Góry Polski i archiwa dyskusji moich, Selso i Rafika – jest tam trochę dyskusji o tym, co wg nas jest najważniejsze do poprawy w tej dziedzinie. Trochę panuje zastój, ale można i warto to ruszyć. Pozdrawiam! ToSter→¿? 17:24, 25 sty 2016 (CET)

 • Pozdrawiam. Dobrze, że zabrałeś się za jaskinie. Nie opisywaliśmy ich (poza oczywiście tymi turystycznymi) z tego powodu, że zniechęcający jest brak ich zdjęć oraz planów. Zdjęcia mógłby wykonać tylko uprawniony speleolog. Co do podziału na jaskinie Doliny Chochołowskiej, jaskinie Doliny Kościeliskiej, jaskinie Doliny Małej Łąki, jaskinie Doliny Bystrej, jaskinie dolinek reglowych – tak samo możnaby oczywiście podzielić wszystkie szczyty, polany, turnie itd. Umówiliśmy się jednak, że nie będziemy stosować takiego podziału, gdyż to nadmiernie komplikuje kategoryzację. Powstałaby duża ilość kategorii, którą znów ktoś mógłby dalej i niepotrzebnie rozdrabniać (Dolinę Kościeliską można przecież podzielić znów na Miętusią, Pyszniańską ,itd.). Ale nawet gdyby ograniczyć się tylko do dolin walnych i reglowych, to i tak takie rozdrabnianie kategorii nie jest dobre – i tak jest ich już w zakresie Tatr dużo. Selso (dyskusja) 16:45, 27 sty 2016 (CET)
  • Co do tych najmniejszych jaskiń - moim zdaniem jest sens opisywać wszystkie. W zakresie szczytów i przełączek też opisywaliśmy wszystkie najmniejsze nawet wcięcia, karby, przechody itd., jeśli tylko miały nazwę własną. Selso (dyskusja) 16:57, 27 sty 2016 (CET)
   • Ja się na razie pod tym podpiszę. W najbliższych dniach postaram się znaleźć trochę więcej czasu. Pozdrawiam ToSter→¿? 23:50, 27 sty 2016 (CET)
    • Trochę porozwijałem Twoje pierwsze hasła, powoli posuwam się do przodu – może kiedyś dogonię ;) Warto od razu wstawiać infoboksy i zadbać o prawidłowe sortowanie kategorii. Poprzeglądaj moje zmiany, to pewnie coś dostrzeżesz, co Ci się przyda – w razie wątpliwości pytaj. Ja też mogę coś zrobić źle :) Moim zdaniem nie warto wstawiać do haseł o jaskiniach zdjęć, na których samej jaskini nie ma – to trochę na siłę. Pozdrawiam ToSter→¿? 22:40, 2 lut 2016 (CET)
     • Jeśli mogę zasugerować odpowiedź na Twój dylemat, to wolałbym rozwój istniejących haseł o najpopularniejszych jaskiniach, turystycznych i największych :) ToSter→¿? 11:12, 4 lut 2016 (CET)
      • Świetna robota! Naprawdę dobre hasła, a przy tym jest ich tak dużo, że nie mam czasu wszystkich przejrzeć. Tak trzymaj! Przy każdym nowym haśle warto się od razu zastanowić, w jakich hasłach można do niego umieścić linki – myślę, że dobrze by było przejrzeć tematykę jaskiń pod tym kątem. Np. w haśle Organy (Tatry) nie ma linku do Jaskini Czarnej. Oczywiście od razu można rozbudowywać te hasła :) Będę starał się wrócić do regularnego edytowania Wikipedii, miło popatrzeć, jak Tatry znowu rosną w siłę :) Pozdrawiam ToSter→¿? 13:02, 7 lut 2016 (CET)

Czy wiesz – Ukryta Dziuraedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:05, 23 mar 2016 (CET)

Czy wiesz – Paszcza Rekinaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 14:33, 27 mar 2016 (CEST)

Czy wiesz – Zbójnicka Piwnicaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 14:52, 27 mar 2016 (CEST)

Czy wiesz – Dziura w Grzędzie Iedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ciacho5 (dyskusja) 21:44, 27 mar 2016 (CEST)

Literówkaedytuj kod

Zdaje mi się, że źródło przeklejasz z jednego do kolejnego artu. Tymczasem chyba jest tam literówka Jaskinie tatr powinny być Jaskiniami Tatr. Ciacho5 (dyskusja) 21:58, 27 mar 2016 (CEST)

Czy wiesz – Jaskinia w Cyckuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 14:47, 3 kwi 2016 (CEST)

Podejrzenie NPA (kopiowania treści, bez praw autorskich)edytuj kod

Witam. Bardzo proszę ustosunkuj się do przedstawianych tutaj przeze mnie zarzutów. --Pablo000 (dyskusja) 16:19, 4 kwi 2016 (CEST)--Ciszema (dyskusja) 19:34, 4 kwi 2016 (CEST)

Dziękuję, za wyjaśnienia w dyskusji i deklarację przeredagowania haseł. Powodzenia :) --Pablo000 (dyskusja) 21:42, 5 kwi 2016 (CEST)

Cześć! Głupio to wyszło – jakbym przy sprawdzaniu Twoich haseł popatrzył dokładniej na źródła, to problem byłby szybciej rozwiązany. Ale cieszę się, że poważnie podchodzisz do sprawy i wziąłeś się za poprawianie. W ogóle jestem pod wrażeniem liczby nowych i poprawionych haseł – kawał świetnej roboty. Jaskinie były chyba najsłabszym elementem Tatr w Wikipedii, a teraz mają szansę być najlepszym :) Pozdrawiam! ToSter→¿? 08:20, 7 kwi 2016 (CEST)

Podziękowanie - Ukryta Dziuraedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:36, 15 kwi 2016 (CEST)

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundationedytuj kod

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)

Jaskinie w Tatrachedytuj kod

Jest pewien problem; dopisujesz nowe jaskinie i poprawiasz ich nazwy w artykułach tatrzańskich. Oczywiście - trzeba to robić, ale rzecz w tym, że artykuły te uźródłowione są z reguły tomami W. Cywińskiego lub mapami. W źródłach tych nie ma podawanych przez ciebie nazw jaskiń, tak więc w wielu przypadkach następuje zafałszowanie przypisów. Należałoby po prostu podawać źródła, z których wziąłeś te nazwy jaskiń. Selso (dyskusja) 22:06, 24 cze 2016 (CEST)

Wilczy Schronedytuj kod

Witaj. W Jaskinie Polski jest 1658,8. W haśle 1660? Dlaczego? Dodatkowo w haśle podawaj link do strony o jaskini, a nie do strony głównej serwisu. Pozdrawiam. --Pablo000 (dyskusja) 20:23, 24 lip 2016 (CEST)

Czy wiesz – Maćkowa Dziuraedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 19:03, 23 paź 2016 (CEST)

Podziękowanie - Maćkowa Dziuraedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 23:52, 14 lis 2016 (CET)

Czy wiesz – Ptasi Schronedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ciacho5 (dyskusja) 20:22, 3 sty 2017 (CET)

Czy wiesz – Dziura z Gawrąedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 20:08, 13 sty 2017 (CET)

Podziękowanie - Ptasi Schronedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 07:54, 1 lut 2017 (CET)

Podziękowanie - Dziura z Gawrąedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 09:02, 13 lut 2017 (CET)

Tydzień Artykułu Afgańskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 11:55, 1 maj 2017 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:08, 10 maj 2017 (CEST)

Tydzień Fizyki i Astronomiiedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:39, 10 maj 2017 (CEST)

Hej!edytuj kod

Cześć! Dzięki za zaakceptowanie mojej edycji. Możesz mi powiedzieć co oznacza Wikipedia na niebiesko tutaj https://tools.wmflabs.org/supercount/index.php?user=Domino375&project=pl.wikipedia? Możemy też umówić się tak, że piszę do Ciebie i Ty rozpatrujesz moje edycje? Mam ich aktualnie 5 do rozpatrzenia, jeżeli masz czas to możesz na to spojrzeć.

Z góry dzięki. Domino375 (dyskusja) 19:54, 15 maj 2017 (CEST)

Odp: Hej!edytuj kod

Mhm, dzięki za info. A to co przejrzałeś, wszystko ok ze źródłami? Konto załozyłem w 2010 roku, ale zaczynam dopiero teraz i się uczę, robiąc drobne poprawki :)\

//edit: 21.05

Hej, możesz zajrzeć na listę moich edycji? Przejrzeć raczej ;d

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Krajów Wybrzeża Niewolniczegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

:)edytuj kod

Widzę, że przeglądasz, mógłbys jeszcze przejrzeć Białystok (poprawka, liczba ludnosci)? Bo długo leży na dole i nikt nie akceptuje :P

Odp: Hejedytuj kod

Okej, to po prostu pierwszą edycję Szczecinek zaakceptuj a tam gdzie dodałem postać której nie ma jeszcze odrzuć. Resztę przeglądaj i co jakiś czas spójrz na moje edycje, bo z dnia na dzień jest ich co raz więcej ^^

Hejedytuj kod

Okej, zmienione mozesz zobaczyc :)

Domino375 (dyskusja) 16:47, 21 maj 2017 (CEST)

Tydzień Artykułu Tajlandzkiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 16:52, 4 cze 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:15, 10 cze 2017 (CEST) 

Tydzień Oceanii IIedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 14:50, 14 cze 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Symboli Narodowychedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tydzień Artykułu Brunejskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 15:17, 3 lip 2017 (CEST)

Dot.Moich edycjiedytuj kod

Po co wycofałeś moją edycję!Słupno to takie miasto w woj.małopolskim,takie jak Kraków,Poznań,Wadowice,Konin!

Chyba hasło jest wyraźne? - Słupno (powiat płocki). Hasło więc dotyczy wsi niedaleko Płocka.Ciszema (dyskusja) 22:50, 16 lip 2017 (CEST)

Jusz poprawiłem!tytuł strony!

Zaproszenie – Tydzień Artykułu Saudyjskiegoedytuj kod

MediaWiki message delivery (dyskusja) 23:03, 30 lip 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu geologicznymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

r., rok, bezedytuj kod

w Józef Stalin zatwierdziłeś niekonsekwentną zmianę np 1929 na 1929 r. a potem 1929 rok. Zbędna zmiana--Kerim44 (dyskusja) 09:59, 9 sie 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu o Zjednoczonych Emiratach Arabskichedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Jaskinia czy schron?edytuj kod

Dodajesz ostatnio artykuły o bardzo małych obiektach jaskiniowych. Czy ze względu na wielkość nie powinny one być zdefiniowane jako schron jaskiniowy? Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 11:05, 27 sie 2017 (CEST)

 • Według definicji z Wielkiej encyklopedii tatrzańskiej schron jaskiniowy ma do 10 m długości, stąd często w nazwach tych małych obiektów jest słowo schron, schronik, dziura, nyża. Pikador (dyskusja) 11:50, 27 sie 2017 (CEST)
 • No nie do końca tak jest, PIG w swoich artykułach często też stosuje nazwę schron lub schronisko, np. Szczelina nad Mostkiem, Schron z Watrą, Sowia Jama III. Być może zastosowane przez nich nazewnictwo zależy od charakteru obiektu a nie tylko jego długości. Wydaje mi się, że schronem może być małe zagłębienie w skale w całości widoczne przez zewnętrznego obserwatora i oświetlone światłem słonecznym, ale to takie moje gdybanie. A może ich po prostu zapytać poprzez e-mail? Pikador (dyskusja) 13:16, 27 sie 2017 (CEST)
 • No to miałem intuicję z tą definicją schronu. :) Dobrze że sprawa się wyjaśniła. Próbowałem przez googla odnaleźć ową instrukcję, ale mi się nie udało, a warto byłoby o niej wspomnieć w haśle "schron jaskiniowy". Ja z kolei przejrzałem ostatnio i popoprawiałem wszystkie artykuły o zagranicznych jaskiniach oraz jaskiniach polskich (Tatry tylko częściowo, bo są to setki artów do przejrzenia). Zamierzasz może pisać artykuły o jaskiniach spoza Tatr? Bo jest sporo bardzo długich lub głębokich, których nie mamy opisanych, np. Chelosiowa Jama-Jaskinia Jaworznicka. Pikador (dyskusja) 11:10, 30 sie 2017 (CEST)

Dziura przy Lodowej Małołąckiej Iedytuj kod

Wycofałeś moją zmianę, nie podając nawet powodu... --Ac-tobe (dyskusja) 11:40, 8 paź 2017 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Rosyjskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Południowoafrykańskiego IIedytuj kod

Drogi Wikipedysto! W imieniu uczestników Tygodnia Artykułu Południowoafrykańskiego II mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w tej akcji. Jeśli jesteś chętny, dopisz się proszę do listy uczestników. MediaWiki message delivery (dyskusja) 10:00, 8 lis 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Weekendzie Artykułu Lesotyjskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Jaskinia Jaworzynka na Słowacjiedytuj kod

Mam pewien mały dylemat, aczkolwiek wydaje mi się, że go rozwiązałem. Mamy sobie takie hasełko na wiki, natomiast Słowacy (i Czesi) mają Javorinka (jaskyňa). Od razu pomyślałem, że chodzi o tę samą jaskinię, jednak tu pojawił się problem, bo pozycje w obu artykułach różnią się i to o prawie 5 km. Owszem jest to jedna z dłuższych jaskiń na Słowacji (prawie 12 km), ale nie chodzi tu o rozległość poziomą tylko łączną długość korytarzy, które jak wiadomo wiją się, rozgałęziają i tworzą często labirynty. Sądząc po opisach ze źródeł z naszego artykułu czy tej mapce jaskinia przebija na wylot jeden grzbiet górski - Upłaz, a patrząc na mapę okolicy i przebieg gór i dolin niemożliwe by plwiki i skwiki pokazywały dwa różne wejścia do tej samej jaskini. Problem jest taki, że niektóre mapy internetowe np. http://www.mapaobce.sk/obec/zdiar czy strona Národná prírodná pamiatka Javorinka pokazują pozycję Javorinki taką jak skwiki. Ale coś mi nie pasuje opis na podlinkowanej stronie: Najrozsiahlejšia jakyňa vo vysokohorskom prostredí Tatier, 5. najdlhšia (5198 m) na Slovensku. Na aktualizowanej w tym roku liście najdłuższych jaskiń ns Słowacji jest tylko jedna Jaworinka. Obec ze strony Národná prírodná pamiatka Javorinka też nie zgadza, bo wskazana tam na mapce pozycja leży w obcu Zdiar, a napisane jest Tatranská Javorina (właśnie w obcu Tatranská Javorina znajduje się pozycja z plwiki). Wygląda mi to na przekłamanie w słowackiej bazie danych, powielone przez różne serwisy z mapami, bo relacje z ekspedycji speleologów (np. tutaj) wyraźnie mówią o miejscu opisanym na naszej wiki. Mógłbyś zerknąć w swoje źródła, może się coś nowego dowiesz? Ja słowackiego nie znam i używam Google Translate, a z papierowych mam "Tatry Słowackie" Nyki, który potwierdza "naszą" lokalizację. Podobnie strona Správa slovenských jaskýň choć też nie podaje pozycji tylko opis położenia. Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 23:13, 5 gru 2017 (CET)

 • Dzięki za potwierdzenie, tak też przypuszczałem, że u nas jest dobrze, bo źródła są mocne. Pozostaje dodać linki do innych wiki. Znasz może trochę słowacki, żeby im zgłosić błąd (tam chyba nie ma takiej funkcji jak "Zgłoś błąd") czy też może napisać po angielsku? Pikador (dyskusja) 11:54, 6 gru 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Nauki IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Czadyjskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Jaskinia Ucho Olkiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 20:47, 20 gru 2017 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Starożytności IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Ucho Olkiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:22, 1 sty 2018 (CET)

Ad:Finisterre (góry)edytuj kod

Ad:Finisterre (góry)

Cześć. Nie może coś leżeć u podnóża półwyspu. Półwysep nie ma podnóża. Przydałoby się jakoś inaczej to napisać. Torrosbak (dyskusja) 13:51, 14 sty 2018 (CET)

Bardzo się cieszę, że tworzysz co raz to nowe arty dot. geografii Nowej Gwinei. Pozwoliłem sobie usunąć informację o kontynencie z dwóch infoboksów. Określenie Australia i Oceania dot. części świata, na którą składa się między innymi kontynent Australii. Torrosbak (dyskusja) 16:23, 14 sty 2018 (CET)

Czy wiesz – Góry Centralne (Nowa Gwinea)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 01:30, 19 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Góry Centralne (Nowa Gwinea)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 8 lut 2018 (CET)

Dziękuje za poprawęedytuj kod

O który zapis chodzi dokładnie? Jako nowy użytkownik nie jestem pewny. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Można prosić o przykład? Punkt 12 nie jest dla mnie do końca jasny. --AleksanderTv2119 (dyskusja) 19:12, 15 lut 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Otwartych i wolnych treściedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Park Narodowy „Beringia”edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 12:41, 21 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Wielki Rezerwat Arktycznyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 12:45, 21 kwi 2018 (CEST)

Tydzień Ochrony Przyrodyedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Ochrony Przyrody. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 15:04, 27 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Diabla Dziura w Bukowcuedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 21:05, 30 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Park Narodowy „Ziemla leoparda”edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 13:40, 1 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Park Narodowy „Beringia”edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 10:51, 2 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Park Narodowy „Sajlugiemskij”edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:56, 2 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Portugalskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Tydzień Geografii Fizycznejedytuj kod

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Geografii Fizycznej. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 18:18, 9 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Diabla Dziura w Bukowcuedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 11 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Wielki Rezerwat Arktycznyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 15 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Izraelskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Park Narodowy „Ziemla leoparda”edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 22 maj 2018 (CEST)

CEE Springedytuj kod

Hej! Bardzo się cieszę, że aktywnie uczestniczysz w CEE Spring. To m.in. dzięki Tobie nasza Wiki jest wysoko w rankingu konkursu. Mam jednak gorącą prośbę o uzupełnianie interwiki (czyli o podpinanie nowego artykułu w Wikidanych). Niech na innych Wikipediach widzą, że mamy już ten artykuł! :) Ostatnie Twoje artykuły podpiąłem, więc prośba dotyczy kolejnych haseł. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:35, 22 maj 2018 (CEST)

Najprościej rzecz ujmując, są dwa podobne sposoby. 1) Znaleźć odpowiednie Wikidane i na dole strony dodać kod języka (pl) i nazwę artykułu. 2) Wejść na artykuł w obcojęzycznej Wikipedii i z lewej strony pod interwiki kliknąć na "Add links" (lub podobny tekst w innym języku), wówczas zostaniesz przekierowany do Wikidanych. Gdybyś miał jakiś problem, to śmiało pisz. :) Szoltys [Re: ] 19:42, 22 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Rostowski Rezerwat Biosferyedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 20:54, 23 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Park Narodowy „Sajlugiemskij”edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:23, 24 maj 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Medycyny IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Rezerwat Wołżańsko-Kamskiedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:11, 30 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Rostowski Rezerwat Biosferyedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 6 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Rezerwat Wołżańsko-Kamskiedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:31, 13 cze 2018 (CEST)

Tydzień Artykułu Australijskiego IIIedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Australijskiego III. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:36, 21 cze 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Cypryjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Góry Śnieżne (Australia)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 00:00, 24 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Góry Śnieżne (Australia)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:19, 2 lip 2018 (CEST)

Jaskinieedytuj kod

Dziœęki za poprawienie artykułów o jaskiniach, jednak cudze oko jest niezastąpione. Jedna wątpliwość: skoro jaskinia jest studnią krasową, dlaczego usuwasz tę informację? Pzdr. kićor =^^= 11:42, 15 lip 2018 (CEST)

Dzięki za wytłumaczenie, pełna zgoda. Jako dziennikarz z wieloletnim stażem muszę (choćby dla zasady) zaprotestować: a kogo redakcje mają wysłać? :) Ludzi znających się na szeroko rozumianym ratownictwie górskim est bardzo niewiele, raczej odbywa się to na zasadzie: pojedzie ten, który zna angielski i ma jakieś pojęcie o górach. A artykuł o jaskini napisałem niejako mimochodem, po prostu głupio by było, gdyby główny link artykułu był na czerwono. Pozdrawiam. kićor =^^= 12:02, 15 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Randaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 19:08, 18 lip 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Północnokoreańskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Podziękowanie - Randaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 08:10, 2 sie 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Motoryzacyjnymedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Indurzeedytuj kod

Przywracam wycofaną edycję. A. J. Kozłowski jest podany jako fundator na wikipedii białoruskiej - myślę, że jest to wystarczające uźródłowienie. Bogitor (dyskusja) 20:35, 14 sie 2018 (CEST)

Historia Japoniiedytuj kod

Czemu wycofałeś te lnki wewnętrzne coś było nie w porządku Panasonic miał właśnie taka nazwę jaką podlinkowałem [[Panasonic Corporation|Matsushita]] a Philips to firma holenderska Lukasz2 (dyskusja) 09:36, 26 sie 2018 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Palestyńskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Red linkedytuj kod

Widzę że nie masz serca do czerwonych linków, lecz to nie znaczy że należy kasować poprawne cudze edycje.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Biologicznym Vedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Pomnik Wojciecha Korfantego w Siemianowicach Śląskichedytuj kod

Witam!Proszę przejrzyj ten artykuł. Pozdrawiam

 • Dziękuję!

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z muzyką IVedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Przypisy w nagłówkachedytuj kod

Jak się poprawnie daje przypisy POZA nagłówki?

Tam gdzie koniec pierwszego akapitu pod śródtytułem.

Biuro Polityczne KC PZPRedytuj kod

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Biuro_Polityczne_KC_PZPR&oldid=55187219&diff=cur

A ty co na to?--Mrodowicz (dyskusja) 16:26, 3 gru 2018 (CET)

Bitwa pod Łętownicą i Andrzejewemedytuj kod

Wycofałeś edycję - zatem Nuru czy Nura? Chodzi oczywiście o TĘ miejscowość – Nur--Kerim44 (dyskusja) 01:09, 11 gru 2018 (CET)

 • Jest tak jak mówisz. Faktem też jest, że w literaturze "wojskowej", a i w dokumentach czesto występuje to m(iejscowość), rz(eka). Podyktowane jest to precyzją "języka rozkazu" i chęcią podania nazwy geograficznej w pierwszym przypadku--Kerim44 (dyskusja) 10:47, 11 gru 2018 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Peruwiańskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Wielkopolskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Argentyńskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Ad:Czibagałachskij chrebietedytuj kod

Ad:Czibagałachskij chrebiet

Dzień dobry. Powinno być chyba chriebiet? Khan Tengri (dyskusja) 12:12, 28 sty 2019 (CET)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu z literą Oedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Szwedzkiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Brytyjskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Urugwajskiego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Hiszpańskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Zabytków IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

CEE Spring 2019edytuj kod

Hej :) Do powyższej (długiej!) listy zaproszeń na różne tygodnie chciałabym dodać jedno zaproszenie ode mnie - do konkursu CEE Spring 2019. Rok temu byłeś jednym z aktywniejszych uczestników tego konkursu, dlatego mam nadzieję, że dołączysz również do tego. Każde hasło ma znaczenie w powiększaniu wiedzy o Europie Środkowej i Wschodniej, szczególnie w zakresie krajów, o których rzadziej pamiętamy przy pisaniu haseł. Mam nadzieję, że dołączysz do uczestników (jest jeszcze czas do 31 maja :) ). Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:24, 9 kwi 2019 (CEST)

Odp:Odp:CEE Spring 2019edytuj kod

Odp:Odp:CEE Spring 2019

Tak, powszechnie wiadomo, że jeśli kiedyś uda się wydłużyć dobę o parę godzin, to będzie to najlepszy dar dla wikipedystów :) Trzymam kciuki, żeby czas się znalazł i pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 15:18, 9 kwi 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Obszarów Wodnych IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Czy wiesz – Bistra (pasmo)edytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 19:34, 22 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Nidžeedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 19:37, 22 kwi 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Sztukiedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Mont Blancedytuj kod

Can you please have a look at my contribution on the new permit system on Mont Blanc? I am not Polish and I am sure the text needs to be edited / rewritten in proper Polish.

Also see: w:en:Goûter_Route#2019_Permit_system_experiment

Thanks in advance. GentleDjinn (dyskusja) 10:30, 21 maj 2019 (CEST)

Podziękowanie - Bistra (pasmo)edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:42, 22 maj 2019 (CEST)

Przejrzałabyś: Specjalna:Wkład/83.26.197.229? Sorry za Specjalna:Wkład/195.136.207.194.

Podziękowanie - Nidżeedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 27 maj 2019 (CEST)

Koniecpoledytuj kod

Wystarczyło skonfrontować to z podanym źródłem, które podaje datę dzienną. Jest ona co prawda inna, niż podana w anulowanej przez Ciebie edycji, ale stwarzało to możliwość poprawy. Pozdrawiam, 213.25.153.165 (dyskusja) 17:40, 28 maj 2019 (CEST)

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Holenderskiego IIIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Estońskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Litewskiegoedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Zaproszenie do udziału w Tygodniu Artykułu Chemicznego IIedytuj kod

Wiadomość została wysłana, gdyż Twój nick znajduje się na specjalnej liście subskrybentów. Aby nie dostawać więcej powiadomień, usuń swoją nazwę użytkownika z listy.

Alpyedytuj kod

Zatwierdzasz zmiany niezarejestrowanych użytkowników ('sam adres IP') bez sprawdzania, czy są zgodne z zasadami nazewnictwa geograficznego pl.Wiki (Pomoc:Nazewnictwo geograficzne). Zmiany, których autorzy nie podają żadnych źródeł. W tym artykule naprawdę nie potrzeba już więcej żadnych nieuźródłowionych informacji! Cały artykuł zawiera słownie jeden przypis (nota bene wstawiony kiedyś przeze mnie, gdy dokonałem drobnej zmiany). Podobna choroba toczy inne hasła dotyczące nie tylko Alp, ale całej tematyki geograficznej (poza granicami RP). Mam wrażenie, że użytkownicy (zarejestrowani o prawach redaktora również) prześcigają się na polu tej tematyki w uprawianiu twórczości własnej. W szczególności stosują swobodne podejście do nazewnictwa. Wolne tłumaczenie nazw obcych nie sprawia, że te stają się polskimi egzonimami. PozdRR RRady (dyskusja) 12:25, 20 lip 2019 (CEST)

Mam zamiar powoli acz konsekwentnie wziąć się za te Alpy, nawet gdyby przypisy były do 'słabych' źródeł (ale były!). Dlatego chciałbym, żeby ten artykuł nie zamieniał się w... nie wiadomo co gorszego. Dlatego takie prośby, jak wyżej. ;) Czyli jak? Mogę liczyć na to, że będziesz odrzucał nieuźródłowione zmiany? W końcu takie to proste :) RRady (dyskusja) 13:20, 20 lip 2019 (CEST) PS Zobacz, co się działo z edycjami zmian wysokości Mont Blanc oraz jakie argumenty temu towarzyszyły... Przecież wystarczyło dodać przypis (bo skądś przecież były te wartości? no chyba, że to informacje bez źródeł z obcojęzycznych Wiki) RRady (dyskusja) 13:40, 20 lip 2019 (CEST)

Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ciszema,

Fundacja Wikimedia pragnie poprosić cię o Twoją opinię w ankiecie na temat doświadczenia związanego z Wikipedia i fundacją. Celem tego badania jest dowiedzieć się w jaki sposób Fundacja wspiera twoją pracę na wiki i jak możemy to zmienić lub poprawić w przyszłości. Twoje przemyślenia będą miały bezpośredni wpływ na obecną i przyszłą pracę Fundacji Wikimedia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 16:48, 6 wrz 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ciszema,

Kilka tygodni temu zapraszaliśmy Cię do wypełnienia ankiety Community Insights. Jest to coroczne badanie społeczności na całym świecie, organizowane przez Wikimedia Foundation. Chcemy dowiedzieć się jak bardzo nasza praca wspiera wiki. We are 10% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Twój głos ma dla nas znaczenie.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 17:14, 20 wrz 2019 (CEST)

Błędna kategoryzacjaedytuj kod

Witaj. Zauważyłem, że tworzysz kategorie dotyczące gór. Tworzenie takich kategorii jak ta czy ta jest dyskusyjne. W różnych językowych Wikipediach standardowo stosuje się główną kategorię dla pasm, czyli zamiast tworzyć jedyną w projektach Wikimedia Fundation kategorię typu Kategoria:Pasma Wielkich Gór Wododziałowych, artykuły należy kategoryzować do Kategoria:Wielkie Góry Wododziałowe tak jak to jest robione w każdej innej językowej Wikipedii. Jeśli już, to należało by przedyskutować temat w kawiarence zanim wszystkie łańcuchy górskie świata (również te malutkie, złożone z dwóch pasm) będą miały osobne kategorie dla pasm, jednocześnie zostawiając niemalże pustą kategorię główną. Subtropical-man (dyskusja) 16:21, 3 paź 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights Surveyedytuj kod

Podziel się swoim doświadczeniem w ankiecie!

Cześć Ciszema,

Zostało już tylko kilka tygodni na wypełnienie ankiety Community Insights! We are 30% towards our goal for participation. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś naszej ankiety, możesz pomóc nam osiągnąć nasz cel! Dzięki tej ankiecie Wikimedia Foundation uzyska opinie na temat tego, jak dobrze wspiera Twoją pracę na wiki. Wypełnienie zajmie tylko 15-25 minut, a ma bezpośredni wpływ na jakość udzielanego przez nas wsparcia.

Poświęć, proszę, 15 do 20 minut na wypełnienie tej ankiety. Jest ona dostępna w różnych językach.

Ta ankieta jest udostępniana przez zewnętrzną usługę i podlega następującym postanowieniom dotyczącym prywatności (w języku angielskim).

Znajdź więcej informacji o tym projekcie. Napisz do nas jeżeli masz pytania, lub jeśli nie chcesz otrzymywać w przyszłości wiadomości dotyczących tej ankiety.

Z wyrazami szacunku,

RMaung (WMF) 21:52, 3 paź 2019 (CEST)

Bociuno - opisy szczytówedytuj kod

Na mojej dyskusji napisałeś, że nazwy w tym języku muszą byś w nawiasie...itd. Ale napisałeś, że np. Perchulica, po polsku to Perczulica. W żadnym z przypisów tego nie ma, a jak wpisałem w przeglądarce to nie było żadnej strony ani książki. Skąd więc dowiedziałeś się o takiej nazwie???

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamie%C5%84_(rejon_kobry%C5%84ski)edytuj kod

Muszę oddać moje edycje: -rok, -nazwisko, imię Walterbox (dyskusja) 00:33, 8 gru 2019 (CET)

Leon Antoni Barańskiedytuj kod

Masz jakieś potwierdzenie daty urodzenia? Ciacho5 (dyskusja) 18:10, 28 gru 2019 (CET)

Mleko wapienneedytuj kod

W bardzo licznych artykułach o jskiniach linkowałeś do mleko wapienne. Ten art. dotyczy jednak zupełnie innego mleka wapiennego - wodorotlenku wapnia stosowanego w budownictwie i przemyśle. Linki twoje są błędne - w jaskiniach przez mleko wapienne rozumie się zupełnie co innego. Opracowałem nowy artykuł mleko wapienne. Nie chce mi się ręcznie poprawiać wszystkich twoich artów o jaskiniach, bo jest ich wiele, ale w przyszłości weź to pod uwagę. W ogóle w kategorii Jaskinie brak było wielu artykułów z zakresu słownictwa jaskiniowego. Opracowałem już wiele z nich, i wkrótce opracuję następne. Bez bazy nazewnicta trudno opracowć dobre artykuły. Selso (dyskusja) 19:09, 6 sty 2020 (CET)


Jaskinie tatrzańskieedytuj kod

Widzę, że kontynuujesz długą i żmudna pracę poprawiania linków w jaskiniach. Doceniam. Jak już kiedyś się odrobisz i uznasz to za stosowne - proponuję powstawianie do jaskiń (zwłaszcza tatrzańskich) planów. Ostatnio przewalcowalem wszystkie jaskinie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Bramy Krakowskiej i powstawiałem takie plany ze strony Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Instytucja ta zezwala na wykorzystywanie ich planów, zdjęć i opisów, pod warunkiem podania autora opracowania i instytucji - Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Zezwolenie na wykorzystywanie jest na stronie serwisu. Publikowanie planów jest trochę pracochłonne – trzeba bowiem skopiować plan na wikimediaCommons, podać autora planu, serwis Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy i w rubryce commons permission – adres https://www.pgi.gov.pl/korzystanie-z-serwisu.html .

Dlaczego warto to robić ? Bo plany jaskiń to bodajże najbardziej poglądowy ich opis. Jeden rysunek jest często więcej wart, niż cała strona tekstowego opisu. Ponadto w zakresie jaskiń tatrzańskich praktycznie na wikipedii nie mamy żadnych zdjęć i raczej nie zapowiada się na to, by się pojawiły. Dlaczego – bo większość jaskiń jest na obszarach ochrony ścisłej. Samo dotarcie do jaskini, a tym bardziej jej penetracja, wymaga zezwolenia TNP (o które nie łatwo). Te zdjęcia, które zamieściłeś (nawiasem mówiąc, głównie moje), są tylko luźno zwiąne z tematem – praktycznie na większości z nich nie widać nawet otworu jaskini. W tej sytuacji plany jaskiń są jedyną alternatywą. Zdjęcia można zostawić (np. po lewej stronie) jako alternatywę, do czasu pojawienia się właściwych zdjęć jaskiń. Selso (dyskusja) 12:11, 13 sty 2020 (CET)

Plany jaskiń tatrzańskichedytuj kod

Dobrze przesłałeś plan Jaskini Balkonowej. Dwie uwagi:

 • Przesłałeś miniaturke planu. Po otwarciu planu na stronie portalu PIG można klikać na znaczek +, co powoduje powiększenie planu, i dopiero wtedy go skopiować i przesyłać (plany są różnej wielkości, niektóre dadzą się powiekszyć, inne nie)
 • Wstawiłeś do kategorii Cave plans. Tę kategorie stworzyłem tylko dla jaskiń Jury. Aby się jaskinie tatrzańskie nie mieszały z jaskiniami Jury, stworzyłem nowa kategorię:Plans of Tatra caves. Do niej należy przesyłać plany jaskiń tatrzańskich. Nieliczne jaskinie tatrzańskie mają swoją własną kat. - wtedy można dodawać obydwie kat. Selso (dyskusja) 21:22, 14 sty 2020 (CET)
 • Aha, jeszcze coś. Gdy wstawiasz plan do infoboksu, to jest w nim wiersz plan - tu go się wstawia. Selso (dyskusja) 21:40, 14 sty 2020 (CET)

Zdjęcie Awenu w Ratuszu nie ma kategorii. Takie nieskategoryzowane zdjęcia są często z commons wyrzucane. Są 3 wyjścia:

 • można je wrzucać do ogólnych kategorii Caves in the Belianske Tatra Mountains‎, Caves in the High Tatra Mountains‎, Caves in the West Tatra Mountains,
 • niektóre jaskinie mają własną kat., więc wrzucić je do tej kat.,
 • można utworzyć nową kat. o nazwie np. Awen w Ratuszu, a następnie tę kat. wstawić do kat. wyższej (tu: Caves in the West Tatra Mountains). W tej nowej kat. Awen w Ratuszu powinno by zdjęcie i planSelso (dyskusja) 12:15, 15 sty 2020 (CET)

Krokeedytuj kod

Witam.

Dokonałem zmian na stronie: (pl.wikipedia.org/wiki/Kroke). Odrzucił Pan moje zmiany uzasadniając, że nie podałem źródeł.

Proszę zwrócić uwagę, że na obecnej stronie Kroke wszystkie źródła dotyczą wyłącznie wydanych albumów. Nie ma ani jednego źródła, które dotyczny zespołu, jego historii, etc.

Mój tekst powstał w oparciu o oficjalną stronę internetową Kroke (kroke.pl). Ponadto w moim komentarzu po publikacji jasno podkreśliłem, że mam akredytację Kroke!

Oto moje źródła: [1] [2] [3]

Proszę rzetelnie przeanalizować moją wersję strony i starą!

Ponadto napisał Pan, że "wiki to encyklopedia a nie serwis reklamowy". Proszę mi wskazać, które z moich zmian wykraczają poza zakres encyklopedyczny.

M

Proszę...edytuj kod

O zajęcie się błędem ortograficznym Schliesen w wielu artykułach.

Erytrea i Dżibutiedytuj kod

Źródła to Worldometer i dane szacunkowe w 2020 roku. Wandalyzm!!! Bedriczwaleta (dyskusja) 20:35, 9 lip 2020 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Ciszema" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy