Dyskusja wikipedysty:Cybularny


Dyskusja wikipedysty:Cybularny w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Wikipedia:Liczba artykułów w polskojęzycznej Wikipediiedytuj kod

Cześć. Zauważyłem, że ty i @Masti poprawiliście ostatni i pierwszy artykuł. Ja bazowałem na raporcie 100 ostatnich stron. Czy godziny w nim są niewiarygodne? Mix321 (dyskusja) 01:21, 1 sty 2021 (CET)

@Mix321 W tym zestawieniu rzeczywiście jest inaczej, ale w rejestrze nowych stron jak byk ostatnia jest ‎Rajd San Remo 1970, a pierwsza – Mattstetten. To jest raport Mastiego, więc może będzie wiedział skąd ta różnica. ~CybularnyNapisz coś ✉ 01:25, 1 sty 2021 (CET) Z przyzwyczajenia sięgnąłem do raportu numeracji, bo używam go przy określaniu artykułów jubileuszowych ;) Mix321 (dyskusja) 11:18, 1 sty 2021 (CET) już tłumaczę. Bot ma szacować licznik artykułów, gdyż mediaWiki go nie ma. Dane są pobierane na podstawie akcji raportowanych na IRCowym kanale #pl.wikipedia. Sekwencja zdarzeń jest następująca: utworzenie artykułu -> zaraportowanie go na IRC -> odczytanie akcji przez mastiBota -> odpytanie MediaWiki o liczbę artykułów. Pierwsze opóźnienie jest już na etapie IRCa. Kanał ma pewne opóźnienie w stosunku do pojawiających się artykułów. Potem też chwilę trwa obrobienie DO normalnej numeracji to nie ma znaczenia ale przy dużej liczbie nowych artykułów API MediaWiki również nie nadąża z aktualizacją. Stąd pojawiają się  artykuły o tych samych numerach. Data w liczniku to data i godzina odczytu danych przez bota. Dlatego przy takich akcjach jak Nowy Rok mozna tej listy użyć tylko posiłkowo. A konkretne daty trzeba sprawdzić na OZ lub w historii artykułów bo tam jest data z bazy danych. Myslałem kiedyś o zapisywani tej daty od razu. Zastanowię się na ile to opóźni zbieranie danych licznikowych i może wprowadzę. masti <dyskusja> 11:36, 1 sty 2021 (CET)

@Cybularny: Dlaczego zgłosiłeś do usunięcia screenshoty, które dodałem do niektórych swoich artykułów? Czy wstawianie ich narusza chore polskie prawo też, czy ty masz gorączkę i się mimo to nudzisz?skr. Mpn (dyskusja) 15:00, 11 sty 2021 (CET)23:58, 10 sty 2021 (CET)Slawkomuzykant1980 (dyskusja)

brudnopisy Pytka i zrobioneedytuj kod

Wyszedłem z założenia, że jak nie wróci na miejsce to trzeba to oznaczyć ręcznie. Oznaczenia na podstronie /statystyka są bardziej precyzyjne, bo tam jest to robione na podstawie innych warunków. Generalnie jak jesteś pewien, że jest ok, to oznacz na liście szablonem {{zrobione}} i bot to przeniesie do zrobionych. Postaram się trochę to poprawić, ale z założenia bot raczej działa zachowawczo i nie oznacza czegoś, co w jego mniemaniu nie było optymalną ścieżką załatwiania sprawy. ~malarz pl PISZ 19:18, 1 sty 2021 (CET) Bot sprawdza jeszcze drugie przenosiny i jeżeli te są w porządku to będzie oznaczał jako załatwione. Kolejnych już nie sprawdza. ~malarz pl PISZ 19:23, 1 sty 2021 (CET)

Kelsey Robinsonedytuj kod

Cześć. Myślałem, że dobrze ogólnie jest artykuł o Kelsey Robinson poprawiony przeze mnie. Ale ok. Za to w najbliższych dniach po dodaje źrodła i będzie tak jak należy. Jestem bardzo wdzięczny za przejrzenie moim zmian w niektórych artykułach od kiedy pozbawione mnie uprawnień redaktora. Krzysio.szubzda.1 21:16, 2 sty 2021 (CET)

Tech News: 2021-02edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

 • Jest możliwość przypominania o niewypełnieniu opisu zmian. Ustawia się to w preferencjach. W ostatnim czasie mogło to kolidować z mechanizmem CAPTCHA. Zostało to naprawione. [1]
 • Można tworzyć odnośniki do konkretnych wpisów w rejestrze. Można je zdobyć poprzez kliknięcie na datę. Do tej pory jednak takie linki nie wyświetlały wpisów ukrytych, nawet gdy wyświetlający posiadał uprawnienia do ich zobaczenia. Teraz takie wpisy będą im pokazywane. [2]
 • Administratorzy korzystają z filtrów nadużyć do automatycznego zapobiegania szkodliwym edycjom. W ostatnim tygodniu wprowadzono następujące zmiany w tym mechanizmie:
  • Interfejs edycji kodu filtra pokazuje teraz informacje o błędach składni podczas wpisywania. Działa to tak samo jak przy edytowaniu stron JavaScript. Pokazuje też ostrzeżenia przy stosowaniu wyrażeń regularnych dopasowujących puste ciągi. Bedą też dodawane nowe rodzaje ostrzeżeń. [3]
  • Rewizorzy mogą teraz ukrywać wiele wpisów na raz w rejestrze nadużyć za pomocą pól wyboru w Special:AbuseLog. Tak jak przy usuwaniu wersji. [4]
  • Gdy filtr dopasuje zbyt wiele czynności, zostanie mu ustawiony status na "ograniczony". Najbardziej daleko idące reakcje filtra zostają wtedy zablokowane. Służy to uniknięciu sytuacji, gdy wielu edytorów mogłoby zostać zablokowanych z powodu błędu administratora tworzącego filtr.
 • Powstało narzędzie do tworzenia nowych skórek. Można też przeglądać istniejące skórki. Wyraź opinię. [5]
 • Boty korzystające z API nie będą mogły automatycznie dodawać stron do obserwowanych według preferencji konta. Ustawienie watchlist na watch nadal będzie działać. Służy to ograniczeniu niepotrzebnego rozrastania się danych o listach obserwowanych w bazie danych. [6]
 • Dane o pliku pobierane przez Scribunto, czyli moduły LUA będą także zawierać długość (czas trwania) plików multimedialnych. [7]
 • Strony z kodem CSS i JavaScript mają teraz dodawane kotwice do numerów linii, co umożliwia linkowanie do konkretnej linii. [8]
 • Tydzień temu zaktualizowano do nowej wersji MediaWiki. Możesz zapoznać się z rejestrem wszystkich 763 zmian. Wiele z nich to drobne zmiany i nie zawsze są zauważalne.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 12 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 13 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 14 stycznia (harmonogram).

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

16:42, 11 sty 2021 (CET)

Grafikiedytuj kod

Cześć. Tu na tej stronie http://commons.wikimedia.org/wiki/Special:UploadWizard robiłem tak jak trzeba krok po kroku co trzeba wypełniać, żeby było dobrze. Kto autorem zdjęcia, skąd te zdjęcie, opisać zdjęcie. A wychodzi na to, że źle. Czemu? --Krzysio.szubzda.1 22:10, 12 sty 2021 (CET)

Grafikiedytuj kod

Cześć. Był taki komunikat. Przeczytałem, mniej więcej zrozumiałem. Myślałem, że jak utworzę to będzie dobrze. Jest np. takie coś, że: "Możesz przesyłać swoje własne prace". Porównałem moje utworzone grifiki z np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Wrona_2014_01.jpg to są różnice. Jakbym zrobił na podstawie tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Wrona_2014_01.jpg będzie dobrze? Krzysio.szubzda.1 22:37, 12 sty 2021 (CET)

Podpisedytuj kod

Cześć. Ja kiedyś chciałem zmienić Krzysio.szubzda.1 na nowy podpis, bo nie widzę, żeby dużo wikipedystów miało taką nazwę użytkownika (nie wiem jak opisać) jak ja imię i nazwisko. --Krzysio.szubzda.1 23:03, 12 sty 2021 (CET)

Prośba o przejrzenieedytuj kod

Cześć. Mógłbyś przejrzeć ostatnie zmiany w artykule Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet (2020/2021), żeby ludzie zobaczyli kto będzie 1/8 finału Pucharu Polski. Wiem mogą też na innych portalach zobaczyć, ale byłbym bardzo wdzięczny. Krzysio.szubzda.1 17:31, 15 sty 2021 (CET)

Tech News: 2021-03edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 19 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 20 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 21 stycznia (harmonogram).

Przyszłe zmiany

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

17:09, 18 sty 2021 (CET)

Prośba o przejrzenieedytuj kod

Cześć. Chciałem serdecznie podziękować za przejrzenie stron w moich hasłach, nadto BARDZO byłbym wdzięczny za przejrzenie haseł Zbigniew Cieślik, 42 Pułk Zmechanizowany, 25 Pułk Zmechanizowany, 43 Pułk Piechoty (LWP), Jan Szałaj, 1 Dywizja Zmechanizowana - powinno być ok, są przypisy, wikizacja, jęz. meryt. itd., z góry dzięki:) Keres 40 (dyskusja) 12:11, 22 sty 2021 (CET)

Dzięki za ostatnie przejrzenie, teraz zaś proszę o przejrzenie stron haseł Spójnia Stargard i 68 Pułk Czołgów, powinno być wszystko ok, aktualizacja, są przypisy, wikizacja, jęz. meryt. itd.,z góry dzięki, miłego dnia:) Keres 40 (dyskusja) 10:20, 27 sty 2021 (CET) Bardzo byłbym Tobie wdzięczny o przejrzenie stron haseł Aleksander Bortnowski oraz Jan Pawlik (oficer), co do drugiega hasła to je uaktualniłem, dodałem przypisy, bo ich prawie nie było, teraz to dobrze wygląda, choć jest problem z linkami odnośnie odznaczeń, nie można ich poprawić, są martwe, nie mogę sobie poradzić z tą kwestią, te przypisy były dodane 5 czerwca 2014 [10], z góry dzięki, miłego wieczoru:) Keres 40 (dyskusja) 19:37, 4 lut 2021 (CET) Jesteś MEGA GOŚĆ. Super ADMIN. Jakże żałuję, że w 2020 nie zasugerowałeś mi, że za bardzo się galopuję z tymi rozbudowywanymi moimi hasłami:) Szanuję bardzo Adminów, nie mam pretensji do Piastu [11], bo merytorycznie i słusznie postąpił co do moich haseł [12]. To, że nie odeszłem, a jestem dalej, mimo problemów zdrowotnych, to zawdzięczam takim Adminom jak Gdarin i właśnie TY. Dziękuję. Dziękuję szczególnie za te linki przy odznaczeniach Jan Pawlik (oficer). Działam dalej, wykonałem ostatnio (2020/2021) 10 haseł biograficznych, jakoby w nowym wydaniu, bez nadtreści, dużej rozbudowy, nadmiaru zdjęć, zgodnie z przypisami Wiki! Swoją drogą ciekawe czy Piastu to zauważył, bo ja z pewnością wyciągnęłem wnioski, choć było mi trudno, bo pracy w minionym okresie, wielu lat, wniosłem bardzo DUŻO, czasami w gwizdek, ale to już było:) Uwagi Piastu poprawiłem, dokonałem w moich hasłach dużo korekt, ograniczeń w zdjęciach, co najbardziej mi przyszło z trudem, bo lubię ubarwiać hasła zdjęciami, od 1970 fotografuję amatorsko i zawodowo. Z pewnością mogą być jeszcze jakieś drobne błędy w tych moich poprawionych hasłach, ale główne kwestie, uwagi poprawiłem. Jest jeszcze sprawa haseł w poczekalni [13], w brudnopisie pracuję nad zintegrowanym hasłem, może w czasie jakiś admin od sportu by zerknął i udałoby się ten projekt wykonać. Bardzo bym chciał mieć przywrócony poprzedni status, który zmieniono 28 listopada 2020. Ot życie pokaże, co dalej ze mną będzie... Sorry za tą wieczorną refleksję, ale jestem Ci wdzięczny za te pomocne gesty, przeglądanie, poprawianie, zbytnio się wówczas nie stresuję, a na moje zdrowie to miodzio, ważne. DZIĘKUJĘ. Pozdrawiam. Keres 40 (dyskusja) 21:53, 4 lut 2021 (CET) Witaj. Możesz jeszcze zerknąć na hasło Jan Pawlik (oficer), otóż jak wchodzę w kategorię rzeczonego hasła, to w każdej kategori są dwa hasła obok siebie Jan Pawlik (oficer) oraz hasło Wikipedysta:Cybularny/brudnopis. Byłbym także wdzięczny za przejrzenie hasła Garnizon Przasnysz, podana tam informacja jest wiarygodna, sprawdzona przeze mnie. Pozdrawiam. Keres 40 (dyskusja) 08:42, 5 lut 2021 (CET) Ok jest z Pawlikiem, dzięki za wyjaśnienie. Tym razem Garnizon Przasnysz oraz Spójnia Stargard – statystyka, zestawienia, jest wszyskto ok. Pozdrawiam. Keres 40 (dyskusja) 17:12, 11 lut 2021 (CET) Proszę o przejrzenie hasła Spójnia Stargard – statystyka, zestawienia, zaktualizowałem. Pozdrawiam. Keres 40 (dyskusja) 09:48, 17 lut 2021 (CET)

Odp:7 (Kościół św. Joachima w Krzyżanowicach)edytuj kod

Odp:7 (Kościół św. Joachima w Krzyżanowicach)

Hej. Dzięki za wyłapanie, faktycznie Copyvios wskazuje 85% zgodności z https://parafia-krzyzanowice.pl/page/historia-parafii, ponadto duży fragment pochodzi z https://bochenskiedzieje.pl/zabytki/koscioly/69-kosciol-w-krzyzanowicach. Usunąłem. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 09:18, 25 sty 2021 (CET)

Ad:Kościół św. Joachima w Krzyżanowicachedytuj kod

Nie wiem, dotychczas ograniczałem się do sprawdzania pod kątem "widocznych gołym okiem wandalizmów", doszukiwanie się NPA w każdym nowym artykule już sobie darowałem. Olos88 (dyskusja) 11:38, 25 sty 2021 (CET)

A ponoć wersje przejrzane miały być tylko prostym mechanizmem walki z rażącymi wandalizmami :P Btw, szkoda że nie ma jakiegoś bota który sprawdzałby automatycznie, czy w nowych edycjach nie ma NPA. Olos88 (dyskusja) 12:26, 25 sty 2021 (CET)

Tech News: 2021-04edytuj kod

Najnowsze tech news od społeczności technicznej Wikimedia. Proszę poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą miały wpływ na Ciebie. Inne wersje językowe są dostępne.

Problemy

Zmiany w tym tygodniu

 • Oznaczanie par nawiasów zostanie dodane do podświetlacza składni CodeMirror. Najpierw na niemieckiej i katalońskiej Wikipedii oraz być może innych wiki Wikimedia. To stanie się 27 stycznia. [16]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 26 stycznia, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 27 stycznia, a następnie na wszystkich wiki od 28 stycznia (harmonogram).

Tech news przygotowane przez redaktorów wiadomości technicznych i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

19:30, 25 sty 2021 (CET)

Tech News: 2021-05edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Problemy

 • W porównaniach zmian adresy IPv6 były zapisywane małymi literami. Powodowało to niedziałanie linków, ponieważ Specjalna:Wkład przyjmuje tylko zapisy adresów IP z użyciem dużych liter. Zostało to naprawione. [17]

Zmiany w tym tygodniu

 • Wkrótce będzie można wiązać za pomocą Wikidanych strony z Wikiźródeł wielojęzycznych. [18]
 • Często wstawiane są "niełamliwe spacje" aby stworzyć przerwę między wyrazami, ale tak, by wyświetlać je razem przy łamaniu linii. Teraz taki znak będzie można łatwo wstawić przyciskiem w edytorach w wersji 2010, 2017 i wizualnym. W edytorze wizualnym będzie ona oznaczona szarym tłem. [19][20]
 • Wiki korzystają z filtrów nadużyć do ograniczania złych edycji. Teraz twórcy filtrów mogą używać składni 1.2.3.4 - 1.2.3.55 jak i 1.2.3.4/27 do podawania zakresów IP. [21]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 2 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 3 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 4 lutego (harmonogram).

Przyszłe zmiany

 • Skórka Minerva to skórka wykorzystywana na wiki Wikimediów w trybie dla urządzeń mobilnych. Gdy strona jest zabezpieczona przed edycją i nie masz uprawnień do jej edycji, możliwy jest wtedy podgląd wikikodu. Nie działało to jednak na skórce Minerva. Zostało to naprawione. Jednak tekst może wyświetlać się nieprawidłowo; wtedy należy zaktualizować MediaWiki:Protectedpagetext aby poprawić zachowanie w wersji mobilnej. Przeczytaj więcej. [22][23]
 • Cloud VPS i Toolforge będą miały zmieniony adres IP, z którego łączą się z wiki. Nowy adres IP to 185.15.56.1. Nastąpi to od 8 lutego. Czytaj więcej.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

23:38, 1 lut 2021 (CET)

Zostawiono...?edytuj kod

Techniczna uwaga co do Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:01:28:Opona Lego. Zerknij proszę na Dyskusja_Wikipedii:Poczekalnia#Definicja_'zostawienia'_w_przypadku_przekierowania. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 04:56, 6 lut 2021 (CET)

Tech News: 2021-06edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Zmiany w tym tygodniu

 • Na stronie Specjalna:Obserwowane można przeglądać edycje wybranych stron. Na każdej wiki można mieć oddzielną listę obserwowanych. Rozszerzenie GlobalWatchlist zostanie wprowadzone na Meta-wiki 11 lutego. Będzie można tam można przejrzeć zmiany na stronach obserwowanych z różnych wiki na jednej stronie. Nowa lista obserwowanych będzie dostępna na stronie Special:GlobalWatchlist na Meta. Można wybrać, które wiki obserwować i inne opcje na stronie Special:GlobalWatchlistSettings na Meta. Możesz obserwować do pięciu wiki. [25]
 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 9 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 10 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 11 lutego (harmonogram).

Przyszłe zmiany

 • Formularz zabezpieczania stron korzysta z wyglądu OOUI. Specjalna:Import także otrzyma taki wygląd. Będzie łatwiej korzystać z nich na urządzeniach mobilnych. [26][27]
 • Niektóre funkcje nie będą działać przez krótki czas począwszy od 07:00 UTC 17 lutego. Problemy mogą obejmować skracarkę adresów, nowych tłumaczeń i powiadomień, dodawanie wpisów na listę do przeczytania lub rejestrowanie odbić e-maili. Spowodowane jest to pracami technicznymi związanymi z bazą danych. [28]
 • W zeszłym tygodniu w Tech News wspominaliśmy o zmianie adresu IP Cloud VPS i Toolforge służącemu do kontaktu ze stronami wiki, która miała odbyć się 8 lutego. Termin ten opóźni się. [29]

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:41, 8 lut 2021 (CET)

Zamek w Baranowie Sandomierskimedytuj kod

Odnośnie tego artykułu, nie wiedziałem że naruszam prawa autorskie i nie było to działanie celowe. Przeczytałem to co napisałeś o NPA i już wiem jak to działa. Wtedy myślałem że po prostu jak dodam przypis z jakiego źródła jest ten tekst to nie łamię to praw autorskich, ale już się dokształciłem. Dzięki za zwrócenie uwagi --Nikodem62 (dyskusja) 12:00, 9 lut 2021 (CET)

Tech News: 2021-07edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Problemy

 • Wystąpiły problemy związane z nową wersją MediaWiki. Trzeba było wycofać do starszej wersji. Niektóre aktualizacje i nowe funkcje pojawią się z opóźnieniem. [30][31]
 • Niektóre funkcje nie będą działać przez krótki czas począwszy od 07:00 UTC 17 lutego. Problemy mogą obejmować skracarkę adresów, nowych tłumaczeń i powiadomień, dodawanie wpisów na listę do przeczytania lub rejestrowanie odbić e-maili. Spowodowane jest to pracami technicznymi związanymi z bazą danych. [32]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 16 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 17 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 18 lutego (harmonogram).

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez botaDołącz do zespołuPrzetłumacz na swój językUzyskaj pomocWyraź swoją opinięSubskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.

18:55, 15 lut 2021 (CET)

Tech News: 2021-08edytuj kod

Najnowsze wiadomości ze środowiska technicznego Wikimedia. Poinformuj innych użytkowników o tych zmianach. Nie wszystkie zmiany będą dotyczyć ciebie lub twojej wiki. Dostępne są tłumaczenia na inne języki.

Ostatnie zmiany

Problemy

 • Podczas próby edytowania osi czasu mogło dochodzić do usuwania całej jej zawartości. Spowodowane to było błędem, który został już naprawiony. Być może będzie konieczna ponowna edycja aby poprawić wyświetlanie osi czasu. [35]

Zmiany w tym tygodniu

 • Nowa wersja MediaWiki będzie instalowana na wiki testowych i MediaWiki.org od 23 lutego, na stronach innych niż Wikipedia i niektórych Wikipediach od 24 lutego, a następnie na wszystkich wiki od 25 lutego (harmonogram).

Przyszłe zmiany

 • Powstała nowa grupa użytkowników zrzeszająca programistów Wikimedia programujących w języku Rust. Możesz do niej dołączyć albo poinformować o niej innych.

Wiadomości techniczne przygotowane przez redaktorów Tech News i wysłane przez bota • Dołącz do zespołu • Przetłumacz na swój język • Uzyskaj pomoc • Wyraź swoją opinię • Subskrybuj lub zrezygnuj z subskrypcji.


01:17, 23 lut 2021 (CET)

Pomoc, uwagi, przypisyedytuj kod

Witaj. Mam serdeczną prośbę. Otóż opracowałem nowy biogram Andrzej Reudowicz, starałem się by było wszystko ok. W mojej dyskusji [36] napisał do mnie Kerim 44 bym dodał przypisy do wszystkich "uwag", wskazuje, że przypis ma być dodany po treści - nie po literce np a, b, czy c. Odpisałem, że trochę więc pogubiłem w takim razie...dałem przykład, pierwszy weźmy fragment (...) W 1995 objął funkcję szefa sztabu – zastępcy dowódcy 13 Brygady Zmechanizowanej w Czarnem[4][5]. Od 1998 w DWL[a][4]. (...) Fragment ten kończy się od 1998 w DWL, jest podana uwaga i po niej przypis, gdzie niby przypis 4 miałbym dać? jeżeli kolejny fragment jest od akapitu (...) W latach 2002–2004 pełnił służbę (...). Moja wiec to Ciebie prośba, byłbym rad jakbyś mi pomógł odnośnie włąściwego wstawienia uwagi, a raczej przypisów w odpowiednim miejscu, byłbym Tobie bardzo wdzięczny, gdyż uwagi chciałbym zachować, bo mają wiarygodne przypisy, które wygląda na to, że może źle powstawiałem, nie w tych miejscach, choć cały czas myślę, że jesk ok, tak byłem uczony, a Kerim 44 inaczej wskazuje. Jeżeli faktycznie jest coś na rzeczy to proszę o poprawę co do tych przypisów w kontekście uwag. Z góry dzięki. Wikipedysta:Keres 40 (dyskusja) 18:14, 23 lut 2021 (CET)

Zauważyłem, że hasło zostało przejrzane i nagle znów jest brak wersji przejrzanej, co się stało? Wikipedysta:Keres 40 (dyskusja) 19:14, 23 lut 2021 (CET) Dziękuję. Keres 40 (dyskusja) 20:27, 23 lut 2021 (CET) Odnośnie rzeczonego hasła w kontekście przypisu do danej "uwagi", to postaram się naprawić to jutro wieczorem, dzisiaj już nie dam rady. Pozerkałem jak to jest w innych projektach i okazuje się, że jest różnie, jest tak jak w tym haśle, jest też tak jak to widzi Kerim44. Jest to kwestia dwóch zmian, nadto 3 uwagi usunąłem. Jeżeli nie uda mi się tego zmienić, jak to widzi Kerim44 to jeszcze dwie uwagi usunę. Hasło kosztowało mnie bardzo DUŻO pracy, jest rzetelnie uźródłowione, wynikły ewentualne uwagi z kwestii typowo technicznych, wstawienia przypisu do uwagi w odpowiednim miejscu. Poprosiłem o ewentualną pomoc Kerima44 i Cybularnego, czyli Ciebie. Nie było moim celem dyskusja, jaka powstała. Jest wiele przykładów w dyskusjach na Wiki, że nawet doświadczony admin popełni błąd, widać też arbitraż między userami itd. 'Młody' user też się myli:). Jeszcze raz dziękuję za przejrzenie hasła. Keres 40 (dyskusja) 23:53, 23 lut 2021 (CET)

Dzień dobry. Kilka zdań wyjaśniających do przedmiotowego hasła. Projekt powstał na podstawie bibliografii: Uchwała Nr X/63/15 Rady Miejskiej w Orzyszu, Przewodniczący Rady Adam Myka. Załącznik do uchwały z uzasadnieniem z dnia 17 czerwca 2015, Kronika Wojska Polskiego 2019, Kronika Wojska Polskiego 2014, Kronika Wojska Polskiego 2011, Przegląd Historyczny oraz 29 przypisów, jest więc uźródłowiony. Generał jak do tej pory nie ma opisanej swojej całej biografi w konkretnej publikacji. Dlatego opracowując hasło należało skorzystać z linków z internetowych danych redacji (Polska Zbrojna, TVN24, gs24, gazeta olsztyńska, interia, Monitor Polski, defence24, wprost itd.). Wszystko to odpowiednio posegregować, wyciągnąć z każdej redakcji info, usystematyzować. Dodatkowo pozyskałem z BBNu informacje w temacie generała, które potwierdzają podane źródła, ale niestety nie mogą być traktowane jako źródło, są ewentualnymi pomocnymi informacjami dla pozostałych przypisów, które te przypisy jakoby potwierdzają o danych faktach. Najwięcej można było skorzystać z Uchwały Nr X/63/15 Rady Miejskiej w Orzyszu wraz z Załącznikiem do uchwały z uzasadnieniem z dnia 17 czerwca 2015, jest to konkretny dokument, który potwierdza dane do 2015 roku, które pokrywają się z prezentowanymi w pozostałych przypisach. W biogramie nie ma twórczości twórczej, wszystko oparte jest na faktach. Nie daję też 100% gwarancji, że nie ma jeszcze jakiegoś błędu, choć projekt poddałek wielokrotnemu sprawdzaniu. Szkoda usunięcia uwagi dotyczącej charakterystyki pracy generała dotyczącej lat 1998 do 2002, było zawarte kilka zdań w uwadze, do której właściwie nie dodałem przypisu, owszem był, ale błędnie technicznie zaprezentowany. Obecnie te przypisy do uwag poprawiłem i powinno być teraz dobrze. Jeżeli dalej jest nie tak, to mimo wszystko poproszę o korektę. Co do zdjęcia na którym jest generał, to z opisu zdjęcia (nie ze zdjęcia) wynika, że jest maj 2015 z miejscem Lubonia. Dodatkowo do uwagi dodałem przypis, z którego wynika, że Generał w maju 2015 był na taki stanowisku. Jeżeli dalej jest kontrowersja do rzeczonej kwestii, to uwagę wykasuję. Co do moich uprawnień, to faktycznie je straciłem i było to poraz pierwszy. Szanuję bardzo Adminów, nie mam pretensji do Piastu, bo merytorycznie i słusznie postąpił co do moich haseł, które były za bardzo rozbudowane, miały za dużą ilość zdjęć, były nie raz info nie ency. Wszystko to poprawiłem, co wskazał Piasu. Mogą być jeszcze jakieś błędy, ale podstawowe uwagi usunęłem. Pomimo tej sytuacji nie zrezygnowałem, działam dalej. Od listopada 2020 wykonałem 12 haseł biograficznych, jakoby w nowym wydaniu, bez nadtreści, dużej rozbudowy, nadmiaru zdjęć, zgodnie z przypisami Wiki! Z pewnością wyciągnęłem wnioski, choć było mi trudno, bo pracy w minionym okresie, wielu lat, wniosłem bardzo DUŻO, czasami w gwizdek, ale to już było:) Uwagi Piastu poprawiłem, dokonałem w moich hasłach dużo korekt, ograniczeń w zdjęciach, co najbardziej mi przyszło z trudem, bo lubię ubarwiać hasła zdjęciami, od 1970 fotografuję amatorsko i zawodowo. Jest jeszcze sprawa haseł w poczekalni, w brudnopisie pracuję nad zintegrowanym hasłem w kontekście Spójni Stargard, może w czasie jakiś admin od sportu na to zerknie i uda się ten projekt wykonać, zintegrować. Bardzo bym chciał mieć przywrócony poprzedni status, który zmieniono 28 listopada 2020. Hasło Andrzej Reudowicz, jeżeli już, to zawarte miało błąd techniczny odnośnie właściwego dodania przypisu do uwagi z odpowiednim umiejscowieniem (tzw. technikalia). Czy to jest recydywa? Jeżeli już, to jest to pomyłka odnośnie właściwego wstawienia przypisu do uwagi. Merytorycznie to ujął Cybularny, hasła do medalu mają poważniejsze uwagi, co jest korektowane i po głosowaniu otrzymują medal. Aktualnie to poprawiam, ale nie wiem czy zrobię to dobrze. Jestem wdzięczny adminom: Gdaryn, Cybularny, The Polish i innym za te przeglądanie i na bieżąco poprawianie. I nie są to słówka zwodnicze, tylko normalne zwykłe, po ludzku podziękowania za wsparcie, pomoc. Keres 40 (dyskusja) 09:23, 24 lut 2021 (CET)

Jeszcze w temacie Reudowicza. Zastanawiam się czy dodanie do bibliografii dokumentu o nazwie > Pismo załącznik rzecznika prasowego Biura Bezpieczeństwa Narodowego z dnia 18 lutego 2021 > byłoby źródłem? W dokumencie tym, który otrzymałem na email, jest przebieg służby, awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Informacje te są już uźródłowione w haśle, ale czy takie źródło (skan, zdjęcie tego dokumentu do pokazania dla danego admina) można by w sekcji bibliografia wstawić? Dopytuję, bo nie chciałbym, aby to ewentualnie wisiało jako do przejrzenia, jako trzecia zmiana Keres 40 (dyskusja) 13:57, 24 lut 2021 (CET)

Straszenieedytuj kod

Ty mnie straszysz???? czy Ty aby nie pzresadzasz?--Kerim44 (dyskusja) 22:26, 23 lut 2021 (CET)

czy Ty nie widzisz nieuźródłowionych informacji? Czy nie widzisz ze wykazałem o które informacje chodzi? Czy Keres jest młodym wikipedystą?--Kerim44 (dyskusja) 22:26, 23 lut 2021 (CET)
 • Ciesze sie ze ustaliliśmy ze nie straszysz.
jeśli inaczej niż ja pojmujesz jakąś zasadę, tzn. ze mamy co tej kwestii odmienny pogląd, niekoniecznie że ja czegoś nie rozumiem -zgoda? wracając do tej konkretnej sprawy i tego konkretnego (doświadczonego) wikipedysty. Bo pzreciez nie o teoryjkach mówimy. Warto wiedzieć za co już po raz kolejny stracił uprawnienia i czy nie ma recydywy. Pracował nad biogramem długo i mógł uzupełnić wszystkie przypisy lub nie wpisywać danych nieuźródlowionych. Toż nie wykasowałem mu ich od razu , a poprosiłem by uzupełnił. Inne sprawy później. Na razie pisze o uźródłowieniu konkretnych jednostkowych faktów, które nastąpiły lub nie. Wiem co robię --Kerim44 (dyskusja) 23:11, 23 lut 2021 (CET) Ty mówisz o teorii, a ja o konkretnym działaniu. O tym a nie innym artykule w części nieuźródłowionym, w którym, byc moze, w niektórych przypadkach występuje twórczość własną. Moze jednak mylę się - poczekam na uźródłowienie. Nieuźródłowienie widać na 1 rzut oka, zatem NIE należało go zatwierdzać przed poprawką. Już o takiej bzdurze, jak ocena na podstawie zdjęcia (zwodniczość której wyjaśniono niedawno Keresowi w kawiarence) nie wspomnę. Generałowie tej rangi zazwyczaj mają dobrze opisane biografię i ten też ją ma. Wystarczy z nich tylko korzystać. W tym przypadku problemem jest nie tylko artykuł, a okrągłe słówka często bywają zwodnicze;)--Kerim44 (dyskusja) 00:05, 24 lut 2021 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Cybularny" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy